Piłka Ręczna

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Bartek10982 » 22 Sty 2011 19:08

Według mnie mecz z Danią będzie najtrudniejszy, w końcu wygrała z Chorwacją 29:34 i ze Serbią 35:27. Patrzałem na zakład bet-at-home i na Danię jest 1.40, a na Polskę 3.35, więc Dania jest faworytem do zwycięstwa, ale przekonamy się około godziny 22. Będzie trudno, ale trzymam kciuki :)
Awatar użytkownika
Bartek10982
Młodzieżowiec
 
Posty: 230
Rejestracja: 21 Sty 2011 15:48

Re: Piłka Ręczna

Postprzez zdzichu » 22 Sty 2011 21:54

I niestety obawy przed Dunczykami byly słuszne ,przegralismy i teraz trzeba bedzie liczyc już nie tylko na siebie ,ale też na innych.Ta pierwsza polowa to był koszmar,poprostu wstyd zeby drużyna która aspiruje do medalu rzucila tylko 9 goli,szczególnie szkoda poczatku meczu ,moglismy wypracowac sobie tam kilka bramek przewagi bo Dunczycy pierwsza bramke zdobyli dopiero w piątej minucie ,ale jak już ja zdobyli to potem zaczały sie dwa festiwale ich strzelecki i nasz błedów ,druga połowa już lepsza,ale czy mogło być gorzej niż w tej pierwszej polowie ,chyba nie.Szkoda wielu nie wykorzystanych szans błedów własnych ,no i troche kontrowersyjni byli sedziowie ,ale przegralismy przez własne bledy i swietnego bramkarza Dunczyków.No cóz czwórka ucieka :(
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Bartek10982 » 22 Sty 2011 21:58

W 6 minucie pierwszej połowy prowadziliśmy 0:2, a w 10 minucie przegrywaliśmy 6:2... Pierwsza połowa fatalna: Bielecki 1 trafiony rzut na 6, Lijewski 0 trafionych na 4. Brawa dla Mariusza Jurkiewicza, Tomasza Tłuczyńskiego i Piotrka Wyszomirskiego za dobrą 2 połowę. Szkoda tego meczu, tylko przegrany jednym punktem :(
Awatar użytkownika
Bartek10982
Młodzieżowiec
 
Posty: 230
Rejestracja: 21 Sty 2011 15:48

Re: Piłka Ręczna

Postprzez matrix » 22 Sty 2011 22:01

jaaaka szkoda, wystarczyłoby gdyby nie stracili piłki po długim podaniu a byłby remis...
teraz trzeba już wygrać i z Serbią i z Chorwacją.
matrix
Młodzieżowiec
 
Posty: 445
Rejestracja: 03 Gru 2009 20:50

Re: Piłka Ręczna

Postprzez damian940915 » 22 Sty 2011 22:14

Zawaliliśmy sam początek meczu. Druga połowa była świetna. Już miałem nadzieję, że się uda. Co sądzicie o sędziach.? Ja uważam, że jak zwykle komentatorzy szukają usprawiedliwienia porażki.
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Piłka Ręczna

Postprzez zdzichu » 22 Sty 2011 22:16

Tylko ze nawet dwie wygrane mogą nam nie dać awansu ,musi zostac spełnione kilka warunków,jesli Szwedzi zdobeda 3 punkty w ostatnich dwóch meczach to już nic nam nie pomoze ,a ten ostatni mecz z Chorwatami którzy tez mogą miec szanse na awans to bedzie także niesłychanie trudny mecz .Optymalnie by było gdyby padały remisy w meczach naszych rywali,ale to mało prawdopodobne,ja tam jestem za opcja zeby Szwecja przegrała z Chorwacja i Danią ,jesli my wygralibyśmy z Serbami to wtedy gralibyśmy mecz z Chorwatami o awans, myśle ze taka opcja jest prawdopodobna ,bo jakos w Szwedów nie wierze.
Co do sedziów to ,może troche kontrowersji bylo ,ale jednak nie ma co zwalac na arbitrów ,sami jestesmy sobie winni
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Piłka Ręczna

Postprzez kat. » 22 Sty 2011 22:26

Czyli dobrze kombinowałem, że jutro kibicujemy Chorwatom.

Jeśli Szwecja jutro nie wygra, to Duńczycy chyba mają pewne pierwsze miejsce (przy prawdopodobnym zwycięstwie z Argentyną), więc nie liczyłbym, że się zepną na Szwedów (pamiętacie "Nordic victory" i wyeliminowanie Włochów na Euro?).

przy tej samej ilości punktów liczy się bezpośredni mecz? Jeśli tak, to Szwedów przy ich jutrzejszej wygranej nie dogonimy.
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka Ręczna

Postprzez albatros » 22 Sty 2011 22:37

Błędy sędziów takie jak dzisiaj w ręcznej często się zdarzają i za bardzo nie ma co na nie się podnosić. Zawaliliśmy pierwszą połowę. Nasza druga linia Bielecki, Lijewski, Jaszka gra w kratkę na tych mistzrostwach, a dziś w całości ani nie rzucali celnie, ani nie podawali. Bramkarz duński nie bronił aż tak dobrze, strzały były niezbyt precyzyjne i nieprzygotowane. Ich zastępcy spisali się dużo lepiej, sposób gry Tkaczyka pokazuje czemu jest to nasz najlepszy zawodnik na przestrzeni dekady, on potrafi wszystko, poda, wejście, zagra na skrzydle, zagra na kole.

Natomiast dalsze szanse, to warto pamiętać że mistrzostwa mistrzostwami, ale aby zagrać na 100 % w kwalifikacjach olimpijskich trzeba być w 7, a pewnie i 8 miejsce wystarczy. Biorąc pod uwagę, że mamy w grupie gospodarzy, to szanse na awans do półfinału nie są duże. Jedyny powód żeby Duńczycy grali na 100% to strach przed Francuzami w 1/2. Zbyt wiele zależy od wyników rywali.
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Piłka Ręczna

Postprzez damian940915 » 22 Sty 2011 22:38

Chorwatom kibicujemy koniecznie!!!

Czy ktoś się orientuje, czy liczą się bramki, czy mecze bezpośrednie? To jest ważne, bo bezpośredni ze Szwecją mamy do tyłu, a bramki możemy mieć lepsze.
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Piłka Ręczna

Postprzez zdzichu » 22 Sty 2011 22:46

Niestety wynik bezposredniego meczu ,decyduje takze jak jutro Szwecja wygra to koniec marzeń ,tu wkleiłem taki link który tłumaczy zasady awansu
http://www.sport.pl/sport/1,65025,89817 ... Danii.html
Tak sobie myśłe ze jednak brakuje nam Michała Jureckiego i to mocno przydały by sie takie jego indywidualne akcje i wejscia z których słynie
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Bartek10982 » 22 Sty 2011 22:51

Troszkę szkoda, że nie ma Krzysztofa Lijewskiego i Michała Jureckiego...

Musimy liczyć, że jutro Chorwaci wygrają ze Szwedami ew. zremisują, Dania wygra z Argentyną, a my oczywiście wygramy z Serbami... We wtorek musimy wygrać z Chorwatami, Duńczycy muszą wygrać ze Szwedami, a mecz Serbia i Argentyna nie istotny. Tylko tak możemy wyjść z grupy.
Awatar użytkownika
Bartek10982
Młodzieżowiec
 
Posty: 230
Rejestracja: 21 Sty 2011 15:48

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Janko10 » 23 Sty 2011 01:15

albatros napisał(a):...Bramkarz duński nie bronił aż tak dobrze, strzały były niezbyt precyzyjne i nieprzygotowane...

Co do bramkarza to chyba oglądaliśmy inny mecz. Mimo pomocy naszych, bronił świetnie.

Duńczycy nie wygrają ze Szwecją, bo nie będą mieli po co.
Trzeba się skupić na wygraniu z Serbią, to klucz do kwalifikacji do IO.
Wygrana z Serbią daje awans do "8" (przy założeniu, że Argentyna w 2 meczach nie zdobędzie więcej niż 2 pkt, na co jestem w stanie postawić sporą kasę), a wygrana z Chorwacją może nie dać nic, jeśli wtopimy z Serbią.
Oczywiście cuda w stylu wyśnionych moich snów się zdarzają, ale nader rzadko. ;)
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Lena » 23 Sty 2011 03:34

Nie byłabym taka pewna przegranej Duńczyków ze Szwedami. Fakt, że nie będą musieli (bo raczej trudno oczekiwać, że przegrają z Argentyną), a Szwedzi będą niezwykle zdeterminowani, ale ale ale... Odwieczna rywalizacja skandynawska może nam tu pomóc. Oni po prostu uwielbiają udowadniać sobie nawzajem, że są od tych drugich lepsi :lol: Wygrana z gospodarzami imprezy, przed ich publicznością (choć Duńczycy do Malmö mają rzut beretem, więc pewnie będzie ich też dużo na trybunach) będzie dla Duńczyków sporo znaczyć. Poza tym są narodem dumnym i awans do półfinałów jako drużyna niepokonana też będzie się dla nich liczył.
Ale oczywiście, może być też tak, że trener Wilbek da swoim asom w meczu ze Szwecją odpocząć przed półfinałem, a zmotywowani Szwedzi wyjdą najsilniejszym składem, a wtedy brońcie nas, bogowie...
Awatar użytkownika
Lena
Młodzik
 
Posty: 46
Rejestracja: 04 Mar 2010 15:15
Miejscowość: Poznań

Re: Piłka Ręczna

Postprzez albatros » 23 Sty 2011 09:22

Janko10 napisał(a): Co do bramkarza to chyba oglądaliśmy inny mecz. Mimo pomocy naszych, bronił świetnie.

Faktycznie chyba tak. W pierwszej połowie u nas nie istniało rozegranie. Jaszka, Bielecki i Lijewski rzucali po indywidualnych akcjach, bez przygotowania. W takich sytuacjach bramkarz ma ułatwione zadanie. Dodatkowo rzuty były mało precyzyjne i sygnalizowane. Bramkarz duński bronił przyzwoicie, na świetne obrony nie dali mu szans nasi zawodnicy, bo zagrali bardzo słabo. Oczywiście to tylko mój ogląd sprawy.

Lena napisał(a): Oni po prostu uwielbiają udowadniać sobie nawzajem, że są od tych drugich lepsi :lol: Wygrana z gospodarzami imprezy, przed ich publicznością (choć Duńczycy do Malmö mają rzut beretem, więc pewnie będzie ich też dużo na trybunach) będzie dla Duńczyków sporo znaczyć. Poza tym są narodem dumnym i awans do półfinałów jako drużyna niepokonana też będzie się dla nich liczył.

Czego obie drużyny dały przykład podczas Euro04.
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Piłka Ręczna

Postprzez dan » 23 Sty 2011 09:49

Szkoda tego meczu, ale przegraliśmy na własne życzenie (za często się to zdarza polskim drużynom w różnych grach zespołowych). Musimy dzisiaj wygrać z Serbią. Mecz o 20. Niezwykle dla nas istotne spotkanie odbędzie się o 18. Szwedzi zagrają z Chorwacją. Musimy trzymać kciuki za tych drugich, zresztą oni też jeszcze mają szanse na półfinał. Później my powinniśmy pokonać Chorwatów no i zostaną derby Skandynawii. Niech duński dynamit rozwali w pył tych, którzy zalali nas potopem :lol:
Warunków sporo do wykonania, ale jest to możliwe, chociaż ciężkie do zrealizowania.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Janko10 » 23 Sty 2011 14:54

Nie łudzę się, że mecz DEN-SWE zoptymalizuje pozycję SWE w tabeli. :(
Oni ze sobą rywalizują ale nie wtedy jak się umówią... Będzie "walka" jak w EURO 2004. :lol:
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Piłka Ręczna

Postprzez Lena » 23 Sty 2011 14:54

Albatros napisał:
Czego obie drużyny dały przykład podczas Euro04.


To była piłka nożna, a my rozmawiamy o piłce ręcznej, to raz.

A dwa, tak jak napisałam:
Ale oczywiście, może być też tak, że trener Wilbek da swoim asom w meczu ze Szwecją odpocząć przed półfinałem, a zmotywowani Szwedzi wyjdą najsilniejszym składem, a wtedy brońcie nas, bogowie...


Może być też naturalnie tak, że się umówią, byleby tylko nie przepuścić do półfinału jakichś tam Słowian :P Wszystko jest możliwe, chodziło mi tylko o to, żeby nie wyrokować przed meczem z wielką pewnością, że będzie tak a nie inaczej :P
Awatar użytkownika
Lena
Młodzik
 
Posty: 46
Rejestracja: 04 Mar 2010 15:15
Miejscowość: Poznań

Re: Piłka Ręczna

Postprzez damian940915 » 23 Sty 2011 18:57

Tutaj jest jeszcze lepszy artykuł odnośnie warunków awansu:
http://sport.onet.pl/pilka-reczna/ms-pi ... omosc.html

Też wpadłem na to samo, co autor, że Duńczycy będą chcieli uniknąć Francuzów, i to jest nasza szansa.

Swoją droga Szwecja-Chorwacja 14:12 do przerwy.
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Piłka Ręczna

Postprzez kat. » 23 Sty 2011 19:05

Ale jeśli Duńczycy dziś wygrają, a Szwedzi jakimś cudem nie (wg sportowychfaktow 15-12 dla Szwecji), to Duńczycy będą mieli pewny nie tylko awans, ale i 1 miejsce w grupie.
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka Ręczna

Postprzez damian940915 » 23 Sty 2011 19:18

Faktycznie. Jest jeszcze szansa, że Dania przegra z Argentyną :)
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 205 gości

cron