Siatkówka

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Siatkówka

Postprzez Odyn » 19 Wrz 2014 15:31

markos7207 napisał(a):A rzygaj na potęgę, kto ci broni ? Ciekawie wykręcasz kota ogonem tylko coś kiepsko ci to wychodzi, prawdziwy Europejczyk z ciebie wychodzi ;) . Co tam historia, bylibyśmy ulubieńcami Rosjan gdybyśmy wyznawali ich zakłamaną wersję o nieskazitelnych wyzwolicielach świata od nazizmu. A tak notoryczne z nas niewdzięczne rusofoby. Przecież oni zawsze chcieli dobrze a my co, nawet na Kreml im wleźliśmy i trzeba było nas wyganiać. Ale wystarczy, nie ta bajka, nie to miejsce i czas...

O nikłym zainteresowaniu w Rosji siatkarskim mundialem świadczy ilość komentarzy po, co nudniejszych niusach za Uralem ;) Spiridonow opluł kibica z Polszy, ponad 200; info po meczu ponad 500.

Owszem, gwizdy podczas hymnu są nie na miejscu, ale sportu nie da się oddzielić od polityki, jak to często ostatnio słychać. Życie nie toczy się w próżni i nie można udawać że na wschód od nas wszystko jest świetnie.



200 i 500 komentarzy w kraju,który liczy sobie ponad 144mln to bardzo mało.U nas pod takimi artykułami jest dobrze ponad tysiąc komentarzy.Nie mam zamiaru polemizować o rozdzieleniu polityki od sportu,ale gwizdanie podczas hymnu czy tak obniosły doping negatywny przekraczają standardy.To nawet jak zawodnicy ZSRR jechali na zawody do USA czy Europy zachodniej to tamtejsi kibice tak się nie zachowywali.A to tego wszystkiego dochodzi postępowanie tego harcerzyka z PISu,który podczas meczu krzyczał do rosyjskich siatkarzy "oddawać Krym".
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Siatkówka

Postprzez kat. » 19 Wrz 2014 15:42

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Ja tylko uważam, że żałosne i nie na miejscu jest zestawianie w jednym ciągu wojen, wojennych zbrodni i przebijania piłki przez siatkę oraz towarzysząca temu retoryka rewanżu, a nawet zemsty. Już abstrahując od tego, że za zbrodnie komunizmu bardziej trzeba by skopać tyłki Izraelowi, a nie ruskim. Ale tego prawdziwym Europejczykom nie wolno, prawda? ;)

Zobacz sobie na ilość komentarzy do innych artykułów o siatkówce. Zainteresowanie tym akurat meczem to taka typowo onetowa propaganda nawiązująca do polsko-rosyjskich waśni i większość komentów właśnie ich, a nie meczu tyczy.

Sporo czytałem komentarzy na ruskich stronach, potem wlazłem na nasz poczciwy onet, i niestety mają Ruskie rację - mamy straszny kompleks małego, niewiele znaczącego narodu...
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Siatkówka

Postprzez mareqna » 19 Wrz 2014 16:25

Odyn napisał(a):A to tego wszystkiego dochodzi postępowanie tego harcerzyka z PISu,który podczas meczu krzyczał do rosyjskich siatkarzy "oddawać Krym".

Prawdziwy patriota wie,że Rusek to same zło a zło trzeba tępić w zarodku i obojętnie w jaki sposób.Jedni gwizdali słysząc zdradziecki hymn radziecki inni spluwali widząc pomazańców Putina a jeszcze inni patrioci z PIS-u wołali o oddanie Krymu.Dla mnie każdy kto nie brata się z pomazańcami Putina to bohater!!!!!
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Siatkówka

Postprzez kat. » 19 Wrz 2014 16:28

Zawsze lubiłem Twoją ironię, Mareqna, ale tutaj to już pokonałeś sam siebie :lol:
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Siatkówka

Postprzez Odyn » 19 Wrz 2014 17:02

Nie rozumiem tych całych historycznych waśni między narodami i nienawiści,która z historii wynika.Każdy wielki kraj czy naród ma na swoim koncie jakiś potworne zbrodnie.Wielka Brytanie też mordowała w swoich koloniach zwłaszcza w Indiach tysiące osób,USA eksterminowało Indian,Japonia masowo gromiła Chińczyków zrzucając na nich bomby z wąglikiem,a o Niemcach już nie wspomnę i jeszcze mln zabitych w wyniku wojny USA-Japonia .Wszystkie te narody potrafią teraz ze sobą normalnie współpracować i się szanować ,tylko Polska ochoczo wymachuje szabelką przeciwko Rosji.Ja nie bronię dokonać Rosji w przeszłości i jej zbrodni,ale nie można żyć cały czas w konflikcie z powodu wydarzeń historycznych.Ukraińcy też wymordowali steki tysięcy polaków,a tu jakoś potrafimy wybaczyć Ukraińcom mimo,że oni w ogóle za tych zbrodni się nie wstydzą,a wręcz jeszcze niektórzy obwiniają polaków.Co to jest?hipokryzja,relatywizm moralny?

A taki Izrael wita się gromkimi oklaskami na arenach sportowych mimo,że dzień wcześnie zbombardowali szkołę w Palestynie i zamordowali dziesiątki dzieci,a wojsko izraelskie stosuje metody rodem zaczerpnięte z gestapo i SS.To też już nie przeszkadza?
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Siatkówka

Postprzez kat. » 19 Wrz 2014 17:14

Odyn napisał(a):Ukraińcy też wymordowali steki tysięcy polaków,a tu jakoś potrafimy wybaczyć Ukraińcom mimo,że oni w ogóle za tych zbrodni się nie wstydzą,a wręcz jeszcze niektórzy obwiniają polaków.Co to jest?hipokryzja,relatywizm moralny?


Sowieci mordowali tych, którzy byli bogaci / inteligentni / zagrażali im politycznie, bez względu na narodowość. Niemcy / Ukraińcy mordowali Polaków za to, że są Polakami.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Siatkówka

Postprzez mareqna » 20 Wrz 2014 21:55

Niemcy pobici tak jak Ruskie.Brawo chłopaki!!!!

Tylko raz w historii sportu byliśmy Mistrzami Świata w liczących sie na świecie dyscyplinach sportowych,tylko raz.Czy to jest ten dzień,czy to jest ta chwila żeby zostać mistrzem po raz drugi? Szanse w potyczce z Brazylią według mnie są 20/80,szkoda że nie gramy w finale z Francją bo wtedy te szanse byłyby odwrotne.Zobaczymy.
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Siatkówka

Postprzez damian940915 » 21 Wrz 2014 16:29

Mamy po swojej stronie publiczność i psychiczny komfort wynikający z wygranej w bardzo ciężkim meczu 3 rundy, poza tym graliśmy nieco łatwiejszy mecz w półfinale niż nasi dzisiejsi rywale. Ile to pomoże, zobaczymy. Mam nadzieję przede wszystkim na bardziej zacięty mecz niż 8 lat temu w Japonii i liczę na prawdziwą sportową ucztę niezależnie od wyniku. Zadanie dzisiaj arcytrudne. Brazylijczycy będą po pierwsze chcieli się zrewanżować za porażkę w tej 3 rundzie, po drugie pokazać, że nawet gdy wszystko przeciwko nim (system rozgrywek), to i tak są najlepsi i wcale nie muszą w tym celu kombinować, co zarzucano im, poniekąd słusznie, 4 lata temu. Po trzecie i najważniejsze mają szansę jako pierwszy zespół w historii zdobyć 4 tytuł mistrzowski z rzędu.
Zobaczymy, na ile brazylijski blok będzie w stanie zatrzymać Mariusza Wlazłego, zdecydowanego kandydata do MVP w tym turnieju. Ważna może być rola naszych zmienników, w szczególności Zagumnego, Konarskiego i Kubiaka w przyjęciu zagrywki.
Ja szansę oceniam po równo. Obie drużyny grają świetny turniej, obie są głodne sukcesu. Zaznaczam jednak, że niezależnie od wyniku i tak nasi siatkarze są bohaterami, przed którymi chylę czoła. I powinienem przede wszystkim przeprosić PZPS za to, że krytykowałem ich decyzję odnośnie zatrudnienia Antigi na stanowisku trenera. Owszem, wierzyłem, że te zespół jest w stanie zdobyć medal, nawet z takim "żółtodziobem", ale myślałem, że będzie to zależne przede wszystkim od dużego szczęścia w losowaniu 3 rundy. O żadnym szczęściu jednak nie może być mowy. Polacy grali wspaniały turniej, pokonali naprawdę wszystkich najtrudniejszych przeciwników i pozostaje mieć nadzieję, że podtrzymają dzisiaj tą passę, a słabszy mecz na tym turnieju już był, i był to ten przegrany z USA ;)
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Siatkówka

Postprzez mareqna » 21 Wrz 2014 21:50

Jeszcze tego lata Polska została Mistrzem Świata :D
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Siatkówka

Postprzez Peeta » 21 Wrz 2014 22:38

Cóż...nie wierzyłem , że da się powtórzyć sukces Wagnera, o ja małej wiary... :( No, ale jest!!! :D Pokonanie Brazylii w finale, trzykrotnych mistrzów świata z rzędu - bezcenne. :P
Awatar użytkownika
Peeta
Junior
 
Posty: 135
Rejestracja: 30 Lis 2012 00:13

Re: Siatkówka

Postprzez shunrey » 22 Wrz 2014 14:12

Oglądałem wszystkie mecze Polaków oraz inne ważniejsze od początku MŚ. Nie wierzyłem, po porażce z USA, po przegranym secie z Kamerunem, po wymęczonym zwycięstwie z Iranem.. Załamałem się gdy Orły trafiły w drugim losowaniu do grupy śmierci ALE od tego momentu wszystko się zmieniło - Brazylia pierwszy raz w tym turnieju pokonana i to przez nas, potem Rosja pozbawiona marzeń o medalu - coś niesamowitego. Piekielnie ciężki półfinał przeciwko Niemcom również wygrany i został tylko finał... Mój szwagier, który bardzo zna się na sporcie (buchmakerka to jego chleb powszedni, gra również w piłkę (A klasa) i siatkówkę) mówił, że na takim samym turnieju BARDZO rzadko się zdarza, ażeby jeden zespół ograł drugi 2 razy z rzędu, stawiał 3-1 dla Brazylii za niezła sumkę. Jak oglądaliśmy mecz po 1 secie sam zwątpiłem całkowicie i modliłem się, żeby Polacy nie dostali do zera jak 8 lat temu. A tu nagle całkowita odmiana, Brazylijczycy zaczęli popełniać wiele błędów, a nasza drużyna zaczęła po raz kolejny w tym turnieju czytać ich grę, długo czekać nie musieliśmy i mogliśmy wszyscy razem drzeć się z radości - to nie Polska przegrała do 1 seta a Brazylia, coś niesamowitego. Szwagier zamiast smucić się z powodu przegranej kasy, mówił, że takie "pomyłki" cieszą go znacznie bardziej niż wygrana kasa - prawdziwy patriota :) Antiga jesteś wielki, wszyscy jesteście wielcy! Wlazły, Zagumny, Winiarski dzięki za te poświecenie, szkoda, że odchodzicie, ale odejście w takim stylu i po tylu latach jest jak najbardziej na miejscu :) Ostatni przystanek przed pierwszymi startami zimowymi już za nami ^^
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Siatkówka

Postprzez san » 22 Wrz 2014 22:26

Po zwycięstwie siatkarzy przesunęliśmy się w klasyfikacji olimpijskiej z 35. miejsca na 27. Przy okazji zagadka: ile wynosi budżet naszego związku siatkarskiego?
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Siatkówka

Postprzez RakuNH » 23 Wrz 2014 01:24

Nie wiem ile wynosi budżet, ale na przygotowanie do MŚ PZPS dostał 6 milionów, na organizacje "prywatnej" imprezy Polsatu 3,5 mln, a z FRKF bodaj 800 tysięcy złotych. Pewnie jest jeszcze wiele składowych, ale jeśli chodzi o dotacje z MSiT to lideruje lekka - bodaj 11 milionów z hakiem. Kiedyś to tak z ciekawości sprawdzałem, choć sama siatkówka jakiś dobrych kilka lat temu mi się przejadła bo od małego się nią karmiłem.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Siatkówka

Postprzez mareqna » 23 Wrz 2014 18:33

Ja też nie za bardzo wierzyłem a w atmosferę Mistrzostw Świata wciągałem sie powoli.Z grupy śmierci nie mieli prawa wyjść a tu pokonali Rusów,pokonali Niemców i pokonali wielką Brazylię dwa razy.Sukces jak najbardziej zasłużony bo pokanali wszystkich najlepszych i co dziwne grali siatkówkę techniczną.Wizualnie też świetnie sie prezentowali,podbili moje serce i jestem z białoczerwonych dumny.To największy sukces polskiego sportu od 40 lat i niesmiertelna chwała po wsze czasy tak jak chwała dla zespołu Huberta Wagnera(teraz jednak było trudniej)i Orłów Górskiego.
Zrobili coś niesamowitego!!!byłem człekiem małej wiary no i trener wybrany w jakiś dziwny sposób,można sie było pukać w głowę co ten Przedpełski wymyślił...a tu taki sensacyjny sukces przeczący prawdzie o wielkich trenerach.
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Siatkówka

Postprzez kat. » 23 Wrz 2014 18:55

Zaczęły się MŚ pań, a w kraju, w którym "ultrasi" ;) szaleją rzekomo na punkcie siatki próżno szukać nawet wzmianki na ten temat na głównych portalach. Taka ta polska miłość do siatkówki.

A w pierwszym dniu już dwie niespodzianki - mała, porażka Niemek z Dominikaną (tylko one wiedzą albo i nie, czemu nie wygrały tego za trzy w czwartym secie...), i nieco większa - Azerki pokonują Japonki. W innym ciekawym meczu Serbki pokonały 3:1 Turaski :)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Siatkówka

Postprzez TomaszB » 23 Wrz 2014 19:02

Tak, stało się, Polacy Mistrzami Świata!
TomaszB
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 11 Sty 2013 19:19

Re: Siatkówka

Postprzez san » 23 Wrz 2014 19:43

Raku- mało. Kto da więcej?
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Siatkówka

Postprzez damian940915 » 23 Wrz 2014 23:19

san napisał(a):Raku- mało. Kto da więcej?


Blisko 100 milionów, ale ile dokładnie nie chce mi się szukać :D Prognozy 2 lata temu mówiły podobno o 97 mln przewidzianych na ten rok. A ile jest dokładnie to nie znalazłem, A skąd wynika taka liczba, jeśli ministerstwo wkłada 11 milinów, to też trudno mi powiedzieć ;)

U nas w kraju tak to już jest, że jesteśmy kibicami sukcesu, począwszy od rządu przez wszystkie szczeble społeczeństwa i to w każdej płaszczyźnie, nie tylko sportowej. A to chyba po prostu dlatego, że jako naród czujemy się niedowartościowani i wiecznie pokrzywdzeni, a takie sukcesy są czymś, co jednoczą nas jako naród i wtedy nieważne stają się nasze waśnie i poglądy.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Siatkówka

Postprzez RakuNH » 23 Wrz 2014 23:45

san napisał(a):Raku- mało. Kto da więcej?

Ja tylko wymieniłem niektóre z ministerialnych składowych a budżet może być i 100 razy większy bo nawet PZN bodaj kiedyś mówił, że większość to są pieniądze prywatne (tylko że np. główny sponsor Lotos niewiele ma wspólnego z prywatnością ;) ). Niech tutaj się wykażą fani siatkówki - ja tak z ciekawości sprawdzałem jak wygląda korelacja pewnych sportów w dotacjach z MSiT tak z czystej ciekawości i mimo wszystko lekka jest "królową". Może nawet są inne państwowe składowe.

kat. napisał(a):Zaczęły się MŚ pań, a w kraju, w którym "ultrasi" ;) szaleją rzekomo na punkcie siatki próżno szukać nawet wzmianki na ten temat na głównych portalach. Taka ta polska miłość do siatkówki.

Tutaj masz rację. O ile w wątku hokejowym zawsze kibicujemy naszym asom, o tyle to nie znaczy że jak jest sukces to trzeba oglądać dany sport tylko dla sukcesu. Ja w wielu sportach oglądam np. tylko imprezy docelowe, bez względu na to czy Polacy tam są czy nie - lepiej jak są. Jak ktoś nie żył siatkówką w okresie MŚ, to w zasadzie mógł się czuć dyskryminowany, bo jak to tak skoro "nasi" grają. Pytanie czy Ci fanatycy będą znali skład finału kobiet, czy też czekają na pokolenie złotek i wtedy siatkówka znów będzie fajna.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Siatkówka

Postprzez san » 27 Wrz 2014 19:35

damian940915 napisał(a):Blisko 100 milionów

Bingo. 100 mln złotych. Lekkoatletyka ma około 20mln, pływanie 6mln. Przez ostatnie 2 lata siatkarze od państwa dostali ponad 50mln zł na 16 nowych szkół, większość pozostałych pieniędzy to od spółek skarbu państwa. I tu zagadka: dlaczego obecnie rządzący tak pokochali siatkówkę :)
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości