Formuła 1

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Formuła 1

Postprzez 19Kolejorz95 » 03 Kwi 2010 12:06

Szkoda, zabrakło Kubicy niewiele do 4 pozycji, ale i tak jest dobrze... Webber zdobył PP, bo jechał na przejściowych oponach i w końcówce gdy tor przesuchał miał najlepsze czasy :D... Licze jutro na miejsce w "5"...
Lindsey Vonn:*
Awatar użytkownika
19Kolejorz95
Junior młodszy
 
Posty: 66
Rejestracja: 14 Lut 2009 21:27
Miejscowość: Kalisz

Re: Formuła 1

Postprzez Sven » 03 Kwi 2010 12:46

Ja za to mam nadzieję, że wreszcie z Sebastiana zejdzie pech co pozwoli stanąć mu wreszcie na zasłużone podium a nawet zwycięstwo. Jak zawsze wierzę w to, że Schumacher tym razem coś więcej ugra :wink: (co jest możliwe patrząć na formę bolidu plus czwórkę rywali startujących daleko z tyłu).
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Formuła 1

Postprzez 19Kolejorz95 » 03 Kwi 2010 15:30

Ciekawi mnie postawa Hamiltona podczas jutrzejszego wyścigu... Będzie na pewno chciał jak najszybciej awansować i może to się skończyć nie ukończeniem wyścigu :D...Ciekawe co zrobi Ferrari, jaką mają strategie :)
Bo jak taką jak Hamilton to nie wróże im ukończenia tego wyścigu
Lindsey Vonn:*
Awatar użytkownika
19Kolejorz95
Junior młodszy
 
Posty: 66
Rejestracja: 14 Lut 2009 21:27
Miejscowość: Kalisz

Re: Formuła 1

Postprzez Sven » 04 Kwi 2010 11:09

Sebastian Vettel - dzięki niemu wreszcie się doczekałem Niemieckiego hymnu :D
Zdobył to co już mu się należało w poprzednich wyścigach. Znakomity start, który pozwolił mu pewnie odnieść dziś zwycięstwo co znacznie przesunęło go w klasyfikacji generalnej.
Rosberg - kolejna radość z mojej strony (według flagi wywieszonej był 2 ;)). Dobry wyścig i zasłużone podium.
Webber - dla niego też gratulacje, także spokojna, dobra jazda.
Kubika :lol: - jechał to co miał jechać.
Sutil - kolejny powód do radości, znakomicie się bronił przed Lewis'em.
Hamilton - oczywiście widowiskowa jazda jednak już od pewnego czasu dościga czołówkę i już dalej klapa.
Massa - dobry wyścig plus wyprzedzenie Button'a
Alonso - także szalał do pewnego momentu co mogło spowodować jego awarię przed końcem wyścigu.

I teraz ten, którego najbardziej cenię (i liczę) Michael Schumacher (Gdyby stanął dziś na podium, miałbym całą ulubioną trójkę kierowców Formuły). Wystartował bardzo dobrze, przebił się na 6 lokatę jednak awaria bolidu już po kilkunastu okrążeniach zaprzepaściła szansę na dobry wynik, niestety...

Jednak dalej wciąż mam nadzieję, że zobaczę swoje wymarzone podium (może podczas GP Niemiec) w kolejności: Schumi, Baby Schumi i Nico. :wink:
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Formuła 1

Postprzez Maro » 04 Kwi 2010 12:19

Ja tam nigdy nie przepadałem za Schumacherem, nigdy go szczególnie nie ceniłem, a to na pewno nie zmieniło się po tym jak ogłosił powrót do F1...

Jeśli chodzi o wyścig, to Australia była ciekawsza, Bahrajn nudniejszy. Ogólnie ten sezon zapowiada się jednak na dużo ciekawszy niż 2009. Gratulacje dla Roberta: świetny start, potem samotna jazda...i zasłużone 4. miejsce (choć chciałoby się powtórki z 2008 ;)).
"Rodzice pracowali praktycznie przez całą dobę. Dla mnie też sport był jedyną drogą do wyrwania się z tego życia i awansu społecznego." - OEB
Awatar użytkownika
Maro
Młodzieżowiec
 
Posty: 202
Rejestracja: 30 Mar 2009 14:02
Miejscowość: Wrocław

Re: Formuła 1

Postprzez Sven » 17 Kwi 2010 15:28

PP wywalczył dziś 3 raz (na 4) Sebastian Vettel. Mimo błędu popełnionego w drugim sektorze bez problemu wyprzedził swojego kolegę z zespołu Marka Webbera.
Następne miejca: 3.Alonso, 4.Rosberg, 5.Button, 6.Hamilton, 7.Massa, 8.Kubica, 9.Schumacher, 10.Sutil.
Faworytem oczywiście jest Vettel ;) Mam nadzieję, że Nico wskoczy na podium a Michael będzie w "6" ;)
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Formuła 1

Postprzez zdzichu » 17 Kwi 2010 15:50

Odnosze wrażenie że nie warto wtym sezonie oglądac kwalifikacji bo i tak wygrywają je Red Bulle i od początku sezonu jest tak samo po niewyrażnych piątkowych treningach sobota zawsze należy do nich ,jutro bedzie cieżko Vettelovi zwyciestwo odebrać .Mam nadzieje że Robert już na starcie zyska kilka pozycji a potem tak jak to było w ostatnim wyscigu bedzie dzielnie bronił swojej pozycjji ,choć przed Robertem ustawia sie Button ,Hamilton ,Massa wiec nie bedzie łatwo wyprzdedzac ,ale może Hamilton zamieszania narobi i Robert to wykorzysta
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Formuła 1

Postprzez Sven » 18 Kwi 2010 10:25

Jak dla mnie zaskakujący dublet McLarena :shock:
Oczywiście po Hamiltonie spodziewałem się, że będzie jak zawsze ostro walczył ale Button mnie zaskoczył.
Właśnie, świetnie jak dla mnie jeździ Lewis chociaż nie darzę go jakąś sympatią ale przypomina Schumachera za najlepszych lat.
Odnośnie Michaela, mam wrażenie, że jego bolid to nie Srebrna Strzała (jaką dysponuję Nico, którą bardzo dobrze wykorzystał) tylko jakieś KRT :shock:
Dziś jeden punkt uratował dzięki dobrze rozegranych pit'ach, gdzie zyskiwał a na torze niestety kolosalnie tracił. (Dziś ogólnie pity odegrały ważną rolę :wink: )
Niezbyt udany wyścig dla Red Bulla. Miejsce 6 dla Vettela jest porażką.
Zaskoczyła mnie za to dobra postawa obu kierowców Renówki i sporo punkcików.
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Formuła 1

Postprzez karlos » 18 Kwi 2010 10:35

Dzięki opadom deszczu wyścig ten był ciekawy, dużo walki bezpośredniej pomiędzy kierowcami. Kubica wycisnął dziś z bolidu wszystko co się dało, dzięki czemu zajął dobre 5 miejsce, cieszy mnie też 7 miejsce Pietrowa. Swoją drogą Hamilton dzisiaj musiał sporą łapówkę sędziom zafundować :lol: , bo byli chyba ślepi na to co momentami wyprawiał na torze.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Formuła 1

Postprzez doliniarz » 18 Kwi 2010 11:12

Brawo Robert 5 miejsce bardzo dobre, jednak.... sędziowie postarali się, aby Hamilton i reszta doszły czołówkę i przez to Kubica stracił podium. No bo jeśli wjeżdża safety car na tyle okrążeń, aby można pozbierać kilka części to są chyba jakieś jaja. Tak samo, samochód bezpieczeństwa zjeżdża dopiero kiedy inne zespoły dojechały do czołówki- śmiech na sali, ale trzeba było przecież jakoś zniwelować tą stratę do Renault. No i oczywiście brak kary dla Hamiltona :shock: nic nowego zresztą.
Podsumowując- ustawiony wyścig, nic więcej.
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Formuła 1

Postprzez zdzichu » 18 Kwi 2010 11:18

Ale interesujący wyścig był świetnie Renault pojechało szkoda troche ze był samochód bezpieczeństwa na torze po akcji Alguersariego bo wtedy Robert mógł by powalczyć o podium ,ale 5 miejsce Roberta, 7 Pietrova to i tak świetny wynik dla zespołu .Cieszy mnie wygrana Buttona ,pokazał znów spokojną ,stabilną jazdę inna sprawa że bolidy McLarena były dziś niesamowicie szybkie ,bylo to widać szczególnie po jeżdzie Hamiltona ,kóry rzeczywiście dzis nie zwazał na nic, ani na nikogo i jechał bezpardonowo do przodu .A Vettel pokazał że chyba jeszcze nie do konca zasługuje na tytuł mistrza świata ,ale nie będe z tego powodu rozpaczał
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Formuła 1

Postprzez Kacpero221 » 18 Kwi 2010 11:33

Zaczynam się obawiać, że to ciągłę odpuszczanie Hamiltonowi zakończy się tragedią :? .

Kubica bardzo dobrze, choć gdyby nie ten przedłużony Safety Car, pewnie byłby na podium.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Formuła 1

Postprzez Sven » 18 Kwi 2010 12:50

Chociaż Alonso dostał karę za ultra szybki start :wink:
Jeszcze mogliby upomnieć Buttona za to, że mało nie doprowadził do mega kraksy za Meilaender'em :D
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Formuła 1

Postprzez dan » 18 Kwi 2010 13:10

5 miejsce Roberta nie jest złe, ale była dzisiaj duża szansa na podium. Gdyby nie ten safetycar. Cieszy mnie dobra postawa Petrova, który potrafił pod koniec wyścigu wyprzedzić Schumachera i Webbera no i w ten sposób zdobył pierwsze punkty w karierze w F1, a także wzbogacił konto Renault.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Formuła 1

Postprzez Menson » 18 Kwi 2010 22:35

SC zupełnie spieprzył wyścig Kubicy. 40 sekund poszło w jednej chwili się *****. Aż coś w środku się gotowało widząc, jak są nadrabiane te sekundy.

Głosy, że szybciej by sprzątali, to by przewaga Roberta się utrzymała też z lekka nie na miejscu. Jak Bernie już wyjeżdża, to musi jechać do tej pory, aż cała stawka się zneutralizuje. Nieraz było tak, że posprzątali po 10 sekundach, a 5 kółek stawka się zbijała w grupę.

1.Button - potrafi wykorzystać sytuację, jaką ma, mimo niezbyt wyśmienitej jazdy. Już drugie zwycięstwo w sezonie skazywanego na pożarcie przed sezonem. Teraz to widać, że Kovalainen to był łajza, a nie, że Hamilton mistrz nad mistrzami, jednak o Hamiltonie niżej. Fajnie się zachował podczas SC, jak przyblokował wszystkich, a ci totalnie zgłupieli i nie wiedzieli co robić.
2.Hamilton - mistrzem nad mistrzami nie jest, ale z pewnością jest bardzo dobry. Gdyby nie te nerwy, to z pewnością by był dla mnie najlepszym kierowcą. Ale np. podczas bloku Buttona to Hamilton postanowił uciec na trawnik. :roll: Walka z Schumacherem - nie wiedziałem, że będzie się tak długo męczyć, żeby wyprzedzić Niemca.
3.Rosberg - jeśli Rosberg przyjeżdża trzeci, to wstawić tam kogoś innego, to by wygrywał jakby chciał. :shock:
4.Alonso - ten to dopiero miał dzisiaj fuksa. Podczas zjazdu Massy wbił mu się na stanowisko, przez co zepsuł wyścig Brazylijczykowi. Już słychać tam o pierwszych kłótniach.
5.Kubica - spokojnie by było podium... Na początku się wkurzałem, że nie zjeżdża, jednak później się okazało, że to było świetne posunięcie Renault. W drugiej połowie wyścigu jakieś bezbarwne tempo.
6.Vettel - też miał na mokrej nawierzchni słabiutkie tempo. Widocznie RB źle się spisuje w deszczu.
7.Petrov - waleczny to on może jest, tylko niech mniej wypada z toru, a więcej jeździ tak, jak w sytuacji z Schumacherem i Webberem.
8.Webber - tj. u Vettela
9.Massa - zepsuty z jednej strony wyścig przez Alonso, ale sam też nie jechał wyśmienitego wyścigu, m.in. wjazd w uliczkę Hamiltona
10.Schumacher - naprawdę jechał nieporadnie, Petrov, Sutil, Webber wyprzedzali go jak chcieli. Jakby jechał nie F1, ale jakimś złomem.
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Formuła 1

Postprzez doliniarz » 19 Kwi 2010 10:24

Tak na marginesie, dla tych wierzących w równe traktowanie wszystkich kierowców:
http://sport.onet.pl/f1/f1-kierowca-mcl ... omosc.html
Awatar użytkownika
doliniarz
Młodzieżowiec
 
Posty: 257
Rejestracja: 21 Lut 2010 11:34

Re: Formuła 1

Postprzez Sven » 19 Kwi 2010 10:41

doliniarz napisał(a):Tak na marginesie, dla tych wierzących w równe traktowanie wszystkich kierowców:
http://sport.onet.pl/f1/f1-kierowca-mcl ... omosc.html

Hmm... może dlatego, że jest czarnoskóry? :lol:
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Formuła 1

Postprzez Kacpero221 » 19 Kwi 2010 14:10

Sven napisał(a):
doliniarz napisał(a):Tak na marginesie, dla tych wierzących w równe traktowanie wszystkich kierowców:
http://sport.onet.pl/f1/f1-kierowca-mcl ... omosc.html

Hmm... może dlatego, że jest czarnoskóry? :lol:


FIA myśli, że jak go ukarze, to pozwie ich za rasizm. Przesada. To jeśli Natalia Kowalska dostanie się do F1(oby!) i zostanie kiedyś ukarana, to będzie się sądzić z federacją?
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Formuła 1

Postprzez Menson » 19 Kwi 2010 17:38

:lol: Nie pisz tutaj science-fiction. Natomiast wczoraj karę powinni dostać tak samo Hamilton, Alonso, Chandhok jak i Vettel. Żaden z nich nie dostał (nie licząc falstartu).
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Formuła 1

Postprzez zdzichu » 19 Kwi 2010 17:41

Dla mnie szczegolnie Hamilton ,ok rozumie jechał agresywnie walczył ostro ,ale bez przesady trzeba go troche utemperować ,bo w koncu coś poważnego zrobi ten szalony Lewis :wink:
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 48 gości