Hokej na lodzie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Hokej na lodzie

Postprzez damian940915 » 14 Lut 2016 21:14

Dobry sezon polskiego hokeja. Najpierw GKS Tychy na 3 miejscu w Pucharze Kontynentalnym, teraz reprezentacja po 12 latach w decydującej fazie kwalifikacji olimpijskich. Bezbramkowy remis z Węgrami zakończony serią rzutów karnych i golem Krzysztofa Zapały po naprawdę wyrównanym boju. Jak wiosną w Katowicach zagramy tak jak w tym turnieju, to nie jesteśmy bez szans.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 14 Lut 2016 21:32

Oglądałem od 2. tercji i naprawdę dobry, szybki mecz, jak na poziom obu ekip. Węgrzy kilka razy zrobili młyn pod bramką Odrobnego, ale ogólnie sporymi fragmentami krążek znajdował się w ich tercji obronnej, nawet zaryzykowałbym, że takich czystych sytuacji mieliśmy nieco więcej.

Włosi pewnie prowadzą, czyli pojedziemy na 99 % do Mińska, nie do Rygi (albo komentatorom, albo mnie się coś pomieszało) i zagramy z gospodarzami, Duńczykami i Słoweńcami. Wierząc onetowi, najgorsze już za nami, a teraz z górki :D
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 15 Lut 2016 01:06

Zapomniałem w ogóle o tym meczu bo jakoś tak mi luty nie pasuje do hokeja. Zarzuciłem na koniec trzeciej tercji i w sumie bramek nie ominąłem więc git. Szczerze mówiąc nie wierzyłem, że się obronimy w dogrywce grając 3 na 4. To jest sytuacja dużo bardziej korzystna dla rywali niż 5 na 4 a jakoś bardzo niegramotnie się Węgrzy uwijali. W ogóle sam pomysł łapania kary w takim momencie (jeśli to nie jest jakaś desperacka obrona) był powiedzmy średni :mrgreen:

Czyli po pierwszym meczu o coś, zagramy sobie jeszcze 8 meczy (5+3) o coś więc jak na standardy polskiego hokeja to dawka co najmniej 4 letnia :mrgreen: Najważniejsze to nie spaść w kwietniu bo wtedy para przed wrześniem szybko ujdzie. ;) Wątpię żeby znów nam się kalendarz ułożył pod mecz o awans ale kto wie.

A tak btw jak wygląda nasza sytuacja kadrowa? Zajmujemy się jakimiś naturalizacjami Ojgenów? Siedzisz kat. może w temacie?
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RychuGKM » 15 Lut 2016 08:05

Z tym problem bo taki delikwent żeby zagrać w polskiej reprezentacji musi zagrać 2 sezony. Te przepisy są trochę chore bo nawet urodzony w Polsce Wolski musi spełnić ten warunek. Na mś w Katowicach będzie mógł chyba zagrać urodzony w Usa Michael Cichy lider punktacji kanadyjskiej polskiej PHL
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 15 Lut 2016 10:10

Dwa sezony w polskiej lidze, oczywiście. W temacie ligowym kompletnie nie siedzę, ale były na pewno plany zojgenować Kanadyjczyka Pittona, który jednak po jednym sezonie w Sanoku wrócił za ocean i temat upadł, naturalizowano też Czecha Raszkę, ale na bramce (jeszcze!) nie mamy problemów. Drugiej Chorwacji na szczęście nie będzie.

Przepis rzeczywiście bzdurny, jeśli chodzi o hokeistów mających dane korzenie, ale z drugiej strony jakaś zapora, bo jeśli czujesz się Polakiem / Chorwatem / Węgrem, itd. albo chcesz takiego udawać, to przynajmniej zdobądź się na to wyrzeczenie i pomieszkaj tam te dwa lata.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 23 Kwi 2016 15:18

Zaczynamy prawdziwą zimę, czyli hokejowe mistrzostwa 8-)

Pierwsza "dobra zmiana" w publicznej tv - po wielu, wielu latach wreszcie mecz hokeja na ogólnodostępnym. Tylko pierwszy, ale zawsze coś. Może, jeśli sensacyjnie będziemy się liczyć w walce o awans, będą i kolejne. Przeboleję nawet Szpaka :)

Mecz otwarcia bez niespodzianki - Słowenia rozwala Japonię.

Na zapleczu zanosiło się na niespodziankę, wczoraj Ukraińcy przegrali sensacyjnie z Litwą i dziś musieli wygrać za 3 z Angoloszkotami. Po dwóch tercjach przegrywali, ale ostatecznie cztery minuty przed końcem meczu strzelili szajbu na 2-1.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 24 Kwi 2016 17:50

I pierwszy "mecz o wszystko" w plecy. Wczoraj słabiutki, chaotyczny mecz, gorszy niż przed rokiem, dziś włączyłem od stanu 0-2 i nie było lepiej. Korea, która wczoraj urwała punkt Austrii, wyrasta na rewelację turnieju, widać sprężanie się przed IO, nam pozostaje chyba potyczka o utrzymanie się z Japonią, bo z taką grą i Słoweńcy, i Austriacy nas pozamiatają.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 24 Kwi 2016 19:49

Żałuje że nie postawiłem 5 porażek bo jakoś mi się zapomniało o powiązaniu turnieju z bukmacherką. Przynajmniej był miał solidny kupon zapeszaniowy i już tylko mecz z Japonią mógłby mi go wtopić. Miałbym co spieniężyć w aptece a kurde lubię robić kupony zapeszaniowe :D No nic - zawaliłem...

A co do spotkań - oba były żenujące. Pamiętam zeszłoroczny turniej to przyjemnie się to oglądało i na tle Kazachstanu wyglądaliśmy rewelacyjnie. Dla mnie to było jedna z większych pozytywnych niespodzianek sportowych bo niekoniecznie się interesuje wszystkimi sportami głównego nurtu. Mecz z Węgrami przy pełnej hali to był jakiś cud od losu dla hokeja prawie że wykorzystany.

A teraz jest dramat. Wyglądamy dokładnie tak samo jako jakieś 10 lat temu w meczach z Kazachstanem, Włochami itp. "o awans" czyli zbieranie batów, jakaś szczęśliwa bramka kontaktowa, wycofywanie bramkarza i dobicie pod koniec. Dokładnie to samo jest teraz. Dużo bardziej Polacy zasługiwali na 5:0 z Kazachstanem rok temu niż teraz na jakiekolwiek punkty... Gra wygląda tragicznie a na tle ostatnich wyników to nie mam pojęcia jak się Polacy mogli tak stoczyć. Z jednej strony w hokeju jesteśmy organizacyjnie i ilościowo "za murzynami" i nikt normalny nie oczekiwał awansu, ale po ostatnich wynikach jakbym obiektywnie miał typować najbardziej realny wariant to bym nas dał na 4 miejscu. Teraz trzeba trzymać kciuki, żeby Japonia jakiś fartownych punktów nie robiła. Będzie bardzo ciężko utrzymać się z 3 pkt a z kim my mamy ugrać chociaż jeden? :roll:

No ale plus jest taki że większym rozczarowaniem turnieju są na razie Austriacy. Pocieszenie to z cyklu tych słabych pocieszeń...
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez karlos » 24 Kwi 2016 20:19

A kiedy odeszli rosyjscy trenerzy? Czy można jakoś powiązać ich odejście z obecną klapą? Pytam, bo nie śledzę na bieżąco hokeja.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 24 Kwi 2016 20:35

Odeszli 2 sezony temu, czyli obrona miejsca w dywizji 1A i awans do kluczowej fazy Q o IO to na papierze zasługa Płachty ale to co teraz robią to katastrofa. I ten szczur puszczony pod nogami przez Odrobnego z Włochami mógł być punktem (albo dwoma punktami) na wagę utrzymania.

Austriacy grają z drugim kandydatem do spadku i znowu męczarnie. Może to z nimi zagramy o utrzymanie :shock:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 24 Kwi 2016 21:40

Na samą Koreę był jeszcze wczoraj kurs bodajże 7 - 1.

Japońce przegrali, ale zerknąłem na ostatnią tercję i czarno to widzę. Na razie wygląda to tak, że jesteśmy dwa tempa wolniejsi od wszystkich. Boję się, że przed meczem z Japonią będzie już pozamiatane (mogą zrobić 4 pkty z Koreą i Włochami).
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 24 Kwi 2016 22:04

Weź mnie nie załamuj tymi kursami.Po meczach 1 rundy to kurs choćby 3 na Korę to był jak złoto. No ale pieniądze szczęścia nie dają wiec nie ma co się rozwodzić. :mrgreen:

Także pewnie spadniemy i pytanie kto gasi światło. A jeszcze przed MŚ czytałem takie teksty że aż głowa mała, a studio w TVP przed pierwszym meczem to już w ogóle kosmos. Wiadomo że nasza przewaga jest taka, że rozgrywki ligowe nam niemal nikogo nie blokują ale to taki połowiczny pozytyw, dopóki nie padnie pytanie dlaczego akurat nam nie blokują. ;) Austria na szczęście wygrała, więc po 2 kolejkach jeszcze możemy myśleć o utrzymaniu, chociaż jak na 2 kolejki to dosyć radykalny spadek oczekiwań.

A patrząc na coś na co nie wypadało patrzeć dwa dni temu, to do 1B awansowała Holandia chociaż niewiele brakło a awansowali by Hiszpanie. W 1B też ciekawe wyniki bo WB po raz kolejny przegrywa awans ostatnim meczem a Litwa wygrywa z kolejnym solidnym rywalem, więc patrząc już na historię i progresję to po ew. spadku chyba się utrzymamy ale realnymi chłopcami do bicia będą tylko Estończycy. Z WB można w ciemni stawiać że przegramy, także lepiej byłoby nie spadać bo chwilowa wznosząca polskiego hokeja będzie zaorana na lata.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 26 Kwi 2016 12:52

Japonia dostaje 3-0 od Swifta także znów świetnie nam się układa drabinka. Rok temu szczęśliwy mecz o awans a teraz utrzymanie też będzie w naszych rękach w ostatnim meczu. Dobrze by było tak skończyć z punktami, żeby remis już nas zadowalał z Japonią ale to raczej mało realny wariant. Dzisiaj ze Słowenią każda porażka 1 bramką to już będzie dla mnie zaskoczenie in plus. Mimo braku Kopitara który w elicie czasem grał sam ze sobą i dawał radę dzisiaj powinni nas roznieść.

Jeszcze się okaże że Koreańczycy przegrali awans tą końcówką z AUTami.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 26 Kwi 2016 13:46

Na razie właśnie ta Austria niemrawa jakaś... Jeśli przegra z Włochami, to w sumie Słoweńcy otwierają szampany (choć ta Korea...). W sumie dzięki Koreańczykom walka o awans powinna być do końca ciekawa :)

Zerkasz, Raku, na ten mecz azjatycki? W sumie patrząc na wynik, to bardziej postawiliśmy się Korei, więc jest powód do optymizmu. :D
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 26 Kwi 2016 15:05

Jak wygramy ze Słowenią to wracamy do walki o awans także nie ma co jeszcze rozdawać awansów :mrgreen:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 26 Kwi 2016 21:25

Oczywiście obstawiłeś? ;)

Miałem nadzieję, że Słoweńcy wyjdą rozprężeni zagrają na luzie, ale spodziewałem się, że starczy to co najwyżej na mecz na styku i podbudowującą morale "honorową" porażkę. Szczerze nie pamiętam, kiedy praktycznie rozstrzygnęliśmy mecz z wyżej notowanym zespołem po dwóch tercjach, by w trzeciej bawić się jak, za przeproszeniem, z Rumunami. No i czemu taki mecz nie mógł wyjść na otwarcie? Wtedy TVP pewnie puściłaby kolejne. No ale może i lepiej, bo balon byłby nadmuchany niesamowicie.

Aha, gdyby statystyka kar miała być odwrotna, to jeszcze bym uwierzył w nikłe szanse na wygraną, ale że wygramy łapiąc ich 2 x więcej? :shock:
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 26 Kwi 2016 21:39

No i tak jak się spodziewałem ( :mrgreen: :mrgreen: ) Słowenia zebrała gładkie baty. A tak na serio to chyba najlepszy mecz (grając 5 na 5 ;) ) Polaków w hokeja jaki jeszcze w miarę świadomie pamiętam bo zbyt dobrych lat to nie pamiętam. Jakościowo było podobnie jak z Kazachstanem rok temu tylko że wtedy wynikowo nie było tak dobrze, ale była bramka turnieju. Przy takiej ilości kar wynik 4-1 chyba by się nigdy nie powtórzył nie wiem na jakiej próbie spotkań ze Słoweńcami. Po pierwszej bramce i obronie Częstochowy do 22 minuty to sobie myślałem "no chociaż powalczyli" i dopiero po trzeciej bramce uwierzyłem że to można wygrać.

No i teraz się można zastanawiać co by było jakby Płachta wcześniej ustawił formacje inaczej i wsadził Radziszewskiego. Ten marny punkcik z Włochami by powodował, że awans w zasadzie zależał by tylko od nas. Obawiam się tylko spadku po wygranej z najlepszą drużyną w turnieju - to by było przykre :?

Wariantów matematycznych do awansu jak tak patrzę jest całe mnóstwo - niektóre science fiction, niektóre realne ale w zasadzie najmniej realne (co nie znaczy, że niemożliwe) jest to że pokonamy Austrię więc nie ma co analizować :D Najważniejszy mecz dla Polaków to Włochy - Japonia i najlepszy wynik bez względu na to czy gramy o awans czy spadek to 1 punkt dla Japonii. Jak Japonia zdobędzie więcej niż jeden punkt to ta dzisiejsza wygrana może niewiele dać nic a tak chociaż będzie zapas remisu z możliwością porażki w doliczonym czasie a to jednak dosyć istotne. Pierwsze dwa mecze już chyba zawężą większość matematycznych możliwości.

Nie obstawiałem, bo już Ci tłumaczyłem że pieniądze szczęścia nie dają mimo że ta wygrana to był pewniak :twisted:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 27 Kwi 2016 17:07

No i po dwóch meczach już się sprawa awansu rozwiązała i Polacy mogą zagrać bez presji, bo żeby awansować musieliby wygrać wszystko do końca, a Włosi musieliby wygrać z Koreą ale koniecznie za dwa punkty. Scenariusz dosyć "ciekawy" ale Włochy-Korea to akurat może być wyrównany mecz.

Chociaż w sumie jak Austria wygra ze Słowenią, to będzie mała tabela którą wygrają Polacy jakby Włosi wygrali za 3 punkty :mrgreen: , czyli tak czysto statystycznie nie potrzeba jakiś wielce sensacyjnych rozstrzygnięć i najmniej prawdopodobne z tego wszystkiego jest to że wygramy z Austrią.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 27 Kwi 2016 18:08

Przy wygranej Włochów za 3 i porażce Słoweńców też niby możemy wejść, ale to sci-fi. Najlepiej byłoby ugrać dziś punkcik i zaklepać utrzymanie. Austrię satysfakcjonują niby 2, choć pamiętajmy, że tylko 1. miejsce to 100 % awans, a Niemcy lubią lecieć, gdy mają gospodarzyć w następnym sezonie :)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 27 Kwi 2016 18:52

Włosi dzisiaj dobrze wyglądali, a Koreańczycy bardzo słabo, szczególnie w przewagach chociaż widziałem tylko końcówkę. Wygrana Włochów (a najlepiej po remisie :mrgreen: ) jest całkiem realna. Wygrana Austriaków ze Słowenią - skoro my daliśmy radę to AUTy też mogą. W teorii to byli największymi faworytami bo infrastruktura i hokej tam jest jednak na innym poziomie. No i najmniej prawdopodobne, że Polacy wygrają z Austrią :mrgreen:

Ciekawe swoją drogą czy Płachta się przejedzie tą zmianą bramkarza. Odrobny zawalił punkt z Włochami, niby nie grał źle ale dosyć dziwna decyzja. Czyżby lepszy odpoczywał na mecz o utrzymanie z Japonią?

A co do Niemców, to Węgrzy chyba powinni spokojnie zlecieć także nie ma powodów do niepokoju. Dwóch ostatnich miejsc gospodarze nie zajmą :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron