Hokej na lodzie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 02 Wrz 2016 18:46

Ech, dawno się tak nie ucieszyłem jak po bramie na 2-0 w dzisiejszym meczu... Choć w sumie gramy już o pietruchę. Tak czy inaczej miło zobaczyć naszych w meczach o stawce, psujących trochę krwi ekipie z aspiracjami na światową ósemkę. Co nie zmienia faktu, że ten turniej pokazuje, że takiej serii meczów o stawkę z wymagającymi rywalami dawno nie graliśmy (bo na ostatnim 1B to w sumie nam stawka szybko uciekła :)) i zderzenie z elitą mogłoby być i byłoby brutalne.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez ssonicsl » 02 Wrz 2016 19:32

I nie było tak najgorzej. 3:5. Szkoda kar, znowu, tak jak w meczu ze Słowenią, to przez nie ucieka nam mecz. Było bardzo dobrze i poszła seria kara za karą i następną karą i z 2:0 zrobiło się po chwili 2:3. Tak, zderzenie z elitą byłoby baaaaardzo bolesne i z hukiem spadlibyśmy piętro niżej, no ale mam nadzieję że w 2018 będzie ku temu okazja :)
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 02 Wrz 2016 20:12

Z drugiej strony o Madziarach tez tak mówiono, że elita nie dla nich, a zmobilizowali się na jeden mecz i do końca myśleli o utrzymaniu. Spadli, ale bez huku.

w innych grupach prawie zgodnie z planem. Prawie, bo jednak Słowenia w teorii niżej notowana niż Dania, no ale to przecież ekipa z ósemki poprzednich IO. Szkoda Kazachów, po wygranej z Norwegami wydawało się, że najgorsze za nimi, a teraz już mają praktycznie po zawodach. Mam nadzieję, że awansują Łotwa, Słowenia (sory, Daszka) i żaby (w hocka Norge nie trawię szczególnie :D )
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez ssonicsl » 04 Wrz 2016 17:44

Kat, na razie masz 50/50. Do Korei jadą Słowenia i Norwegia. Fajne mecze, zacięte, do tego stopnia, że zamiast oglądać mecz Kazachstan-Polska oglądałem dogrywkę i karne w meczu Słowenia-Białoruś :) Ostatnim uczestnikiem będzie? Póki co bliżej do wyjazdu Niemcom.

A my? No cóż... fajnie że mieliśmy okazje zmierzyć się z dobrymi drużynami, znacznie lepszymi od nas. Jeszcze sporo nam brakuje, no ale porównując do wcześniej już przeze mnie wspomnianej piłki kopanej to tak jakbyśmy mieli najlepszych zawodników ulokowanych w drugiej lidze holenderskiej, trzeciej lidze niemieckiej, jednego w ekstraklasie szwajcarskiej i dwóch w drugiej lidze belgijskiej. To i tak całkiem nieźle wygląda ta nasza reprezentacja.

EDIT: No i Niemcy. Odrobili Łotysze straty, wydawało się że są bliżej kolejnej bramki, a tu kara i ile tam minęło sekund? 10? I w Korei ich zabraknie, szkoda, też byłem za nimi.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 04 Wrz 2016 19:03

Łotwa to jednak z grona tych średniaków ekipa, która wielokrotnie napsuła krwi potentatom, także na ostatnich IO. Ich problemem jest to, że z innymi średniakami sobie często nie radzą.

Słowenia znów pokazuje, że łatwiej awansować do 12 niż utrzymać się w 14.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez ssonicsl » 23 Kwi 2017 10:58

I znowu obici przez Koreę Południową, ech... I teraz pytanie. Czy marzenia o awansie do elity musimy odłożyć do 2019 roku, czy 2020?
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Hokej na lodzie

Postprzez Gerhardt » 23 Kwi 2017 18:43

Koreańce dokopali Kazachom. Jeszcze rok temu zastanawiano się czy Korea nie dostanie dwucyfrówki w każdym meczu fazy grupowej na igrzyskach a tu proszę. Najwyraźniej hokej nie jest na szarym końcu ich zainteresowań.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 23 Kwi 2017 21:49

A my wykonaliśmy plan minimum i pokonaliśmy po arcyciężkim meczu Ukrainę, co oczywiście jeszcze nie musi nam dać utrzymania, ale teraz Chochły są pod ścianą. Grupa wyrównana i jak rok temu mogą się jeszcze różne cuda dziać, a na końcu pewnie i tak Kazachstan i Austria (no chyba że Koreańcom starczy pary, kto wie)... Obyśmy, tak jak przed rokiem, rozkręcali się z każdym meczem, bo na razie nie wygląda to zbyt dobrze. Szkoda, że następny mecz z podrażnionymi Kazachami.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez ssonicsl » 24 Kwi 2017 17:22

No i już mi lepiej :) Jedna wygrana a ile zmienia w nastawieniu :D

Porażka Kazachstanu z Koreą jest dla mnie szokiem, mimo wszystko szokiem. Czyżby ta Korea miała zagrać w elicie? KOREA?! Naprawdę myślałem, że zeszłoroczny wynik to im się prędko nie powtórzy, a tu oni mogą naprawdę awansować. Jak nie przegrają z Węgrami we wtorek to...
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 25 Kwi 2017 14:50

Na razie wygraliśmy tylko mecz, w którym nie mieliśmy przewagi w statystykach (strzały) :) Szkoda dzisiejszej porażki, Kazachstanowi strasznie nie chce się grać z "kelnerami", w zasadzie od 50. min. wzięli się do roboty, no i wtedy rozpaczliwie się broniliśmy, ale do tego momentu nasze zaangażowanie > umiejętności Kazachów. Można powiedzieć, że dziś byliśmy dziś taką Ukrainą z meczu z nami, optycznie przeważaliśmy, ale "czuć było w powietrzu", że rywale mają coś extra w decydujących momentach.

Ogólnie abstrahując od postawy Kazachów serce roście, że nie dostajemy od spadkowiczów (albo Węgrów) gładkich łomotów, jak to dawniej bywało. Świetnie na razie wygląda nasza gra w osłabieniach i ogólnie obrona, atak niestety szwankuje.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 26 Kwi 2017 21:39

Wygląda na to, że dwa mecze do końca i ani awans, ani spadek nam nie grozi :)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez ssonicsl » 27 Kwi 2017 21:04

Wypisz wymaluj zeszły rok :D Znowu przed ostatnim meczem mamy szansę i znowu musimy też liczyć na innych. A więc my oczywiście wygrywamy z Austrią ;) i trzymamy kciuki za Ukrainę lub/i Węgry. To jak kat. procentowo sobie dajemy? 20%? 25%?

Naprawdę żal, strasznie żal tych spotkań z Koreą... Z Kazachstanem graliśmy świetnie (5+), z Węgrami dobrze (tak na 4), jutro też musimy zagrać na co najmniej 4 i ... ... i pewnie znowu będziemy na 3 miejscu :(
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 28 Kwi 2017 09:34

Bardziej wierzę w przyjaźń polsko - węgierską :) choć Węgrzy grają fatalny turniej. Ale Kazachowie też niemrawi, a poza tym sami mają niewielkie szanse na awans (choć większe niż my). Korea to jednak zagadka i w sumie żaden wynik z ich udziałem nie zdziwi. Takim języczkiem u wagi mógłby być fakt, że w obu ekipach, Korei i Kaz, ważną rolę odgrywają farbowane ;), a tym, nie okłamujmy się, nie chce się umierać na lodzie za jakiś tam awans.

Jeśli jakimś cudem Węgrzy ugryzą Kazachów, to... wkurzę się, że nie mogę obejrzeć meczu z Austrią.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez Gerhardt » 28 Kwi 2017 21:16

Z przytutem kończą nasi mistrzostwa, ale w drugą stronę tym razem :D . Przed turniejem nie miałem żadnych złudzeń co do awansu, już w łatwiejszych konfiguracjach się nie udawało. W sumie spodziewałem się walki o utrzymanie, ale na szczęście Ukraińcy wciąż się nie podnieśli a Węgrzy wrócili na swój poziom.
I co, w poprzednich sezonach ciągle były te same spadające/awansujące pary Włochy-Kazachstan, Słowenia-Austria a teraz się już całkiem pomieszało ;) .
Dwa lata temu nie mogłem sobie wyobrazić w jaki sposób drużyna ze strefy IB będzie rywalizować na igrzyskach ze światowymi potęgami. Naprawdę, nic bym nie postawił że Korea do 2018 będzie w Elicie.
Za tydzień rozpoczyna się prawdziwe granie. Niestety będzie to łabędzi śpiew sportów zimowych w tym sezonie :( .
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 30 Kwi 2017 17:58

Ale co? Jak? Oglądał ktoś ten mecz? Co to było? Jak to wyglądało? Aż tacy byli ci od HH podrażnieni i spięci za zeszłoroczną porażkę? :shock:
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez ssonicsl » 03 Maj 2017 10:15

W każdym aspekcie hokejowego rzemiosła Austriacy byli piętro wyżej, ale ta porażka nawet mimo to nie powinna przybrać takich rozmiarów. Tyle zapamiętane zostanie z tych mistrzostw, szkoda.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 08 Maj 2017 15:55

Ogląda ktoś elitę?

Ja się przymierzam na razie :) Teraz spodziewałem się ciekawszego meczu Rosja - Niemcy, ale chyba po 1. pozamiatane.

Jak zwykle w pierwszej fazie ciekawsza walka o utrzymanie. Na razie na dnie Dania i Białoruś, ale Słoweńcy i Włosi zrobili tylko maleńkie kroczki, żeby nie musieć znów walczyć z naszymi orłami ;)

Patrząc na wyniki kandydatów na mistrzostwo jest 3. W orbicie zazwyczaj wolno rozkręcający się Czesi i Finowie, ale zwłaszcza Suomi prezentują się na razie słabiutko (sensacyjna porażka z żabami). Wieczorem ciekawy mecz tych ekip, przegrany prawdopodobnie zagra w hitowym ćwierćfinale przeciwko... Szwecji?

Słowacja dalej słabiutka, pewnie o 2 miejsca w ćwierćfinałach powalczą Niemcy, USA i znowu mocni na początku turnieju Łotysze (oby starczyło im pary).
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez damian940915 » 25 Kwi 2018 23:29

Chyba dawno nie było sytuacji, że po 3 kolejkach w I dywizji każdy może awansować i teoretycznie każdy może spaść. I tym bardziej szkoda III tercji z Brytyjczykami. W tej sytuacji zwycięstwo z Węgrami jest kluczem do utrzymania.
A ja trzymam kciuki za naszych dzisiejszych pogromców, bo wydaje się, że popularność hokeja w UK rośnie, a obserwując to zjawisko we wrześniu w Belfaście, można było zauważyć, że hokej tam wcale nie jest na straconej pozycji w starciu ze znacznie bardziej tradycyjnymi dla tej kultury meczami rugby czy wszędzie popularną piłką nożną. Hokej w przestrzeni miejskiej jest silnie eksponowany, a na dodatek samo to, że w Polsce żaden z klubów nie gra na lodowisku mogącym pomieścić 9000 widzów, a taką jest właśnie SSE Arena w Belfaście i nie jest to ewenement w skali ligi, jest wymowne. I nawet jeśli taka hala nie jest raczej w 100 % zapełniona, to przekłada się to na zainteresowanie. I tak znalazłem takie statystyki, zgodnie z którymi w UK średnia liczba widzów na meczu ichniej Ekstraklasy w ubiegłym roku to ok. 2800 i liga brytyjska wyprzedza pod tym względem znacznie Norwegię, Francję czy Danię, a więc państwa od lat grające w elicie, o Polsce ze średnią niecałe 800 osób nie wspominając. http://www.hokej.net/pl/news,artykul,13 ... wideo.html
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 17 Maj 2018 18:30

Nie mam czasu nic oglądać, ale:

- niefajne wyniki ćwierćfinałów
- o ironio Amerykanie i USA mają wielkie szanse powetować sobie na Europie nieudane IO, a nie jak to było dawniej odwrotnie...

A za rok:
- UK w elicie :shock:
- Białoruś i Litwa na zapleczu :shock:
- My... :roll:

Tak, z Brytolami nigdy nam nie szło i zdarzały się porażki, które były małymi niespodziankami... Ostatnio wszystko wróciło do normy, graliśmy parę lat szczebel wyżej. A teraz będziemy w 3 lidze, a oni w elicie. Jedyny pozytyw: w hocku karta szybko się odmienia. Ale trzeba jej jednak trochę pomóc...
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez damian940915 » 17 Maj 2018 20:44

Ja bym nie powiedział, że szybko się wszystko zmienia, ale ten rok jest faktycznie gwałtowny pod tym względem ;) Samo to, że po raz pierwszy od 2008 roku drużyna, która awansowała do elity się w niej utrzymała (Austria) to jest jakiś wyznacznik, no i wspomniani Brytyjczycy, którzy w 2 lata awansują o dwie grupy, jako swoista nagroda za tyle lat na podobnym poziomie, bo oni najdłużej, bo aż od 1995 r. grali na poziomie I dywizji. Teraz z kolei my z najdłuższym stażem tam.
Trener Nolan zwolniony, moim zdaniem słusznie. W przyszłym roku przeciwnicy raczej do ogrania, w ostatnich latach miewaliśmy problemy z Ukrainą i jakąś towarzyską przegraną z Japonią i jeśli któreś z tych państw dostanie organizację, to będę miał powody do obaw.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

cron