Hokej na lodzie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 13 Maj 2014 23:00

I krwi Norwegowie trochę napsuli, a nawet widziałem, że jedną szwedzką głowę o bandę rozbili... :roll:

Ogólnie jednak znając skandynawski styl, wolałem skupić się na Łotwa - Kazachstan, chyba najbardziej szalony i widowiskowy mecz jak dotąd na MŚ, mnóstwo kar - fragmenty z grą 3 na 3 :) zwroty akcji, sporo bramek. Szkoda Kazachów, zagrali bardzo ambitnie, chyba stawiając już wszystko na jedną kartę, teraz pozostają im już sami potentaci i o jakiekolwiek punkty będzie ciężko.

Zawiedli mnie dziś Niemcy, Finowie kompletnie ich rozbili.

Jutro mecze ostatniej szansy dla Szwajcarów i Słowaków, odpowiednio z Niemcami i Norwegią.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez mareqna » 22 Maj 2014 09:23

Wspaniałe Mistrzostwa Świata w wykonaniu Trójkolorowych,gdyby nie pechowa porażka z słabymi Włochami 1:2 lub z Czechami 4:5 to medal byłby całkiem realny.Dzisiaj faworyci rozgrywek Rosjanie zapewne zastopują rewelację turnieju.Jestem na dobrej drodze odbudować miłość do hokeja.
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 22 Maj 2014 09:48

Akurat z Włochami przegrali całkowicie zasłużenie, meczu z Czechami nie oglądałem, natomiast pechowa była porażka ze Szwecją. W końcówce Szwedzi bronili się rozpaczliwie, Francuz miał czystą pozycję i był faulowany, domagali się karnego, ale sędzia zakończył mecz.

Niestety to nie jedyna kontrowersyjna decyzja. Przekręcony był mecz USA - Szwajcaria, smród pozostał po nieuznanej bramce Łotyszy na 2-2 tuż przed końcem meczu z gospodarzami. Łotyszom chyba ten mecz (obiektywnie słaby w ich w wykonaniu, bo Białoruś, choć z meczu na mecz gra coraz lepiej i bardzo ostro, jakichś cudów - poza Grabowskim - nie prezentuje) podciął skrzydła, bo wtopili mecz z niewalczącymi już o nic Szwajcarami (no chyba że o zemstę za Soczi) i w ten sposób zaskakująco słabiutcy Finowie psim swędem weszli do ósemki.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 22 Maj 2014 22:53

Za nami ciekawe ćwierćfinały. Najlepszy chyba na początek. Jakkolwiek nie przepadam za Amerykańcami, to podobali się na tym turnieju, na pewno bardziej od Kanady. W przekroju turnieju byli też lepsi od Czechów, ale Pepiki jak to Pepiki, rozkręcają się z meczu na mecz. Dziś Amerykanie kompletnie pogubili się po tym, jak dostali 5 minut kary - stracili 2, a w zasadzie nawet 3 bramki (jednej sędziowie nie uznali, choć na jednym ujęciu widać było, że krążek został złapany już za linią). Ostatnie minuty to natomiast kosmos w ich wykonaniu, niewiele brakowało, a z wycofanym bramkarzem odrobiliby 3 bramki, bo Czesi już zaczynali panikować.

Rosja planowo pokonała Francję, ale żaby walczyły dzielnie, w końcówce też nawet próbowali wycofywać bramkarza :)

W meczu dwóch bezbarwnych w fazie grupowej potęg lepsza Finlandia, co mnie oczywiście nie smuci.

Nie spodziewałem się, że gospodarze tak mocno się postawią, byli bardzo blisko sprawienia niespodzianki - przy 2-2 czysta sytuacja, a potem karny.

Pachnie powtórką finału sprzed 4 lat.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 25 Maj 2014 21:52

I Rosja mistrzem, choć tą powtórką trochę pachniało, z tym, że w rolę Pepików (ci praktycznie bez walki oddali półfinał i mecz o 3 miejsce) mogli wcielić się Finowie - bezbarwni w rundzie zasadniczej dziś napsuli Rosji sporo krwi, a w pierwszych dwóch tercjach byli w sporych fragmentach nawet lepsi. Nie wiem, może obecność Władimira Władimirowicza na trybunach tak usztywniła Rosję, a może nieobecność w ich boksie trenera Znaroka, który musiał oglądać mecz z trybun za to, że chciał z trenerem Szwedów pogawędzić po meczu :) https://www.youtube.com/watch?v=cmtvjhtQe2g

Ogólnie dobry finał po dość słabych meczach w 1/2 i ciekawy turniej, choć z potęg Rosjanie prezentowali bardzo dobry poziom (chciałem napisać - zagrali na swoim poziomie, ale po Soczi i ostatnich MŚ zabrzmiałoby to dwuznacznie :)

A MŚ IA jednak na Ukrainie... znaczy się w Donieckiej RL, znaczy się w Noworosji :D Mają w tej federacji nasrane w głowach... :roll:
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 10 Lip 2014 20:40

kat. napisał(a):A MŚ IA jednak na Ukrainie... znaczy się w Donieckiej RL, znaczy się w Noworosji :D Mają w tej federacji nasrane w głowach... :roll:


Słyszałem o tym w radiu i wielka lipa, że Polska w hokeju jest takim kmiotem, że nie potrafiła wywalczyć "wygranej" imprezy... W następnej kolejności czeka nas pewnie 1B...
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez damian940915 » 19 Sie 2014 15:07

Z uwagi na niestabilną sytuację polityczną Ukraina zrezygnowała z organizacji mistrzostw i IIHF będzie ponownie wybierać organizatora. PZHL zamierza walczyć o przejęcie imprezy i wydaje się, że Polska nie powinna wypuścić już z ręki takiej okazji, zwłaszcza, że poprzednie wybory przegraliśmy minimalnie.
http://eurosport.onet.pl/zimowe/hokej-n ... acji/0zwxj
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 19 Sie 2014 16:02

Jak teraz Polska tego nie wygra to będzie po prostu kompromitacja. Patrząc na wyniki młodzieżowców czy juniorów, to jak spadniemy do 1B, to już możemy prędko do 1A nie wrócić, więc lepiej bronić się u siebie, zawsze to trochę mobilizuje polityków to robienia dobrej miny i jest jakiś nacisk dziennikarzy. Zresztą na coś się te hale muszą przydawać.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RychuGKM » 28 Gru 2014 07:58

Padł rekord frekfencji w meczu hokaja w Polsce. Półfinał PP Cracovia - Ciarko Sanok (2-3) obejrzało 12 500 widzów
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RychuGKM » 31 Sty 2015 07:47

A tymczasem hit transferowy w PHL :
http://www.hokej.net/pl/news,artykul,5, ... komentarze
Co sądzicie o takiej polityce transferowej tego klubu? Kolejny zawodnik polskiego pochodzenia. W Sanoku grają już:
Jordan Pietrus (ma już Polskie obywatelstwo)
Matt Williams (kuzyn Konopki , stara się o obywatelstwo)
Mike Danton (stara się o obywatelstwo , również grał w NHL)
Michael Cichy (dla odmiany Amerykanin polskiego pochodzenia)
i teraz dołącza do nich Konopka. Żaden z nich nie gra jako obcokrajowiec , tym samym , sanocka młodzież ma praktycznie zamkniętą drogę do składu. Z drugiej jednak strony , jeśli ci zawodnicy będą grać w Polsce przynajmniej 2 lata , będą mogli wzmocnić reprezentację Polski. Czy jednak nie zrobi się z tego 2 Katar? Choć oczywiście to trochę nadużycie , bo jednak jakieś związki z Polską ci zawodnicy mają.
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 06 Mar 2015 23:17

Wybiera się ktoś w Krakowie na jakiś mecz MŚ? ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 20 Kwi 2015 14:17

Chyba, Raku, Cię nie było wczoraj, bo doping słabiutki ;) Cracovia to już tylko na galach MMA ogarnia doping? :D

Mieszane uczucia po wczorajszym meczu. Druga tercja byłaby jedną z najlepszych w wykonaniu Polaków w meczu o stawkę z wyżej notowaną ekipą, gdyby nie te kuriozalne przewagi. W trzeciej Włosi mieli już padać po autokarowej przejażdżce przez Europę (komentarz, jak to na tvp, masakra), a to my nie mogliśmy wyjść z tercji. Faul Radziszewskiego może i głupi, ale znamienny - normalnie obrońcy "pilnują" bramkarza, a nasi mieli już dość... Trzeba dziś szukać punktów, bo się zrobi ciepło.

Jaja w IB - Holandia leci po porażce z Estonią, a męczący się wcześniej ze wszystkimi Brytole (którzy niedawno jak zwykle pocisnęli nas...) przegrywają z Litwą, mając awans na wyciągnięcie ręki. Tym bardziej trzeba się utrzymać, żeby ich uniknąć za rok :)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 20 Kwi 2015 18:17

U mnie ostatnio znowu słabiej ze zdrowiem a bilety nie są tanie ;) Zobaczę jeszcze czy się na jakiś mecz wybiorę, ale planowałem na Polska-Ukraina co typowałem jako mecz u utrzymanie. Na razie tak to się zapowiada, a Ukraińcy dziś nawet punkt uciułali co pokazuje że Ci Włosi mocni nie są... Wielka szkoda. Mecze o stawkę to zawsze była obrona Częstochowy odkąd oglądam hokeja. No może Polska-Ukraina (pierwsza tercja) był w miarę udany ale nie było tam tak dobrej tercji jak wczoraj druga. Szkoda choćby punktu natomiast i tak chyba zdecyduje mecz z Ukrainą. Dziś będziemy mądrzejsi. Z drugiej jednak strony to drugie miejsce do awansu poza Kazachstanem jest otwarte. Wcale nie trzeba było cudu, a po prostu sensacji żeby awansować ale to już chyba za nami ;)

Holandię jeszcze 3-4 lata temu przedstawiano jako tą ekipę, która ma dołączać do czołówki a tu niezła niespodzianka. Brytole to już w ogóle dla mnie sensacja. Żeby się z każdym w grupie męczyć "na przewagi" jeśli chodzi o bramki? I jeszcze wypuścili z rąk awans. Koreańczycy lubią jednak dramaturgię :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 20 Kwi 2015 19:00

W sumie zerknąłem na wczorajsze kursy i to Polska była minimalnym faworytem ;) 2.25 - 2.40 Dziś podobne :P

Co do Ukraińców, to obejrzałem dziś dwie tercje i całkiem fajnie się prezentowali, zwłaszcza w obronie. Włosi nie imponują, ale kto jeśli nie oni? Węgrzy? Chciałbym, ale szczerze wątpię. Zwłaszcza że makarony mają ostatni mecz z Kazachstanem, który prawdopodobnie będzie już pewny awansu.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 20 Kwi 2015 19:42

Włosi na szczęście dziś wygrali bo jakby przegrali to już by nam mogli nieźle pozamiatać sprawę utrzymania, a tak nawet dzisiejsza porażka z Japonią (a wygląda to słabo) jeszcze nic nie skreśla. Nie wiem jakim cudem beniaminek może być faworytem ze spadkowiczem... Hala w hokeju nie ma specjalnego znaczenia bo Węgrzy też się jakieś chyba dwa lata temu napalali u siebie na awans i tradycyjnie zostali w środku tabeli. Miałem dziś stawiać na Japonię ale kurs 2,5 powoduje że trzeba by postawić z 50 zł żeby coś zarobić a to już duża suma :mrgreen:

Hala niestety pusta (czyli koło 4-5 tysięcy) ale czego się spodziewać w środku tygodnia przy takich cenach. Liczyłem na święto hokeja i niskie ceny przy tak wielkim obiekcie (skoro na Cracovię chodzi po kilkaset osób), to się musieli nachapać a razem z rozdanymi biletami to wiele się nie nachapali. Trza było dać 100 zł za mecz...

EDIT:

No i brawo. Odbiliśmy sobie za wczoraj kiedy z czystym sumieniem można było zdobyć punkt. Dziś Japończycy byli lepsi, przez dwie tercje nas tłamsili ale trzecia chyba jeszcze lepsza niż wczorajsza druga. Nie zgubiliśmy krążka w przewadze i wreszcie zaczął krążyć z jakąś szybkością co dało bramkę po trzydziestu sekundach. Drugi gol szczęśliwy ale to właśnie odbite za wczoraj i ustawiło już mecz. Brawo, brawo. Wreszcie mamy codziennie emocje a nie granie z ogórami i porażki z faworytami. Szkoda tylko tej pazerności i hali wypełnionej w 30-40%.

No a sytuacja spadowa się mocno skomplikowała, szczególnie dla Japończyków. No ale spokojnie, my musimy urwać jakieś punkty Ukrainie więc bez Eurofii :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 20 Kwi 2015 21:25

Onet już obwieścił, że wracamy do gry o awans 8-) Jest dobrze, ale jeszcze jakiegoś punktu potrzeba, bo Japońce mogą ograć Ukrainę.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 20 Kwi 2015 21:59

kat. napisał(a):Onet już obwieścił, że wracamy do gry o awans 8-) Jest dobrze, ale jeszcze jakiegoś punktu potrzeba, bo Japońce mogą ograć Ukrainę.

Hahah halę trzeba zapełnić jakoś. :D No ale tak między Bogiem a prawdą to z lekką dozą szczęścia można by grać z Węgrami o awans i wtedy jak rasowy Janusz już bym się musiał bez względu na sytuacje wybrać. Nie jest to wariant science fiction bo po dwóch kolejkach widać, że poza Kazachstanem nikt tutaj nie odstaje poziomem w żadną stronę. No ale na razie zdobądźmy chociaż jeden punkt z Ukrainą żeby się na spokoju utrzymać, a później można się zabierać za Kazachstan :mrgreen:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 22 Kwi 2015 19:02

No i jednak makarony wtopiły z Madziarami i zrobiło się arcyciekawie w grupie.

Jedziemy z chochłami :)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 22 Kwi 2015 23:49

RakuNH napisał(a):No ale tak między Bogiem a prawdą to z lekką dozą szczęścia można by grać z Węgrami o awans. Nie jest to wariant science fiction bo po dwóch kolejkach widać, że poza Kazachstanem nikt tutaj nie odstaje poziomem w żadną stronę.

A słowo ciałem się stało. :mrgreen:

Tak serio to wybrałem się na Ukrainę tak jak planowałem (i dobrze bo bym żałował jakbym poznał wynik i dramaturgię) i warto było wpaść. Byłem u samej góry (tyle że na środku) i na prawdę super się ogląda. Także nawet te bilety za 40 zł to nie jest jakaś piwnica i ewentualnie rozważę to na sobotę chociaż do tanich przyjemności nie należą te MŚ. No i doping podobno najlepszy (tak Bagiński chyba mówił jak teraz sobie obejrzałem trzecią tercję i studio w TVP) więc od razu widać efekty :mrgreen:

Co do gry to dziś poza przestojem w trzeciej tercji Polacy zagrali świetnie. Wydawało mi się, że to przestrzelenie Malasińskiego 10 sekund przed trzecią bramką będzie decydujące bo miał tylko dostawić kij na pustą bramkę, tyle że krążek był mocno bity. Na szczęście się udało wykorzystać przewagę. Na minus trochę Odrobny bo puścił dwa straszne szczury. Ciekawe czy na Kazachstan dostanie wolne.

W ogóle to bramka w osłabieniu, dwie wykorzystane przewagi i bodajże obie za wyrzucenie krążka z lodowiska (chyba najgłupsza możliwa kara) - niezła dramaturgia. Teraz pytanie czy w ogóle nawiążemy walkę z Kazachstanem czy nam już w dziesięć minut wbiją trójkę. Mecz z Włochami praktycznie nie ma teraz znaczenia bo nawet wygrana z nimi nic by Polakom nie dawała i decydowałby mecz z Węgrami. Także chyba krakowscy centusie od hali dopną swego i w sobotę będzie komplet. Trzeba powiedzieć że idealnie sobie ułożyli ten terminarz, bo Kazachowie też będą mieć mocny doping od 16 :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 23 Kwi 2015 16:35

No i tak jak myślałem Japonia wygrała (chociaż w końcówce) ale to nie dziwota bo na naszym tle wyglądali dużo lepiej niż Włosi i dwa mecze przed końcem już wiemy że w najgorszym wypadku gramy ostatni mecz o awans :shock: No i co kat.? Trzeba przeprosić Onet bo było nie było nawet jak przegramy to do ostatniego meczu gramy o awans :mrgreen:

A i jeszcze taka ciekawostka jakby się ktoś wybierał. Centusie ratują frekwencję i wprowadzili bilety -50% tyle że nienumerowane. Nie wiem jak to jest przy obecnej inwigilacji możliwe, bo to przypomina lata 90 czyli ładujemy stadiony i hale do pełna a może się nie zawali :shock: Wydaje mi się że to jest ratunek tych miejsc, które są rozdawane i które będą puste (bo te bilety o sponsorów, to pewnie często są wyrzucane). Pomysł dobry, ale ci co kupili wcześniej mogą się czuć wydymani. Tak czy siak będzie niezły kocioł w hali skoro ma być jeszcze około 4 tysiące Węgrów :mrgreen:

A jakby ktoś nie wierzył to daje skan: http://i60.tinypic.com/15yjbeb.jpg - te same miejsca za pół ceny :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 184 gości

cron