Hokej na lodzie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Hokej na lodzie

Postprzez dan » 11 Maj 2013 14:33

kat. napisał(a):
Na chwilę obecna tak to się układa:

Szwajcaria - Słowacja (Niemcy? Francja? :shock: )
Kanada - Rosja
Szwecja - Finlandia
Czechy (Norwegia?) - USA


Mała poprawka. Ćwierćfinały odbędą się w ramach tych samych grup. Dla przykładu bardzo prawdopodobny jest ćwierćfinał Szwajcaria - Czechy lub na przykład Szwecja - Kanada.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Hokej na lodzie

Postprzez zygy » 11 Maj 2013 14:43

mareqna napisał(a):Trójkolorowi w meczu na szczycie, a szkoda :evil: przegrali minimalnie z USA.Francja to świetny zespół i w Soczi może zdobyć złoty medal I.O.


Jest tylko jedno ale... Francja nie zakwalifikowała się na te igrzyska, a dzikich kart póki co nie przewidziano ;)

http://www.iihf.com/channels1213/oqm/group-e.html
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 11 Maj 2013 14:45

Może wynik sugeruje jakiś wyrównany mecz, ale nic podobnego. Pełna kontrola Amerykanów i wygrana "na jednej łyżwie", już Austriacy postawili się o wiele bardziej. Uspokoiłem się przy okazji. To że Ruskie zapili od rana dzień pobiedy jeszcze nie czyni Francji potęgą. :D Co nie zmienia faktu, że średniacy z ogona elity uciekli nam bardzo daleko.

Słowenia nie prezentuje się źle i na pewno bym jej nie minusował, bo jednak w żadnym meczu nie byli faworytami, a 3 razy przegrali minimalnie (z Białorusią powiedziałbym nawet, że bardzo pechowo, a to właśnie "dzięki" tej Białorusi jadą na igrzyska). Brakuje jeszcze tego czegoś, żeby w meczu na styku z wyżej notowanym rywalem się nie spalić. "To coś" udało się Austriakom, a i to nie są pewni utrzymania. Największym rozczarowaniem są póki co Słowacy, a dalej Łotysze.

Dan - racja, zapomniałem o tej (niezbyt sensownej swoją drogą) drabince.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 14 Maj 2013 10:55

Wczoraj bardzo fajny mecz Słoweńców z Kanadą. Zawsze lubię takie mecze "kopciuszków" z potęgami, kiedy Ci słabsi trochę ucierają nosa lepszym. Zastanawia mnie tylko jedno. Dlaczego komentatorzy przez cały mecz mówili, że Słoweńcy spadają z elity. Przecież oni do cholery prowadzili 2:0, a później 3:2 i grubo ponad połowę meczu mieli 3 punkty, a te trzy punkty chyba dawały im realne szanse na utrzymanie. Nie wiem czy 2 punkty też, ale albo ja czegoś tu nie rozumiem, albo od tak sobie skreślili Słoweńców.

Jestem niedzielnym kibicem hokeja, więc dopiero przy tym turnieju (no chyba że zapomniałem, że np. rok temu też tak było) zauważyłem, że przy obustronnym wykluczeniu dalej gra się w takim samym liczbowo składzie. Wolałem jednak opcje kiedy na lodzie robiło się nieco luźniej.

Słowacja po pierwszej tercji dzielnie walczy z USA i jeśli dowiozą zwycięstwo, to wiele wskazuje na to, że trafią na Finów - chyba nie najgorzej :D

A ta drabinka to faktycznie bezsens. Mam nadzieje, że przy następnych turniejach w obrębie jednego kraju już będzie normalny system. Ja jednak wolałem ten wcześniejszy z mniejszymi grupami i grupą spadkową. Najsłabsi powinni grać jednak ze sobą i taki spadek z dwóch grup średnio mi się podoba.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 14 Maj 2013 12:19

A mnie się właśnie te mecze, gdzie Rosja i Kanada sobie urządzały jajcarski trening naprzeciw walczących desperacko Austriaków / Słoweńców średnio podobały. I właśnie w starej formule takich pseudo-zaciętych potyczek było mniej. Teraz o utrzymaniu w dużej mierze decyduje grafik i to, czy ci więksi będą w ostatniej fazie turniej mieli o co walczyć.

2 punkty Słowenii wczoraj by nie wystarczyły, bo z Białorusią mają bezpośredni w plecy. Jeśli spece z góry zdegradowali Słowenię, to podjąłem chyba słuszną decyzję zlewając tvp.

Co do kar obustronnych, to szczerze mówiąc nie jestem pewien, czy są jakieś przepisy szczegółowe (np. przy karach jakiego typu jest gra 4-4), ale wydaje mi się, że to decyzja uznaniowa sędziów, czy zespoły zostają w pełnych składach, czy grają przez 2 minuty w 4-osobowych (takie sytuacje też są).

Awans Słowacji (właśnie strzelili na 4-1) cieszy mnie tym bardziej, że Rosja i Finlandia już na pewno nie trafią na siebie w 1/4. Jeszcze tylko Czesi i czołowa ósemka świata zamelduje się w ćwierćfinałach w komplecie.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez zygy » 14 Maj 2013 12:29

Przedostatnia zagadka fazy grupowej została rozwiązana- Słowacja w gronie ćwierćfinalistów. Jeszcze tylko brakuje, żeby Czesi pokazali dziś miejsce w szeregu Norwegom i będzie można napisać, że wszystko przebiega zgodnie z planem. Maluczcy poharcowali, pokazali pazurki, czasem nawet sprawili niespodzianki, ale jak przyszło co do czego, to faworyci pokazali jednak swoją klasę. Zanosi się na to (zakładam dzisiejszy awans Czechów), że do 1/4 wejdzie 7 najwyżej sklasyfikowanych zespołów ze światowego rankingu. Właście jedynym takim minimalnym przetasowaniem jest awans Szwajcarów- 9zespołu według IHHF, kosztem Norwegii- 8 w rankingu, choć niespodzianka jest to dla mnie żadna. Wracając do Helwetów, to postanowili grać do końca o wygranie grupy i prowadzą w tej chwili z nie walczącą już o nic Białorusią. Dla nich jednak meczem prawdy będzie mecz ćwierćfinałowy, w obliczu którego wszystkie te wyczyny grupowe mogą stać się mało istotne.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 14 Maj 2013 13:02

Białoruś walczy, żeby baćka zawału nie dostał :D Mimo dobrego i pechowo przegranego meczu ze Szwecją, Białorusini zaliczają kolejny bezbarwny turniej i pokazują, że brak awansu na igrzyska bardzo przypadkowy nie był. Średniacy w rodzaju Danii i Norwegii im odjeżdżają. Szkoda i Słoweńców, i Austriaków - naprawdę dobre turnieje w ich wykonaniu i brakło niewiele, by się utrzymać. Natomiast źle się dzieje na Łotwie - gdzie się podziała ta ekipa, która walczyła jak równy z równym z Czechami czy Finami. Racja, wtedy też potrafili wtopić mecze w roli faworyta (z Danią czy Słowenią), ale teraz już nawet z Francją przestają być tym faworytem. Jak Słowenia i Austria okrzepną (wydają się silniejsze niż przyszłoroczni beniaminkowie), to i Łotysze, i Białoruś mogą w perspektywie kilku lat zmienić je w tym balansowaniu między elitą i zapleczem.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez dan » 14 Maj 2013 16:12

Raku i Kat ja tutaj muszę pobronić TVP. Jacek Laskowski wczoraj mecz Słoweńców z Kanadą komentował. I miał rację. Nawet zwycięstwo za 3 punkty Słoweńcom nic by nie dało, ponieważ Dania wygrywając z Białorusią zapewniła sobie utrzymanie, A Białoruś nie mogła spać do Dywizji IA, bo przecież za rok w Mińsku odbędą się mistrzostwa świata elity, a jak wiadomo gospodarz musi brać udział w turnieju.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 14 Maj 2013 16:41

Dlatego pytałem o co chodzi, bo przez dwie godziny nie powiedzieli o tym ani słowa :D Cały czas tylko słyszałem, że spadli, a nie wiedziałem czemu - to trochę wyjaśnia i dodatkowo potwierdza, że walka o utrzymanie nie jest do końca sprawiedliwa.

Czesi jak widzę pokazują Norwegom miejsce w szeregu. Jeszcze trochę i im dychę wpakują :lol:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 14 Maj 2013 16:59

I tak tvp jest be i podtrzymuję bojkot :D

RakuNH napisał(a):Czesi jak widzę pokazują Norwegom miejsce w szeregu. Jeszcze trochę i im dychę wpakują


I bardzo dobrze, że pokazują, bo to miejsce Norwegów w rankingu / ostatnie MŚ mocno fałszuje rzeczywistość. Już Niemców, których zresztą zmasakrowali nie tak dawno, uważam obecnie za mocniejszy zespół.

Tak, jestem norwegofobem ;)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez mareqna » 14 Maj 2013 17:02

I Deutschemannschaft w dogrywce wyświnili biednych i sympatycznych Francuzów,eh...trzeba spadać z hokeja.Nic tu po mnie. :evil:
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Hokej na lodzie

Postprzez zygy » 14 Maj 2013 21:26

mareqna napisał(a):I Deutschemannschaft w dogrywce wyświnili biednych i sympatycznych Francuzów,eh...trzeba spadać z hokeja.Nic tu po mnie. :evil:


Teraz masz swoich Francuzów i ich walkę o złoto w Soczi :lol: Gdyby im Rosjanie nie zrobili prezentu, to pewnie teraz witali by się z niższą dywizją... Trochę szkoda mi Austriaków, którzy opuścili przez to elitę, ale na pocieszenie zostaje im wyjazd do Soczi w przyszłym roku. Mamy ciekawą sytuację, że za niecały rok w Soczi wystąpią aż 2 drużyny z zaplecza Elity- właśnie Austria i Słowenia.

Kat, ja bym nie dramatyzował z ta Łotwą. Żadna wielka potęga to nigdy nie była, a w tym roku plan wykonali w 100%- tzn., awans na IO i utrzymanie w Elicie na kolejny sezon. Liczą się końcowe efekty, a nie prezentowany styl.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 14 Maj 2013 23:48

No fakt, że nie była, ale jednak z dość solidnego średniaka z aspiracjami na 1/4 stała się takim średniakiem tuż nad kreską. A inni średniacy się rozwijają i elita musi się wreszcie odbetonować.

Buki dają większe szanse Słowakom z Finami, niż Szwajcarom z Czechami (sam nie gram, ale jak ktoś ma do tego żyłkę, to mógł co nieco zarobić, bo kilka niespodzianek było dość przewidywalnych). Szwajcarzy mogą jeszcze przeklinać, że nie wyeliminowali Czechów podkładając się Norwegii, choć wtedy mieliby innego rywala w 1/4, a w fazie grupowej to właśnie z Czechami z tych silnych ekip poszło im niby najłatwiej. W tym meczu będę trochę rozdarty kibicowsko - lubię Czechów, fajnie się ogląda transmisje z ich tv, ale jakieś elementarne poczucie sprawiedliwości każe życzyć Szwajcarom awansu do czwórki. W meczu Szwecja - Kanada nie mam faworyta, niby jestem norwegofobem, ale za Szwedami w hokeja też nie przepadam szczególnie.

Poza tym Finlandia i Rosja oczywiście. Już się gubię w tym wszystkim coraz bardziej, ale półfinały chyba na krzyż, więc finał z tymi ekipami też mile widziany.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez dan » 15 Maj 2013 15:04

Ja też lubię Czechów, ale chciałbym by o medal powalczyła jakaś drużyna, na którą nikt nie stawiał. W tej ósemce może to być tylko Szwajcaria. Medal pozostałej 7 to już nie byłaby niespodzianka. Mimo dość pewnego zwycięstwa w grupie Helwetów nadal uważam, że awans ich do półfinału (czyli wygrana z Czechami) byłby dużą niespodzianką.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Hokej na lodzie

Postprzez zdzichu » 15 Maj 2013 18:31

Nie obejrzałem ani jednego meczu tych mistrzostw, ale również mam swoje typy.Z mojego punktu widzenia żałuję, że w 1/4 wpadają na siebie moje dwa ulubione zespoły, czyli Finowie i Słowacy.Złoto Finów sprzed 2 lat niesamowicie mnie ucieszyło, zwłaszcza, że rozgromili wtedy Szwedów w finale.Teraz w tej parze nie mam właściwie faworyta.Jednak z tego co tutaj piszecie, wygląda na to, że to Finowie mają większe szansę na złoto, więc może niech to oni wejdą do czwórki ;) W starciu drugiego z gospodarzy turnieju z Kanadyjczykami, bardziej ucieszyłaby mnie wygrana aktualnych mistrzów olimpijskich.Jeśli chodzi o mecz Szwajcarów- rewelacji turnieju z Czechami, to tutaj liczę na awans Czechów, mimo iż do Szwajcarów nic nie mam.W ostatnim ćwierćfinale to nawet nie muszę mówić za kim jestem :) Ogólnie chciałbym jakiegoś finału typu Finlandia/Słowacja - Usa/Kanada, ale znając życie będzie finał z Rosjanami.Oby nie.
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 16 Maj 2013 09:22

http://www.hokej.net/pl/news,artykul,8, ... wacji.html

Za rok nasze gwiazdy na Litwie albo w Chorwacji.

A dziś zaczynamy ćwierćfinały elity. ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez dan » 16 Maj 2013 11:02

Z tego co mi wiadomo to 3 ćwierćfinały na żywo w TVP Sport. Tylko mecz Finlandia - Słowacja z odtworzenia o 23.35.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Hokej na lodzie

Postprzez RakuNH » 16 Maj 2013 11:34

Drugiego nie pokazują w ogóle, a trzeci z odtworzenia.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Hokej na lodzie

Postprzez kat. » 16 Maj 2013 13:30

Zdzichu - nie za dużo masz ostatnio powodów do radości? ;)

Jak widzę Owieczkina, to już mam przeczucie, że Ruskom się gra posypie. Ale dziś i tak pokonali samych siebie - takie błędy jak Radułowa na 5-2 bodajże czy wcześniejszy zapomniałem kogo, to na poziomie "naszej" dywizji się nie zdarzają. W ogóle mecz rozczarowujący jak na ćwierćfinał, nie wiem, czy to kwestia wczesnej pory czy czegoś, ale mecz grupowy stał na dużo wyższym poziomie i był dużo bardziej zacięty. Sam Owieczkin strzelił pikną bramę (której nikt gołym okiem nie widział, nawet on sam), ale do zespołu znów nie wniósł nic.

Amerykanie są w tym roku silni. Niestety. Choć dziś z tak grającymi Ruskimi to i nasi by powalczyli :roll:
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Hokej na lodzie

Postprzez zdzichu » 16 Maj 2013 15:25

Faktycznie, ostatnio nie nam zbyt wielu powodów do narzekań ;)

8:3 :shock: Czegoś takiego to się absolutnie nie spodziewałem.Żałuje, że nie mogłem obejrzeć tego meczu.Zazdroszczę Ci, że miałeś sposobność to oglądać, grad goli, Owieczkin na lodzie.Czego chcieć więcej :D Czyli już 1/4 mojego planu zrealizowana ;)
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości