Tenis

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Tenis

Postprzez Gerhardt » 04 Lip 2015 18:07

Można powiedzieć że wraz z awansem Jankovic połówka Radwańskiej została całkowicie wyczyszczona. Choć Serbka przegoniła dziś Kvitovą to ciężko mi sobie wyobrazić by Polka nie awansowała do półfinału. Tam pewnie będzie Bacsinszky więc różnie może być. Ani Kerber czy Lisicki nie pokazały tego co w Birmingham. Giorgi dziś katastrofa, całkowite przeciwieństwo finału z Bencic. Z neutralnego punktu widzenia mecze 1/8 w górnej połówce znacznie ciekawsze.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Tenis

Postprzez maksim » 04 Lip 2015 18:49

Ja nic nie prognozuję co do Radwańskiej, ale może cuda się zdarzają, ale strasznie gładko leci przez te wczesne rundy. Chyba najłatwiej w historii jej występów w Szlemach.
Mam nadzieję, że Venus wywali gangsta sista w 4R, za te kwiki i darcie japy w meczu z Watson.
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Tenis

Postprzez shunrey » 06 Lip 2015 20:58

Dzisiejszy mecz w wykonaniu Agi to istna rewelacja. Mimo kilku błędów Jej gra była znakomita i to przeciw trudnej rywalce. Nie słodzę zbytnio i nie przewiduję, bo zbyt dobrze znam Isię, która po rozwaleniu rywalki piękną grą, dzień później stoi bezradna i zbiera baty (np zeszły Wimbledon przeciw Makarovej). Ale patrząc na dzisiejsze popisy Polki, mogę zaryzykować stwierdzenie, że taką grą spokojnie pokonała by Williams, czy Sharapovą w obecnych dyspozycjach :) No cóż, do boju Aga!, bo jak nie teraz, to kiedy?
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Tenis

Postprzez figaro56 » 09 Lip 2015 20:57

No i to by było na tyle jeśli chodzi o emocje w Wielkim Szlemie w tym roku. Pozostaje nam czekać do następnej trawy. Może się w końcu tej Radwańskiej uda.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Tenis

Postprzez friducha » 10 Lip 2015 14:41

Włączyłam dopiero na drugiego seta, miałam nie oglądać wcale, bo jak ja oglądam to ona zawsze przegrywa... Ale słyszę w radio, że przewaliła pierwszy set koncertowo, to sobie myślę... teraz to i tak wsio ryba i włączyłam TV. W drugim secie role się odwróciły. No i miałam dylemat czy oglądać 3-ci, niestety obejrzałam i wyszło jak zwykle. Chociaż muszę przyznać, że mecz bardzo ciekawy i widowiskowy. Było na co popatrzeć. Wielkie brawa dla Hiszpanki i dla Agi też, bo naprawdę obie grały świetnie. :D
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Tenis

Postprzez maksim » 11 Wrz 2015 22:54

Serena mając autostradę do WS odpada w 1/2 z Robertą Vinci :o :o :o W finale będziemy mieli włoski pojedynek. Kto by się spodziewał?

Flavia musi to wygrać
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Tenis

Postprzez Bedrzich » 14 Wrz 2015 10:00

A pomyślałby człowiek, że Wielka (Baba) Serena ma nerwy ze stali, a jednak nie :o Już wcześniejsze mecze wskazywały, że to nie jest superforma, ale 3 set w jej wykonaniu rozwiewał wątpliwości. Ja tam się cieszę. Lubię takie historie jak te dwie Włoszki w finale. A już oglądać Vinci, która gra w wielkoszlemowym finale w singlu, to jakaś niewiarygodna historia. Bardzo zawsze ją lubiłem, ale takie rzeczy :shock: Zresztą Flavii też brakowało tylko tej kropki nad i, bo to od lat była świetna tenisistka.
Pennetta i Schiavone kończą teraz karierę, Vinci też już długo nie pogra, więc zostaną Włochom Errani, Knapp i Giorgi. To niestety i tak lepsze perspektywy niż nasze polskie, bo ja czarno widzę, gdy skończy karierę Radwańska...
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Tenis

Postprzez shunrey » 01 Lis 2015 14:15

Krótko i na temat: BRAWO AGA!! Jestem dumny, że mamy tak wspaniałego sportowca :)
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Tenis

Postprzez maksim » 01 Lis 2015 16:25

Eligancko. Po 2 secie miałem spore obawy, bo sporo takich meczów utopiła. Na szczęście Petronela pomagała, do tego grała z urazem. Chyba największy sukces Polki.
W rankingu kończy na 5 miejscu :O Po połowie sezonu byłem przekonany, że wyleci poza 20. Kolejny rok z rzędu w ścisłym topie.

Image
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Tenis

Postprzez mareqna » 24 Sty 2016 11:23

O mały włos do klęski piłkarzy ręcznych nie dołączyłaby Agnieszka Radwańska.Jak widzę niskopienną tenisistkę to zawsze mam obawy o końcowy wynik.
No ale niedziela uratowana :)
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Tenis

Postprzez harding » 28 Sty 2016 20:49

Póki Serena nie odpłynie na jak najbardziej zasłużoną sportową emeryturę, Agnieszka raczej nie wygra turnieju WS :(
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Tenis

Postprzez Bedrzich » 28 Sty 2016 22:33

Wszyscy wypatrują jak Kania dżdżu kiedy niby Serena przejdzie na emeryturę, ale to wcale nie oznacza, że musi być łatwiej, bo zaraz może się okazać, że w czołówce okrzepną takie Bencic, Keys czy Stepehens, a Azarence znudzi się kończyć turnieje na ćwierćfinałach i znowu będzie chciała wygrywać. I wtedy znowu może być tak, że będziemy jęczeli. Przez dwa miesiące słuchaliśmy w jakiej to rewelacyjnej formie jest Agnieszka, bo wygrała Tokyo, Tainjin, Masters, a potem Shenzen. Rzeczywiście jej forma była znacznie, znacznie lepsza niż pół roku wcześniej. Rzeczywiście było mniej fochów, słuchaliśmy też o tym, że gra bardziej ofensywnie i chyba już po raz piętnasty jak to poprawiła serwis. Trzeba z ręką na sercu przyznać, że część z tych rzeczy to prawda, ale tylko część. Fochów nie było dopóki wygrywała, dziś już się pojawiły, gra bardziej ofensywnie i powinna się tego trzymać dalej. Co do serwisu, to dzisiaj wszyscy zobaczyli jaki on jest poprawiony. Wydaje mi się, że na dzień dzisiejszy Aga jest w piątce najlepszych na świecie (w tym momencie) jeśli chodzi o siłę gry. A że w poniedziałek skoczy w górę w rankingu to pewnie znowu rozpoczną się marzenia kibicowsko-dziennikarskie o podbijaniu świata... Żeby tylko znowu później nie było zimnego prysznica.
Jeszcze dwa słowa o moim faworycie czyli Kubocie. Miał naprawdę udaną drugą połowę ubiegłego roku w deblu i pokazał, że może stworzyć dobrą parę z różnymi partnerami. Dlatego za cholerę nie mogę zrozumieć czemu wybrał na partnera Matkowskiego. Matkowski ma swoje zalety jako tenisista, ale ma też dużo wad wynikających z postury, która coraz bardziej przechyla się w stronę zawodnika sumo raczej niż tenisisty. Co gorsza Matkowski nie widzi raczej problemu i nic nie zamierza ze swoją sylwetką zrobić. Zimonjić nie był na pewno zadowolony ze współpracy z Matką, bo niby byli w czołówce, ale na tym poziomie ciągłe przegrywanie w finałach ATP i ćwierćfinałach szlemów cieszyć nie może. A Kubot utworzył z nim parę jakby stwierdził - OK, mnie to zadowala. Myślę i myślę i pojąć tego nie mogę...
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Tenis

Postprzez maksim » 30 Sty 2016 13:11

I sensacja dokonana. Słonica pokonana przez Endżi, kto by się spodziewał :D Zawsze jakiś polski akcent.
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Tenis

Postprzez markos7207 » 30 Sty 2016 13:22

Phii... Aga ją wymęczyła to Niemka skorzystała z okazji ;) .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Tenis

Postprzez maksim » 30 Sty 2016 13:49

Ciekawe co pan wielki trener Muratoglu gadał przed finałem ;p Domyślam się, że zdziwił się po meczu.
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Tenis

Postprzez damian940915 » 30 Sty 2016 13:55

Trochę mnie denerwuje szukanie na siły sensacji. Co najwyżej niespodzianka, bo nie może być mowy o sensacji, gdy grają ze sobą dwie tenisistki z pierwszej "10" rankingu WTA. Nawet jeśli Serena jest dominatorką od wielu lat, to nie jest kosmitką. Grając swój najlepszy tenis te 10 zawodniczek jest ją w stanie ograć częściej niź raz na 10 spotkań. Sama Kerber zrobiła to z tego co wiem po raz drugi. Tym bardziej razi nieskuteczność Agnieszki i jej bilans 0-9, obok Errani i Safarovej najgorszy w starciach z Sereną ze wszystkich tenistek będących kiedykolwiek w TOP 10 rankingu.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Tenis

Postprzez markos7207 » 30 Sty 2016 14:18

Jeśli stają naprzeciwko siebie tenisistki, jedna dla której jest to 26 finał wielkoszlemowy(z czego 21 wygrała) a druga to debiutantka na tym szczeblu i wygrywa ta druga to jak określić to inaczej niż sensacja?
Agnieszce jeszcze daleko do statystki Szarapowej z Sereną ;) , 18 kolejnych porażek, fakt że wygrała z nią 2 razy, ale było tak dawno że sama o tym zdążyła zapomnieć.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Tenis

Postprzez Bedrzich » 30 Sty 2016 22:56

markos7207 napisał(a):Jeśli stają naprzeciwko siebie tenisistki, jedna dla której jest to 26 finał wielkoszlemowy(z czego 21 wygrała) a druga to debiutantka na tym szczeblu i wygrywa ta druga to jak określić to inaczej niż sensacja?
Agnieszce jeszcze daleko do statystki Szarapowej z Sereną ;) , 18 kolejnych porażek, fakt że wygrała z nią 2 razy, ale było tak dawno że sama o tym zdążyła zapomnieć.

Oj Markos, sądzę, że Agnieszka by chętnie zamieniła swój bilans z Sereną na bilans Szarapowej choćby dlatego, że te 2 razy kiedy Maria wygrała, to był finał Wimbledonu i finał Masters, a więc świetne okazje.
Andżelika dziś zrobiła to, czego nie umiała zrobić Radwańska dwa dni temu. Postawiła się Serenie od razu od samego początku, gdyby Aga zrobiła to samo od początku czwartkowego meczu, to może też wynik byłby inny. Ale Agnieszka postawiła się Serenie dopiero po kole w pierwszym secie i okazało się, że to trochę za późno. Ostatecznie wyszło na to, że często krytykowany Wilander miał ty razem rację, bo mimo świetnych wyników Sereny cały czas wspominał, że ona nie gra tak dobrze jak potrafi. Te wszystkie błędy wyszły dziś, kiedy nagle się okazało, że przeciwniczka nie położyła się na korcie już na początku meczu i nie prosiła o litość...
A tak swoją drogą pomyślcie jaki mielibyśmy team w kobiecym tenisie, gdyby nasz związek tenisowy nie dał kiedyś dupy i przyjął na swe "gościnne łono" Wozniacki i Kerber (a wspominam tylko o tych dwóch tenisistkach, które mocno się starały, aby reprezentować Polskę). Puchar Federacji zgarnialibyśmy pewnie co roku zamiast Czeszek, a powodów do radości mielibyśmy w tenisie 3 razy więcej niż obecnie. No ale nasze związki sportowe przecież świetnie dbają o sportowców...
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Tenis

Postprzez leosiek » 31 Sty 2016 00:17

markos7207 napisał(a):Jeśli stają naprzeciwko siebie tenisistki, jedna dla której jest to 26 finał wielkoszlemowy(z czego 21 wygrała) a druga to debiutantka na tym szczeblu i wygrywa ta druga to jak określić to inaczej niż sensacja?
Agnieszce jeszcze daleko do statystki Szarapowej z Sereną ;) , 18 kolejnych porażek, fakt że wygrała z nią 2 razy, ale było tak dawno że sama o tym zdążyła zapomnieć.


No bez przesady markos, ale co mają dotychczasowe osiągnięcia zdobyte przez całą karierę do konkretnego spotkania w określonym czasie jeśli chodzi o typowanie kto jest faworytem/faworytką spotkania. Patrząc na poziom tenisa jaki obecnie reprezentuje Kerber, to nie jest żadna sensacja, ewentualnie niespodzianka, bo jednak faworytką spotkania była Amerykanka, ale Kerber nie była żadną dziewczynką do bicia i patrząc na to jak grała w tegorocznym AO można było oceniać, że ma szansę na wygranie i to nie małe.
Zresztą ja nie rozumiem nigdy tego fetyszyzowania. Oczywiście, że Williams jest obecnie najlepszą tenisistką na świecie, ale to nie znaczy, że w ogóle nie jest do pokonania i każda wygrana z nią to jest jakaś mega sensacja. Dominacja Djokovica patrząc sucho na liczby jest większa(choćby przewaga w rankingu ATP, lepsze osięgnięcia w szlemach w 2015 roku niż Serena - co prawda niewielkie, ale jednak :) ), ale jakoś nie słyszę nigdy takich uwag po jego zwycięstwie, jak po meczach Sereny. Co prawda może nie jest to najlepsze porównanie, bo to jednak różne dyscypliny sportu, ale jak Johaug, która bez wątpienia jest obecnie najlepszą biegaczką, to też nie widać nagłówków mega sensacja itd. Ale oczywiście idzie to też w drugą stronę jak powtarzanie bredni typu, że Williams wygrywa bo mocno uderza w piłkę, a tak naprawdę Isia-Pisia jest lepsza.
leosiek
Młodzieżowiec
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Lut 2012 16:13

Re: Tenis

Postprzez Snill Jenta » 31 Sty 2016 00:48

Oj "bez przesady", bo każdy może mieć własną opinię i odmienne wrażenia z tym meczem związane.
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości