Koszykowka

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Koszykowka

Postprzez figaro56 » 07 Wrz 2013 22:35

Jest nadzieja, że chłopaki potrafią zagrać lepiej i mimo tej katastrofy jest postęp w polskiej koszykówce.(męskiej oczywiście) Coż nam innego pozostało jak w to wierzyć, że polski basket odbił się po chudych latach i jeszcze będziemy tego świadkami gdy powalczą z lepszym skutkiem. Więcej pokory i mniej dmuchania w balonik. Wyciągnąć wnioski z tego blamażu i Alleluja i do przodu.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Koszykowka

Postprzez Peeta » 08 Wrz 2013 17:00

Katastrofa to byłą dzisiaj...maskara...nasi mogli przejść do historii, ale nie sposób który by chcieli...no ale i tak ponoć uzyskali najniższy wynik po pierwszej połowie na ME od 52 lat. Postęp gigantyczny...gdyby Hiszpanie sobie nie odpuścili ostatniej kwarty nieco, byłoby jeszcze ,,ciekawiej''. :roll:
Awatar użytkownika
Peeta
Junior
 
Posty: 135
Rejestracja: 30 Lis 2012 00:13

Re: Koszykowka

Postprzez figaro56 » 08 Wrz 2013 21:16

Po takim meczu jak dzisiaj trzeba się martwić jednak co dalej z tą reprezentacją. Wróci z tych ME porozbijana i pytanie czy w tym składzie będzie grała nadal. Jak się widzi grę Gortata to nasuwa się pytanie za co płacą mu w tej NBA te miliony albo po co Barcelonie ten Lampe. :roll: Gortat chciał przed ME zlać Hiszpanów a tu tylko ich litości zawdzięczamy, że nie zostaliśmy pośmiewiskiem całej Europy. Dali nam szkołę mordercy byków.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Koszykowka

Postprzez san » 08 Wrz 2013 22:40

Cała nadzieja w młodzieży. Ten rok był fantastyczny :o Trzy zespoły awansowały do Dywizji A i w sumie jest ich 5. Nie udało się to tylko dziewczynom U16.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Koszykowka

Postprzez ssonicsl » 11 Wrz 2013 09:04

No wygrali. 1 mecz. Kompromitacji więc nie było? Nie była, była. Styl gry w pierwszych 4 meczach... Ja jako kibic, chciałbym tylko wiedzieć dlaczego tak grali w pierwszych spotkaniach. To była taktyka trenera? Czy po prostu spalili się totalnie i grali jak amatorzy (choćby to podanie do Lampego na 10s przed końcem w meczu z Czechami... ciężko mi uwierzyć, że trener tak ustawił akcję, ale kto tam wie). W ostatnim spotkaniu grali w końcu szybko wykorzystując prawie każdą okazję do kontrataków. Ale nie tylko kontry. podaniami też grali żwawiej. Akcje do środka i na obwód, penetracja pod kosz od rozgrywających (obu!), Koszarek w końcu rzucał, tylko Lampe w ofensywie znów fatalny (ale poprawił obronę).

Ale wiecie co mnie najbardziej boli? Nie to że odpadliśmy już teraz. Tylko to że drużyny które pokonaliśmy w eliminacjach grają dalej. I Belgia i Finlandia. Dla Finów w ogóle wielkie brawa, bo przegrali tylko z Włochami (też rewelacyjna postawa, chyba wracają na właściwe tory po kilku latach posuchy), a ograli Turków (fatalnych na tym turnieju), Rosjan (tez fatalnych, ale jednak Rosjan) i Greków. Jak to się wszystko zmieniło w ciągu 1 roku...
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Koszykowka

Postprzez mareqna » 22 Wrz 2013 21:32

Genialny Tony Parker poprowadził Wielką drużynę Trójkolorowych do tytułu Mistrzów Europy.Litwa na kolanach :)
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Koszykowka

Postprzez mareqna » 07 Wrz 2014 08:20

Na odbywających się Mistrzostwach Świata w Hiszpanii wczoraj Francja po wyrównanym meczu wyeliminowała Chorwację i jest już w ósemce a dziś wprawdzie nie już tak mocna ekipa Albicelestes jak przed laty stoczy bój z Brazylią i chyba ,,canarinios" są faworytami.
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Koszykowka

Postprzez ssonicsl » 09 Wrz 2014 09:55

Francuzi przysłali... nie chcę mówić rezerwowy skład, ale odbiegający od tego CO MOGĄ przysłać. Brazylia gra solidnie, aczkolwiek w grupie mecz był niezwykle zacięty i teraz może być tak ponownie. Mistrzami Świata zostaną Hiszpanie. Oglądałem kilka spotkań Amerykanów i to nie to. Jednak drugi garnitur to nie pierwszy. James, Durant, Westbrook, Wade, Bosh, Paul, Griffin, Love, Howard, George dają więcej jakości. Zresztą można by jeszcze długo wymieniać kogo Amerykanie mogliby przysłać.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Koszykowka

Postprzez zygy » 09 Wrz 2014 13:48

W ogóle gdzieś lecą w Polsce mecze z tych MŚ. Ja rozumiem, że siatka itp., ale koszykówka to wszak drugi, jeśli chodzi o popularność sport świata. Najbardziej prawdopodobny jest finał USA- Hiszpania i jeśli do niego dojdzie, to będzie to rewanż za finały olimpijskiej z 2008 i 2012r., Zazwyczaj Hiszpanie zaczynają turnieje bez szału, a tu od początku pewnie wygrywają, przynajmniej patrząc na suche wyniki. Zobaczymy, czy to oznacza lepszą formę, czy może gra u siebie ich sparaliżuje w fazie medalowej. Amerykanie tradycyjnie, czyli na razie nie pozwolili nikomu zbliżyć się na 20 pkt., i może skład nie najsilniejszy, ale siła NBA, to siła NBA. Może dziś Słoweńcy bardziej powalczą, zaś Hiszpania będzie się starała zrewanżować Francji ze zeszłoroczna porażkę w półfinale Euro.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Koszykowka

Postprzez ssonicsl » 10 Wrz 2014 10:06

MŚ w Polsce można oglądać jedynie na niemieckim Sport1 i to wyłącznie w przypadku posiadania anteny skierowanej na Astrę (ewentualnie zez lub monoblock).

Wczoraj do przerwy Słoweńcy nieźle sobie radzili, ale po przerwie Amerykanie im totalnie odjechali. Znowu decyduje ławka. Tylko Hiszpania (i Francja, jeśli przysłałaby wszystkich najlepszych) w tym aspekcie może próbować mierzyć się z hey hey hey USA.

Litwini w czwartej kwarcie załatwili Turków, którzy tak naprawdę powinni byli odpaść już rundę wcześniej, ale Aussi strasznie dali d*** w końcówce tamtego spotkania.

A więc Litwa, USA i dziś Hiszpania oraz Brazylia.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Koszykowka

Postprzez mareqna » 11 Wrz 2014 10:36

Rewelacyjnie grający w ćwierćfinałach zespoły Serbii i Francji zmierzą się o grę w finale Mistrzostw Świata zapewne przeciwko,, potworom" z NBA.Serbia rozgromiła bardzo silną ekipę Brazylii a Francja też pewnie pokonała jednego z faworytów zespół gospodarza czyli Hiszpanów.No ...a to ci sensacja,rewelacja!!I aż mnie kurwica bierze,że tych meczy nie widziałem.

Niestety Wielka Argentyna powoli schodzi z piedestału....Scola,Manu Ginobili,Roberto Delfino,Guttierrez tyle wzruszeń i pięknych chwil :(
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Koszykowka

Postprzez ssonicsl » 12 Wrz 2014 09:35

Szczerze mówiąc to z ostatnich 5 spotkań w miarę ciekawe było tylko starcie Hiszpanów z Francją. W pozostałych wyniki najpóźniej w 3 kwarcie strasznie się rozjeżdżały.

Francja-Hiszpania - Gasol-Gasol-Ibaka. Tak bardzo bał się tej trójki Mike Krzyżewski że zabrał dodatkowego zawodnika na pozycje 4/5. Francuzi się ich nie bali i zdemolowali na tablicach. W zbiórkach 50:28. 22 zbiórki więcej to totalna demolka. Do tego doszła KOMPROMITUJĄCA skuteczność za 3 (9%... ostatnie dwa rzuty nawet nie doleciały do obręczy...). 52 punkt szokująco mało. Francuzi z Serbami mogą sobie nie poradzić. Teodosic i przede wszystkim Bogdanovic mogą ich rozstrzelać z dystansu. Ale i tak ogromne brawa dla trójkolorowych. A mogliby jeszcze grać Parker, Turiaf, Ajinca, Noah, Mahinmi (wszyscy NBA), De Colo, M. Pietrus...

USA - Litwa - Litwa zespół który ZAWSZE kojarzył mi się z dobrą gra na obwodzie i wysoką skutecznością za 3. Wczoraj 2 udane rzuty na 18 prób. To że do przerwy grali w zasadzie kosz za kosz z USA to cud, a w zasadzie wynikało to ze słabej gry Amerykanów (przede wszystkim Hardena) i dużej liczby fauli które łapali. Ta amerykańska ekipa jest słaba, ale chyba się już nie doczekam aż trafia na rywala będącego w dobrej dyspozycji fizycznej,taktycznej i przede wszystkim rzutowej.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Koszykowka

Postprzez ssonicsl » 12 Wrz 2014 22:59

Ajajajajajaj co ten Huertel zrobił w końcówce :roll: Piłka do Batuma a ten by trafił z KAŻDEJ pozycji z KAŻDEJ w takim był gazie w czwartej kwarcie. W ogóle Francja w 4 kwarcie rzuciła więcej punktów niż przez trzy pierwsze. ech... co za pogoń... Już ich mieli już byli tuż tuż i Huertel dał ciała. Batum był genialny.

A Serbia? Tak jak myślałem Teodosic & Bogdanovic rozstrzelali z dystansu trójkolorowych. Do tego w 4 kwarcie bardzo ważne punkty zdobywał Krstic i oczywiście ta dwójka powyżej. Utrzymali wygraną dla Serbów. W finale nie mają jednak żadnych szans. Francja jakieś by miała, Serbia nie. Co oczywiście nie zmienia faktu że będę za Serbów trzymał kciuki.

Ale mimo wszystko uważam że w Europie nadchodzi zmiana. Odchodzi złote pokolenie Hiszpanów nadchodzi Francja. Zresztą widać to też po liczbie francuskich zawodników w NBA. W tej chwili są chyba najliczniejszą grupą nie-amerykańską. A byle kto w NBA nie zagra.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Koszykowka

Postprzez zygy » 15 Wrz 2014 21:23

Nie ma Hiszpanii w finale, nie ma imprezy. Choć ostatni raz to Grecy ograli Jankesów na wielkiej imprezie na MŚ w 2006r., ale teraz było oczywiste, że tylko gospodarze mogą się mocniej postawić USA. A tak nikomu nie udało się nawet przegrać z nimi niżej, niż 20 pkt, zaś patrząc na suche wyniki, to najbliżej Amerykanów był o dziwo... Meksyk. Już nawet pomijam fakt, że MŚ w koszykówkę mają w naszym kraju taką rangę, jak mniej więcej MŚ w siatkę w latach 90-tych, czyli praktycznie żadną.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Koszykowka

Postprzez RychuGKM » 04 Mar 2015 11:45

http://eurosport.onet.pl/koszykowka/rep ... rowi/2928x
wycieranie biało-czerwonej koszulki w czarne GWno! Gdyby jeszcze miał Polskiego dziadka , to można byłoby przymknąć na to oko.
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Koszykowka

Postprzez kat. » 04 Mar 2015 12:27

RychuGKM napisał(a):wycieranie biało-czerwonej koszulki w czarne GWno!


I jeszcze nie ma raportu? :D

Nie interesuje się w ostatnich latach kompletnie koszem, ale wlazłem na ten artykuł i ten przepis mi się podoba:
Prze­pi­sy FIBA są da­le­ko bar­dziej re­stryk­cyj­ne niż te do­ty­czą­ce szczy­pior­nia­ka. Można mieć tylko jed­ne­go na­tu­ra­li­zo­wa­ne­go za­wod­ni­ka, który nigdy wcze­śniej nie wy­stę­po­wał w innej re­pre­zen­ta­cji. Nawet gdy­by­śmy zna­leź­li kogoś, kto uro­dził się na emi­gra­cji w pierw­szym po­ko­le­niu, ale otrzy­mał pol­ski pasz­port po 16. roku życia, to dla FIBA jest to już za­wod­nik przy­spo­so­bio­ny


Myślę, że tak powinno być w innych dyscyplinach. Papierek o nadaniu polskiego obywatelstwa już zbyt często był używany w toaletowych celach.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Koszykowka

Postprzez RakuNH » 04 Mar 2015 17:11

Faktycznie fajny przepis - ogólnie kosz mi się od zawsze kojarzył z jednym czarnym jako rozgrywającym, ale czy to jakieś moje omamy czy pewna prawidłowość, to nie mam pojęcia ale na pewno trzeba ograniczać takie transfery. Ogólnie jestem przeciwny ściąganiu takich zawodników...
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Koszykowka

Postprzez RychuGKM » 06 Mar 2015 17:49

RakuNH napisał(a):Faktycznie fajny przepis - ogólnie kosz mi się od zawsze kojarzył z jednym czarnym jako rozgrywającym, ale czy to jakieś moje omamy czy pewna prawidłowość, to nie mam pojęcia ale na pewno trzeba ograniczać takie transfery. Ogólnie jestem przeciwny ściąganiu takich zawodników...

Na pewno lepsze niż w Hokeju , gdzie Chorwaci tworzą dream team i niedługo wleją naszym kilkoma bramkami , a w reprezentacji Polski nie może zagrać Wolski który się w Polsce urodził. Jak dla mnie to parodia
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Koszykowka

Postprzez ssonicsl » 17 Wrz 2015 12:16

ME dobiegają końca a tu nic?! Cisza?! Żadnego postu?!

1. Polska. Świetna gra. Jedyny słaby mecz to ten z Izraelem, no ale jak się robi 23 straty w meczu to się meczu nie wygrywa. Więc tym lepiej to o nas świadczyło że porażka której doznaliśmy była porażką zaledwie 2 punktową. Pozostałe mecze super. 1/8 finału z Hiszpanią... No cóż Gasol miał dzień konia. Zrobił 30 punktów (pierwszy raz od 12 lat) w zaledwie 14 rzutach. 6/7 za 3 pkt (pierwszy raz w karierze). Bywa. Choć powiem że gdyby nasi wygrali to też by mnie to bolało. Brak Hiszpanii na IO? Oj bolałoby mnie oj bolało... Ale jeszcze raz brawa za wspaniałą postawę. Mecze oglądało się z przyjemnością. A i nie ruszać TRENERA.

2. Grupy. Już po losowaniu uznałem podział za kuriozalny. Grupa B była za silna. Pomyślmy czy ktokolwiek z grupy D (no może poza Litwą) miałby szanse na wyjście z grupy B? Chyba nie. A z grupy C (poza Grecją)? Minimalne Chorwacja. Z grupy A (oprócz Francji rzecz jasna)? Sercem odpowiem że może MY. Zresztą siłę grupy B widać teraz. 2 drużyny w półfinale, a gdyby sędziowie skupili się na swojej pracy w końcówce 4 kwarty wczorajszego meczu to byłyby 3.
Gdybyśmy trafili do drugiej połówki... Już nieważne czy do grupy C czy D... Byleby się nie krzyżować z grupą B w 1/8finału... Trochę to niesprawiedliwe... tacy Czesi lub Łotysze będą mogli powalczyć o IO, a my chyba nie :/ (piszę chyba bo jest malutka szansa, że Europa dostanie dodatkowe miejsce w turniejach kwalifikacyjnych, ale nawet jeśli to raczej 8 zespół ME, ewentualnie dzika karta dla jednej z mocnych europejskich nacji koszykarskich, które już odpadły, czyli Turcja, Chorwacja, Niemcy, Rosja).

3. Co dalej? Na Francję sam Gasol to może już być za mało. No dobra. Nie jest sam. Wspierają go Mirotić, Rodriguez i Llul. Ale to też może być za mało. W drugim półfinale stawiam raczej na Serbów. Po pierwsze jeszcze tu nie przegrali, po drugie Teodosić, po trzecie Litwini z Włochami wygrali dzięki fenomenalnej skuteczności za 3. Drugi raz 60% chyba się nie przytrafi). Finał... Teodosić zawsze finały przegrywa, więc Francja.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Koszykowka

Postprzez ssonicsl » 17 Wrz 2015 22:11

Bije pokłony. Król jest jeden. A imię jego to Pau Gasol. 40 pkt, 11 zbiórek, chyba z 12 fauli wymuszonych. Brak słów.

Mówiłem że w pojedynkę Gasol nie da rady. Dał radę. Chapeau bas.

EDIT: tylko 11 wymuszonych fauli + 3 bloki... Gasol zdobył połowę punktów... 35 lat... niesamowite...
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości