Kombinacja Norweska

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Duche » 18 Sty 2016 23:58

Tyle że pogram letnich igrzysk jest dużo bogatszy i można tam w czym wybierać, w przeciwieństwie do zimowej olimpiady. Program i tak jest dość ubogi, więc nie wiem czemu usunięcie kombinacji miałoby się przysłużyć.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Przechodzimur » 19 Sty 2016 00:06

Zdaje się, ze nie rozumiesz aluzji. Zapasy były na igrzyskach od ich zarania. Dokładnie tak, jak kombinacja na zimowych. Czaisz?
Przechodzimur
Młodzieżowiec
 
Posty: 252
Rejestracja: 08 Sty 2011 21:04

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 19 Sty 2016 00:07

To ciekawe co z kombinacją kobiet, która wchodzi do gry od przyszłego roku :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Przechodzimur » 19 Sty 2016 00:17

Trzeba Raku trzymać kciuki. Posługując się analogią ze wcześniejszej rozmowy, to zapasy kobiet weszły, choć mało kto by to przewidział. Zwłaszcza bez kisielu ;).
Przechodzimur
Młodzieżowiec
 
Posty: 252
Rejestracja: 08 Sty 2011 21:04

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez damian940915 » 19 Sty 2016 00:41

Znając MKOL i ich śmiałe nieraz posunięcia, zrywające z tradycją, to mogłoby się stać faktem. Prawda jest taka, że kombinacja norweska ma najmniejszy zasięg spośród wszystkich sportów na ZIO. Nawet skeleton uprawia w tej chwili większa liczba państw i to mimo jeszcze większych kosztów infrastruktury czy kosztów sprzętowych! Strata tym mniejsza, że medale w kombinacji zdobywają olimpijscy krezusi, więc nie jestem pewien, czy ktokolwiek będzie w stanie nawet wszcząć protesty. Z drugiej strony trzeba mieć nadzieję, że MKOL-owi kończą się pomysły na to, co można zamiast tego dodać do olimpijskiego programu. Wydawałoby się, że szczytem były te drużynowe zawody w łyżwiarstwie figurowym, ale i o to na następnych Igrzyskach zobaczymy curlingowe mixty (tutaj szansa na zaistnienie Polski), start wspólny w łyżwiarstwie szybkim (mi się podoba), drużynowe narciarstwo alpejskie czy kolejną snowboardową konkurencję - Big Air. Idąc tym tokiem rozumowania MKOL-u, to spodziewać się można kolejnych konkurencji snowboardowych czy narciarstwa dowolnego rodem z x-games, nowego tworu saneczkarskiego - sprintu. Wszystko to jednak w obrębie starych dyscyplin. Całkowicie nowym tworem byłyby zawody w Ice-cross downhillu, z tego co się orientuję, zawody promowane i organizowane przez red bulla cieszą się coraz większą popularnością. Jeszcze tylko bojery mi do głowy przychodzą :D

Nie chciałbym, by kombinacja zniknęła z IO, ale szczerze mówiąc FIS niewiele robi, by to zmienić.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 19 Sty 2016 16:48

Kombinacja nie zniknie z programu ZIO, nie ma takiej opcji. Zresztą szef FIS Kasper sam tworzy sztuczne problemy, jak to zrobił w Szklarskiej Porębie jesienią gdy mówił że z programu igrzysk ze względu na koszty mogą zniknąć, zjazd, niektóre biegi czy skoki nawet. Niech kracze, to za 6 lat Chińczycy ustawią program pod siebie i będzie tylko short-track w różnych postaciach i jakieś wygibasy w których są dobrzy.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 19 Sty 2016 17:18

Moim zdaniem różnie może być. W wielu krajów (w porównaniu do 2010 np.) jest straszna posucha. Przecież nawet w Polsce mamy JEDNEGO juniora A (roczniki 96-97), wszystko się posypało w Estonii, Słowenii. Szwajcarii.

Ba, nawet w Twojej Norwegii nie wykorzystują limitu na PŚ bo nie bardzo mają go kim obsadzić, a mogli wysłać 8 zawodników do Francji :D W drugiej lidze jest totalna dominacja Austriaków i już nawet Niemcy i Norwegowie nie podejmują z nimi walki.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 19 Sty 2016 18:33

O skokach też można powiedzieć że cieniują, coraz mniej drużyn udaje się skompletować, w biegach dominacja Norwegów bierze się nie tylko z ich mocy ale także słabości reszty.
Znalazłby się i ósmy ale każdy z tej siódemki która jedzie jest w stanie stanąć na podium;]. Inna sprawa że kombinatorzy w Norge to biedacy w porównaniu ze skoczkami a do biegaczy to nie ma co ich porównywać nawet. Moan nie raz się wpieniał że traktuje się ich także w norweskim związku jak piąte koło u wozu. Sponsorzy niechętnie dają kasę a dopiero od jesieni mają swój smarowóz, a raczej smarowozik;p
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 19 Sty 2016 18:53

Ja tam nie widzę ósmego. Kiedyś to taki Johansen, Storlien dominowali w PK i się do składu nie łapali, a teraz jest tylko "rzemieślnik" Andersen, który w PŚ pewnie by się kręcił w końcówce trzeciej dziesiątki, maksymalnie na początku tejże "10". Ja bym go wziął bo co ma niby robić? Ale Norwegowie jak zawsze nie wykorzystują limitów ;)

A w skokach oczywiście też się zawęża stawka, ale o tym też już pisałem. Tyle że skoki mają silniejszą pozycję marketingową w tych kilku krajach w których się liczą. :mrgreen:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Bedrzich » 21 Sty 2016 17:13

Mamy tylu niezłych skoczków. Zróbmy z jednego z nich kombinatora, a może i Polacy pokochają tę konkurencję ;)
Aha, jednak nic z tego, prezes Tajner na pewno nie da kasy na takie głupoty jak kombinacja, skoro nawet okazji do wypromowania biegów narciarskich nie wykorzystał...
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Przechodzimur » 22 Sty 2016 13:47

Mamy tylu niezłych skoczków. Zróbmy z jednego z nich kombinatora, a może i Polacy pokochają tę konkurencję ;)
Już prędzej Apollo zechce Staręgę, albo Antolca nauczyć skakać i tak zyskamy kombinatora :lol:
Przechodzimur
Młodzieżowiec
 
Posty: 252
Rejestracja: 08 Sty 2011 21:04

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 22 Sty 2016 14:25

W dzisiejszej kombinacji beż przyzwoitego biegu nie ma czego szukać;]
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Wybitny ekspert » 23 Sty 2016 18:57

Frenzel odstawił dzisiaj rywali jak za najlepszych czasów. Znów jest w znakomitej formie i skokowej i biegowej.
Pytanie tylko czemu we Francji nie było Polaków?


Dla tych którzy są spragnieni kombinacji po miesięcznej przerwie i nie doczekali się relacji na Eurosporcie obszerne skróty skoków i biegu z ARD.
http://www.sportschau.de/wintersport/nordische-kombination/videodasspringendernordischenkombiniererauschauxneuve100.html
http://www.sportschau.de/wintersport/nordische-kombination/videoderlaufdernordischenkombiniererauschauxneuve100.html
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 23 Sty 2016 23:28

Ech ten Watabe. "Człowiek równa forma" zawsze w czołówce ale co z tego jak zawsze odstaje w końcówce. Kibicuje mu żeby zdobył wreszcie KK ale jak on ma ograć Frenzela. Jedyna nadzieja, to że Frenzel zawali pierwszy skok w NCT które zaczyna się w Seefeld w piątek... To będzie bardzo boleć punktowo, ale znając życie Frenzel wygra cały cykl.

Też się zastanawiam co robią Polacy...
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 29 Sty 2016 15:10

Jak ja lubię gdy zostaje pięciu zawodników do końca i belka jedzie w górę, sama radość. Chyba po coś tą rekompensatę wprowadzili, to niech im dodają te punkty, ale nie, lepiej podnieść i odjąć. A suma summarum korzystniej skakać z wyższej belki. Na Moana to szkoda słów, stary a głupi, nie miał kiedy dać się zdyskwalifikować :?
I szkoda tej przerwy, Riiber teraz już tak nie bryluje jak wcześniej na skoczni.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 29 Sty 2016 17:24

Jeszcze lepiej, Riiber przybiegł trzeci ale też DSQ. Za brak opasek przecinających fotokomórkę, pan zapominalski... :( Dlatego nie rejestrowało jego czasu jak biegł i na mecie. Co za dzień paskudny.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 29 Sty 2016 21:57

W ogóle przepisy w KN to jakiś archaizm. Za zbyt wczesny start DSQ, za brak czipa DSQ. To drugie to jeszcze rozumiem, głupota zawodnika ale mogliby oszacować jego czas na podstawie TV i dorzucić mu 30 sekund kary. Te przepisy to na prawdę niewiele mają wspólnego z duchem sportu. No ale dobrze tak norwegom, za pewnie się czuli :mrgreen:

Szkoda, że Akito nie jest w stanie powalczyć z Frenzelem bo to już się nudne robi. Musiałby się chyba przewrócić na skoczni żeby ktoś z nim wygrał w tym formacie...
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 30 Sty 2016 12:00

Mnie od dawna zastanawia dlaczego sędziowie dają kombinatorom niższe noty niż skoczkom. Czasem naprawdę jest daleki lot, pięknie wylądowany a tu 17, 17, 17 i pół 18 to już max. No Frenzel od czasu do czasu jest doceniany ;)
Mogli oszczędzić młodego i dac mu faktycznie karę czasową a nie niszczyć całego tripla.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 31 Sty 2016 01:00

No i kolejna ofiara pozbawiona dobrego wyniku przez DSQ za brak drugiego transpondera czyli Pommer :?

W Triplu bez emocji... Frenzel po raz 3, Słowiok odpada po raz trzeci po 1 etapie a Cieślar po raz 3 po 2. ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Wybitny ekspert » 31 Sty 2016 09:28

No tak, wszystko rozstrzygnięte. Frenzel nie do pokonania w Seefeld. W sumie ciekawe jednak zawody i dobrze że są w kalendarzu.
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 163 gości