Kombinacja Norweska

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Adrian Woźniak » 13 Lut 2009 16:32

Kombinacją norweską interesuje sie głównie ze względu na część biegową :D zafascynowały mnie te niesamowite pogonie Vika, Manninena, Lajunena czy Moana za rywalami:) w biathlonie wśród czołowych zawodników nie ma, aż tak wielkich dysproporcji jeżeli chodzi o bieg.
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Mundzioł » 16 Lut 2009 14:15

Czy ja dobrze widzialem Tomasza Pochwale w zawodach kombinacji? niestety od kiedy nie dziala kombinacjanorweska.pl nie ma w ogole informacji na temat tej dyscypliny...
Awatar użytkownika
Mundzioł
Junior
 
Posty: 100
Rejestracja: 20 Gru 2008 22:05
Miejscowość: Gostyń!

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Menson » 16 Lut 2009 14:25

Tak, dobrze widziałeś. Zawodnik ten startował w PŚ B, oraz wczoraj w Pucharze Świata A. :D .
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez dawid » 16 Lut 2009 18:07

Nie wystartował do biegu,wczoraj blachut mówil ze cieslar jedzie na mś.Mam nadzieje ze moan zdobedzie 4 zlote medale :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :mrgreen:
Awatar użytkownika
dawid
Junior
 
Posty: 193
Rejestracja: 21 Gru 2008 16:55
Miejscowość: Bytnica

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Makarainen » 17 Lut 2009 18:02

Nie interesuje się specjalnie KN, oglądam od czasu do czasu..
Życzę medalów Koivurancie,moanowi i Lamy Chapuis

Niemam pojęcia czy dobrze pisze. . . :|
GO ! Kaisa Lenna Makarainen, Daria Domraczewa & Sophie Boilley!
Makarainen
Junior
 
Posty: 189
Rejestracja: 14 Lut 2009 13:49
Miejscowość: Lębork

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Duche » 23 Lut 2009 15:35

Czy nadal twierdzisz, że Manninen radził sobie z presją :wink:


Wiesz, można na to patrzeć dwojako - w Pucharze Świata też presja jest i Fin tam demolował przez parę sezonów swoich rywali. Na MŚ czy ZIO fakt, cały czas indywidualnie był bez medalu aż do Sapporo. Widocznie też medal w Japonii go usatysfakcjonował i zdecydował, że już nie ma motywacji by dalej startować. Ubiegłego sezonu nie liczą, bo Hannu przez kontuzję miał go delikatnie mówiąc nieudany.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Adrian Woźniak » 23 Lut 2009 16:37

Duche napisał(a):
Czy nadal twierdzisz, że Manninen radził sobie z presją :wink:


Wiesz, można na to patrzeć dwojako - w Pucharze Świata też presja jest i Fin tam demolował przez parę sezonów swoich rywali. Na MŚ czy ZIO fakt, cały czas indywidualnie był bez medalu aż do Sapporo. Widocznie też medal w Japonii go usatysfakcjonował i zdecydował, że już nie ma motywacji by dalej startować. Ubiegłego sezonu nie liczą, bo Hannu przez kontuzję miał go delikatnie mówiąc nieudany.


W PŚ presja jest o wiele mniejsza w porównaniu do MŚ czy IO. Pamiętaj, że medale wywalczone na tych imprezach są zawsze najcenniejsze dla zawodnika. W dodatku igrzyska olimpijskie są co cztery lata, a mistrzostwa świata co dwa, dlatego tych szans na zwycięstwo masz w karierze niewiele. Myśle, że Manninen oddałby wszystkie zwycięstwa pucharowe w zamian za indywidualny złoty medal olimpijski, bo jest to najważniejsze trofeum jakie można zdobyć (abstrahuje od piłki nożnej czy kolarstwa, gdzie liczą się bardziej inne triumfy).
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Mundzioł » 26 Lut 2009 22:43

Świetny Lodwick! Szkoda Demonbga dzisiaj, moim zdaniem to są MŚ i nie powinno skreslac sie zawodnika za to ze sie troche spoznil na start. Sedziowie mogli byc troche bardziej poblazliwi i puscic go na koncu kolejki ;]
Awatar użytkownika
Mundzioł
Junior
 
Posty: 100
Rejestracja: 20 Gru 2008 22:05
Miejscowość: Gostyń!

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Janko10 » 26 Lut 2009 23:26

A moim zdaniem "to są MŚ" i na starcie trzeba być na czas.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez figaro56 » 27 Lut 2009 07:55

Nie wiem czy zwróciliście uwagę na świetny występ naszych dwuboistów na tym festiwalu młodzieży. Spisali się zdecydowanie najlepiej ze wszystkich polskich sportowców zimowych dyscyplin. Czyżby jakieś światełko w tunelu dla tej dyscypliny w Polsce?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Makarainen » 28 Lut 2009 14:54

Być może, to i za 5-7 lat, będziemy zdobywali medale ;)
GO ! Kaisa Lenna Makarainen, Daria Domraczewa & Sophie Boilley!
Makarainen
Junior
 
Posty: 189
Rejestracja: 14 Lut 2009 13:49
Miejscowość: Lębork

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 14 Mar 2009 15:17

No to pozamiatane! Koivuranta może otwierać szampana, w ostatnich zawodach musi zdobyć jeden punkt przy założeniu że Magnus Moan wygra .Czyli jutro może sobie skoczyć na jednej narcie i biec tyłem.Szkoda, ale Magnus aby liczyć na zwycięstwo w generalce musi,po prostu musi lepiej skakać(przynajmniej 3-4 metry dalej) bo nawet przy najlepszym biegu nie da się odrabiać, raz za razem po blisko 2 minuty do Koivuranty, który także coraz szybciej biega.No ale po klęsce w Libercu wierzę że w Vancouver Moan weżmie srogi rewanż i zdobędzie przynajmniej jedno złoto indywidualnie oraz z kolegami w drużynie. A dla zainteresowanych, jest fajna stronka o kombinacji http://www.nk-online.de
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Kombinacja

Postprzez markos7207 » 17 Mar 2009 23:30

RakuNH napisał(a):

powinien startować sam Tomek... już lepiej wysyłać chyba kombinatorów zamiast biathlonistów na zawody.

A pokaż mi polskich kombinatorów którzy potrafią dobrze biegać!
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Vancouver 2009

Postprzez RakuNH » 18 Mar 2009 08:18

markos7207 napisał(a):
RakuNH napisał(a):

powinien startować sam Tomek... już lepiej wysyłać chyba kombinatorów zamiast biathlonistów na zawody.

A pokaż mi polskich kombinatorów którzy potrafią dobrze biegać!


mi chodziło o PŚ w kombinacji bo jak wiesz startuja bardzo rzadko. Ostatnio przyzwoicie w biegu spisywał się Marcin Mąka. Stracił do zwycięzcy ok 2 minuty na 10 km;] no ale wyprzedił ponad 10 zawodników.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Vancouver 2009

Postprzez pawel.wkk » 18 Mar 2009 11:45

Aż mi się dziwnie mała wydawała ta strata Mąki, sprawdziłem, było ponad 3 minuty;)
pawel.wkk
Młodzik
 
Posty: 32
Rejestracja: 12 Gru 2008 20:28

Re: Vancouver 2009

Postprzez markos7207 » 18 Mar 2009 12:02

Zgadza się, Mąka stracił do Demonga 3:16 a do najszybszego w biegu Koksliena 3:03,7 i raczej nie awansował a spadł o 10 miejsc, bo wystartował z numerem 37 a ukończył 47. A Słowiok stracił ponad 5 minut . Mowa oczywiście o ostatnich zawodach sezonu w Vikersund.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Vancouver 2009

Postprzez RakuNH » 18 Mar 2009 12:51

markos7207 napisał(a):Zgadza się, Mąka stracił do Demonga 3:16 a do najszybszego w biegu Koksliena 3:03,7 i raczej nie awansował a spadł o 10 miejsc, bo wystartował z numerem 37 a ukończył 47. A Słowiok stracił ponad 5 minut . Mowa oczywiście o ostatnich zawodach sezonu w Vikersund.


no tak ale weźcie pod uwage że lider PŚ traci do Moana czasem 2 minuty a średnio 1h20min/1h40min.

jak oglądacie kombinacje to widzieliscie fenomenalny finisz moana w lahti. Zatem biegaja porównywalenie do naszych gwiazd w biathlonie. I dlacego jedni mają startować a inni nie? Każdy powinien mieć szanse zaprezentowania się a wszyscy poza Tomkiem sie prezentują....

Jednak postawa mąki jest nieporównywalnie lepsza od postawy słowioka i cieślara i napewno lepsza od kwaka i myśle że jakby go regularnie wystawiać to może dojść do dobrej formy i regularnej 30.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Vancouver 2009

Postprzez markos7207 » 18 Mar 2009 13:10

RakuNH napisał(a):
Jednak postawa mąki jest nieporównywalnie lepsza od postawy słowioka i cieślara i napewno lepsza od kwaka i myśle że jakby go regularnie wystawiać to może dojść do dobrej formy i regularnej 30.

To oczywiste że muszą być regularnie wystawiani w PŚ a nie tylko od święta.Kombinacja nie może dłużej być kołem u wozu tak jak zresztą do niedawna biegi. 17 lat już czekamy aby ktoś powtórzył przynajmniej wynik Stanisława Ustupskiego, czyli 8 miejsce w Albertville, ale nie ma sie co dziwić skoro PZN do niedawna to był raczej Polski Związek Skoków Narciarskich!
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Vancouver 2009

Postprzez figaro56 » 18 Mar 2009 13:23

Teraz za sprawą Justyny może coś się zmieni. Oby bo większa liczba dobrych biegaczy to lepiej i dla kombinacji i dla biathlonu. Wiadomo, że ci którzy nie będą łapać się do kadry będą próbować swych sił w innych konkurencjach. Nie chce mi się wymieniać dobrych biathlonistów, którzy zaczynali jako biegacze bo lista długa.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Vancouver 2009

Postprzez Adrian Woźniak » 18 Mar 2009 22:48

RakuNH napisał(a):no tak ale weźcie pod uwage że lider PŚ traci do Moana czasem 2 minuty a średnio 1h20min/1h40min.

jakby tracił półtorej godziny to nie byłoby za dobrze dla niego :wink:

jak oglądacie kombinacje to widzieliscie fenomenalny finisz moana w lahti. Zatem biegaja porównywalenie do naszych gwiazd w biathlonie. I dlacego jedni mają startować a inni nie? Każdy powinien mieć szanse zaprezentowania się a wszyscy poza Tomkiem sie prezentują....

moim zdaniem Moan startując w biathlonie czy biegach narciarskich byłby tylko przyzwoitym biegaczem.W kombinacji nie ma jakiegoś wielkiego poziomu jeżeli chodzi o ten element. Poza Moanem, Demongiem, Kokslienem i może Haseneyem reszta biega pewnie niewiele lepiej od naszych młodych biathlonistów (jeżeli w ogóle biega lepiej). Magnusowi zdarza się przegrywać końcówki z Koivurantą albo biec bardzo przeciętnie jak np na MŚ w zawodach ze startu wspólnego. Przy całej sympatii do niego jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby był w stanie rywalizować z najlepszymi biathlonistami i biegaczami :wink:

Jednak postawa mąki jest nieporównywalnie lepsza od postawy słowioka i cieślara i napewno lepsza od kwaka i myśle że jakby go regularnie wystawiać to może dojść do dobrej formy i regularnej 30.

Nikt nie wie "czy poradziłby sobie" ze strzelaniem. No i druga sprawa: inaczej się startuje mając w perspektywie 4 strzelania, a inaczej kiedy trzeba tylko biec :wink:
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 55 gości