Kombinacja Norweska

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Postprzez Slettemark » 16 Lut 2008 18:29

No nareszcie Koivuranta coś pokazał.W biegu wiele nie stracił,a na skoczni też spisywał się nie najgorzej....Szkoda tylko że to nie starczyło.Niestety Tande go wyprzedził...Manninen źle jak zwykle...Zaskakująco słabo Demong.Sądziłem że zwycięży.
Slettemark
Młodzik
 
Posty: 33
Rejestracja: 23 Sty 2007 09:49

Postprzez neuner fan » 02 Mar 2008 18:49

najlepsi sa niemcy acermann, hasney,frenzel, no i kiedys jeszcze brat martina schmitta thorsten
neuner is the best
neuner fan
Młodzik
 
Posty: 36
Rejestracja: 19 Sty 2008 22:47
Miejscowość: Krakau

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Menson » 01 Gru 2008 17:39

Kombinację norweską bardzo lubię, w pierwszych zawodach w tym sezonie bardzo ładnie wypadł Ackermann, w drugich natomiast w którym skoki były raczej loteryjne, bardzo ładnie wypadł Koivuranta, który bardzo szybko wyszedł na prowadzenie. Fajnie że pozycję na podium obronił Takahashi, dla którego był to pierwszy sukces od kilku lat. Asikainen, dla którego był to debiut w PŚ pokazał się ze znakomitej strony na skoczni, niestety na trasie nieco gorzej, ale jest jeszcze młody, więc czas pokaże co będzie z tego zawodnika.
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez figaro56 » 01 Gru 2008 20:30

Też lubię tę dyscyplinę tylko jedno mnie denerwuje. Gdzie u diabła są nasi? Oglądam zawody dość regularnie ale to tak jak jedzenie jakiejś potrawy i cały czas masz wrażenie, że jakiejś przyprawy w tym co jesz brakuje.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Żaba » 02 Gru 2008 15:24

A jak oceniacie zmiany w formule rozgrywania zawodów.

Dla nie poinformowanych powiem że od tego sezonu nie ma podiału na sprint, gundersen, start wspólny.

Od tego sezony kombonajca norweska rozgrywana jest tak że jest 1 skok i 10km biegu.
Awatar użytkownika
Żaba
Kapitan drużyny
 
Posty: 106
Rejestracja: 03 Gru 2006 16:58
Miejscowość: Oświęcim

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Duche » 02 Gru 2008 17:26

Żaba napisał(a):A jak oceniacie zmiany w formule rozgrywania zawodów.

Dla nie poinformowanych powiem że od tego sezonu nie ma podiału na sprint, gundersen, start wspólny.

Od tego sezony kombonajca norweska rozgrywana jest tak że jest 1 skok i 10km biegu.


Szczerze? Mało mnie jakoś ta zmiana ruszyła. Dodałbym tylko nieco więc km biegu. Tak 15 gdzieś, w końcu to panowie ;)

Szkoda, że Hannu zakończył karierę. Nie lubiłem go bardzo, ale jednak to wybitny, najwybitniejszy kombinator w historii.

Najbardziej lubie Koivurante i Frenzla.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Sebastian Krystek » 02 Gru 2008 20:55

Ten sezon w ogóle będzie jakiś przejściowy...
Zmienili zasady, nie ma Maninena, no i kombinacjanorweska.pl przestała działać :/
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Żaba » 02 Gru 2008 20:59

Ja się jeszcze zastanawiam jak rozwiąrzą rozgrywanie MŚ w narciarstwie klasycznym.

Bo treminy już zaklepane i tam kombinacja norweska ma mieć 4 konkurencje.

Jedym slowem dziwi mnie to że wprowadzili to że ma być rozergana kombinacja masowa (1 raz w histori) a tu nagle ujednolicają.

Bez sensu jest również to że niektóre biegi maja być rozgrywane tech. klasyczną, Dziwnie to będzie wygladało

Ja również żałuje że Maninen skończył kariere był moim ulubionym zawodnikiem.
Awatar użytkownika
Żaba
Kapitan drużyny
 
Posty: 106
Rejestracja: 03 Gru 2006 16:58
Miejscowość: Oświęcim

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Menson » 02 Gru 2008 21:31

Na wielkich imprezach, MŚ, IO mają być sprinty, gunderseny itd.

Kombinacja ze startu wspólnego - tutaj zawodnikom samym nawet się nie podobały dyscypliny takie jak start masowy, czy hurricane sprint, to postanowili ujednolicić bieg.

A o klasyku w kombinacji to nie słyszałem, to jakieś oficjalne?
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Żaba » 03 Gru 2008 07:53

Tak na pierwszych zawodyach w Kusamo komentator mówil że kilka biegów ma być rozgrywanych klasykiem.
Awatar użytkownika
Żaba
Kapitan drużyny
 
Posty: 106
Rejestracja: 03 Gru 2006 16:58
Miejscowość: Oświęcim

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Slettemark » 07 Gru 2008 19:27

Koivuranta dominuje!!!!Doczekałem się nareszcie!!!Od 3 lat mu kibicuje i to świetne uczucie patrzeć na takie wyniki tego wciąż młodego Fina!!!

Co do formuły rozgrywania biegów to jakieś to nudne jest...Ale może być ciekawie jak będą biegi klasykiem....
Slettemark
Młodzik
 
Posty: 33
Rejestracja: 23 Sty 2007 09:49

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Sebastian Krystek » 07 Gru 2008 20:39

Czyżby Finowie szybko dochowali się nowego Maninena?
A właściwie to anty-Maninena, bo to zupełne przeciwieństwo. Świetnie skacze, wolno biega.
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Laleczka Chucky » 07 Gru 2008 21:15

Ciekawe kiedy my doczekamy się jakiegoś kombinatora, który będzie startował w PŚ. Zbyt dużych wymagań chyba nie mam, co? :P
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Biathlonman » 08 Gru 2008 13:05

Podobno duzym talentem jest Pawel Slowiok, o ktorym juz slysze od dobrych kilku lat, ze to byl/jest talent czystej wody. Chcial tez chyba trenowac skoki, ale z tego co mi wiadomo to w tym roku postanowil skupic sie na kombinacji ze wzgledu na mniejsza konkurencje. Miejmy nadzieje ze cos z niego wyrosnie :D
Biathlonman
Młodzik
 
Posty: 37
Rejestracja: 20 Lis 2008 17:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Laleczka Chucky » 08 Gru 2008 15:48

To troch wstyd, żeby tak duży kraj jak Polska nie miał nawet jednego kombinatora, który startuje w PŚ, zwłaszcza, że u nas są w miarę dobre warunki do skakania i biegania na nartach.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Slettemark » 10 Gru 2008 17:19

Mnie tez to dziwi.Przeciez Czesi maja podobne warunki....Tylko ich zwiazek narciarski sie stara w przeciwienstwie do naszego.A macie jakis dostep do wynikow juniorskich zawodow kombinacji norweskiej??
Slettemark
Młodzik
 
Posty: 33
Rejestracja: 23 Sty 2007 09:49

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Mikey » 25 Gru 2008 20:20

Kombinacja norweska jest super :) Moim ulubieńcem jest sympatyczny Japończyk Daito Takahashi. Zawsze jest mi go żal, kiedy wszyscy wyprzedzają go na trasie biegu :D
Awatar użytkownika
Mikey
Młodzik młodszy
 
Posty: 13
Rejestracja: 23 Gru 2008 18:19

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez dawid » 25 Gru 2008 20:23

heh, no niestety moj idol obecnie to mikko kokslien,swietny biegacz
Awatar użytkownika
dawid
Junior
 
Posty: 193
Rejestracja: 21 Gru 2008 16:55
Miejscowość: Bytnica

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Duche » 25 Gru 2008 20:34

Też lubię kombinację norweską. Ciekawy bardzo sport. Dobrze, że Hannu zakończył karierę bo nie przepadałem za nim. Mój ulubiony kombinator to Ansi Koivuranta, który w tym sezonie chyba wreszcie dojrzał do wygrywania. To bez wątpienia będzie następca Manninena. Oczywiście nie pod względem biegania, ale być może pod względem sukcesów, a na pewno już będzie liderował Finom.

Szkoda mi trochę tych zawodników co bardzo dobrze skaczą, a później giną w biegu - Zauner czy ten młodziutki Fin Asikainen.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Laleczka Chucky » 25 Gru 2008 20:36

Właśnie miałem o tym pisać, że bardzo szkoda mi zawodników, którzy znakomicie skaczą, ale niestety słabiutko biegają. Moim zdaniem kombinacja ma powiązanie z biathlonem, ponieważ w obu sportach trzeba być dobrych w dwóch specjalnościach w biathlonie w biegu techniką dowolną oraz strzelaniem do tarczy, natomiast w kombinacji skakaniem jak i biegiem techniką dowolną.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

cron