Kombinacja Norweska

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Vancouver 2009

Postprzez RakuNH » 19 Mar 2009 09:59

chodziło mi o minuty. Mój błąd :wink:

nie porównuj moana do naszych gwiazd...

Ja proponuje sprawdzić jaki czas w biegu osiągnął moan na 10 km i sprawdzić jaki czas będą mieć biathloniści. Obawiam się że nie będzie to ta sama trasa ale napewno keidys zawody sie pokrywały i jest możliwość porównania :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Vancouver 2009

Postprzez Adrian Woźniak » 19 Mar 2009 13:14

RakuNH napisał(a):Ja proponuje sprawdzić jaki czas w biegu osiągnął moan na 10 km i sprawdzić jaki czas będą mieć biathloniści. Obawiam się że nie będzie to ta sama trasa ale napewno keidys zawody sie pokrywały i jest możliwość porównania :wink:

Ale zrozum, że biathloniści mają jeszcze po drodze strzelania i jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko czas biegu to nie będzie to obiektywne :wink:

Manninen, który miażdżył biegowo rywali w swojej dyscyplinie, startując w biegach narciarskich szału nie zrobił. Norwegowie wprost przeciwnie: Bjoerndalen na igrzyskach olimpijskich w Salt Lake City zdobył 5 miejsce, poza tym ma 1 zwycięstwo w zawodach PŚ i dwa drugie miejsca. Lars Berger zdobył tytuł mistrza świata, może troche "przypadkiem", ale mimo wszystko musiał pokonać iluś tam przeciwników, którzy startowali mniej więcej w tym samym czasie i podobnych warunków :wink:
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Vancouver 2009

Postprzez markos7207 » 19 Mar 2009 14:07

Adrian Woźniak napisał(a):
RakuNH napisał(a):Ja proponuje sprawdzić jaki czas w biegu osiągnął moan na 10 km i sprawdzić jaki czas będą mieć biathloniści. Obawiam się że nie będzie to ta sama trasa ale napewno keidys zawody sie pokrywały i jest możliwość porównania :wink:

Ale zrozum, że biathloniści mają jeszcze po drodze strzelania i jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko czas biegu to nie będzie to obiektywne :wink:

Manninen, który miażdżył biegowo rywali w swojej dyscyplinie, startując w biegach narciarskich szału nie zrobił. Norwegowie wprost przeciwnie: Bjoerndalen na igrzyskach olimpijskich w Salt Lake City zdobył 5 miejsce, poza tym ma 1 zwycięstwo w zawodach PŚ i dwa drugie miejsca. Lars Berger zdobył tytuł mistrza świata, może troche "przypadkiem", ale mimo wszystko musiał pokonać iluś tam przeciwników, którzy startowali mniej więcej w tym samym czasie i podobnych warunków :wink:

No akurat Moana to Manninen nie miażdżył,różnica między nimi była niewielka a forma biegowa Magnusa z dopiero co zakończonego sezonu była porównywalna do biegu Hannu.Dominacja Moana w biegu była niepodważalna, wygrał 15 z 23 biegów a świetnych biegaczy takich jak Demong,Haseney,Kokslien czy Kircheisen nadal nie brakuje. Myślę że w formie z najlepszych biegów w minionym sezonie Magnus spokojnie mieściłby się w pierwszej "10" biegów na 15 km łyżwą wśród biegaczy. A Berger w Sapporo może i miał trochę szczęścia do warunków ale chyba nikt przy zdrowych zmysłach i znający się jako tako na biegach narciarskich, nie może powiedziec że wygrał przypadkowy zawodnik czy fuks. Zresztą potwierdzał to że jest jendym z najlepszych zawodników biegających łyżwą niejednokrotnie w biegach biathlonowych a także podczas MŚ w Sapporo na swojej zmianie w sztafecie oraz na MŚ w Oberstdorfie gdzie ponownie świetnie spisał się w sztafecie i w otwierającym imprezę biegu na 15 km gdzie był czwarty, i podczas tego biegu miał wywrotkę na jednym ze zjazdów na której stracił ok. 15 sekund a więc mniej więcej tyle ile stracił do Pillera Cottrera.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Adrian Woźniak » 19 Mar 2009 15:49

Moana z kombinatorów lubie najbardziej, ale czy byłby wśród 10 najlepszych na 15 km łyżwą...hm śmiem wątpić :wink:
Przede wszystkim, dlatego że nie mamy dobrego odniesienia co do jego biegu. Haseney jest zwykle za nim, Demong sporo przed nim, a pomiędzy nimi cała masa baaardzo przeciętnych biegaczy austriackich, francuskich, norweskich, japońskich itp. Sorry, ale nie wyobrażam sobie, żeby Koivuranta, który jest przeciętnym biegaczem był w stanie ograć na "finiszu" Northuga, Angerera, Vittoza,Teichmanna, Bauera...nawet gdyby tamci mieli go gonić przez 30 km, a nie 10 czy 15 :wink:
fajnie byłoby zdobyć konkretne dane na temat średniej prędkości uzyskiwanej przez biegaczy i kombinatorów, ale to jest pewnie nieożliwe.
Poza tym każda trasa ma inny profil. Trzeba by więc wziąć kilkanaście startów i wyliczyć średnią prędkość ze wszystkich :P (i tak byłby pewnie spory błąd) :wink:
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 19 Mar 2009 16:40

Tak korespondencyjnie nie da się twgo porównać,zwróć uwagę że zawody w jednej miejscowości odbywają się dzień po dniu a rezultaty czasem różnią się bardzo, mimo że wydaje się że pogoda i warunki śniegowe są porównywalne. Musięli by stanąć na starcie ramię w ramię i to w biegu ze startu wspólnego bo kombinatorzy nie biegają indywidualnie no i dystans nie mgłby być za długi, chyba najlepsza byłaby do tego porównania sztafeta. I wciąż uważam że Moan w pojedynczych zawodach w swojej najwyższej formie(jak w Chaux Neuve np.) byłby w stanie ukończyc bieg w "10". A o pokonaniu na finiszu długiego biegu Pettera Northuga to wszyscy mogą pomarzyć, takiego drugiego to jeszcze nie było i chyba długo nie bedzie. Myślałem że jak niespodziewanie karierę zakończyl absolutny mistrz końcówek Thomas Alsgaard to Norwegowie będą mieli problem bo skończyły się dawno czasy gdy Wikingowie na każdej zmianie uzyskiwali najlepsze rezultaty lub gdy na trzeciej sprawę załatwiał Bjoern Daehlie , tak że Alsgaard mógłby biec tyłem taką mieli przewagę.Chociaż Thomas raz także przegrał na wielkiej imprezie, w Ramsau w 1999 w kopnym śniegu wielkiego Norwega ograł malutki Hoffmann. To co teraz wyprawia Northug to jest niesamowite !
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Adrian Woźniak » 19 Mar 2009 17:45

Najlepszy byłby bieg na 15 km, bo ten dystans jest rozgrywany zarówno w kombinacji, jak i biegach narciarskich.
W sztafecie Moan mógłby walczyc zaledwie z kilkoma rywalami bark w bark, a nie z 60 czy 100 :wink:

Northug jest świetny, ale mimo wszystko na razie nie porównywałbym go do norweskich legend biegów narciarskich: Daehliego i Alsgaarda :wink:
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Duche » 22 Paź 2009 09:41

Hannu Manninen po rocznej przerwie wraca do zawodowego sportu. Wielki i superszybki Fin twierdzi, że pokusa startu w ZIO była zbyt wielka. Ciekawe, czy nadal będzie tak szybki jak przed zakończeniem kariery.

No to mamy już Manninena i Gottwalda. Może jeszcze ktoś wróci... Lajunen? :P
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 22 Paź 2009 11:51

Robi się naprawdę ciekawie! :wink:
O planach powrotu Manninena słuchy chodziły już od paru miesięcy, tuż po zapowiedzi Gottwalda że wraca na trasy. Ale nie sądziłem że Hannu rzeczywiście się zdecyduje na ten krok, jednak pokusa posiadania w kolekcji indywidualnego medalu olimpijskiego, którego mu brakuje, okazała się silniejsza. Może w końcu na piątych igrzyskach przełamie syndrom który go dopada w trakcie tych zawodów.
Przypadek Todda Lodwicka okazał się zarażliwy. A Magnusowi Moanowi przybył kolejny grożny "stary znajomy".
Swoją drogą to jakaś epidemia z tymi powrotami, Ahonen w skokach, Smigun w biegach, Gottwald i Manninen a wcześniej Lodwick w kombinacji, Kwan w łyżwiarstwie figurowym... To może i Jordan wróci ? :lol:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Laleczka Chucky » 22 Paź 2009 15:40

Epidemia z powrotami jest też w kobiecym tenisie. Wszystko zaczęła się od Hingis, później Clijsters, a teraz Henin. Do sportu ma też wrócić Alicja Molik.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 14 Lis 2009 16:35

Zawody otwierające rywalizację kombinatorów odbyły się w Finlandii i widać że stara gwardia nie rdzewieje :D Wygrał Gottwald przed Manninenemi Stecherem a czwarty był prowadzący po skokach Koivuranta.
Koivuranta skoczył 97,5 m, Manninen 94,5 a Gottwald który okazał się najszybszy 93,5.
1. Felix Gottwald AUT
2. Hannu Manninen + 26,1
3. Mario Stecher AUT + 26,7
4. Anssi Koivuranta + 27,2
5. Christoph Bieler AUT + 42,7
6. Bernhard Gruber AUT + 48,9
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez matti » 26 Lis 2009 14:06

Już 28.11 i 29.11 w Kuusamo startuje PŚ. Kto wie może na starcie zobaczymy także naszych tj. Pochwałe i Słowioka?
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Menson » 26 Lis 2009 15:14

Do Kuusamo wybrali się Marcin Mąka i Tomasz Pochwała (ten drugi to raczej dzięki kontaktom, a nie dzięki swoim umiejętnościom). Szkoda, że nie pojechali Adam Cieślar i Paweł Słowiok, wg. mnie to oni powinni być w Kuusamo :D .
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 28 Lis 2009 11:20

Przenieśmy się tu żeby ważnego tematu o Igrzyskach nie zaśmiecać :wink:

Swoją drogą Pochwała skakał w najgorszych warunkach i otrzymał aż 15 pkt bonusów! Nikt nawet 10 nie dostał a on aż tyle i dzieki temu ma wysoką pozycje.

Mimo wszystko Mąka Pochwałe weźmie na trasie bez problemu :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez boku_IBU » 28 Lis 2009 11:30

Czyli rozumiem, że Pochwała tak słabo biega... Po skokach będzie w "30" po biegu w "50" :D
Awatar użytkownika
boku_IBU
Junior młodszy
 
Posty: 84
Rejestracja: 02 Gru 2008 15:20
Miejscowość: Katowice

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 28 Lis 2009 11:35

O ile dobrze pamiętam to Mąka w poprzednim sezonie na prawdę biegał rewelacyjnie. Tracił niewiele do najlepszych biegaczy a skakał tragicznie a dziś skok niezły.

Za to Pochwała anie to ani to... Dziś przynajmniej skoczył dobrze. Zobaczymy jak panowie pobiegną ale oddali jak na swoje umiejętności ŚWIETNE skoki.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Duche » 28 Lis 2009 12:13

Cieszy bardzo dobra forma Finów, co na skoczni raczej dziwić nie powinno. Zobaczymy jak Hannu zaprezentuje się na trasie biegowej. Podczas skoków o dziwo skoczył bardzo dobrze. Ciekawe czy po przerwie będzie w stanie biegać tak szybko jak kiedyś.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 28 Lis 2009 12:59

Mnie z kolei martwi słaba forma skokowa Magnusa Moana, 3,5 minuty nie da się odrobić no chyba że go ktoś "podrzuci" :lol:
A Manninen ma szansę na podium podobnie jak Tande ale nie wiadomo jak u Norwega z formą biegową.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 28 Lis 2009 14:45

Menson napisał(a):Do Kuusamo wybrali się Marcin Mąka i Tomasz Pochwała (ten drugi to raczej dzięki kontaktom, a nie dzięki swoim umiejętnościom). Szkoda, że nie pojechali Adam Cieślar i Paweł Słowiok, wg. mnie to oni powinni być w Kuusamo :D .



No się Mensonie pomyliłeś :wink: Pochwała się całkiem nieźle zaprezentował a Mąka raczej powinie spokojnie potrenować bo na PŚ się on nie nadaje. Może Słowiok, może ktoś jeszcze? ale dajmy im szanse!
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 28 Lis 2009 15:19

Jednak Manninen pokazał że wciąż jest dobry, Lamy Chappuis trochę za daleko odskoczył żeby go dojść ale choć nie przepadam za Finem(był przez lata wielkim rywalem najpierw Vka póżniej Moana :wink: ) to skoro nie wytrzymał Tande, kibicowałem Hannu aby dogonił Francuza.
Najszybszy na trasie był o dziwo, nie Moan czy Manninen a kolejny "expres" z Norwegii Mikko Kokslien. Pochwała żeby zajmować jakieś przyzwoite miejsca musi szybciej biegać lub zdecydowanie dalej skakać, jednak 3 minuty wolniej od najlepszego to ciut za dużo :?
Wyniki
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Menson » 28 Lis 2009 18:28

Mąka całkowicie bez formy w tych zawodach. Natomiast Pochwała zaskoczył mnie tym, że zakupił pakiet 15 bonusowych punktów, lub dostał od ojca (był tam delegatem technicznym, więc może dał mu gratisowo) :o .

Jason Lamy skoczył bardzo dobrze, pobiegł przyzwoicie, więc fajnie, że wygrał. Hannu Manninen - się nie spodziewałem, że po tej kontuzji tak dobrze pobiegnie. Owszem, nie myślałem, że będzie za 30, ale myślałem że max 10. miejsce. Znakomicie pobiegli Kokslien, co zaowocowało dobrym 9.miejscem, znakomicie, ale sam nie wiem czemu pobiegł Haseney, który całkowicie zepsuł swój skok. Jeśli Moan nie poprawi się w skoku, to raczej mu bieg nie pomoże... Chociaż w tamtym sezonie też tak mówiłem :P .

A z tym delegatem technicznym, i nieuczciwej pomocy to był żart. Raczej by takie coś nie przeszło w PŚ. 39. miejsce Pochwały, to nie jest jakiś wielki sukces, ale mimo wszystko brawa się należą.
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 49 gości

cron