Narciarstwo Alpejskie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 24 Lut 2018 16:20

O rany miesiąc przerwy od Pucharu Świata. Wreszcie koniec tych olimpijskich pierdół :D .
Poza slalomem i superkombinacją będzie ostra walka o Kryształowe Kule. Na początek pierwszy z dwóch pozostałych supergigantów i rywalizacja Gut z Weirather. Dzień później superkombinacja i piękny, ostry stok do slalomu. Nie to co te żarty w Korei :lol: .
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 03 Mar 2018 21:47

Tina dziś wygrała supergigant i jest o krok od wazonu za tę konkurencję. jeśli się pogubi podczas finału, to kryształek pojedzie do Liechtensteinu...
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez nibimbru » 11 Mar 2018 13:57

Taka ciekawostka. Porównanie liczby zwycięstw w trójki alpejczyków, którzy w tym momencie mają chyba największą szansę na pobicie rekordu największej liczby zwycięstw w Pucharze Świata, z dokonaniem samego Ingemara Stenmarka:

Image
nibimbru
Młodzik młodszy
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 Sty 2011 14:10

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 13 Mar 2018 11:14

No, zdążyłem obejrzeć powtórki przed finałami :). Kirchgasser i Zuzulova przeszły niestety na emeryturę. Kompletnie nie tak wyobrażałem sobie ostatni sezon w ich wykonaniu, ale w przeciwieństwie do Holmner miały ładne pożegnanie.
Z drugiej strony kilka pań zanotowało nie byle jakie powroty. Charlotta Saefvenberg po trzech latach tułaczki po fis racach wykonała 2 dobre przejazdy i zarobiła 15 punktów. Jeszcze wyżej od niej uplasowała się Carmen Thalmann i to była jazda dająca duże nadzieje na top10 w Are i przyszły sezon. Oznaki powrotu do dawnej formy widać też u Nastasi Noens.

Podczas finałów oprócz walki o PŚ w zjeździe szykuje się zacięta rywalizacja o slalomowe wicemistrzostwo. Mam nnadzieję, że Hansdotter da radę, ale 34 punkty straty do Vlhovej mogą być nie do odrobienia (chyba tylko jeżeli Słowaczka nie ukończy). Pozostaje jeszcze kwestia trzeciego miejsca w generalce. Przed Crans Montaną za pewniaka miałem Goggię, ale w tej chwili skłaniałbym się w kierunku Mowinckel.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 17 Mar 2018 11:29

Brakowało mi slalomu w Are w poprzednim sezonie. Wydaje mi się, że jest z deka mniej stromo, ale może to kwestia zmiany ustawienia kamery. Tak czy inaczej świetne zawody. Shiffrin zmierza po kolejne zwycięstwo odstawiając szóstą Hansdotter na 84 setne. Obiecujący prognostyk na duże emocje w drugim przejeździe :).
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 17 Mar 2018 16:39

I to są zawody godne finału Pucharu Świata :D . Ustawienie bramek w końcówce takie jak zapamiętałem z poprzednich zawodów, szerokie skręty. W ostatniej piętnastce co jedna to szybsza, emocji co nie miara. Shiffrin ponownie miażdży jak to ma w zwyczaju, choć do dwóch sekund trochę zabrakło ;) . Sezon w wykonaniu "wiecznie drugiej" Hansdotter bardzo dobry, postawiłbym go obok 14/15 i 15/16. Nieco mi żal, że ani razu nie zwyciężyła, szkoda zwłaszcza tego Lenzerheide kiedy Mikaela nie ukończyła. Poza drugim przejazdem w Levi trudno Fridzie jednak cokolwiek zarzucić, skoro na dziewięć slalomów na podium stała siedem razy.

Z ciekawości porównałem klasyfikację slalomową i odliczyłem zawody z Courchevel, Oslo i Sztokholmu i moje obawy co do liczenia tych dziwactw do slalomów niestety się potwierdziły.

Tak liczą w teraz: /// Bez zawodów miejskich: /// Miejskie/Równoległe:

1. Shiffrin 980 ///////// 1. Shiffrin 780 //////////// 1. Holdener 205
2. Holdener 705 /////// 2. Hansdotter 555 /////// // 2. Shiffrin 200
3. Hansdotter 681 ////// 3. Holdener 500 /////// /// 3. Vlhova 180
4. Vlhova 679 ////////// 4. Vlhova 499 //////////// 4. Hansdotter 126
5. Schild 463 /////////// 5. Schild 367 //////////// 5. Haver-Loeseth 115
6. Haver-Loeseth 351 /// 6. Gallhuber 263 ///////// 6. Curtoni 115
7. Gallhuber 303 //////// 7. Swenn-Larsson 256 /// 7. Meillard 99
8. Meillard 292 ///////// 8. Haver-Loeseth 236 //// 8. Schild 96
9. Swenn-Larsson 291 /// 9. Feierabend 205 /////// 9. Skjoeld 90
10. Feierabend 267 /// 10. Gisin 201 //////////// 10. Geiger 69
11. Curtoni 236 ////// 11. Meillard 193 ////// // 11. Truppe 66
12. Truppe 209 ////// 12. Liensberger 186 /// // 12. Feierabend 62
13. Gisin 201 //////// 13. Mielzynski 172 //////// 13. Duerr 55
14. Liensberger 186 /// 14. Truppe 143 ////////// 14. Wallner 46
15. Mielzynski 182 /// 15. Alphand 126 /// /////// 15. Haaser 45
16. Geiger 180 ////// 16. Wallner 125
17. Wallner 171 ////// 17. Curtoni 121
18. Duerr 163 ///////// 18. Costazza 116
19. Costazza 157 ///// 19. Geiger 112
20. Skjoeld 145 /////// 20. Duerr 108
21. Alphand 126 /////// 21. Bucik 84
22. Bucik 107 /////// 22. Ferk 66
23. Stiegler 80 ////// 23. Wikstroem 65
24. Thalmann 80 ///// 24. Stiegler 62
25. Ferk 79 ///////// 25. Noens 60
26. Wikstroem 65 /// 26. Thalmann 58
27. Noens 64 /////// 27. Skjoeld 55
28. Brunner 59 ////// 28. Brunner 50
29. Baud-Mugnier 48 /// 29. Huber 43
30. Haaser 45 /////// 30. St-Germain 35
31. Huber 43 /////// 31. Bissig 35
32. Ignjatovic 38 /// 32. Danioth 35
33. St.Germain 35 /// 33. Baud-Mugnier 33
34. Bissig 35 //////// 34. Remme 29
35. Danioth 35 /// // 35. Moelgg 27
36. Moelgg 34
37. Remme 29

Kurde nie umiem tego lepiej wstawić :lol: .
I przez to wyniki nie są miarodajne a dla niektórych zawodniczek wręcz rażąco krzywdzące. Emelie Wikstroem znalazła się tuż za miejscem 25 pomimo faktu, że startując w ledwie czterech zwodach (lekka kontuzja) uzyskała 65 punktów. W finałach powinna również wystąpić Nastasia Noens zamiast Carmen Thalmann i Maren Skjoeld. Najbardziej skrzywdzona została oczywiście Frida Hansdotter, której taka punktacja odebrała sezonowe wicemistrzostwo. Nie lepiej na tym wyszła Estelle Alphand, która w listopadzie zamiast być zawodniczką pierwszej piętnastki będzie zmuszona losować późniejsze numery startowe.
Skoro skąpe dwa zawody w kombinacji wystarczają do przyznania Kryształowej Kuli, wydaje się to bardziej odpowiednie w przypadku trzykrotnie rozgrywanych zawodów równoległych. Tym bardziej, że w dalszej perspektywie ich liczba ma jeszcze wzrosnąć.

Minusy mam za sobą, teraz do pozytywów. Na pierwszym miejscu rozwój trzech Katharin - Gallhuber, Liensberger i Truppe. Każda z nich wykręciła życiówkę w postaci piątego miejsca. Ta ostatnia być może nie posunęła się do przodu tak bardzo porównując z zeszłym sezonem, ale technikę ma fenomenalną, trochę siły brakuje na bardziej stromych odcinkach. Niegdyś mieliśmy trójkę Schild, Hosp, Zettel, myślę że za 2-3 lata Austria doczeka się porównywalnej.
Spory potencjał tkwi też u Szwajcarek co pokazały Carole Bissig i Aline Danioth.. Meillard już jest w czołówce (choć przyszły sezon po zerwanych więzadłach będzie trudny). Mają jeszcze Elene Stoffel i Camille Rast. Poza tym nie skreślałbym Charlotte Chable mimo, że na chwilę obecną tuła się po fis racach.
Najlepszy sezon w karierze za Estelle Alphand i Anną Swenn-Larsson. Mimo ciężkiego początku zadowolona powinna być Erin Mielzynski. Bodaj trz-cztery razy potrafiła wykonać 2 równe przejazdy :) .
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 19 Mar 2018 11:37

Piękne podsumowanie Gerhardt szkoda, że tylko o kobiecych slalomach, o których sam mówiłeś, ze ostatnio zrobiły się betonowe... Czy wiesz coś więcej kto zakończył karierę wśród mężczyzn i kobiet? Ja byłem przez tydzień daleko od telewizji i nic mi nie wiadomo... A jak w końcu na niedziele dojechałem do domu, to odwołali dwie ostatnie konkurencje.
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 19 Mar 2018 21:04

U mężczyzn skończył Florian Eisath. Wśród kobiet oprócz Mancuso, Zuzuzlovej, Kirchgasser, Holmner także Kling, Stuffer oraz Manuela Moelgg.

Co do tego betonu trochę się nad tym zastanawiałem i czy z drugiej strony nie jest też tak, że o ile w konkurencjach szybkościowych porównując z zeszłymi sezonami poziom nieco spadł to w konkurencjach technicznych poszedł w górę? Wystarczy spojrzeć na pierwszą trójkę sezonu, ani jednej zawodniczki specjalizującej się w zjeździe/SG. Albo inaczej, specjalistki od slalomów/GS rozszerzają swoje umiejętności a z drugiej strony widać tendencję przeciwną.
W związku z tym, myślę że warto krótko omówić walkę o Puchar Świata. Jakby spojrzeć tylko na tabelę wychodzi na to, że Shiffrin już drugą KK zgarnęła de facto bez realnego zagrożenia ze strony konkurentek (Hirscherowi udało się to "dopiero" za piątym razem i taki stan istnieje do dziś). Ale gdyby nie problemy zdrowotne Rebensburg w trakcie sezonu czy Brignone tuż przed rozpoczęciem moglibyśmy mieć przynajmniej jakieś pozory rywalizacji.
Sama Shiffrin też ma jeszcze sporo przed sobą. Na pierwszym miejscu oczywiście Kryształowa Kula za gigant. Z tego co pamiętam był to jeden z głównych celów na ten sezon i nie wyszło. Samą jazdę poprawiła, ale wylotka w Kronplatzu przekreśliła sprawę. Co prawda wygrała w Korei, ale to tylko kawał blachy za pojedyncze zawody a nie Puchar Świata za sezon.

A pół żartem pół serio dobrze, że nie odwołali zjazdu, bo celebrytka Vonn strzeliłaby focha na kolejną przyjaciółkę :D .
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bocian » 28 Paź 2018 09:17

Sezon zimowy ogłaszam za otwarty ! 8-) Pierwszy gigant i wygrana Worley....szkoda, że nie wystartowała tak w Pjongczang. Na podium wszystkie medalistki olimpijskie, za wyjątkiem Mowinckel, ale 5 miejsca w pierwszym starcie sezonu, nie uznawał bym za jakąś wielką porażkę.

Do tego mamy dwie punktujące Japonki. 4 Norweżki w Top10.....co ta Stjernesund odstawiła w drugim przejeździe 2 drugi czas 8-) Mamy powrót Evy-Marii Brem. Kompletnie nie udany start Tiny Weirather i Petry Vlhovej.

A poza tym, odliczam czas do PŚ u naszych południowych sąsiadów.

A w Soelden, gigant panów odwołany :?
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 30 Paź 2018 22:06

W slalomie jest beton 5-osobowy a w gigancie zapowiada na się na 7-osobowy ;) . Pierwsza ósemka z Soelden niemal identyczna z tą z 2017.
Brunner jak zwykle na pełnym ryzyku i po raz kolejny na piątej pozycji. Ze ścisłej czołówki giganta bodaj jedyna zawodniczka, które nałapała tyle czwartych i piątych miejsc, ale wciąż jest bez podium. Rywalizacja o puchar w gigancie będzie zacięta, duże wyzwanie dla Shiffrin.

Udany wstęp przed Levi. Liczę na Austriaczki, Szwedki i Szwajcarki.
Myślę też, że warto zwrócić szczególną uwagę na Fridę Hansdotter. Biorąc pod uwagę wiek i fakt, że mistrzostwa świata są w Are, obawiam się, że może być to jej ostatni sezon.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Duche » 30 Paź 2018 22:23

A mnie nie podoba sie fakt, że Werka Zuzulowa zakończyła karierę :cry:

Ja liczę na to, że w końcu ktoś zluzuje tego Hirschera w generalce, bo rzygać już nim mi się chce jak i Fourcadem :|
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 09 Lis 2018 22:22

Gerhardt napisał(a):W slalomie jest beton 5-osobowy a w gigancie zapowiada na się na 7-osobowy ;) . Pierwsza ósemka z Soelden niemal identyczna z tą z 2017.
Brunner jak zwykle na pełnym ryzyku i po raz kolejny na piątej pozycji. Ze ścisłej czołówki giganta bodaj jedyna zawodniczka, które nałapała tyle czwartych i piątych miejsc, ale wciąż jest bez podium. Rywalizacja o puchar w gigancie będzie zacięta, duże wyzwanie dla Shiffrin.

Udany wstęp przed Levi. Liczę na Austriaczki, Szwedki i Szwajcarki.
Myślę też, że warto zwrócić szczególną uwagę na Fridę Hansdotter. Biorąc pod uwagę wiek i fakt, że mistrzostwa świata są w Are, obawiam się, że może być to jej ostatni sezon.

Gerhadt, co do Fridy, to myślę, ze niestety masz rację. Co do betonu, mam nadzieję, ze trochę się mylisz, bo zawody w Soelden chyba nie sa najlepsze na proroctwa. Niech chociaż trochę świeżej krwi się pojawi...
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 17 Lis 2018 15:43

Nie no z tym gigantem to tak nie do końca serio :) . Inna sprawa, że Moelgg już nie ma, Goggia wypadła a Veith, Gut i Weirather jeżdżą dużo gorzej niż kiedyś. Nawet by mnie nie zdziwiło, gdyby Tina w przyszłości całkowicie odpuściła sobie gigant, skoro ostatnie dobre wyniki miała w sezonie 15/16.

Za to w slalomie Shiffrin w pierwszym przejeździe i Schild w drugim pokazały jak idealnie przejść z płaskiego na strome i perfekcyjnie je przejechać. Szczególnie dobrze było to widać na ujęciu od tyłu zawodniczek, zaraz za przełamaniem. Jak się tak zastanowić to ujęcia od przodu są raczej mniej przydatne dla wychwycenia takich rzeczy a najczęściej wykorzystywane :) . Pierwsza piątka - Shiffrin, Vlhova, Schild, Hansdotter, Holdener, nuda ;) .
U Szwedek cztery w "20" a na 21 jeszcze Fjaellstroem, z której Redaktorzy chcieli zrobić debiutantkę. W sumie się nie dziwię, skoro trochę punktów zyskała w sezonie 13/14, potem długo nic i raz zapunktowała w zeszłym, można zapomnieć :) . Inna sprawa, że dziewczyna ma determinację, niejedna by już sobie dała spokój. Taka slalomowa mistrzyni juniorska z 2016, Elisabeth Willibald przeszła przed sezonem na emeryturę.
U Austriaczek tak jak się obawiałem Truppe nieco stoi w miejscu a młodsze Gallhuber i Liensberger wchodzą do czołowej dziesiątki na stałe. U czwartej z Katharin, Huber też widać poprawę.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 21 Lis 2018 17:25

A Manuela co? Zakończyła karierę, czy jakaś kontuzja?
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Duche » 21 Lis 2018 22:16

Podobno zakończyła po zeszłym sezonie, chyba że coś pomyliłem i z inną Włoszką mi się pomieszało.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 22 Lis 2018 01:06

Ano koniec kariery, niestety.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 11 Gru 2018 10:46

Ćwiartka Pucharu Świata już przeszła więc można co nieco skrobnąć:
- nie trzeba było tak długo czekać na uniwersalne narciarki jak Hosp i Maze. Shiffrin już w sezonie 16/17 niezgorzej poczynała sobie w zjeździe i supergigancie. W zeszłym, Gisin i Amerykanka jeździły już na dobrym poziomie. W tej chwili radzą sobie lepiej od większości specjalistek od konkurencji szybkościowych. Szwajcarka osiąga nawet lepsze wyniki w szybkościowych, niż w slalomie od którego zaczynała
- w związku z powyższym cala ta gadanina jak to ciężko przejść z technicznych na szybkościowych, ale na odwrót to już nie, średnio przystaje do rzeczywistości. Wśród kobiet, które często jeżdżą, na co najmniej przyzwoitym SG jak i zjazd można wymienić Shiffrin, Gisin, Rebensburg, Brignone. W ostatnich sezonach nie przypominam sobie by jakakolwiek przedstawicielka konkurencji szybkościowych osiągała porównywalne wyniki w konkurencjach technicznych jak przeze mnie wskazane panie w konkurencjach szybkościowych
- pierwsze podium dla Stephanie Brunner
- Christine Scheyer przez kontuzję wypada do końca sezonu, Estelle Alphand jak wróci to najwyżej na końcówkę
- zawody równoległe nudne jak zwykle, chyba że się przełączy na komentarz angielskiego Eurosportu, choć to i tak sztuczne podkręcanie emocji ;) . Jedyny plus tego formatu, to że nasza się w tym dobrze czuje i zdobywa punkty
- zaliczanie zawodów równoległych do punktacji slalomowej jest aberracją o czym świadczą dotychczasowe wyniki
- nowa strona fisu gorsza niż ibu
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 13 Gru 2018 15:45

Postęp niby w startach Maryny jest, ale na razie na poziomie PE. Mam nadzieję, że za chwile zdobędzie punkty PŚ w normalnej konkurencji i jej numer startowy będzie lepszy. Innymi słowy, czekam na punkty Maryny w supergigancie bądź slalomie gigancie. W tych dwóch konkurencjach chyba można liczyć, że ma szanse...
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 13 Gru 2018 18:47

O właśnie przeczytałem, że Maryna wygrała gigant PE w Andalo Paganella. No teraz już czas na PŚ!!!
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Laleczka Chucky » 13 Gru 2018 19:01

Nie od dziś wiadomo jaka jest różnica między PE, a PŚ. Po takim jakby nie patrzeć sukcesie w PE, Polka w PŚ może przy odrobinie szczęścia weszłaby do 30 i nic więcej.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

cron