Narciarstwo Alpejskie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bocian » 12 Lis 2017 03:03

Gerhardt napisał(a):Ustawienie tyczek drugiego przejazdu nudne, bez dwóch zdań. Ale jak przyszło na ostatnie panie to emocji nie brakowało. Okazuje się, że Petra nie poczeka aż Frida skończy karierę i najpewniej Słowaczka częściej będzie stać u boku Schiffrin. Niektórzy mogą być zaskoczeni, że Amerykanka nie odrobiła straty na dole, ale kto śledzi slalomy zauważył że Vlhova również bardzo dobrze radzi sobie na płaskim.
Ryzykownie zakładając, że to co zdarzyło się dziś w Levi, powtórzy się w tym sezonie jeszcze nie raz mógłbym wysnuć 2 wnioski:
1. O podium rywalizować będzie głównie dzisiejsza czwórka, Hansdotter, Holdener, Schiffrin, Vlhova.
2. Mikaela w końcu znalazła równorzędną rywalkę, taką jaką Kostelić miała w osobie Paerson (albo na odwrót ;) ).
I to drugie założenie jest raczej bardziej prawdopodobne. W końcu Loeseth była wysoko po 1 przejeździe a Schild się dzisiaj w ogóle nie najeździła. Austriaczek masa, ale z młodych na plus swój występ może zaliczyć Huber, która skończyła na 14 miejscu. Największy pozytyw to bezapelacyjnie Stephanie Brunner. Akurat na nią nie stawiałem, ale na tę chwilę jest liderką całej ekipy. Nie dość, że w gigancie to jeszcze w slalomie. Tak narzekałem, że ostatnimi czasy gigancistki wyglądają w slalomach jak słoń w składzie porcelany a jak ona pojechała tą ścianę w drugim przejeździe, klasa. W obu konkurencjach pięknie jeździ, oby tak dalej.
Poza tym powrót Swenn-Larsson do top 10 po zeszłorocznej mizerii i świetny wynik Leny Duerrr, 6 pozycja. Z kolei Meillard potwierdza piątym miejscem i drugim przejazdem (5 czas, niewiele za 4 czasem Brunner), że możliwości na zostanie czołową slalomistką zdecydowanie posiada. Aha, szwedzkie stroje są beznadziejne :D .

Bedrzich jak stawiasz ile będzie niespodzianek na podium w tych 9 slalomach :) ?


Dla mnie to kolejny dowód na totalną ignorancją PZN-u wszystkich konkurencji narciarskich....poza oczywiście skokami :? ....Spójrzmy na to jakie osiągnięcia mają Strachova, Zuzulova, czy Vlhova. Natomiast po naszej stronie Sudetów i Tatr słyszymy, że "Tatry są za niskie", by nasi alpejczycy odnosili takie sukcesy. I owe określenie naprawdę nie jest moim wymysłem!

Co do samej Vlhovej to nie wiem czemu ale uważam, że to mogła by być zawodniczka wszechstronniejsza.

I chyba wszystkim umknął fakt, że Maciek Bydliski, nasz najlepszy obecnie alpejczyk....zakończył karierę. A ten artykuł, to cała ignorancja PZN-u w pigułce. Krótko, zwięźle, ogólnikowo, ale te ogólniki oddają to jakie podejście ma PZN to wszystkich innych dyscyplin, poza skokami.

https://sportsinwinter.pl/maciej-bydlin ... -osiagnie/
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez marek_cs » 12 Lis 2017 11:48

Ależ co do Petry Vlhovej, to nie tylko Ty tak uważasz. Już w poprzednim sezonie Petra wygrała swoje pierwsze zawody w kombinacji alpejskiej, była też na podium w supergigancie i zjeździe. Oczywiście to wszystko tylko na mistrzostwach Słowenii, ale od czegoś trzeba zacząć. Sama Petra pokazywała kiedyś swoje plany startowe na ten sezon i będzie jeździć też super G i kombinacje w Pucharze Świata. Jej trener też niedawno powiedział, że stać ją na dużą kryształową kulę, może nie w tym sezonie, ale w przyszłości tak może być.
marek_cs
Młodzik młodszy
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 Lis 2017 11:43

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 12 Lis 2017 14:24

Szkoda Maćka Bydlińskiego,naprawdę, ale doskonale rozumiem, że sam głową muru nie przebije. Teraz chce trenować młodych, ale czy to nie będzie tak, że i oni będą za kilka lat osamotnieni wobec Austraików, Szwedów, Norwegów i Szwajcarów, którzy mają za soba całe sztaby???
Ciekawy dziś slalom i pocieszające jest, że to nie jest tak, iz Hirscher zaraz po kontuzji staje na nartach i zaraz na podium wjeżdża. Znalazło sie w związku z tym miejsce dla Hargina, niby starego-znajomego, ale tak naprawdę to dopiero 7 podium Hargina w karierze! Aż trudno uwierzyć...
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 24 Lis 2017 20:06

Eurosport znowu leci w kulki i olewa alpejki na rzecz skoków, w dodatku drużynowych. Trzeba poszukać linków do pierwszego przejazdu giganta i slalomu kobiet z Killington. Na żywo tylko drugi przejazd.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Kisik94 » 25 Lis 2017 00:29

Już się tak nie gniewaj. Wiadomo że skoki przyciągną kilkukrotnie większą oglądalność niż alpejczycy. I tak radził bym się cieszyć, że w ogóle są drugie przejazdy kobiet i rywalizacja męska na żywo, a nie z jakiś powtórek.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez marek_cs » 25 Lis 2017 08:48

Niedawno były podawane dane na temat oglądalności dyscyplin narciarskich i nawet globalnie skoki były wyżej od narciarstwa alpejskiego, niewiele, ale jednak.
Na Eurosport Player oba przejazdy będą na żywo, to trochę ratuje sytuacje, a jak nie to trzeba próbować poza naszym krajem: ORF, RaiSport itd.
marek_cs
Młodzik młodszy
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 Lis 2017 11:43

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 25 Lis 2017 11:58

Na pewno oglądalność narciarstwa alpejskiego znowu by wzrosła, gdyby można było jakoś sensownie wypromować rywalizację. Ale jak promować produkt w którym zwycięzcy pucharowej rywalizacji mają marna konkurencję i już na starcie praktycznie wiadomo komu wazony rozdawać...
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez marek_cs » 25 Lis 2017 18:54

No tak, bo w innych dyscyplinach co chwilę wygrywa ktoś inny, nie ma żadnych faworytów...
marek_cs
Młodzik młodszy
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 Lis 2017 11:43

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 25 Lis 2017 20:02

Dzisiaj Rebensburg na tronie znowu. Niesamowicie się odnalazła w tym sezonie, już myślałem, ze nigdy nie będzie tak dobra w gigantach jak kiedyś i jej przyszłością są konkurencje szybkościowe, ale to co ona na początku tego sezonu pokazuje jest niesamowite. Shiffrin jeżeli nawet będzie druga w gigantach, ale będzie wygrywała większość slalomów, to i tak może robić miejsce na wazon. Moja ulubienica Moelgg znowu trzecia - świetny wynik :D
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 25 Lis 2017 21:09

Właśnie, co jest z tą Manuelą. Dwa sezonu temu myślałem, że to już koniec, zeszły uznałem za jednorazowy wyskok a teraz jestem w stanie uwierzyć, że pojeździ jeszcze ze 3 sezony :) . Szkoda jedynie, że Brunner znowu 4. Tym razem oba przejazdy wyszły jej świetnie, poza końcówką, w której tak jak w Soelden straciła dwie-trzy dziesiąte sekundy. Polepszy się w tym względzie i będzie jazda bliska ideału. Niech wtedy rywalizuje z Moelgg o zwycięstwo a te wszystkie Rebensburgi, Schiffriny i Worleye biją się o trzecią pozycję :D .
Forma Rebensburg fantastyczna, przecież gdyby nie ta jedna bramka na górze to by przyjechała z przewagą koło 1,2 sekundy nad drugą. Zobaczymy ile będzie dokładać punktów za szybkościowe.
Vlhova wraca do dziesiątki, Hansdotter zaczyna jeździć giganty jak w swoim najlepszym sezonie 15/16, a Schild i Kappaurer tak jak i w Soelden w "15.".
Rekonwalescentki na razie tak sobie. Brem jechała bardzo ociężale. Gut do swojej dyspozycji ma jeszcze daleko. Poza tym wydaje mi się, że coś jej przybyło, ale głowy nie dam.

Co zaś do tego która dyscyplina jest bardziej przewidywalna, to patrząc po sobie nie ma to wielkiego znaczenia. Wszystko sprowadza się do tego jak bardzo interesujesz się tą a nie inną dyscypliną zimową. Eurosport przez dzisiejsze działania skroił mnie na 15 zł za swojego playera, tylko po to żeby obejrzeć w całości dzisiejsze i jutrzejsze zawody :D .
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 26 Lis 2017 21:22

To co uznajemy, że nastąpił malutki wyłom w żelaznej czołówce ;) ? Chwilami ciężkie były warunki na trasie, zwłaszcza Mielzynski trafiła na zamieć wiejącą w twarz a szkoda, bo początek miała obiecujący. Feierabend z trzecim czasem 2-go przejazdu kończy dziś na 4 miejscu. Nie pamiętam żeby była kiedykolwiek tak wysoko w slalomie.
Frida dzisiaj zaryzykowała w drugim przejeździe i biorąc pod uwagę Levi było to uzasadnione ryzyko. Bez tego ciężko będzie jej wyprzedzić Słowaczkę. Schiffrin jechała dziś jak zawsze, nawet nieco lepiej, bo dynamicznie jechała od samej góry i stąd te 1,64. Ale na dolnym odcinku drugiego przejazdu Petra dotrzymała kroku Amerykance.
Na plus Gallhuber, Wallner, Swenn Larsson bardzo dobrze, oby na powrót stale gościła w top 10. Na minus Loeseth, nie idzie ani gigant ani slalom.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 26 Lis 2017 22:23

Pisałem już, że Ninie stan małżeński nie służy :D Tak - myślę, że to jest wyłom, bo Bernadette jest bardzo ładna i sympatyczna i może nawet w każdym kraju poza Austrią byłaby już gwiazdą, a w takiej Austrii ma przekichane. 5 podium w karierze, ale tego nikt nie zauważy, bo w tam ją zauważyliby gdyby miała z 10 zwycięstw na koncie, a po wtóre jest "tylko" młodszą siostrą Marlies. Po prostu przekichane!
Mimo tego, że ostatnio jeździ bardzo dobrze, to nie sądzę, żeby była stałym gościem na pudle, więc się cieszmy!!!
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 26 Lis 2017 23:34

A propo Bernadetki to przypomniałem sobie, że swoje ostatnie podium tj. 3 lokatę w Squaw Valley zawdzięcza między innymi wypadnięciu Holdener. Tak jak i dzisiaj, ale to w końcu slalom, nawet z takim betonem jaki mamy w tej chwili ;) .
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 28 Lis 2017 16:48

No i własnie! Mamy odpowiedź jak może się naruszyć beton na pudle. Tylko w taki sposób, że któraś z nich wypadnie z trasy...
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 01 Gru 2017 22:02

Najbardziej udany powrót - Cornelia Huetter. Cieszy, że wróciła do formy sprzed dwóch sezonów. Austriacka kadra nie będzie się opierać wyłącznie na Brunner :) . Dobry występ również starszej Fanchini i Wiles. W kwestii walki o Kryształową Kulę, myślałem żeby poczekać na zakończenie zawodów w St Moritz, ale można się chyba pokusić o stwierdzenie, że jeżeli Schiffrin będzie regularnie wjeżdżać do "10" zjazdu i supergiganta, to poza Rebensburg nie ma rywalki o klasyfikację generalną. Szczerze mówiąc to po 3 pomiarze czasu byłem pewien że coś jej czas źle zmierzyli, ale nie :) . Gisin dzisiaj na ósmym miejscu i potwierdziła, że lubi zawody szybkościowe. Slalomistki w natarciu na zjazdowych trasach :D .
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 01 Gru 2017 23:27

Vonn gdyby dojechała, to Michaeli by pewnie na pudle nie było, ale wcale nie jestem pewien, że Lindsay wygrała z Huetter, bo Austriaczka miała genialną końcówkę, a przewaga Amerykanki przed upadkiem wcale nie taka wielka. Ciekawe czy jutro się pojawi na starcie czy jednak kolano jej na to nie pozwoli? U panów Pinturault jednak pojawia się znowu na startach supergigantów, więc możemy powiedzieć, że ten ubiegłoroczny upadek ze wstrząśnieniem mózgu już pozytywnie przepracował ;)
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 02 Gru 2017 22:58

Ciekawy zjazd, Schiffrin, Rebensburg, Gisin :D . Niemka z Amerykanką przenoszą rywalizację o KK także na szybkościowe (pewniaczki na jutrzejszy supergigant ;) ).
Gdyby ktoś zobaczył je dziś po raz pierwszy nie uwierzyłby, że specjalizują się w technicznych. Pozycja, linia, korekty, skoki, stabilność na nartach, wszystko idealnie. Tyczy się to również szóstej Ledekciej. Tak jak przypuszczałem po odejściu Strachovej broni honoru czeskiej reprezentacji.
Vonn goni rekord Stenmarka, ale nawet jak się jej uda to śmiem twierdzić, że długo się nim nie nacieszy. Mikaela przed trzydziestką dobije do setki zwycięstw w PŚ.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 02 Gru 2017 23:18

Tak niestety może być... Mówię niestety, bo oglądanie damskiej wersji Hirschera, który chociąż ma na tyle przyzwoitości, że zjazdów nie wygrywa wcale mnie nie cieszy. Tym bardziej, że Michaela wciąż młoda i jesli zacznie wygrywać w szybkościowych, to będziemy zmuszeni ją oglądać na pudłach przez następne 12 lat... Ale sporo racji mieli komentatorzy Eurosportu mówiąc, ze Schiffrin wygrywa słabością innych - Gut po kontuzji bez formy, nie ma Stuhec, Vonn wczoraj miała paskudny upadek i chociaż nadrabiała miną, to strach w oczach był - przyszła więc Schiffrin i pogodziła wszystkie. Oby to był tylko mały wyskok!
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Jordi » 03 Gru 2017 14:39

Hirscher mimo wszystko nonstop trzyma się konkurencji technicznych "od święta" startując w szybkościowych.

Tu mamy zawodniczkę, która potrafi bardzo dobrze jeździć praktycznie każdą konkurencję w tej chwili i to stawia ją grubo ponad Marcela.

Maze zaczęła wygrywać szybkościowe, to gorzej jej szło w slalomach. Riesch to samo tak naprawdę. Mikaela może być pierwszą od dawien dawna zawodniczką, którą dłuższy czas będzie stać na wygranie każdej konkurencji. Nawet jeśli Gut (nie cierpię jej) czy Vonn mają gorszy czas.

Rebensburg z Mikaelą w takiej formie nie ma szans plus nie jeździ slalomów, a i w kombi jest na straconej pozycji.

U panów Axel wraca do formy co mnie niesamowicie cieszy. Oby w końcu Hirscher przegrał z kretesem, bo mam serdecznie dość jego fochów i zwycięstw tylko dzięki slalomom i gigantom.
Jordi
Młodzieżowiec
 
Posty: 385
Rejestracja: 10 Lut 2013 19:50

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 03 Gru 2017 15:20

Ale Schiffrin też nie będzie startować w każdym zjeździe. Zaliczając regularnie podia/zwycięstwa w w gigancie, slalomie i kombinacji po prostu nie musi. Hosp, Maze nie były dominatorkami, więc siłą rzeczy przerw nie miały. Myślę, że jak wystartuje w ośmiu z szesnastu SG/zjazdów to i tak będzie dobrze. Na pewno jakąś część odpuści i w tym upatrywałbym szans Niemki.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości