Narciarstwo Alpejskie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 29 Gru 2018 13:16

Dziś slalom i tak mi sie wydaje, że wkurzona wczorajszym dniem Mikaela pokaże kto rzadzi.
W drugim przejeździe wystartuje taka jedna pani, która nazywa się Kristine Gjelsten Haugen. Pani jeździ od 3 lat i jest siostrą Leifa Kristina Nestvold-Haugena. Od 3 lat różni współkomentujący próbują Domańskiego, że to siostra, a on od 3 lat nie może tego biedak zapamiętać. Wczoraj była taka sama historia. Jeżeli dzisiaj znowu wypali, że on nic na ten temat nie wie, to chyba już jajo zniosę. Zresztą Pan już chyba coraz częściej ze starości wymyśla różne ciekawostki. Od 2 tygodni np. z uporem maniaka twierdzi, że Kilde odniósł pierwsze zwycięstwo w karierze. I takich przykładów mógłbym więcej.
Och ludu, mój ludu... skąd on te swoje wymysły bierze??? :o
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez gargus85 » 29 Gru 2018 13:57

No niestety Domański to jest targedia :))), a komentuje jakies 90% zawodow. Przekrecanie nazwisk to standard, tak go sluchajac to wiekszosc jezdzi raczej slabo :)), noi nawet w tym sezonie juz slyszalem, ze Austria to tylko Hirscher, gdzie nawet dodali w tym roku klasyfikacje narodow i tam mamy Aut na 1,1,1,1 miejscach w kazdej konkurencji.
gargus85
Młodzik
 
Posty: 45
Rejestracja: 01 Gru 2016 16:44

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 29 Gru 2018 19:42

No jest w końcu dobre miejsce i w porządnej konkurencji, nie jakiejś tam kombinacji, czy slalomie równoległym. Oby tak dalej...


Ejże co masz naprzeciwko kombinacji, wszechstronność cenna rzecz ;) .
Co do Gąsienicy to ciężko mówić o niespodziance. Już w zeszłym sezonie tym co jej przeszkadzało w punktowanie było popełnieniu dużego babola. Tak poza tym jeździ dobrze i to samo było w niedawnym supergigancie. Przejechała go czysto i zabrakło czterech setnych do 30 miejsca.

W drugim przejeździe wystartuje taka jedna pani, która nazywa się Kristine Gjelsten Haugen. Pani jeździ od 3 lat i jest siostrą Leifa Kristina Nestvold-Haugena. Od 3 lat różni współkomentujący próbują Domańskiego, że to siostra, a on od 3 lat nie może tego biedak zapamiętać. Wczoraj była taka sama historia. Jeżeli dzisiaj znowu wypali, że on nic na ten temat nie wie, to chyba już jajo zniosę. Zresztą Pan już chyba coraz częściej ze starości wymyśla różne ciekawostki. Od 2 tygodni np. z uporem maniaka twierdzi, że Kilde odniósł pierwsze zwycięstwo w karierze. I takich przykładów mógłbym więcej.


Slalom to ja preferuję odpalić na playerze bez komentarza z racji tego, że sam dostatecznie widzę jak kto jedzie, więc komentarz mi przeszkadza. Fakt Domański się myli i to dużo (np. Sara Hector to przede wszystkim slalomistka), ale lubię jego głos no i może przyzwyczajenie też do tego dochodzi. Szafrańskiemu też się zdarza.
Ale mam coś lepszego. Parę lat temu zaczęła jeździć Corinne Suter. Narciarstwo uprawiała wtedy jeszcze czynnie Fabienne Suter. Potem pojawiła się dodatkowo Jasmina Suter. Na początku główkowali, że wszystkie są siostrami, potem doszli, że Corinne i Fabienne to kuzynki. Teraz, gdy Fabienne już nie jeździ, zastanawiają się czy Jasmina i Corinne aby nie są siostrami. A wystarczy chwila szukania w necie i wyjdzie im stary wywiad z Corinne, w którym mówi, że jej nazwisko jest bardzo popularne w pewnych rejonach Szwajcarii. Owszem, Jasmina ma dwie siostry i również uprawiają narciarstwo, ale nie są to ani Corinne ani Fabienne tylko Juliana i Raphaela :D .

W slalomie się trochę jednak dzieje. Szwedzi mają 7 zawodniczek mogących punktować a gdyby nie kontuzja Alphnad to byłoby ich aż osiem. Saefvenberg i Fjaellstroem wróciły na światowy poziom po kilkuletniej przerwie. Ta druga punktowała po raz drugi i zajęła 16 miejsce, ex aequo z 19-letnią Larą Della Meą z Włoch. Regularnie jak na razie punktuje też Sara Hector. Dzisiaj też dwa dobre przejazdy wykonała Brignone i skończyła na 12 miejscu (gdzie te czasy kiedy w slalomie jeździła Tessa Worley :) ). Tuż za nią Nastasia Noens z przyzwoitym występem. Szkoda mi trochę Francuzki. Jest typowym przykładem, że po kontuzji powrót do czołówki jest czasem niemożliwy. Pomyśleć, że załatwiła się tak na ostatnich bramkach, ostatniego slalomu w St Moritz w 2016 roku :| . Z drugiej strony i tak radzi sobie dużo lepiej od Brem.
Dobry zespół mają również i Kanadyjki. To już nie tylko Mielzynski, ale Roni Remme i Laurence St Germain, które stać na wejście do pierwszej dziesiątki.
Swego rodzaju powrót miała też dziś Charlotte Chable. Nie wiem czy pamiętacie, ale Szwajcarka podczas MŚ w Beaver Creek z bodaj 30 miejsca awansowała na 16 i długo sobie posiedziała na fotelu liderki. Sezon później była druga po pierwszym przejeździe w jednym ze slalomów, ale drugiego nie ukończyła (płakała wtedy jak dzisiaj Schild, która złapała pierwszą tyczkę). Niestety dzisiaj Charlotte także nie ukończyła, ale mimo przebytej wcześniej ciężkiej kontuzji ma wciąż możliwości na zdobywanie punktów.
Oczywiście te przetasowanie kończą się na połowie pierwszej dziesiątki. Szkoda, że Gallhuber już nie pojeździ w tym sezonie, bo tylko ona miała szanse (niewielkie ale jednak) powalczenia o podium. No bo kto inny? Swenn-Larsson powyżej swoich 6-7 miejsc po prostu nie podskoczy a Loeseth szczyt formy miała zdaje się 2-3 lata temu. Co prawda Truppe była dziś 5 (ryzykowny drugi przejazd w końcu się opłacił :) ) a Liensberger 4, ale gdyby Hansdotter i Schild nie wypadły to przebicie się do pierwszej piątki nie byłoby możliwe.
Prawdziwa zabawa to tak naprawdę tylko między Shiffrin, Vlhovą, Holdener i dwoma wyżej wspomnianymi. Innej musiałyby wyjść dwa świetne przejazdy a młode Austriaczki stać na razie "tylko" na jeden.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez gargus85 » 29 Gru 2018 20:26

no w 1 przejezdzie Liensberger miala duzy blad, bo po 2 pomiarach strata tylko 0.32s i na mecie 1,17s czy cos, takze mogla dzis byc nawet 2
gargus85
Młodzik
 
Posty: 45
Rejestracja: 01 Gru 2016 16:44

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 30 Gru 2018 14:50

No mimo wszystko ciekawie jest w slalomie. To prawda, że 5 raczej zabetonowana, jeśli tylko któraś nie wypadnie, ale patrząc ile młodych ciekawych dziewczyn się pojawia, to jestem pełen optymizmu jeśli chodzi o przyszłość... A szwedzi pokazują jak zastępować starszych zawodników. Frida pewnie po tym sezonie skończy karierę, ale następczynie już są...
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 30 Gru 2018 16:33

Swoją drogą Apolla powinni wysłać do Szwecji, żeby się przekonał, że alpejczyków można wychować nie tylko w górzystym kraju, w którym śnieg leży pół roku a do Alp jest pół godziny drogi. Ale nie, lepiej wszystlo władować w dyscyplinę, którą na poważnie uprawia 6 państw na krzyż. Jak po Tajnerze nastanie Małysz to dopiero będzie ciekawie...
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 05 Sty 2019 22:08

Takiej farsy na Eurosporcie jak dziś to dawno nie było. Zamiast transmitować drugi przejazd slalomu pań z Zagrzebia to dali powtórkę konkursu z Innsbrucku a potem gadające głowy o skokach...ręce opadają.

Do pierwszej piątki tym razem dostała Christina Geiger. Już w Semmering była 7 po pierwszym przejeździe ale nie udało jej się ukończyć. Jak do tej pory, to trudno było dostrzec Niemki na wysokich pozycjach. Schild tylko ósma, nie opłacało się ostrożnie jechać po zlodzonej trasie. Swenn-Larsson kończy rzecz jasna na szóstej pozycji a podium zwyczajowe w tym sezonie Shiffrin, Vlhova, Holdener. Petra ma serię miejsc na podium i od razu Słowaccy kibice najgłośniejsi na trasie (poza zawodami w Austrii :) ). Tylko Hansdotter brak mi w pierwszej trójce, ale podobnie jak u Schild mało dynamiczny pierwszy przejazd zdecydował o zajętym miejscu. Poza tym odniosłem wrażenie, że Szwedka bez porównania lepiej niż Vlhova znosiła bycie "wiecznie drugą".
A na niższych szczeblach dalej się dzieje. Młode Austriaczki Franziska Gritsch i Chiara Mair po dwóch dobrych przejazdach zajęły pozycje w pierwszej piętnastce. Mimo że doświadczenie w Pucharze Świata mają mizerne to jednak je trochę kojarzę, w końcu obie są medalistkami MŚJ. Natomiast o dziewiętnastolatkach Larze Della Mei i Nelli Korpio przed sezonem nie słyszałem w ogóle a one już drugi raz punktują i są to miejsca w top 20. Szczególnie Finka to dla mnie jakiś fenomen. Doświadczenie w Pucharze Świata i w Pucharze Europy żadne, tylko trochę startów w zawodach FIS. Cóż, widać jakiś nieprzeciętny talent. Zobaczymy co będzie za 3-4 lata :) .
Do końca sezonu wypada kolejna zawodniczka a konkretnie Nina Loeseth.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez gargus85 » 05 Sty 2019 23:31

no ja tylko jakies powtorki widzialem, bo na es1 byl tenis a na es2 saneczkarstwo :)), ale jak 2 miejsce ma strate 1,15s, a miejsce 10 - 3 sek. w 1 przejzdzie, to nie L. Vonn, a Shiffrin moglaby by sprobowac z mezczyznami jakis slalomik xd. W zawodach skicrosowych w PŚ to bylo cos 29s W i 27s M, ale to krociotka traska z kilkoma skretami... :).
gargus85
Młodzik
 
Posty: 45
Rejestracja: 01 Gru 2016 16:44

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 08 Sty 2019 10:41

Gerhardt napisał(a):Do pierwszej piątki tym razem dostała Christina Geiger. Już w Semmering była 7 po pierwszym przejeździe ale nie udało jej się ukończyć. Jak do tej pory, to trudno było dostrzec Niemki na wysokich pozycjach. Schild tylko ósma, nie opłacało się ostrożnie jechać po zlodzonej trasie. Swenn-Larsson kończy rzecz jasna na szóstej pozycji a podium zwyczajowe w tym sezonie Shiffrin, Vlhova, Holdener. Petra ma serię miejsc na podium i od razu Słowaccy kibice najgłośniejsi na trasie (poza zawodami w Austrii :) ). Tylko Hansdotter brak mi w pierwszej trójce, ale podobnie jak u Schild mało dynamiczny pierwszy przejazd zdecydował o zajętym miejscu. Poza tym odniosłem wrażenie, że Szwedka bez porównania lepiej niż Vlhova znosiła bycie "wiecznie drugą".
A na niższych szczeblach dalej się dzieje. Młode Austriaczki Franziska Gritsch i Chiara Mair po dwóch dobrych przejazdach zajęły pozycje w pierwszej piętnastce. Mimo że doświadczenie w Pucharze Świata mają mizerne to jednak je trochę kojarzę, w końcu obie są medalistkami MŚJ. Natomiast o dziewiętnastolatkach Larze Della Mei i Nelli Korpio przed sezonem nie słyszałem w ogóle a one już drugi raz punktują i są to miejsca w top 20. Szczególnie Finka to dla mnie jakiś fenomen. Doświadczenie w Pucharze Świata i w Pucharze Europy żadne, tylko trochę startów w zawodach FIS. Cóż, widać jakiś nieprzeciętny talent. Zobaczymy co będzie za 3-4 lata :) .
Do końca sezonu wypada kolejna zawodniczka a konkretnie Nina Loeseth.


Swenn-Larsson teraz można już powiedzieć, że na dobre zadomowiła się w czołówce. Miejsca w slalomach w tym roku - 6,7,7, 6, 6. Na pewno jest tak, że ustabilizowała się na dobrym poziomie, ale pytanie, czy będzie jakiś krok dalej? Geiger w piątce, to też świetna wiadomość, bo i o Szwedce i o Niemce można już było mysleć w kategoriach zmarnowanych talentów, a jednak jakoś się zbierają. Tak młodzieży coraz więcej w "30", ta Finka Korpio to rzeczywiście odkrycie, nawet takie zawodniczki jak Dubovska znowu zaczynają punktować. Jest już Maryna w gigancie, może by jeszcze jakaś Polka w slalomie zaczęła punktować. Przecież od konkurencji technicznych moglibyśmy zacząć zdobywanie przyczółków....
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez gargus85 » 08 Sty 2019 22:27

noi Vlhova zamiotła :), na takiej zniszczonej trasie 1 czas, kosmos :), noi super awans P. Moltzan chyba o 15 pozycji i 2 czas 2 przejazdu nr start 37 :).
gargus85
Młodzik
 
Posty: 45
Rejestracja: 01 Gru 2016 16:44

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 09 Sty 2019 00:46

Emocji w slalomie, że hoho :).

Bardzo szybko zrobiły się dziś wyżłobienia na trasie. Tylko cztery panie spoza pierwszej 30 zakwalifikowały się do drugiego przejazdu a jedyny wysoki numer miała de facto tylko...no znowu ta Finka Korpio (45) :). Moltzan w drugim faktycznie przejechała świetnie i drugi raz w sezonie zajmuje miejsce w "15". Parę lat jej nie było a tu taki powrót do kadry.
Ścisła czołówka się jednak odbetonowała. Hansdotter i Holdener poszło gorzej, ale Liensberger sama zapracowała na podium. Znaczy nie do końca, bo Swenn-Larsson dostała DSQ za ominięcie tyczki, ale tak czy siak byłaby na podium zawodniczka spoza big five :). Z jednej strony Liensberger mogło pójść lepiej gdyby nie pogubiła się na verticalu, ale z drugiej dobrze, że się tam w ogóle wyrobiła :).
Vlhova również zawdzięcza zwycięstwo sobie. Shiffrin popełniła 2 błędy, ale nie raz robiła dużo większe przez które nie powinna kończyć a jeszcze dokładała jak np. Semmering 2016, że o Mariborze 2017 i przejechaniu przez tyczkę nie wspomnę. Dzisiaj na płaskim Słowaczka jeszcze odrobiła 4 setne do Mikaeli. Trenowanie wszystkiego musiało się w końcu odbić. Z perspektywy slalomowego fanatyka to w sumie żałuję, że poszła w tę stronę, ale Amerykanka ma nieco większe ambicje.
Mam nadzieję, że Schild nie dopadło znowu fatum niekończenia zawodów. Zresztą z Mielzynski też jest nieco gorzej po bardzo dobrym początku, ale Kanadyjka i Austriaczka zawsze miały mniej stabilne okresy więc zaskoczenie niewielkie, choć mi po prostu szkoda.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 15 Sty 2019 17:06

Dzisiaj się zakończył gigant w Kronplatz i biorąc pod uwagę że do mistrzostw kilka tygodni, to rywalizacja jest już na całego. Czołówka, która na mistrzostwach może walczyć o podium jest chyba trochę szersza niż w slalomie, bo według mnie to 8 dziewczyn: Schiffrin, Worley, Rebensburg, Holdener, Mowinckel, Brignone, Bassino i ja bym dorzucił jeszcze słowenkę Hrovat. Gdyby nie kontuzja Brunner byłoby ich nawet 9.
Widać, że w różnych teamach zaczęły też przejawiać ambicję startu na mistzrostwach panie, o których wcześniej w kontekście giganta byśmy nie myśleli. Niejaka Romane Miradoli, Francuzka, która na mistrzostwach świata i igrzyskach startowała już całkiem udanie w 3 konkurecjach, postanowiła, że powalczy jeszcze w czwartej i biorąc pod uwagę, że Francuzi mają tylko 2 gigancistki, które są pewne - Worley i Frasse Sombet, to może się okazac, ze i w gigancie wystartuje.
Taka sama sytuacja u Szwedek - 2 pewne: Hector i Hansdotter, a tu jeszcze Ylva Staalnacke, która dopiero od tego roku startuje w PŚ w slalomie, postanowiła, że i gigant też może byc fajny i kto ja tam wie...
Gorzej ma taka Włoszka Karolina Pichler, kiedyś srebra medalistka MŚJ w gigancie (przegrała złoto z niejaką Martą Bassino), później nie mogła sie przebić w PŚ, raczej brylowała w PE, później jeszcze kontuzja i kawał życia bez nart, a dzisiaj na swojej górce błysneła całkiem nieźle. Tyle, że Włosi mają pełno dobrych gigancistek i będzie bardzo trudno, ale oczywiście lepiej próbować niż płakać w rękaw.
Natomiast u Austriaczek "forza mizeria" - Brem już chyba zapomniała jak wygląda podium, Hasser, Schild, Liensberger też w gigancie raczej nie powalczą, była Stephanie Brunner, a teraz jest raczej "hovno" :mrgreen:
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez gargus85 » 15 Sty 2019 19:15

A. Veith tez niezle jezdzila te giganty ostatnio ale juz po sezonie takze pech.
gargus85
Młodzik
 
Posty: 45
Rejestracja: 01 Gru 2016 16:44

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 15 Sty 2019 20:51

Cholercia zupełnie o niej zapomniałem, nawet nie wiem co jej się stało. Znowu kontuzja?
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Kisik94 » 15 Sty 2019 20:59

Ponowne zerwanie więzadeł w kolanie.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 15 Sty 2019 21:16

O jasna!!! Pechowa dziewczyna, nie ma co :(
Zapomniałem dodać jeszcze jedno do mojego komentarza. Ostatnie starty wskazują, ze główna faworytka do złotych medali w slalomie i w gigancie jest jedna. I ta sama osoba może dołożyć spokojnie też złoty medal w kombinacji. W związku z tym wróble ćwierkają, że Michaela nie wystartuje co najmniej w jednej konkurencji szybkościowej, a może nawet w obu.
A z drugiej strony, to są mistrzostwa, decyduje forma dnia i wszystko może się zdarzyć... Ja tam nie mam nic przeciwko kilku fajnym niespodziankom.
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez gargus85 » 27 Sty 2019 13:39

ehh leci SG, to lepiej puscic powtorke skokow, o co chodzi eurosport :////.
gargus85
Młodzik
 
Posty: 45
Rejestracja: 01 Gru 2016 16:44

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Kisik94 » 27 Sty 2019 17:19

Po pierwsze, skoki były w nocy i oglądała je raczej większa ale mimo wszystko garstka kibiców. Po drugie, tych skoków na żywo nie było w Eurosporcie.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez gargus85 » 27 Sty 2019 20:09

nie wiem ile ogladalo i czy lecialy czy nie lecialy skoki, zdziwilem sie tylko, ze w czasie zawodow na zywo narciastwa puszczaja skoki gdzie juz sa znane wyniki :)).
gargus85
Młodzik
 
Posty: 45
Rejestracja: 01 Gru 2016 16:44

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 27 Sty 2019 21:14

Nie pierwszy raz Eurosport odstawia taki numer. Po co puszczać na żywo alpejskie, lepiej w tym czasie puścić powtórkę skoków, a jeszcze lepiej gadające głowy o skokach :D .

Ostatnie zawody szybkościowych więc można zrobić krótkie podsumowanie. W zjeździe Austriaczki wygrały 5 z 6 zjazdów. Tak dobrze one ostatnio jeździły...no nie wiem chyba z 10 lat temu. Schmidhofer dwa razy, Siebenhofer dwa, Venier pierwsza wygrana i całkiem solidnie jeżdżąca Huetter (choć wyraźnie gorzej niż przed kontuzją) to pewna czwórka na zjazd. W supergigancie wystawią pewnie ten sam skład, z tą zmianą, że zamiast Huetter wybiorą Tippler. Postęp jest też u Szwajcarek. Joana Haehlen wjeżdża do dziesiątki a Corinne Suter już dwukrotnie była 4 i raz otarła się o podium. Jeździ równie szybko jak w zeszłym sezonie, ale wtedy miała co najmniej jeden spory błąd, który uniemożliwiał jej zajęcie dobrej pozycji. 17 miejsce Juliany Suter to również bardzo dobry wynik. Rozwija się też powoli kadra u Niemek u Francuzek. Weidle już drugi raz była trzecia a Miradoli wjeżdżała na piątą pozycję. Koleżanki też punktują więc za 2-3 lata mogą to być mocno liczące się reprezentacje. U Włoszek, Goggia drugie zawody po powrocie i znowu drugie miejsce. Nicole Delago trochę jest do niej podobna, jak ją widzę na trasie to zdaje mi się, że za chwilę się wywali ;) .
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 47 gości

cron