Narciarstwo Alpejskie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez markos7207 » 12 Mar 2009 18:16

Masha Neuner fan napisał(a):Moi faworyci nie zawodzą: Lindsey i Aksel są niesamowici. Trzymam kciuki by Norweg wygrał generalkę.

No to mamy identyczny gust w tej kwestii!
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez markos7207 » 14 Mar 2009 09:27

Yes,yes,yes!!! Po prostu cudownie,fantastycznie,wspaniale itp..itd...! 2(dwa) punkty !!! Dwa punkty zdecydowały że AKSEL LUND SVINDAL po raz drugi w karierze zdobył wielką Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ w narciarstwie alpejskim! Po wczorajszym zwycięstwie Raicha w gigancie i zerowym dorobku punktowym Aksela właściwie straciłem już nadzieję na zwycięstwo i mogłem już tylko ściskać kciuki aby w dzisiejszym slalomie Raich nie wytrzymal presji i wziął tyczkę między nogi(wiem,wiem to trochę niesportowe zachowanie,ale slalom to dość loteryjna konkurencja i wypadanie z trasy jest na porządku dziennym) i tak się stało. Żeby ktoś mógł wygrać, ktoś inny musi przegrać takie zasady panują w sporcie. HEIA NORGE !
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Masha » 14 Mar 2009 12:57

Wrócił jak wielki mistrz! Jest niesamowity, wspaniały, najlepszy! Aksel rządzi!
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Duche » 14 Mar 2009 14:54

Mnie cieszy nie tyle zwycięstwo Svindala, co porażka Raicha. Lubię Aksela, ale bardziej liczyłem na Didiera Cuche'a, który jednak w slalomie nie wystartował, bo po prostu zbyt słaby jest na slalom :P

Również fajnie, że Putjajnen wygrała małą kulę w gigancie. Bardzo lubię Finkę, a Zettel znów wręcz przeciwnie, więc takie rozstrzygnięcie mnie cieszy. No i Tina wygrała :)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez markos7207 » 14 Mar 2009 14:55

Masha Neuner fan napisał(a):Wrócił jak wielki mistrz! Jest niesamowity, wspaniały, najlepszy! Aksel rządzi!

Czytasz w moich myślach, Masha! Normalnie zaczynam się Ciebie bać...
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez RakuNH » 14 Mar 2009 16:42

raich powinien wygrać - Norweg miał farta. Szkoda no ale on taki biedny chory gdyby był zdrowy slalom i gigant by pewnie wygrał :shock:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez markos7207 » 15 Mar 2009 13:33

RakuNH napisał(a):raich powinien wygrać - Norweg miał farta. Szkoda no ale on taki biedny chory gdyby był zdrowy slalom i gigant by pewnie wygrał :shock:

Wygrał ten który powinien wygrać. Najlepszy po 36 zawodach. I nie ma tu najmniejszego znaczenia czy o 2, 52 czy 102 punkty. A gdyby Aksel był nawet zdrów jak ryba to slalomu i tak by nie wygrał, bo trening tej konkurencji w tym sezonie sobie odpuścił. Wystarczy spojrzeć na jego dorobek punktowy w slalomie-zero. Svindal wziął to co mu się należało w zeszłym sezonie.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez RakuNH » 15 Mar 2009 15:42

markos7207 napisał(a):
RakuNH napisał(a):raich powinien wygrać - Norweg miał farta. Szkoda no ale on taki biedny chory gdyby był zdrowy slalom i gigant by pewnie wygrał :shock:

Wygrał ten który powinien wygrać. Najlepszy po 36 zawodach. I nie ma tu najmniejszego znaczenia czy o 2, 52 czy 102 punkty. A gdyby Aksel był nawet zdrów jak ryba to slalomu i tak by nie wygrał, bo trening tej konkurencji w tym sezonie sobie odpuścił. Wystarczy spojrzeć na jego dorobek punktowy w slalomie-zero. Svindal wziął to co mu się należało w zeszłym sezonie.


to była ironia odnosząca się do komentarza na Eurosporcie.

Rozumiem że jak Sikora wygra z Bierdalenem a po odjęciu punktów przegra to tez powiesz że wygrał kto miał wygrać?
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez markos7207 » 15 Mar 2009 16:00

Nie ja ustalałem regulamin. Nie miej pretensji do garbatego że ma dzieci proste.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez RakuNH » 15 Mar 2009 16:31

markos7207 napisał(a):Nie ja ustalałem regulamin. Nie miej pretensji do garbatego że ma dzieci proste.


no wiec właśnie. Zwycięstwo się należało Raichowi i już a to że zawsze jedzie na 100% i nie kalkuluje to inna sprawa.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez markos7207 » 15 Mar 2009 17:19

Fakty są takie że to u Norwega w gablocie stoi kryształ za ten sezon.Ale jeśli nie umiesz się z tym pogodzić zawsze możesz ułożyć swoją wirtualną kolejnść, że Raich ukończył slalom powiedzmy na 5 miejscu i tym samym wygrał generalkę. Jakby i tego Ci było mało możesz puścić hymn Austrii i wyobrazić sobie ze na najwyższym stopniu podium stoi Beni i trzyma w ręku KK.Pomarzyć dobra rzecz... A jakbyś miał jakieś wątpliwości że Svindal też zawsze jezdzi na maxa , to wróć pamięcią do początku grudnia zeszłego roku na trasy zjazdu i supergiganta w Beaver Creek, i jeszcze rok wcześniej gdzie właśnie na tej trasie Norweg miał koszmarny upadek.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez RakuNH » 15 Mar 2009 18:38

markos7207 napisał(a):Fakty są takie że to u Norwega w gablocie stoi kryształ za ten sezon.Ale jeśli nie umiesz się z tym pogodzić zawsze możesz ułożyć swoją wirtualną kolejnść, że Raich ukończył slalom powiedzmy na 5 miejscu i tym samym wygrał generalkę. Jakby i tego Ci było mało możesz puścić hymn Austrii i wyobrazić sobie ze na najwyższym stopniu podium stoi Beni i trzyma w ręku KK.Pomarzyć dobra rzecz... A jakbyś miał jakieś wątpliwości że Svindal też zawsze jezdzi na maxa , to wróć pamięcią do początku grudnia zeszłego roku na trasy zjazdu i supergiganta w Beaver Creek, i jeszcze rok wcześniej gdzie właśnie na tej trasie Norweg miał koszmarny upadek.


jestem wręc wzruszony tą piękną historią ale koszmary wypadek to miał Lanziger albo Herminator :roll: prawda jest taka że slalomiści zawsze mają mniej szans na kryształową kule z racji tego że nawet jak sie ejst dobrym to slalomu można nie skończyć i tak też się stało... a nawet nie był to wielki błąd...
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Mundzioł » 22 Mar 2009 00:16

I sezon za nami. Bardzo ciekawy. Mi najbardziej żal Bode Millera i Hermana Maiera. Starzy mistrzowie schodza z piedestalu.
Awatar użytkownika
Mundzioł
Junior
 
Posty: 100
Rejestracja: 20 Gru 2008 22:05
Miejscowość: Gostyń!

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez RakuNH » 22 Mar 2009 09:05

Mundzioł napisał(a):I sezon za nami. Bardzo ciekawy. Mi najbardziej żal Bode Millera i Hermana Maiera. Starzy mistrzowie schodza z piedestalu.


Jak schodzą? :shock: :shock: :shock: :shock:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez markos7207 » 20 Paź 2009 13:29

No i za parę dni zaczynamy kolejny sezon alpejczyków :D
W najbliższy weekend w Soelden odbędą się inauguracyjne zawody w slalomie gigancie. Faworytami bukmacherów(i moimi) do zdobycia wielkich KK są mistrzowie z poprzedniej zimy, Lindsay Vonn i Aksel Lund Svindal.
Zarówno u kobiet jak i mężczyzn, ubyło dwie wielkie gwiazdy, oboje to reprezentanci Austrii. Zarówno Renate Goetschl jak i słynny "Herminator" Herman Maier postanowili przejść na sportową "emeryturę" :(
Szkoda, bo to jedne z największych gwiazd ostatnich kilkunastu lat i bardzo utytułowani sportowcy. Będzie ich brakowało na stoku, ale życie nie znosi próżni i pewnie ich miejsce zajmą nowe gwiazdy alpejskich tras, choć czy można zastąpić tak wielkie osobowości? :?
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez figaro56 » 21 Paź 2009 06:26

Ponad wszelką wątpliwość będą nowi mistrzowie. Mógłbym wymienić całą plejadę alpejczyków którzy gdy kończyli kariery to wydawało się, że trudno będzie ich zastąpić. Tylko w Polsce jakoś nie możemy doczekać następców Andrzeja Bachledy czy sióstr Małgorzaty i Doroty Tlałka. Póki co pozostaje nam cieszyć się jak któraś z naszych dziewczyn skrobnie jakieś punkciki w PŚ bo o punktach to trudno mówić. U mężczyzn to nawet na to nie ma co liczyć. Wiem, że trudno o Polaka liczącego się w zjeździe czy supergigancie ale w tych slalomowych konkurencjach powinno być nieco lepiej.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez markos7207 » 22 Paź 2009 15:16

Dla mnie też niepojętym jest fakt że nawet w konkurencjach technicznych, nie mamy choćby jednego zawodnika lub zawodniczki na takim poziomie aby regularnie kwalifikować się do drugiego przejazdu.
Weżmy taką Finlandię gdzie niewielkich pagórków ze świecą szukać, a mogą się poszczycić takimi gwiazdami jak Tanja Poutiainen i Kalle Palander. Widać więc że nawet w kraju bez gór(a my mamy góry) można wychować mistrzów ale do tego potrzebny jest zorganizowany system szkolenia, a u nas on nie istnieje.
Bez odpowiedniego systemu i zaplecza nawet mając największe góry i potencjał ludzki nic nie da się osiągnąć, bo czy znasz figaro na ten przykład jakiegoś alpejczyka z Chin? :wink:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez figaro56 » 23 Paź 2009 12:53

Wszystko chyba rozbija się o system szkolenia, chociaż tak na prawdę to nie wiem co jest przyczyną aż takiej słabości tej dyscypliny w naszym kraju. Tym bardziej, że samo narciarstwo jest dość popularne w Polsce i rekreacyjnie uprawia go dużo naszych rodaków. Wiem, że wyczyn a rekreacja to dwie różne sprawy ale jakieś przełożenie być powinno.
Jeszcze zastanawia mnie inna sprawa. Zauważyłeś Markos, że bardziej ten kryzys dotyka mężczyzn niż kobiety i to zarówno w biegach jak i wśród alpejczyków. U dziewczyn chociaż są te dwie czy trzy które można na świecie beż wstydu pokazać w biało-czerwonych barwach bo u chłopaków szkoda słów. Już nie mówiąc o Justynie Kowalczyk ale gdzie jest sztafeta żeńska a męska w biegach w rankingu. Nawet porównywać nie ma co. Co to do cholery faceci w Polsce jakieś mamuty na wymarciu? Podobna sytuacja w naszym ukochanym biathlonie. Nawet z Tomkiem Sikorą to gdzie tam chłopakom do dziewczyn w sztafecie. Niech ten Tomek startuje jak najdłużej bo w jakieś kompleksy wpadniemy. :lol:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez markos7207 » 23 Paź 2009 14:57

figaro56 napisał(a): Co to do cholery faceci w Polsce jakieś mamuty na wymarciu?

Cytat klasyka! :lol:
Ale coś jest na rzeczy. Ja wciąż się dziwię jakim cudem i jakim prawem to w Polsce mamy Jystynę Kowalczyk, Adama Małysza i Tomasza Sikorę. Przecież gdy oni zaczynali swoje kariery nie było(i własciwie nadal nie ma z małymi wyjątkami) infrastruktury do uprawiania sportów zimowych na światowym poziomie, że o systemie szkolenia nie wspomnę żeby się nie powtarzać.
A żeby coś znaczyć w narciarstwie alpejskim to obawiam się że trzeba skopiować sposób znany z piłki nożnej, czyli przyznać obywatelstwo paru Austriakom :wink: .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Duche » 23 Paź 2009 18:47

Jeśli nie urodzi się jakiś kolejny wielki, naprawdę wielki talent a'la Małysz, Sikora czy teraz Kowalczyk, to nie mamy szans na wielkie wyniki (prócz tej trójki). Odnoszę wrażenie, że u nas tak naprawdę mało kto przejmuje się rozwojem sportów zimowych. Jeśli się ktoś pojawi to fajnie, ale żeby coś zrobić, by mieć naprawdę silną kadrę choć w jednym zimowym spocie to już nie. Pan Tajner to taki zimowy odpowiednik Grzesia Laty.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron