Narciarstwo Alpejskie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Kisik94 » 07 Lut 2017 21:08

To są właśnie Mistrzostwa Świata. One rządzą się swoimi prawami i wygrała Schmidhofer, która raptem raz stała na podium w PŚ. Na kolejnych miejscach bez niespodzianki, Weirather 2, a Gut 3. Szwajcarka wbrew pozorom może się cieszyć, że ma medal, bo wiele nie brakowało, a Mowinckel, Rebensburg czy Veith mogły ją wyprzedzić. Trasa w końcówce była bardzo wymagająca, wiele zawodniczek tam poległo.

Jutro supergigant mężczyzn. Podobnie jak u kobiet zdecydowanym faworytem jest Kjetil Jansrud, który wygrał 3 na 4 rozegrane SG. Jednak w męskiej rywalizacji co najmniej kilku zawodników może właczyć się do walki nawet o złoto. Ostatni Supergigant wygrał Austriak Mayer. Mężczyźni będą mieli do pokonania o 250 m więcej.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 07 Lut 2017 21:35

Właśnie, bardzo trudna końcówka, niemalże nagły przeskok z szybkościowej trasy na giganta. Największą sensacją mogłaby być Czeszka Ester Ledecka. Do czasu jechała przynajmniej na pierwszą dziesiątkę. Naprawdę szkoda, bardzo agresywnie jeździ a la Mowinckel.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Kisik94 » 07 Lut 2017 21:37

No i podobnie jak Norweżka poległa w 2 części trasy, a szkoda, bo byłby to taki ciekawy rodzynek w czołówce.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 08 Lut 2017 09:52

Poległy, bo trasa bardzo wymagająca. Później dochodzi zmęczenie i łatwiej o błędy. Zawodniczki ze ścisłego topu, są dobrze wytrenowane, więc dają radę, ale te słabsze jednak nie wytrzymują trudów...
Zwycięstwo Schidhofer to jest niespodzianka, ale na pewno nie sensacja. Kto obserwuje na co dzień narciarstwo, ten wie, że ona zwłaszcza w supergigantach miała świetną formę, zawsze w tym sezonie w czołówce. A to świadczy, że forma była. Brakowało tylko kropki nad "I". Trzeba przyznać, że moment wybrała idealny na jej postawienie. Cieszy medal dla Tiny, ja ją bardzo lubię, dobrze, że zaczyna się spełniać... Trzecie miejsce Gut, to jest niespodzianka i nie jest wcale. Dlaczego nie jest? Bo ona jeszcze nigdy na imprezie mistrzowskiej nie wygrała!!! Ma już dużo medali z mistrzostw i olimpiad, ale zwycięstwa brak i brakuje nadal.
Rekonwalescentki Vonn i Veith jednak zobaczyły, że nie da się od tak wskoczyć na pudło. O ile Lindsey ma jeszcze duże szanse w zjeździe, o tyle dla Anny to już chyba koniec szans, nie sądzę, żeby w zjeździe była w stanie wskoczyć na podium. Tam oprócz tych Gut, Schmidhofer, Weirather i Revensburg będzie się też mocno liczyć Vonn Stuhec, więc trudno będzie o piękny sen...
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Reaktywacja » 08 Lut 2017 13:14

Franz dobry skoczek :D :D
To jeszcze nie czas Marie Dorin-Habert...
Awatar użytkownika
Reaktywacja
Młodzieżowiec
 
Posty: 305
Rejestracja: 05 Kwi 2016 15:55

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Kisik94 » 08 Lut 2017 18:40

Oglądając dzisiejszy supergigant miałem istną huśtawkę nastrojów. Najpierw cieszyłem się różnice między zawodnikami były bardzo minimalne i każdy najmniejszy błąd decydował czy zawodnik skończy 1 czy 6. Później gdy do gry wkroczyli Norwegowie, to mi zszedł ten uśmiech z twarzy ale za chwilę znowu się pojawił. Od połowy przejazdu Guay bardzo mu kibicowałem żeby dojechał przed Jansrudem. Przed końcówką omal nie stracił tej przewagi ale niesamowita prędkość na ostatnich skrętach pozwoliła z powrotem odzyskać tę wypracowaną wcześniej różnicę. Po przejeździe Hirschera wydawało się, że już nikt nie ma większych szans na medal. Wtedy jednak pojawił się nieobliczalny Osborne-Paradis i zepchnął Kilde z podium. Ci dwaj Kanadyjczycy razem stali na podium tylko raz w zjeździe w Val d'Isere 10 lat temu.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 08 Lut 2017 19:03

W pełni się zgadzam, emocjonujące były dzisiejsze zawody. Liczyłem na Maxa Franza, czy jechał na medal nie jestem pewien, ale te jego nożyce po skoku przekreśliły wszelkie szanse. Swoją drogą polecam obejrzeć, bardzo zabawnie to wygląda :D . Oczywiście wielki plus za kanadyjskie podium :) .
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 08 Lut 2017 22:58

Ja w ogóle to bardzo lubię Erika Guay, ale jeśli mam być szczery, to dziś nie bardzo w niego wierzyłem. Jansrud mi na podium też nie przeszkadza, ale w Osborne'a-Paradis to chyba praktycznie nikt nie wierzył. ładna historia, to takie kanadyjskie podium...
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 09 Lut 2017 20:22

Ładnie dziś Kirchgasser pojechała na treningu w zjeździe, są spore szanse na medal w kombinacji. Byle nie ryzykowała później w slalomie...nie no żartuję :D , z nią się nie idzie nudzić. Ostatnio co przejazd to z każdym skrętem zastanawiam się czy to "już". Byłoby pięknie gdyby zdobyła medal na swoich ostatnich mistrzostwach. A może będziemy jutro oglądali szwajcarskie podium -Gisin, Holdener, Feireband, kto wie. Chociaż nie biorąc pod uwagę tych czy innych sympatii jeżeli musiałbym stawiać, to złoto raczej dla Stuhec. Pokazała już, że slalomy jeździć potrafi.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 10 Lut 2017 16:55

I proszę spełniło się, Kirchgasser z brązowym medalem a przed nią Gisin i Holdener :D . Więcej Austriaczka wyciągnąć nie mogła, zjazd i tak przejechała bardzo dobrze. Trochę poniżej możliwości pojechała w nim Feierabend więc to że nie przeskoczyła Michaeli na trasie slalomowej nie było zaskoczeniem.
Chociaż Austriaczka niekoniecznie była pewna obrony medalu. Jedyną szansą było wypadnięcie liderki i wiceliderki po zjeździe i tak też się stało. O ile u Gogii wyglądało to kiepsko u Stuhec niekoniecznie...ale jak się dojeżdża tylko do 3 bramki to co zrobić. W ogóle Włoszka i Słowenka w tym sezonie jakoś ciągle obok siebie i dzielą wspólny los ;) .
Vonn w zjeździe jak na siebie słabo. To tam przegrała medal, slalom wyszedł niezgorzej.

No i jeszcze Gut...Fatalnie się to układa, drugi rok z rzędu nie ma czołowej trójki alpejek bijących się Puchar Świata. Skoro wsadzili ją do helikoptera to wróci dopiero w przyszłym sezonie. Ale trzymam sie nadziei, że jednak to nic wielkiego i wystartuje w czwartkowym gigancie.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bocian » 12 Lut 2017 13:18

I proszę. Maze już nie jeździ a Słowenia i tak ma mistrzynię świata :D
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 12 Lut 2017 16:02

No niestety Gut już nie zobaczymy w tym sezonie. Vonn dzisiaj brązowy medal i myślę, że i tak powinna być zadowolona, że jest tak dobry wynik po rehabilitacji. Trwa piękny sen Ilki Stuhec, a gwiazdą w Austrii będzie od dziś Stephanie Venier - szykuje im się naprawdę dobra zawodniczka. No Erik Guay dalej w formie, po złocie w supergigancie jest srebro w zjeździe i niesamowite mistrzostwa dla niego.
Pan Kuleczka jako mistrz świata to nie jest budujący przykład, ale cóż, zjazd to specyficzna konkurencja - masa szybko jeździ...
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 13 Lut 2017 21:09

Niezła historia z ta męską kombinacją, żeby z 30 awansować na 1, brawo Luca Aerni :) . Kilde po raz drugi na miejscu czwartym w St Moritz, jak na razie największy pechowiec. U Pań "tytuł" ten można na dzień dzisiejszy (został jeszcze gigant) przyznać Sofii Gogii, jadącej w zjeździe po złoto. Bardzo dobrze pojechała w nim Laurenne Ross, piąte miejsce, najlepsze w tym sezonie. W top10 także Michelle Gisin. Już mnie tak nie dziwi czemu opuściła się w zawodach slalomowych ;) .
Najwyraźniej po kontuzji Veith wyszły z pewnego kryzysu Austriaczki - trzy konkurencje i tyleż medali. Inna sprawa, że formę chwyciły tuż przed mistrzostwami, ale myślę że nie minie wiele czasu zanim normą staną się trzy panie meldujące się w "10".
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Kisik94 » 13 Lut 2017 21:20

Co za piękna historia dzisiaj w kombinacji mężczyzn. Wygrywa 30 po zjeździe ku uciesze gospodarzy Luca Aerni, który wygrywa o 0,01 sekundy z 27 po pierwszej części Hirscherem. Trzeci, kolejny Szwajcar Caviezel który stracił do zwycięzcy 0,06 sekundy. W ogóle w pierwszej 7 aż 4 Helwetów.

Wczoraj Słowenka Stuhec uratowała swoje mistrzostwa, bo w SG poszło słabo, w kombinacji prowadząc po zjeździe nie ukończyła slalomu i na koniec swoich szans ma złoty medal. Przypieczętowała tym sposobem swój fantastyczny sezon. Vonn ma również swój medal, a między nie wcisła się Austriaczka Venier.

W sobotę czekaliśmy, czekaliśmy i się nie doczekaliśmy zjazdu mężczyzn ale na szczęście wczoraj udało się go rozegrać, choć przez chwilę wiało grozą gdy pojawiła się mgła na trasie. Przez to niestety start był obniżony ale i tak emocji było co nie miara. Wygrał znów Szwajcar, tym razem Beat Feuz. Drugi Guay, który ma fantastyczne mistrzostwa i dwa medale, a trzeci na pocieszenie Austriaków Max Franz. Norwegowie znów poza podium i teraz na medal muszą liczyć już tylko w osobie Kristoffersena.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 13 Lut 2017 21:23

Z tą kombinacją, to trochę jednak żart, tak jak powiedział Pintirault. Śnieg tak się sypał na dolnym odcinku spod nart, że wyglądali jakby jechali po stoku, który ani trochę nie został przygotowany do startu. Taki slalom w sypkiej kaszy to jednak coś nienormalnego, myślę, że gospodarze dali ciała z przygotowaniem. Tak jak chwalili ich wszyscy za przygotowanie stoków do konkurencji szybkich, tak tym razem beznadziejnie wyszło. A trzeba bezstronnie przyznać, że przejazdy takich Parisa, czy Kilde były naprawdę świetne biorąc pod uwagę, że oni nie jeżdżą slalomu. W innych warunkach, kto wie, może mieliby medal...
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 13 Lut 2017 21:54

Wychodzi na to że Aerni zaorał cały dół. W końcu Hirscher też stracił tam circa pół sekundy. Prawda, na ostatnim międzyczasie było kilku takich, którym zostawało około 0,2-0,3s.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez niceman_ » 14 Lut 2017 17:18

No proszę Francja zgarnia złoto w zawodach drużynowych w slalomie równoległym :D Widać że nie tylko w biathlonie mają silną ekipę. A dla Słowacji wielki szacun! To jakie postępy robią nasi sąsiedzi jest niesamowite, no i pytam się gdzie tu jest Polska!?
Awatar użytkownika
niceman_
Junior
 
Posty: 135
Rejestracja: 12 Sty 2016 14:14

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Kisik94 » 14 Lut 2017 18:30

Po drugiej stronie Tatr :lol:. No jak widać da się być może nie potęgą ale na pewno krajem który nie mając w swoim kraju wielkich gór, ma świetnych zawodników. Słowakom niewiele brakło by cieszyć się ze złota. To jednak trafia do Trójkolorowych, a w walce o brąz Szwedzi lepsi od gospodarzy.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Gerhardt » 14 Lut 2017 19:08

Drużynowe zawody równoległe dużo ciekawsze od indywidualnych. Półfinał Szwedom niespodziewanie zawalił najlepszy w tego typu przejazdach Myhrer. W finale Francuzi też zresztą ledwo ledwo pokonali Słowaków, ale złoto to złoto. Jakby nie patrzeć to medale zdobyły reprezentacje, które do teraz nie miały ani jednego krążka, ale z pewnością dorzucą przynajmniej po jednym.
Hirscher przegrał pojedynek w 1/8 i 1/4. Ten pierwszy z Belgiem :D .
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec
 
Posty: 273
Rejestracja: 20 Mar 2015 14:53

Re: Narciarstwo Alpejskie

Postprzez Bedrzich » 14 Lut 2017 21:41

No proszę panowie, narobiliście mi smaku to Waszą minirelacją, bo ja nie widziałem dziś drużynowych, a tu proszę - takie ciekawe rzeczy się działy... Podpowiecie mi kto jechał u Francuzów i kto u Słowaków???
Wracająć jeszcze do slalomu do kombinacji. Tak, myślę, że dół trasy był źle przygotowany i zaczął się rozwalać już po 1 przejeździe. Po drugie, było mocne słońce i tam wszystko "puściło". Kto był lekki tak jak np. Aerni, to jeszcze jako tako przejechał, ale ciężsi zawodnicy (nawet Hirscher właśnie, który na dole stracił 0,45 sek) zaczęli się zapadać w ten roztopiony śnieg. Dlatego pisałem, że strasznie niesprawiedliwie to wypadło np. dla Parisa i Kilde. Paris wykonał chyba najlepszy slalomowy przejazd jaki widziałem w jego wykonaniu (a przecież on często startuje w kombinacji), Kilde też był świetny, ale byli zbyt ciężcy, zeby utrzymać swoją przewagę na dole mimo tego, że górę i środek pojechali świetnie. Po prostu niemal brodzili po kolana w śniegu.
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 211 gości