Snowboard

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Snowboard

Postprzez Menson » 15 Gru 2007 16:08

W sumie ja mam pytanie na temat snowboardu. Ostatnio oglądałem magazyn, gdzie był wyścig snowboardowy na trasie, gdzie startowało 4 zawodników ze startu masowego. Ale jak patrzałem na fis-ski.com na wyniki snowboardu, to tego tam nie było. Tak więc mam pytanie. Czy to jest jakaś inna konkurencja niż snowboard? :roll:
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Snowboard

Postprzez Sebastian Krystek » 15 Gru 2007 16:44

Menson napisał(a):W sumie ja mam pytanie na temat snowboardu. Ostatnio oglądałem magazyn, gdzie był wyścig snowboardowy na trasie, gdzie startowało 4 zawodników ze startu masowego. Ale jak patrzałem na fis-ski.com na wyniki snowboardu, to tego tam nie było. Tak więc mam pytanie. Czy to jest jakaś inna konkurencja niż snowboard? :roll:

Zawody, które oglądałeś to snowcross. Jest to oczywiście konkurencja snowboardowa, która ma już za soba nawet debiut na olimpiadzie. Rozgrywane są również zawody Pucharu Świata.
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Postprzez Menson » 15 Gru 2007 16:57

Ale wyniki nie są wliczane do Fisowskiego PŚ w Snowboardzie, tam gdzie jest m.in. Half Pipe, Big Air, bądź slalomy równoległe?
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Postprzez Sebastian Krystek » 15 Gru 2007 19:07

Menson napisał(a):Ale wyniki nie są wliczane do Fisowskiego PŚ w Snowboardzie, tam gdzie jest m.in. Half Pipe, Big Air, bądź slalomy równoległe?
Z tego co ja wiem to od sezonu 2003/04 w ogóle nie jest prowadzona klasyfikacja generalna w snowboradzie tylko w poszczególnych konkurencjach. Ale z góry zaznaczam, że nie jestem żadnym autorytetem w tej kwestii ;)
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Snowboard

Postprzez dan » 23 Sty 2009 12:37

Paulina Ligocka zdobyła dzisiaj brązowy medal w mistrzostwach świata w konkurencji halfpipe!!! To jest jedna z naszych olimpijskich nadziei (nie będę pisał na co by nie zapeszać).
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Snowboard

Postprzez figaro56 » 23 Sty 2009 16:33

Oczywiście gratuluję Paulinie i życzę sukcesu na olimpiadzie. Jakoś nie śledzę tej konkurencji zagryzając nerwowo palce. Dla mnie to jednak dyscyplina kategorii B. Umiejscawiam ją tak koło pływania synchronicznego ale to tylko moja opinia.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Snowboard

Postprzez Kacpero221 » 22 Wrz 2010 20:52

Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Snowboard

Postprzez Sebastian Krystek » 01 Mar 2011 14:34

Dostałem na maila od Jagny Marczułajtis notkę o tym jak przebiegała rywalizacja podczas MP. Wrzucam ją tu w całości bez zmian, bo myślę, że to ciekawa lektura.

Mistrzostwa Polski w Snowboradzie 28.02.2011 Jurgów.
1.Zawody nie były zgłoszone do FIS, więc za ten start nie można było uzyskać FIS punktów.
2.Zawody w kalendarzu FIS zostały oficjalnie odwołane, i do 10 dni przed zawodami nie wiadomo było czy się odbędą.
3.Nie było ręcznego pomiaru czasu, czyli dodatkowego w razie awarii. W związku z tym w trakcie eliminacji 4 zawodniczki musiały powtarzać przejazd, ponieważ czasy wyświetlane na tablicy były nieadekwatne do czasu rzeczywistego przejazdu.
4.Trasa była niezabezpieczona odpowiednio, siatki zabezpieczające były ustawione w taki sposób, że od śniegi do dolnej krawędzi siatki był prześwit szer około 50-60 cm. W wyniku tak niedobrego zabezpieczenia trasy, kontuzji uległa jedna z zawodniczek, ponieważ siatka nie zabezpieczyła jej przed spadnięciem poza trasę, gdzie w wyniku czego zerwała w kolanie więzadła krzyżowe i tkwiła tam ponad 25 minut, ponieważ obsługa medyczna zawodów(Topr) nie miał odpowiedniego sprzętu aby ją z stamtąd wyciągnąć. Sprawa dotyczy Karoliny Jasion-Janczak.
5.W trakcie zawodów, rozgrywek finałowych doszło do niezrozumiałego dla nas zawodników incydentu: a mianowicie podczas przejazdu Jagny Marczułajtis-Walczak i Weroniki Bieli: Jagna miała stratę po pierwszym przejeździe ale odrobiła ja w drugim przejeździe wyraźnie wygrywając z Weroniką, ale od razu powstało zamieszanie, i niepewność kto awansuje do dalszej rywalizacji, powiedział ktoś że jednak wygrała Weronika, ta więc pojechała na start, a Jagna została na mecie. Za chwilę spiker ogłosił ze na starcie zobaczymy Jagnę i Olę Król, i wszyscy się zdziwili, że popełnił błąd, jeden z zawodników usłyszał że ma jechać Weronika a nie Jagna, a mówił to sam Prezes PZS, więc zaciekawiona Jagna wraz z mężem poszli do busa w którym mierzono czasy i sprawdzili że to jednak Jagna awansowała, a zdziwiony Pan powiedział że przecież od początku mówił ze numer 142 awansował czyli Jagna.
6.Zniewaga i chamskie zachowanie Trenera kadry narodowej Pana Dawidka: podczas rywalizacji o wejście do dużego finału Jagna w pierwszym przejeździe pokonała Ole Król ( córkę Prezesa) różnicą 0,70s, w drugim przejeździe jadąc łeb w łeb pod koniec trasy upadła i nie ukończyła przejazdu, na co Trener Kadry narodowej Pan P. Dawidek zachował się skandalicznie, ponieważ prawie rozjechał leżąca Jagnę na stoku i krzykną do niej: „ stara pizdo do domu!!!, a do stojącego jej męża na dole przy mecie powiedział,” ćwoku…do domu dzieci pilnować”. Słyszeli to wszyscy, stojący na mecie. Mamy na to świadków w razie czego.
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Snowboard

Postprzez Kacpero221 » 01 Mar 2011 15:01

Dla porównania opis przebiegu i organizacji MP według PZSnow:
Mistrzostwa Polski w Snowboardzie.
W dniu dzisiejszym przy pięknej pogodzie na stoku Narciarskim Jurgów-Hawrań zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Snowboardzie w konkurencji PGS. Trasa została przygotowana bardzo dobrze według wszystkich wytycznych FIS. Nie powstydziliby się jej nawet orgniazatorzy FIS Race lub Pucharu Europy.

Do zawodów przystąpiły kluby z Zakopanego (KS "F2 dawidek team.pl", AZS Zakopane), Katowic (AZS AWF Katowice, MUKS SnowTeam Katowice), Warszawy (UKS "Kusy", KS "Spójnia-Warszawa), Bielska- Białej (KS "Stricto Akademia Sportu"), Poznania (KS "Extremalta Poznań") Krakowa (KS Ski Test Kraków). Swoich sił spróbowali także zawodnicy startujący w kategorii "Open". Łącznie do rywalizacji stanęło ponad 60 zawodników.

Wśród Pań najlepsza okazała się Aleksandra Król (KS "F2 dawidek team.pl"), , która zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w konkurencji PGS. Tuż za nią znalazła się Karolina Sztokfisz (AZS Zakopane), , brąz przypadł w udziale Małgorzacie Kukucz-Legień (AZS AWF Katowice).

Mistrzostwo Polski wśród Panów wywalczył Oskar Bom (KS "F2 dawidek team.pl"), . Na podium znalazł się również Łukasz Hoły (KS "F2 dawidek team.pl") - srebrny medal oraz Aleksander Kosacki (KS "Spójnia-Warszawa) - brąz.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Snowboard

Postprzez friducha » 01 Mar 2011 20:15

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 01:35, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Snowboard

Postprzez figaro56 » 01 Mar 2011 21:31

Nie wiadomo. Śmiać się czy płakać. Niestety to nie jedyny związek sportów zimowych tak skonfliktowany. Może nie w tak drastyczny sposób jak ten snowbordowy ale to samo czytałem gdzieś o alpejczykach a i w naszym ukochanym biathlonie daleko do idylli. Tak to jest jak ambicyjki małych ludzików biorą górę nad rozsądkiem. Najgorzej, że są to małe, hermetyczne środowiska powiązane układami rodzinno towarzyskimi i znalezienie kogoś spoza układu kto doprowadziłby sytuację do normalności graniczy z cudem i tak co chwilę czytamy o takich żenujących wydarzeniach.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Snowboard

Postprzez ssonicsl » 02 Mar 2011 12:18

To się nigdy nie zmieni, chyba...
Nie wiem co jest nie tak z nami. Skąd ta zawiść, kłótliwość, wszechobecny nepotyzm. Skąd to się wzięło? Na PRL chyba nie można wszystkiego zrzucać, no skąd?
Czytanie takich rzeczy u mnie powoduje zażenowanie, wręcz wstyd. A co u Pana trenera kadry? Pewnie zadowolenie...
Szkoda że trafiło na snowboard, bo też uważam że jest to bardzo fajna i wciąż rozwijająca się dyscyplina sportu.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Snowboard

Postprzez figaro56 » 03 Mar 2011 11:51

No i Jagna pozywa trenera do sądu o zniesławienie. Dawidek twierdzi,że co tam najwyżej zapłaci 500 złotych. :roll:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Snowboard

Postprzez friducha » 03 Mar 2011 12:03

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 01:36, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Snowboard

Postprzez Kacpero221 » 28 Lip 2011 18:39

Paulina Ligocka z powodu licznych konfliktów z PZSnow zdecydowała się na reprezentowanie barw Niemiec :shock:
Już niedługo w naszej reprezentacji zostanie tylko córka prezesa PZSnow, Aleksandra Król :roll:
Ostatnio edytowany przez Kacpero221, 28 Lip 2011 18:40, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Snowboard

Postprzez Duche » 28 Lip 2011 18:40

Haha, Matti pewnie już ją ściga, dopuściła się dziewczyna zdrady stanu! :lol:
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Snowboard

Postprzez figaro56 » 28 Lip 2011 21:34

To co się dzieje w tym snowboardzie to dobry scenariusz na komedię. Gdybym snowboard traktował nieco poważniej pewnie przejmowałbym i to bardzo ale współczuję i zawodnikom i działaczom(tym normalnym oczywiście o ile tacy tam są) i przede wszystkim kibicom którzy lubią tę dyscyplinę, że muszą patrzeć co jakiś czas na te żałosne spektakle jakie im fundują ludzie działający w tej dyscyplinie. Niestety nie znam recepty na ludzką zawiść i głupotę bo chyba to generuje zachowanie tych ludzi. A to czy panna Ligocka będzie reprezentowała Polskę czy Antyle Holenderskie niewiele mnie obchodzi. Jeżeli to miał być krzyk rozpaczy jak sama mówi to ja jestem chyba ostatnią osobą którą ten krzyk mógłby wstrząsnąć.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Snowboard

Postprzez matti » 03 Sie 2011 09:27

Mnie za bardzo nie interesuje co lub kogo będzie reprezentować Ligocka. I tak nic nie osiągnie. Wypadła z układu rządzącego w Związku i teraz świruje. Najlepiej jej zachowanie skomentował jeden z forumowiczów onet.pl "Ligocka to ta pyskata co na IO dupą po rynnie jeździła?".

Duche musisz o jednym pamiętać. Volksdeutschów i dzisiaj dostatek. A tak naprawdę i tak liczy się tylko kasa. Cóż patriotyzm dziś nie w modzie. Lepiej flagę w psie gówno włożyć- patrz aktor K.Stelmaszyk.
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Snowboard

Postprzez san » 03 Sie 2011 10:18

Pięć lat temu:
Paulina L. została zatrzymana 15 sierpnia w Cieszynie w nocy o godzinie 1.45, prowadząc rower w stanie nietrzeźwym. Stwierdzono u niej 2,19 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Uproszczony akt oskarżenia sporządzony przez policję wpłynął do prokuratury 13 października i wymaga zatwierdzenia prokuratora. Zastosowano jako środek zapobiegawczy nakaz powstrzymania się od prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz jednośladów, w tym rowerów. Zatrzymano także prawo jazdy. Zgodnie z artykułem 178a paragraf 2 k.k., grozi jej kara od grzywny do pozbawienia wolności na rok. W najbliższym czasie do Sądu Rejonowego w Cieszynie zostanie skierowany akt oskarżenia.

Trzeba powiedzieć,że ma fantazję.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Snowboard

Postprzez san » 23 Lut 2013 21:04

Żeby się nie załamać dzisiejszym dniem zaskakująca wiadomość z Moskwy. Aleksandra Król druga w snowboardowym PŚ, w slalomie równoległym. Startowała cała czołówka światowa :D
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Następna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 48 gości

cron