Kolarstwo

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 24 Mar 2015 23:33

Duche nie daje Maćkowi dużych szans, ale nie przekreślałbym go od razu.
Po pierwsze Contador raczej bez przyczyny czegoś takiego nie mówi;) http://naszosie.pl/2015/03/alberto-cont ... m-wyscigu/
Po drugie potwierdzają to fakty. W ubiegłym roku, przy trudniejszej trasie w 3 minutach zmieściło się aż 21 zawodników. http://www.procyclingstats.com/race/Vol ... 14-details Owszem, duża większość to wybitni górale, ale są też pojedyncze nazwiska słabszych zawodników.
Naprawdę dużo będzie zależeć od tempa peletonu, od tego kto znajdzie się w ucieczkach, przy takiej pogodzie jak dziś też nie wydaje mi się, by ktoś mógł zdecydować się na jakieś długie szarże, raczej wyścig będzie na końcówki, szczególnie tą w Molinie. Szanse, że ktoś z tej "3" dowiezie koszulkę lidera są spore. Wówczas Rolland jest naturalnym faworytem, aczkolwiek nie jest powiedziane, że Rolland nie zostanie gdzieś na zjeździe, że coś mu się nie stanie. Warto też odnotować fakt, że w ubiegłym roku na Molinie Maciek stracił właśnie 2.30 min Poza tym dwa ostatnie etapy dużo bardziej pasują pod Maćka niż pod Rolanda. Taka koszulka lidera uskrzydla, powoduje dodatkową motywację. Szanse są nieduże, jakieś 5 %, ale są. Natomiast "10" wydaje się być realnym celem. Moim faworytem Valverde, bez przypadku tego sprintu dzisiaj nie wygrał, widać, że zależy mu na tym wyścigu, a na tak stosunkowo krótkich podjazdach, może sporo zyskać dzięki bonifikatom.
Ostatnio edytowany przez damian940915, 24 Mar 2015 23:37, edytowano w sumie 1 raz
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez Przechodzimur » 24 Mar 2015 23:35

A czy nie napisałem, że Pierre jest najgroźniejszym rywalem na chwilę obecną? Nie stwierdziłem, że to 2:40 to nic? Duche masakrujesz mnie swoim pesymizmem :mrgreen: . Oglądaj Tour de Rybnik, tam raczej wygrają nasi :). Znając życie to będzie jak piszesz,ale mimo Twoich marudzeń ja kciuki trzymam, a co do Ciebie, to wole wierzyć, ze miałeś gorszy dzień ;) .
Przechodzimur
Młodzieżowiec
 
Posty: 252
Rejestracja: 08 Sty 2011 21:04

Re: Kolarstwo

Postprzez Duche » 24 Mar 2015 23:39

Nie miałem wcale gorszego dnia :mrgreen:
Ja tam mam swoich ulubieńców i nie są w dużej mierze Polacy, dlatego też wyścigu dookoła Rybnika nie będę oglądał :P Po prostu to nie jest wyścig dla kolarzy typu Maćka Paterskiego. Dla jego profilu kolarskiego bardziej pasują wyścigi typu Eneco Tour.

Owszem, Rolland jest najgroźniejszym rywalem, ale dla kogo, bo chyba nie dla Polaka.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kolarstwo

Postprzez RakuNH » 24 Mar 2015 23:49

Pamiętam, że jak Voeckler zdobywał koszulę w TdF to w ucieczce też dojechał z nim bodaj Lulu Sanchez i to on miał walczyć o generalkę a Voeckler tylko o etap i był skazany na porażkę, a jak to dalej wyglądało wszyscy wiemy. ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kolarstwo

Postprzez Przechodzimur » 24 Mar 2015 23:50

Przynajmniej mamy komu kibicować. Wierzmy, że Cannondale stawiając na Macku krzyżyk pomyliło się totalnie i koszulka lidera doda mu skrzydeł. I dla Ciebie i dla mnie jasne jest, ze stwierdzenie z gorszym dniem to żart :mrgreen:
Przechodzimur
Młodzieżowiec
 
Posty: 252
Rejestracja: 08 Sty 2011 21:04

Re: Kolarstwo

Postprzez Duche » 24 Mar 2015 23:56

Wiem, wiem, że żart :P

Raku, koniec, końców Francuz i tak spuchł (mimo cudownej walki), i wylądował poza podium Tour de France.
Powiem tak, niech sobie Maciek wygra cały wyścig, a czemu nie, nie będę smutny z tego powodu. Tylko że ja oceniam jego szanse realistycznie i nie ma wg mnie na to żadnych szans. Wystarczy sobie przypomnieć kilku triumfatorów tego wyścigu na przestrzenie ostatnich np. 15. lat - Valverde, Rodriguez, Heras, Beloki, Karpiec czy Jose Maria Jimenez. Sami topowi górale peletonu (no może z tych tutaj wymienionych tylko Karpiec do końca nie pokazał tego co miał pokazać w pełni).
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 04 Maj 2015 00:40

Cały kwiecień minął, a tu ani słowa o Kwiatkowskim, ani słowa o Paterskim.

Kwiato z jednej strony wygrywa wielki wyścig - Amstel Gold Race, z drugiej czuć jest niedosyt. Mam wrażenie, że zabrakło mu nogi na drugą część Ardenów, bo przecież we wcześniejszych wyścigach, w Paryż - Nicea, w kraju Basków, pokazywał, że w górach radzi sobie nie gorzej niż w poprzednich latach. Mam nadzieję, że odrodzi się na Tour de France i będziemy tam świadkami ogromnych emocji w 1 tygodniu wyścigu.

Natomiast jak burza jeździ właśnie Maciej Paterski. On naprawdę ma szansę być czołowym "klasykowcem" świata. Oby na Giro ta forma nie uciekła, bo przy takiej postawie, jaką do tej pory prezentuje w tym sezonie zespół CCC, to tutaj również można pokusić się o wiele miłych chwil.

Naprawdę niepojęte jest, jak Polscy kolarze rozochocili kibiców do zwycięstw. Jeszcze 2 lata temu zwycięstwo Polaka w Amstel Gold Race określalibyśmy mianem cudu, dzisiaj czujemy niedosyt. Oby nasi kolarze finiszujący w czołówkach wielkich wyścigów, to nie był tylko jednorazowy wyskok, ale trwała tendencja.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez RakuNH » 04 Maj 2015 01:24

U mnie tak jak mówię, sezon zaczyna się od Giro i mimo sukcesów Polaków nie mogę się tak szczerze przełamać :mrgreen: Wyniki obserwowałem i CCC na prawdę małymi krokami zbliża się do WT. Może za 2-3 lata zagoszczą wśród elity, ale na pewno będą musieli kimś zastąpić górskich weteranów bo Szmyd i Rebellin pojeżdżą może rok, może dwa lata (chociaż niech to będzie jak najdłużej) i co dalej? Paterski ma tak dobry kalendarz startów, że myślę że zostanie w CCC. Tutaj się przełamał i tutaj może być liderem. Oby nie kombinował.

No i na pewno pierwsze zwycięstwa smakują najlepiej. W każdym sporcie tak jest i jak Kwiato jeszcze zgarnie żółtą koszulkę lidera, to już niewiele zostanie do "cieszenia się" - w zasadzie podia wielkich tourów. No ale na razie liczę na ten pierwszy tydzień dla Kwiato w TdF. Jazda w górach wygląda u niego coraz gorzej ale za to wydaje się szybszy na finiszu a to w kontekście etapów lepiej.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kolarstwo

Postprzez figaro56 » 12 Maj 2015 19:16

Nie wiem dlaczego ten płacz, że Polacy zanotowali straty na 4 etapie. Czyżby dziennikarze podejrzewali kogoś z CCC, że powalczy o klasyfikację generelną na Giro. Bez przesady. To jeszcze nie ten poziom. CCC ma się pokazywać w ucieczkach i liczyć na jakiś pojedynczy sukces etapowy, a im dalej będą w klasyfikacji tym łatwiej będzie im to osiągnąć. Taka jest brutalna prawda bo nikt nie puści zawodnika z czołówki w ucieczce.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Kolarstwo

Postprzez RakuNH » 12 Maj 2015 19:35

Nie wiem kogo płacz Figaro, ale jeśli widzisz jakiś płacz to musisz zmienić portale :mrgreen: Na razie zawodem jest tylko Szmyd, który jedzie fatalnie, odpada pierwszy z ucieczki i nie wytrzymuje tempa peletonu. Nie kupuje tłumaczenia że jest poobijany bo jakby był to by pewnie nie atakował. Może pod koniec wyścigu się obudzi. Z kolei Niemiec dzisiaj całkiem przyzwoicie. 4 etap na prawdę rewelacja jeśli chodzi o emocje sportowe.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kolarstwo

Postprzez karlos » 12 Maj 2015 19:54

Też zawiodłem się na Szmydzie, myślałem że powalczy w górach, a na razie bardzo słabo.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 12 Maj 2015 22:06

Przemek przyzwoicie. Ktoś wyliczył, że jeżeli odliczyć w generalnej dzisiejszych uciekinierów oraz pomocników faworytów, to Niemiec jest w "10", chociaż trzeba też pamiętać, że etapów do takich ucieczek jak dzisiejsza jest multum i naprawdę mogą one powywracać klasyfikację do góry nogami.
Co do Sylwka, to wciąż mam nadzieję, że będzie jak z Rafałem Majką podczas Tour de France. Najpierw duże straty, a w trzecim tygodniu pełen ogień i walka o etapy. Ktoś tych szans w górach musi szukać, a chyba tylko on i ewentualnie Białorusin Samojłow są w stanie walczyć na takich etapach ekipie Dariusza Miłka.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez maksim » 28 Cze 2015 16:52

TVP wprowadza nową jakość w pokazywaniu wyścigów kolarskich :D A wpuszczenie tego na TVP1 to już strzał w skroń. Można było podziwiać: kibiców, drzewa i balony. No i ostatnią prostą i wygraną Marczyńskiego.
:lol:
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Kolarstwo

Postprzez RakuNH » 28 Cze 2015 20:35

Banery LangTeamu dobrze widocznie przecież Maksim więc nie przesadzaj... 8-)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kolarstwo

Postprzez Przechodzimur » 30 Cze 2015 10:56

Przykro to stwierdzic, ale transmisja z mistrostw Polski była antyreklamą kolarstwa. Sporadycznie ta dyscyplina pojawia sie na ogolnodostepnych antenach TVP i jesli przypadkowy kibic skusił sie na dwugodzinne ogladanie drzew, balonow i spacerujących ludzi, to zareczam iż nie powieli juz tego bledu :cry: .
Przechodzimur
Młodzieżowiec
 
Posty: 252
Rejestracja: 08 Sty 2011 21:04

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 30 Cze 2015 11:30

Dodatkowo TVP ma czelność zwalać winę ... oczywiście na ludzi nie płacących abonamentu :D http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... lbo-wcale#
Co ciekawe, czytałem gdzieś, że podobno za realizację tej pseudotransmisji odpowiadają ludzie realizujący niegdyś PŚ w biegach w Jakuszycach :D Ot, tacy "Janusze realizatorstwa" :D
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez RakuNH » 30 Cze 2015 13:05

Odpowiedź jest logiczna - jak się coś ma zrobić słabo to się tego nie pokazuje.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kolarstwo

Postprzez shunrey » 06 Wrz 2015 20:31

Coś tu cicho a nasz Majka walczy w Vuelcie o podium, lub nawet zwycięstwo. Przecież tak ważne wydarzenia nie mogą przejść niezauważone, jeśli owy sukces porównywalny jest do zwycięstwa wielkoszlemowego w tenisie. Oglądam każdy etap kiedy tylko mam czas i po prostu na tym turze dzieje się 100 razy więcej niż na TdF. Walka w czołówce jak niesamowicie wyrównana i do teraz nie wiadomo kto wygra, a kto skończy jako 7.Mocny jest Aru, Rodriguez, Quintana troszkę mniej stabilny (podobno zmaga się z chorobą), niesamowity jest Duomulin, który nie będąc góralem daje radę nie tracąc do czołówki za wiele na górskich odcinkach, a jeśli dociśnie na czasówce w środę to w tedy może być faktycznie pozamiatane. No i Majka, nasz wielki kolarz ( uważam go za lepszego zawodnika od Kwiatkowskiego i czekam przez to na lincz :) ), liczę na niego, widać, że noga podaje i jeśli wszystko ułoży się po jego myśli to może nam być niedługo bardzo wesoło :)
Ps. Szkoda Frooma, zdobyć 2 Grand Toury w jednym roku byłoby wielkim osiągnięciem, no ale wypadki niestety chodzą po ludziach i prócz formy, trzeba mieć też to cholerne, niesprawiedliwe i loteryjne szczęście.
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Kolarstwo

Postprzez RakuNH » 06 Wrz 2015 20:58

Jak można klasykowca porównać do górala? Chyba tylko Valverde można porównywać z każdym ;)

Ja uważam, że TdF był całkiem fajny. Walka Nairo z Frumim była super, Kolumbijczyk wreszcie się nie oglądał tylko szedł ostro do skutku, Valverde wywalczył swoje upragnione podium, Nibali też się odgryzł w drugiej części. Ataki były nie raz od połowy etapu, sporo kraks i upadków (to też jakaś dramaturgia) a jakby Cancellara i Dumoulin się nie rozbili to by było jeszcze ciekawiej i może by Holender też solidnie liderował.

Na Vuelcie wcale się tak wiele nie dzieje. Najciekawiej wspominam edycje 2012 i ten jeden szalony etap gdzie Contador kompletnie z zaskoczenia sprzątnął Purito wygraną generalkę. Zeszłoroczna z młynkowaniem Frumiego też była fajna. Ta na razie gdyby nie Dumoulin to by się niczym nie wyróżniała. A tak Holender cały czas wszystkich męczy psychicznie czasówką, ale jutro już chyba spłynie. Majka wydaje się że ma drzwi otwarte po 3 miejsce, ale różnice nie są duże więc lepiej nie być zbyt pewnym siebie.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kolarstwo

Postprzez markos7207 » 06 Wrz 2015 21:26

To jutro jakiś konkretny etap, bo słyszałem w skrócie na Onecie, że panowie z es też sobie coś obiecują po Majce?

Nie oglądam, ale słyszę tu i tam, że Rafał mocno jedzie.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

cron