Kolarstwo

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Kolarstwo

Postprzez Duche » 22 Gru 2008 19:43

Przecież to nie PKOL wybierał kadre na Pekin. Wadecki jako trener naszej kadry ustalał skład na IO i nie zabrał Sylwka. W sumie trasa nie była dla Sylwka, bo on typowym góralem jest, więc trasa nie dla niego. Choć Botero sobie ładnie poradził na ten przykład :P

Ważne, że Sylwek sezon w Lampre miał udany. Teraz czas na Liquigas :)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kolarstwo

Postprzez czlek682 » 22 Gru 2008 19:48

Wadecki podejmował decyzj pod presją PKOL-u.
W wywiadzie dla gazety polska (we wrześniu) otwarcie przyznał że PKOL wolał aby szmyd nie jechal. Między innymi dla tego że inni zgodzili się mieć napis PKOL z tyłu kasku.
Ech..................................................
czlek682
Junior młodszy
 
Posty: 50
Rejestracja: 21 Gru 2008 17:24

Re: Kolarstwo

Postprzez figaro56 » 23 Gru 2008 08:31

Nie znam wszystkich szczegółów powoływania kadry na Pekin ale jeżeli jest tak jak piszesz to z Wadeckiego d..a nie trener skoro uległ presji PKOL. Pewnie Sylwek nic wielkiego by tam nie zwojował ale jechać powinien i na 100% wyścig by ukończył co nie wszystkim się udało.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Kolarstwo

Postprzez dawid » 23 Gru 2008 09:48

postapil bardzo zle,ale to zalezalo od zwiazku pzkol a nie od pkol
Awatar użytkownika
dawid
Junior
 
Posty: 193
Rejestracja: 21 Gru 2008 16:55
Miejscowość: Bytnica

Re: Kolarstwo

Postprzez Duche » 23 Gru 2008 10:48

Źle, bo dal se wejsc na glowe etc. Jednak Sylwek tak czy siak nic by tam nie ugral, wiec zadna strata. Co innego jakby IO byly np. w Kolumbii i na takich kolumbijskich gorzystych trasach szanse na medal byly by ogromne.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kolarstwo

Postprzez figaro56 » 23 Gru 2008 12:50

Dla ciebie może i niewielka strata ale Sylwek bardzo chciał pojechać na olimpiadę i z jego perspektywy jednak duża. Z przekroju sezonu na pewno na to zasłużył by być w Pekinie. Dla sportowca samo uczestnictwo w olimpiadzie to już niepowtarzalne przeżycie.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Kolarstwo

Postprzez dawid » 23 Gru 2008 13:02

by mial sznase na 10 by byl w super formie,przykladem jest 5 miejsce w giro del apennino
Awatar użytkownika
dawid
Junior
 
Posty: 193
Rejestracja: 21 Gru 2008 16:55
Miejscowość: Bytnica

Re: Kolarstwo

Postprzez czlek682 » 23 Gru 2008 13:55

Szmy jedzie na TDF czy GDI czy na obydwa?
Ech..................................................
czlek682
Junior młodszy
 
Posty: 50
Rejestracja: 21 Gru 2008 17:24

Re: Kolarstwo

Postprzez Duche » 23 Gru 2008 13:58

Jeszcze nie wiadomo. Kalendarz dla poszczególnych zawodników znany będzie dopiero na początku roku - tak zazwyczaj jest.

Giro pewnie pojedzie jako ostatni pomocnik dla liderów - Basso i Pellizottiego. TdF możliwe, że też zaliczy, ale tam też będzie skazany na pomoc dla Kreuzigera. Została jeszcze Vuelta i jeśli nie jechałby na tourze to w Hiszpanii moglby byc liderem. Tyle że Ivan gadał coś, że chciałby jechać na Vuelcie.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kolarstwo

Postprzez dawid » 23 Gru 2008 17:28

na poczatku roku zobaczymy , bo wtedy jest zgrupowanie ligigasu,powinien startowac w vuelcie,slyszeliscie o powrocie bartoliego?
Awatar użytkownika
dawid
Junior
 
Posty: 193
Rejestracja: 21 Gru 2008 16:55
Miejscowość: Bytnica

Re: Kolarstwo

Postprzez Mundzioł » 29 Gru 2008 20:17

Duche napisał(a):Kolarstwo to właśnie jest sport i to najcięższy sport z możliwych. Notabene moja ulubiona dyscyplina sportowa ;)

Z ciekawość. Kto był Twoim ulubionym kolarzem? Vino, Ulle, Basso, Heras, może ktoś mniej znany kto wpadł?
Winokurow, Heras, Zamana, Zabel i tak dalej! Wielu ich bylo dlatego przestaje sie interesowac tym biosportem.
Awatar użytkownika
Mundzioł
Junior
 
Posty: 100
Rejestracja: 20 Gru 2008 22:05
Miejscowość: Gostyń!

Re: Kolarstwo

Postprzez dawid » 30 Gru 2008 11:06

ja lubie induraina,zulle,jalaberta,basso,contadora,szmyda,baranowskiego,marycza,armstonga,vandelvelde,hincapie
Awatar użytkownika
dawid
Junior
 
Posty: 193
Rejestracja: 21 Gru 2008 16:55
Miejscowość: Bytnica

Re: Kolarstwo

Postprzez kayor5 » 01 Sty 2009 02:49

Mimo tego, że kolarstwo nigdy specjalnie mnie nie interesowało to teraz z miła chęcia siadam przed tv i oglądam wielogodzinne relacje np. z TDF czy TDP, ale tylko wtedy gdy komentuja fachowcy i ludzie, którzy wiedzą po co siedzą na stanowisku komentatorskim czyli nasi ulubieńcy Panowie Tomasz jaroński i Krzysztof Wyrzykowski.Z nimi nie mozna sie nudzić!!!
kayor5
Młodzik młodszy
 
Posty: 14
Rejestracja: 20 Gru 2008 19:53

Re: Kolarstwo

Postprzez Fan » 01 Sty 2009 11:01

Co myślicie o powrocie Lance'a Armstronga? Wygra po raz ósmy TDF?
Dla mnie ten powrót oznacza to, że Amerykanin jest czysty bo bezsensu byłoby narażać autorytet na szwank.
Fan
Junior
 
Posty: 118
Rejestracja: 03 Gru 2008 19:36

Re: Kolarstwo

Postprzez Duche » 01 Sty 2009 13:26

Jakby był czysty to był pozwolił na powtórne przebadanie próbek z 1999 roku, które rzekomo zawierają EPO. Lance się nie zgodził, a kto jest czysty nie ma nic do ukrycia. Teraz są lepsze metody, więc Boss pewnie by wpadł, a to zrujnowałoby całkowicie jego wizerunek.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kolarstwo

Postprzez mati862 » 16 Lut 2009 12:46

...
Ostatnio edytowany przez mati862, 02 Gru 2010 23:39, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
mati862
Kadra B
 
Posty: 579
Rejestracja: 21 Sty 2009 18:06

Re: Kolarstwo

Postprzez Adrian Woźniak » 18 Lut 2009 12:18

Fan napisał(a):Co myślicie o powrocie Lance'a Armstronga? Wygra po raz ósmy TDF?
Dla mnie ten powrót oznacza to, że Amerykanin jest czysty bo bezsensu byłoby narażać autorytet na szwank.

Wątpie w to, raczej będzie starał się pomagać Contadorowi :wink: Po tak długiej przerwie, w wieku 38 lat raczej ciężko wygrać Tour de France, no ale zobaczymy :wink:
Słysząc o powrocie Lance'a liczyłem, że będziemy świadkami ciekawej rywalizacji z Contadorem, niestety pojadą w jednej ekipie :wink:
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Kolarstwo

Postprzez adondek1 » 22 Lut 2009 18:19

Fan napisał(a):Co myślicie o powrocie Lance'a Armstronga? Wygra po raz ósmy TDF?
Dla mnie ten powrót oznacza to, że Amerykanin jest czysty bo bezsensu byłoby narażać autorytet na szwank.

Te facet nigdy nie wzbudzał we mnie odruchu sympatii wobec jego osoby m.in. dlatego ,że w przeciwieństwie do prawdziwych gigantów kolarstwa ( np.Merckx ) był monotematyczny koncentrując się na jednym wyścigu. Poza tym ile można jechać na swojej chorobie ,która była nieprzyjemna , ale nie paraliżująca( 3 moich kolegów wyszło z niej bez większych problemów).
adondek1
Junior
 
Posty: 152
Rejestracja: 31 Gru 2007 10:16

Re: Kolarstwo

Postprzez Duche » 22 Lut 2009 18:23

Lance będzie miał trudno wygrać Tour. Zresztą o tym czy będzie miał szanse na wygranie Touru przekonamy się w maju na Giro. Zobaczymy jak tam Armstrong się zaprezentuje w walce z najlepszymi w górach i na czasówkach.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kolarstwo

Postprzez Duche » 29 Mar 2009 13:23

Kolarstwem interesowałem się dość mocno do czasu śmierci mojego ówczesnego ulubieńca "pirata" Marco Pantani(tak,tak Duche mimo że okazało się że On także się "szprycował" a wykluczenie Go z Giro 99 po fantastycznym zwycięstwie na jednym z górskich etapów było dla mnie szokiem) oraz do wycofania się "bossa"Lanca Armstronga. Jemu kibicowałem na przekór Francuzom którzy za wszelką cenę chcieli udowodnić mu doping. Nie udowodnili więc w moich oczach nadal jest czysty.


Śmierć Marco dla mnie była ogromnym szokiem. Jego kariera zakończyła się na wykluczeniu z wygranego Giro '99. Choć tam w sumie chodziło chyba od podwyższony poziom czegoś tam i zawiesili go tylko na parę dni. Dobrze pamiętam? Wielka szkoda, że nie ma już z nami tego fantastycznego górala, kolarza z prawdziwą charyzmą. W Ricardo Ricco pokładałem nadzieje na to, że zastąpi 'Słoniątko' ale niestety jak skończył to wiemy... :(

Osobiście również wstrząsnęła mną śmierć Marii Jimeneza - kolejnego wielkiego górala i bliskiego przyjaciela Pirata.

A Lance wrócił do kolarstwa, więc znów możesz śmiało oglądać :)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości

cron