Kolarstwo

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Kolarstwo

Postprzez shunrey » 06 Wrz 2015 21:37

Faktycznie, Kwiatek to klasyk, może nam nabić (już nabił) mistrzostwa, klasyki, myślę, że na IO też będzie super. Majka to etapowiec, dobry góral, przeciętna, nie najgorsza czasówka. Po prostu dla mnie kolarz jest bardziej wartościowy jak wygra np TdF, gdzie walczył przez te 21 etapów, niż zawodnik, który celuje tylko w kilka wyścigów w roku. Ale ja tak mam wszędzie, nawet w biegach, gdzie uważałem zwycięstwo w PŚ i TdS za znacznie cenniejsze i ważniejsze niż złote medale :) Ale to tylko moja ocena wartości ^^
Vuelta stała się dla mnie emocjonująca może podświadomie przez to, że własnie mamy Polaka, który walczy o jak najlepsze lokaty.
PS. Sam Kwiato nie lubi jak się go nazywa klasykiem i napala się na wygranie Grand Touru w przyszłości. Ciężko mu będzie, co sam Lefevere przyznał, mówiąc, że etapówki nie są dla niego, na co Polak się troszku obraził :)
Jutro ostatni z następujących pod rząd 3 etapów górskich, z bardzo stromym podjazdem na samym końcu. Jeśli tam Dumoulin nie straci co najmniej półtorej minuty, to może być pozamiatane, jeśli faktycznie na czasówce rąbnie wszystkim 2-3 minuty (w co mi się jednak wierzyć nie chce).
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Kolarstwo

Postprzez shunrey » 12 Wrz 2015 16:49

No i Majka na podium Vuelty, brawo :) !! Podium zdobyte głownie przez nieoczekiwaną słabość Dumoulina, chociaż świetnej jazdy Majce nie można odmówić, szczególnie wspólny atak z Quintaną na ostatnim wzniesieniu wyścigu. Rafał, w przyszłym roku liczymy na zwycięstwo, bo pokazałeś, że to tylko kwestia czasu ;) Brawa dla Aru za zgarnięcie Vuelty.
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Kolarstwo

Postprzez RakuNH » 12 Wrz 2015 17:25

Brawa, chociaż odnoszę wrażenie że jakby nie Astana i Movistar to by Rafał nawet nie zaatakował. Powiedzmy sobie szczerze - Purito w trzecim tygodniu był do zerwania na grubszy czas, ewidentnie słabł. No ale jest zasłużone podium bo był góralem nr 2-3 w wyścigu. Szkoda Dumoulina bo pokazał serce, ale brakło sił i ekipy.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 13 Wrz 2015 00:29

Rafał po prostu zrobił swoje i zrobił tyle na ile mu nogi pozwalały. Przecież to nie było tak, że jechał całkowicie defensywnie. Na górskich etapach próbował zrywać rywali, ale nie był na tyle silny by im odjechać i po prostu wolał nie ryzykować tego, że w końcu "strzeli". Ja myślę, że zarówno Rafał jak i część z nas - kibiców, inaczej wyobrażała sobie czasówkę i wydaje mi się, że były podstawy ku temu, by wierzyć, że to Rafał może nadrobić nad Aru 30-45 sekund a nie odwrotnie.
I druga sprawa. O ile Dumoulin nie miał ekipy, o tyle Rafał też nie mógł liczyć na swoich pomocników w takim stopniu jak Aru czy Rodriguez. Tak naprawdę tylko Poljan pracował do końca, czasem Hansen czy McCarthy dawali zmiany, ale na pewno nie byli to tej klasy gregario, jak Rosa czy Cataldo, o Landzie nie wspomnę, bo to inna liga.
Dumoulin tak czy siak dzisiaj przegrałby wyścig. Mnie bardziej ciekawi, czy naprawdę nie dało się go zgubić wcześniej. Jednak prawda jest taka, że przez marną taktykę Gianta, Holender przegrał nie tylko wyścig, ale i stracił szansę na podium. Jak odjeżdża trzydziesto-kilku osobowa ucieczka, to brak w niej zawodnika z grupy lidera jest grzechem, jak było widać na dzisiejszym etapie - grzechem śmiertelnym :D Ewidentnie zabrakło mu dzisiaj kolegi, który mógłby go trochę poholować na płaskim pomiędzy wzniesieniami.
Mam nadzieję, że Rafał czy to na Giro, czy na Vueltę, bo Tour raczej zarezerwowany dla Contadora, dostanie jako pomocnika ze 2 nazwiska pokroju Rogersa, Kreuzigera, tudzież przychodzącego do zespołu Trofimova i niech jedzie o najwyższe cele. Mam też szczerą nadzieję, że Rafał w przyszłym roku całkiem odpuści Tour, tzn. Tinkov i dyrekcja zespołu pozwolą mu odpuścić Tour. Giro, czy to na siebie, czy na Contadora + Igrzyska, które wydają się być dla kolarzy pokroju Rafała, mogące być poprzedzone naszym narodowym wyścigiem + Vuelta już na swoje konto i może być naprawdę piękny kolarski rok ;) A jak Contador rzeczywiście skończy karierę w przyszłym roku, to chcę wierzyć, że będzie miał w zespole gotowego następcę na podbój francuskiego tronu ;)
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez RakuNH » 13 Wrz 2015 07:27

Moim zdaniem multum sytuacji kiedy Rafał odjeżdżał na czyimś kole bez Purito i nie dawał zmiany były jednak dziwne. Hiszpan był do zjedzenia, jakim cudem on obronił to drugie miejsce to nie mam pojęcia. Wczoraj nie miał nawet Moreno. Trudno odmówić Rafałowi walki i zarzucać wielką pasywność, ale jednak trzeci tydzień był dla mnie dziwny w jego wykonaniu. Zadajmy sobie pytanie co by było jakby nie rzeźnia Landy i atak Nairo? Czy Rafał by poszedł solo z tej grupy?

No i tak szczerze po tym wyścigu Rafał będzie zdecydowanie najmniej aktywnym zawodnikiem z powiedzmy czołowej siódemki. Zgadzam się mniej więcej z opinią Jaskuły. Selekcja od tyłu jest fajna i emocjonująca jak Marczyński i Niemiec walczyli o miejsca 8-12. Ale jak ktoś mierzy wyżej to jednak już się go porównuje do najlepszych.

"Jaskuła, który jest też zdania, że Majka powinien być trochę bardziej aktywny na wyścigach, kiedy jedzie na "generalkę": - Powinien czasami szarpnąć, bo to dodaje wiary w siebie, a na pewno nie straci na tym wiele sił. Poza tym ludzie lubią taką spontaniczność - zakończył trzeci zawodnik Tour de France z 1993 roku."
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 23 Wrz 2015 22:02

Piękny kolarski sen Marcina Białobłockiego!!! Nieprawdopodobne, że 32 letni chłopak wygrywający dotychczas tylko brytyjskie kryteria i etapówki niskich lotów, jedzie w jednym roku 3 fantastyczne "czasówki" i prawdopodobnie kwalifikuje się na IO! Chłopie, gdzieś Ty się ukrywał przez tyle lat? - chciałoby się zapytać. W gwoli ścisłości - Maciej Bodnar na 8 miejscu, Marcin Białobłocki na 9 i po raz pierwszy w historii mamy dwóch Polaków w "10" MŚ w tej specjalności.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez Przechodzimur » 13 Mar 2016 21:59

Zakończył się 74 Paryż-Nicea. Wygrał Geraint Thomas z grupy Sky, drugie miejsce Alberto Contador Tinkoff, a trzecie Richie Porte BMC. Wyścig ciekawy, choć nader widoczna była siła drużyny Sky. W ekipie Tinkoff jechali Rafaj Majka i Paweł Poljański. Obaj, z naciskiem na Rafała walnie przyczynili się do wysokiego miejsca Alberto. Zastanawia mnie, czy warto było w decydujących momentach podjazdów wysyłać Majkę do dyktowania tempa, skoro Skyowcow było jeszcze czterech? Contador pisał, że podjazdy były zbyt łatwe...... Co o tym myślicie?

A w Tireno gdzie jest więcej Polaków odwołano królewski etap :(
Przechodzimur
Młodzieżowiec
 
Posty: 252
Rejestracja: 08 Sty 2011 21:04

Re: Kolarstwo

Postprzez maksim » 13 Mar 2016 22:05

No ten etap wyścigu z trudniejszym podjazdem też odwołali, więc Contador miał trudniej. Niewiele mu zabrakło do wygranej, ale kolejna wielka akcja Hiszpana. Kolarstwo będzie smutniejsze, gdy zakończy karierę.
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Kolarstwo

Postprzez Duche » 13 Mar 2016 22:26

Gdyby nie odwołany etap to Berti wygrałby cały wyścig bez dwóch zdań. Thomas ledwo zipał na podjeździe i gdyby nie wielka pomoc Henao dziś i wczoraj też, to wątpie, że dzisiaj by się obronił. Miał też szczęście, że końcowe zjazdy były takie dość łatwe, promujące kolaży cięższych od typowych kozic górskich.

Niemniej i tak brawa dla Contadora, bo zapewnił dzisiaj wielkie emocje. Aj, ależ peleton straci po odejściu Hiszpana na emeryturę :cry:

Praca Majki dzisiaj przednia. Mamy marzec, a Rafał już robi taką robotę, to ciekawe co będzie w maju na Giro, gdy ma przyjść szczyt jego formy.

Niezłe jaja na Tirreno. Odwołali już wczoraj królewski etap przez pogodę, przez śnieg. Dzisiaj okazało się, że drogi są czarne i zrobiła się wielka afera. Nibali i Astana rozważają nawet bojkot przez Enzo Giro, które miało być jego celem na ten sezon. Ma podobno razem z Aru pojechać Tour. Ładny byłby to pstryczek w nos dla RCS.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kolarstwo

Postprzez Przechodzimur » 14 Mar 2016 22:22

Wiadomo, że kolarstwo jest jednym ze sportów gloryfikujących zwycięzcę i trochę zapominającym o zdobywcach drugich i trzecich miejsc. Mamy początek sezonu i w oczekiwaniu na polskie wygrane odnotujmy trzecie miejsce Michała Kwiatkowskiego na dzisiejszym etapie Tirreno-Adriatico. Wygrał Van Avermaet przed Saganem.
Przechodzimur
Młodzieżowiec
 
Posty: 252
Rejestracja: 08 Sty 2011 21:04

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 14 Mar 2016 23:48

Ładna jazda Michała dzisiaj, zaryzykował, odrobił parę sekund w generalce i to w zasadzie dzięki jego pracy peleton ich nie wchłonął na finiszu. Na tak krótkiej czasówce pewnie nie odrobi strat do Jungelsa czy van Avermaeta, ale powinien skończyć Tirreno na 5-6 miejscu i wpadnie sporo punktów do wszelkiego rodzaju klasyfikacji.
Ciekawe, jaki będzie podział ról w ekipie Sky na Milan-San Remo, bo poza Kwiatem są jeszcze Thomas, Stannard, Rowe, Swift i możliwości na rozegranie taktyczne tego wyścigu jest cała masa. Najważniejsze jednak, by na Ardeny być w gazie, bo tego Kwiato jest na razie stworzony. Ja się tylko obawiam, że mając w nogach trzy monumenty (Milan-San Remo, Flandria, Liege-Bastogne-Liege), do tego Tour de France, może być ciężko być w optymalnej formie na Igrzyska. A tam jeśli nie jako lider, to jako pomocnik dla Rafał Majki, obecność Michała w najwyższej dyspozycji jest równie pożądana .

Co do Tirreno jeszcze, to przecież organizatorom również zależało na przeprowadzeniu takiego etapu. Nawet jeśli dali się zwieść prognozom, to ustalenia o odwołaniu "królewskiego" etapu były wspólne tzn. dyrekcji wyścigu, sędziów, zawodników, dyrektorów sportowych i psioczenie na drugi największy etapowy wyścig w swoim kraju przez Nibaliego, psioczenie na Giro, który organizuje ta sama firma, jest co najmniej nie na miejscu i nie w dobrym tonie. Nie wyobrażam sobie Majki czy Kwiata psioczącego na Tour de Pologne i grożącemu Langowi wycofaniem z wyścigu pod byle pretekstem, we Francji to już w ogóle media "zjechałyby" takiego "dzielnego Francuza" za takie słowa ;) Swoją drogą - odwołują etap - źle, neutralizują w trakcie - źle, puszczają mimo pogody - jeszcze gorzej. Wszystkim nie dogodzisz i wszystkiego też nie przewidzisz. Jeden plus jeśli Nibaliego zabraknie na Giro jest taki, że Majka miałby łatwiej ;)

Dwóch wielkich walczaków straci (o ile się nic nie zmieni) kolarstwo po tym sezonie. Wszak karierę kończy nie tylko Contador, ale też Fabian Cancellara, który to już w ogóle rzadko kiedy woził się na kole ;)
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez Nedops » 15 Mar 2016 01:32

Contador to chyba raczej w 2017 będzie jeździł? Czy to wymysły dziennikarzy jedynie, z tą własną grupą i tym podobnymi opcjami?
Nedops
Młodzieżowiec
 
Posty: 280
Rejestracja: 28 Sty 2011 17:59

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 15 Mar 2016 12:55

Contador tak jak Bjoerndalen, się chyba trochę nie może zdecydować. "Są dwie rzeczy, które mogą zmienić moją decyzję. Po pierwsze, jeśli w trakcie tegorocznego Touru będę miał pecha, na pewno będę ścigał się dalej. Po drugie, jeśli z moją drużyną, finansowaną przez moją fundację, będziemy mogli wystartować w „Wielkiej Pętli”". Podejrzewam, że okaże się w drugiej części sezonu.
Szans na pozyskanie funduszy na własny zespół o randze Pro Continental lub World Tour nie dawałbym mu zbyt wiele. Jednak w obliczu możliwego wycofania się ASO z World Touru i klasyfikowania TdF w kalendarzu jako wyścig HC, udział w TDF byłby możliwy w świetle nowo-wprowadzonych przepisów nawet przez drużyny Continental! Znacznie ułatwiałoby to kwestie finansowe.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez Duche » 15 Mar 2016 18:59

Kwiatkowski dzisiaj słabiutko w czasówce. Przegrał z kolarzami, z którymi nie zwykł przegrywać w TT. Wiadomo, sporo schudł, więc odbije się to na jego wynikach w czasówkach, ma za to uzyskiwać lepsze wyniki w górach. Szkoda, że odwołali niedzielny etap, bo byłoby widać czy są jakieś postępy w górach. Teraz Kwiato to trochę taka wielka niewiadoma. San Remo to pierwszy cel, ale ja mam tam innych faworytów, Zobaczymy co będzie w kwietniu, jak przyjdą Ardeny. Chyba w Sky nie zmarnują talentu Michała.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kolarstwo

Postprzez karlos » 15 Mar 2016 22:22

W Sky Kwiatkowski nie powinien się zmarnować, ale jeśli będzie gorszy od kolegów z ekipy, to może nie być liderem w poszczególnych wyścigach. Ten rok dla Michała może być trudny, bo jeśli zmienia się sporo rzeczy w treningu, to może być potrzebne trochę czasu, aby nadeszły owoce.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Kolarstwo

Postprzez RakuNH » 15 Mar 2016 22:28

Tak czy siak po wypowiedziach Kwiatkowskiego i po jego wyglądzie widać że leży mu na sercu Tour de Frane bo tak na prawdę to jest wyścig, który o epokę wyprzedza inne w tym także MŚ/IO. Tylko w Sky może mieć problem żeby być kiedykolwiek liderem w TdF jeśli nie będzie w formie na niszczenie rywali.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kolarstwo

Postprzez karlos » 15 Mar 2016 22:40

Póki co mógłby być takim drugim, trzecim zawodnikiem walczącym o dobrą pozycję w generalce, ale wiadomo priorytetem będzie pomoc liderowi ekipy. W tym kontekście szkoda byłoby, gdyby Kwiatkowski miał pełnić rolę pomocnika.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Kolarstwo

Postprzez maksim » 16 Mar 2016 06:43

Ja czekam na Ardeny, San Remo to nie jest wyścig dla Kwiatka. Ta wczorajsza czasówka rzeczywiście słaba, bo Kwiatkowski na takich krótkich czasówkach potrafił nawet wygrywać. Ale sporo się pewnie pozmieniało odkąd przyszedł do SKY, dobry przykład daje to zdjęcie: https://twitter.com/cronoescalada/statu ... 5414239232
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Kolarstwo

Postprzez Duche » 16 Mar 2016 18:54

Pozycja aerodynamiczna inna niż w czasie, gdy jeździł w Quick Stepie, więc może musi minąć trochę czasu, by przyniosła ona efekty. No bo skoro taki chuderlak jak Froome świetnie jeździ czasówki, to Michał również może ;)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kolarstwo

Postprzez Przechodzimur » 31 Mar 2016 20:37

Warto odnotować i podkreślić zwycięstwo Macieja Bodnara na ostatnim etapie Driedaagse De Panne- Koksijde. Pokonany został między innymi wielokrotny Mistrz Tony Martin. Szkoda, ze pierwszy etap nie poszedł po myśli Maćka i odpadł z ucieczki ..... Z dobrej strony na czasówce pokazali się też, Łukasz Wiśniowski i Marcin Białobłocki .
Proponuje mnie docenić za wpisanie nazwy wyścigu, szaleństwo jakieś :lol: :lol:
Przechodzimur
Młodzieżowiec
 
Posty: 252
Rejestracja: 08 Sty 2011 21:04

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości