Kolarstwo

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Kolarstwo

Postprzez markos7207 » 29 Mar 2009 14:21

Duche napisał(a):
Śmierć Marco dla mnie była ogromnym szokiem. Jego kariera zakończyła się na wykluczeniu z wygranego Giro '99. Choć tam w sumie chodziło chyba od podwyższony poziom czegoś tam i zawiesili go tylko na parę dni. Dobrze pamiętam? Wielka szkoda, że nie ma już z nami tego fantastycznego górala, kolarza z prawdziwą charyzmą.
Tak to było chyba przed przedostatnim etapem gdy miał zwycięstwo w kieszeni bo miał kilkuminutową przewagę. A wykluczyli Go za przekroczony poziom hematokrytu we krwi(został zawieszony na dwa tygodnie). Dla mnie to był(i jest) najlepszy specjalista w jeżdzie po górach jaki sie dotychczas urodził. Nigdy nie zapomnę etapu podczas tamtego Giro gdy "siadła" mu przerzutka i stracił do czołówki coś koło minuty, a potem mijał wszystkich jak tyczki(pod górę!) i wygrał etap z dużą przewagą. A Lance ? Za dużo czasu już upłynęło i chyba jest trochę za stary aby wygrać po raz ósmy. Byłoby to coś niesamowitego a przedewszystkim utarł by nosa "żabojadom" którzy Go tak nie cierpią. A poza tym kolarstwo to już nie ten sam sport po tych wszystkich aferach i już nie wiadomo komu można wierzyć a komu nie. Ale Giro i Tour zawsze śledzę z uwaga choć z o wiele mniejszą niż kiedyś.Od paru lat trzymam kciuki za Thora Hushovda,co roku udaje się mu wygrać jakiś etap i czasem "zieloną" klasyfikację sprinterów.Szkoda tylko że polskie kolarstwo już dawno umarło...
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kolarstwo

Postprzez Adrian Woźniak » 29 Mar 2009 15:52

Dla mnie faworytem pozostaje Contador i myśle że to on jest liderem ekipy Astana, a nie Armstrong :wink: Mnie troche zmartwiło kiedy jasnym stało się, że będą jeździć w jednej drużynie. Liczyłem na zaciętą rywalizację między nimi :wink:
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Kolarstwo

Postprzez RakuNH » 29 Mar 2009 16:25

Contador się popisał ostanio w jakimś wyścigu(wyleciała mi z głowy nazwa :roll: ). Kiedy Sanchez go zdemolawal na jednym etapie.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kolarstwo

Postprzez Duche » 29 Mar 2009 16:35

Ten wyścig to Paryż - Nicea :)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kolarstwo

Postprzez RakuNH » 29 Mar 2009 17:13

Mozliwe :wink: Wiem że leciały dwa wyscigi rownolegle na Eurosporcie i czasem zerkałem ale kolarstwo mnie nie interesuje za bardzo. W każdym razie później nawet pokazywali urywki na Eurosporcie jak każdy Contadora wyprzedza :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kolarstwo

Postprzez Duche » 29 Mar 2009 18:26

Jeden wyścig to był Paryż - Nicea, gdzie przegrał go właśnie Contador, a drugi to Tirreno - Adriatico, gdzie poległ jego kolega z zespołu Andreas Kloden.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kolarstwo

Postprzez dan » 31 Mar 2009 15:52

Zakończyły się mistrzostwa świata w kolarstwie torowym. Polacy byli tylko tłem, a zapowiadano medale.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Kolarstwo

Postprzez RakuNH » 31 Mar 2009 18:13

Jakie medale?

tylko ratajczyka MEDALE. A że nie był w formie to już nie było szans na zaden medal.

Najlepiej się spisali sprinterzy i dwaj zawodnicy na kilimetr ze startu zatrzymanego. Obaj życiówki. Jeden w 8.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kolarstwo

Postprzez figaro56 » 01 Kwi 2009 06:37

Póki co możemy być tylko dumni z organizacji i z obiektu w Pruszkowie. Wreszcie coś w Polsce na światowym poziomie jeśli chodzi o sportowe obiekty. Chociaż jak pamiętamy powstawał w bólach ale efekt jest. Teraz przynajmniej nie będzie tłumaczeń, że nie mają gdzie trenować.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Kolarstwo

Postprzez arek » 07 Kwi 2009 15:02

Już za rok, góra dwa lata będziemy się cieszyć z medali na MŚ, trenerów mamy, tor mamy, talenty też mamy. Teraz tylko ciężka praca! Na IO w Londynie powinniśmy mieć medal w kolarstwie torowym ;)
Pozdrawiam!
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Kolarstwo

Postprzez Duche » 14 Kwi 2009 20:26

Przed nami jeszcze Ardeny, Romandia czy Trentino, ale może warto już powoli zacząć typować faworytów do podium na tegorocznym Giro. Składy co prawda nie są jeszcze podane, ale ci którzy mają walczyć o czołowe lokaty są już od dawna znani, no może poza Armstrongiem, bo on co chwila mówi coś innego.
Kandydaci do czołowych miejsce - Basso, Pellizotti, Simoni, Scarponi, Cunego, Menchov, Sastre, Leipheimer, Soler, Garzelli, di Luca, Armstrong (jak pojedzie) no i pewnie ktoś jeszcze nowy się pojawi w stylu Jurgena van den Broeck'a w roku ubiegłym.
Szkoda, że nie zaprosili CSF, bo lubiany przeze mnie Domenico Pozzovivo na pewno walczyłby o TOP10.

Zastanawia mnie jak sprawy będą się miały w Serramenti. Teoretycznie liderem powinien być Simoni, ale powracający do peletonu Scarponi pokazał na Tirreno, że nie zapomniał jak się jeździ po górach. Dla Gibo będzie to pewnie ostatni występ na Giro, więc raczej nie sądzę by oddał pałeczkę lidera w zespole Scarponiemu. Choć ja mam nadzieję że Michaele otrzyma wolną rękę.

Groźny na pewno będzie niesamowicie mocny w tym sezonie Levi Leipheimer. Dyrektorzy Astany mówili, że on będzie liderem na Giro. W tym sezonie wygrał już wyścigi w Kalifornii i Kastylii. Po górach Levi jeździ potrafi, na czas jest świetny, więc jego zwycięstwo wcale mnie nie zaskoczy.

Osobiście jednak chciałbym takie podium 1. Sastre, 2. Basso, 3. Menchov. Takie podium wcale nie jest wykluczone. W każdym bądź razie jestem przekonany, że któryś z tej trójki na pewno znajdzie się na podium tegorocznego Giro.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kolarstwo

Postprzez komando77 » 14 Kwi 2009 20:49

Podobny post napisałeś na forum http://www.pro-cycling.org. Jestem tam zarejestrowany, mało piszę, więcej czytam.
Co do Giro, moim faworytem jest Carlos Sastre. Liczę na to, że jego koledzy z mojego ulubionego zespołu Cervelo pomogą mu trochę w odniesieniu dobrego lub nawet bardzo dobrego wyniku.
Najsilniejsza w górach wydaje się Astana po zwycięstwach Contadora w Kraju Basków i Leipheimera. Contador bardzo poprawił jazdę na czas i razem z Levim mogą zdominować czasówki. Wydaje mi się, że Armstrong po niedawnych perypetiach będzie prędzej pomagał w/w kolegom, niż walczył o "maglia rosa".
"Stare wygi" włoskiego kolarstwa, czyli di Luca, Simoni, Garzelli, Basso na pewno nie odpuszczą. W końcu to ich "domowy" wyścig. Basso będzie miał dobrych pomocników, np. Pelizotti czy nasz Sylwester Szmyd.
Może to Giro będzie udane dla Solera. Rok temu nie dojechał do gór, teraz myślę, że będzie walczył o zwycięstwa etapowe i koszulkę najlepszego górala.
Nie uwzględniłeś jeszcze Mosquery w gronie faworytów. Jego cele mogą być podobne do celów Solera, ale to się okaże w maju.
Podsumowując, tegoroczne Giro będzie niezwykle ciekawe. Świetna obsada, dużo lepsza niż rok temu i historyczna trasa przyciągnie przed telewizory wielu kibiców kolarstwa na całym świecie. Mam nadzieję, że obędzie się bez wpadek dopingowych.
"Cały czas do przodu, staramy się, cały czas do przodu."
Awatar użytkownika
komando77
Młodzieżowiec
 
Posty: 258
Rejestracja: 26 Mar 2009 10:25
Miejscowość: Warszawa

Re: Kolarstwo

Postprzez Duche » 14 Kwi 2009 21:57

Podobny post napisałeś na forum http://www.pro-cycling.org. Jestem tam zarejestrowany, mało piszę, więcej czytam.


Tak, to ten sam tekst. Nie chciało mi się pisać nowego o tym samym, więc skopiowałem ;)

Co do Giro, moim faworytem jest Carlos Sastre.


Witaj w klubie. Tyle że Carlos raczej mocnej drużyny w górach nie ma. Cuesta już najlepsze lata ma za sobą, Marchente na Giro nie jedzie, a Gerrans to jednak nie ta klasa w górach, podobnie Gustov. Carlos to jednak na tyle doświadczony i wytrawny kolarz, góral że powinien sobie poradzić.

Co do Astany - Berti na Giro nie jedzie. Leipheimer ma być liderem (tak mówili dyrektorzy Asatany). Lance zapewnił niedawno, że na Giro pojedzie, ale nie wie jeszcze czy w roli pomocnika dla Leviego czy kolarza walczącego w generalce.

Basso będzie miał dobrych pomocników, np. Pelizotti czy nasz Sylwester Szmyd.


Właściwie to nie wiadomo :P Basso mówił, że dopiero na pierwszych górach okaże się czy to jemu pomagał będzie Pellizotti czy on Pellizottiemu. Sylwek zaś mówił, że Ivan będzie liderem, a Franco będzie miał wolną rękę.

O Mosquerze zapomniałem. Liczę na jego dobrą jazdę w górach. Góral to bardzo dobry, co pokazywał na Vuelcie. Wreszcie czas zacząć odnosić dobre wyniki poza Hiszpanią i Portugalią panie Mosquera ;)
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kolarstwo

Postprzez Duche » 17 Kwi 2009 16:59

Niedawno zadawałem pytanie dotyczące Tylera Hamiltona a dzisiaj okazało się, że Amerykanin w lutym podczas kontroli między zawodami został przyłapany na stosowaniu zabronionej substancji, która wchodziła w skład jakiegoś suplementu diety. Tyler powiedział, że wiedział o tym, że zabroniona substancja wchodzi w skład tego suplementu i postanowił wycofać się ze sportu.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kolarstwo

Postprzez dawid » 17 Kwi 2009 18:24

Moim zdaniem Basso zdeklasuje rywali tak jak to było 3 lata temu,Lance wygra 2 etapy i się wycofa tak po 2 tygodniach.Chciałbym żeby Mosquera był na pudle.Na Sastre bym nie liczył ,bo będzie szykował się na szczególne etapy.Szmyd będzie gdzieś koło 30.
Awatar użytkownika
dawid
Junior
 
Posty: 193
Rejestracja: 21 Gru 2008 16:55
Miejscowość: Bytnica

Re: Kolarstwo

Postprzez Zann » 17 Kwi 2009 18:55

M
Ostatnio edytowany przez Zann, 18 Wrz 2010 10:21, edytowano w sumie 1 raz
http://www.tylkoigrzyska.pl/
Zann
Młodzieżowiec
 
Posty: 261
Rejestracja: 12 Gru 2008 01:06

Re: Kolarstwo

Postprzez Duche » 17 Kwi 2009 21:29

Nie wciskał kitu o chorobie nowotworowej lub innym ADHD


Powiedział tylko o swojej chorobie depresyjnej, którą stwierdzono w 2003 roku, a on sam mówił, że z depresją walczył już dużo wcześniej. Ten zabroniony specyfik, który nota bene nie poprawia wydolności u sportowców znajdował się właśnie w składzie suplementu, którego Hamilton zażywał przeciwko depresji.

Powiedział, że dla niego i dla jego rodziny ważniejsze od kolarstwa jest dążenie do wyleczenia się z depresji.

Na Sastre bym nie liczył ,bo będzie szykował się na szczególne etapy


Tyle że Carlos sam mówił, że celuje w podium, bo na podium Giro jeszcze nie stał, a na Tourze i Vuelcie tak.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Kolarstwo

Postprzez markos7207 » 17 Kwi 2009 22:39

Tylko po jaką cholerę Hamilton właził na rower skoro chcial się wyleczyć z depresji. Mógł przecierz zakończyć karierę a tak odejdzie w niesławie jako dwukrotny banita. Bo chyba nie był tak naiwny wiedząc, że w tym co zażywa jest zabroniona substancja i że to się nie wyda przy pierwszej lepszej kontroli.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kolarstwo

Postprzez figaro56 » 11 Maj 2009 11:20

Giro się zaczęło a tu pustki? Co do Armstronga to bardziej bym rozpatrywał ten jego powrót jako fakt medialny i jako taki spełnił swoją rolę bo chyba już nie sportowy. Widać to na Giro. Czekam na góry bo wtedy można powiedzieć coś sensownego na temat układu sił.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Kolarstwo

Postprzez Duche » 13 Maj 2009 20:57

Generalnie to liczyłem na jakieś ataki, ale ostatecznie nie jestem zawiedziony. Bardzo ładna jazda Sylwka, który udowadnia, że jest niesamowicie mocny. Nie wiem jak wy, ale jak odczuwam wielką radość oglądając Sylwka robiącego rzeź w peletonie, urywając przy tym takie sławy jak Cunego, Armstrong czy Simoni. Oby w trzecim tygodniu Franco też włączył się do pomocy dla Ivana, bo on Giro i tak już nie wygra - wyraźnie jest bez formy i jest w tej chwili wg mnie tym trzecim w zespole, po Basso i Sylwku.

Brawo Sylwek, bo robotę wspaniałą dzisiaj wykonałeś. Szkoda tylko, że w sumie Basso tego specjalnie nie wykorzystał, a nawet i stracił do Mienszowa.

Wkurza was też to ciągle pokazywanie Armstronga? Realizatorzy chyba się w nim zakochali. Rozumiem, że gościu to historia i legenda kolarstwa, wielki kolarz, ale po co go ciągle pokazywać jadącego 3 minuty za czołowymi kolarzami w otoczeniu czterech kolegów? Rozumiem raz albo dwa razy pokazać co się z nim dzieje, ale nie co chwila :-|

Tak poza tym to czuje, że Sastre będzie bardzo mocny w trzecim tygodniu. Obecnie jeździ w swoim stylu - jakby miał zaraz odpaść z grupy. Widać do formy dochodzi, co mnie bardzo cieszy. Liczę na jego ataki Wezuwiuszu czy Blockhausie. Dzisiaj super podobała mi się ta jego swoboda jak dochodził do najlepszych. Objechał Simoniego i innych jak chciał, a później znów po swojemu na końcu jechał. Szkoda, że nie wyszedł ten jego atak na metę.

Zawodzi mnie Rodriguez. Spodziewałem się, że to on będzie liderem w Cassie, a tutaj jednak Arroyo jest w lepszej formie.

Ładnie też ten góral Kassiakoff jedzie. Będą z niego ludzie jak się jeszcze trochę obejdzie w kolarstwie szosowym.

Cunego po swojemu, ale więcej spodziewałem się po Marzio. Słabiutko dzisiaj nasz hodowca osłów.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

cron