Kolarstwo

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Kolarstwo

Postprzez RakuNH » 10 Sie 2014 01:31

damian940915 napisał(a):Jest więc szansa, że może on się przełamie i będziemy mieli kogo oglądać na finiszach z Cavendishem czy Greipelem.

Na razie wystarczy ktoś kto powalczy o piątkę na TdP bo z całym szacunkiem dla Stępniaka (swoje punkty uciułał i 15 miejsce w klasyfikacji punktowej zajął), to trochę śmiesznie wyglądało jak stawał na pedały, próbował wyjść z koła a rywal siedząc był szybszy. Oczywiście dobrze, że powalczył bo chociaż były emocje, czy uda mu się wejść do dziesiątki i w Rzeszowie chyba by się udało zająć miejsce 6-8, gdyby nie to że zgubił się za Matysiakiem i musiał parę metrów odrobić po kraksie którą ledwo ominął. Natomiast no jednak sprintera na razie nie mamy, ale dobrze że go zgłosili, bo rok temu były głosy, że powinni dać mu szansę bo czasem lepiej chociaż się pokazać na sprincie skoro i tak wiadomo, że ewentualny harcownik będzie doganiany.

Co do reszty, to nie będę udawał większego eksperta w kolarstwie od Ciebie. Oglądam jak wiele sportów fazami od ważnej imprezy do ważnej imprezy i tym bardziej w rynku polskim nie jestem obeznany. Natomiast może ten rok nie jest gorszy niż poprzednie, ale całościowo nie jest moim zdaniem wyraźnie lepszy. Tak zupełnie z pamięci Szmyd i Niemiec kojarzą mi się z dobrymi wiosnami, Huzarski z dwoma prawie wygranymi etami GT, Paterski z dosyć udanymi MŚ po których "zdegradowany" został do CCC. Główna zmiana jest taka że Majka przerodził się w zawodnika dobrego na wybitnego, a Szmyd niestety chyba zbliża się do zakończenia kariery po transferze do Movistaru więc wychodzi na remis.

Po prostu swego czasu może nie było spektakularnych sukcesów, ale wreszcie ktoś tego Szmyda i Bodnara w drużynach WT zaczął skutecznie wspierać, liczba Polaków powoli rosła, a po sukcesie Majki to nie jest tak, że nagle będziemy mieli 15 kolarzy w WT i jeszcze kilku na zapleczu + CCC. Wielu starszych zawodników na pewno będzie walczyć, ale mogą już być po tej opadającej stronie. Uważam, że lata 2012-2013 to była taka wznosząca polskiego kolarstwa - w Giro 12 aż siedmiu Polaków i długo o generalkę walczyli Szmyd i Huzarski (ten drugi też prawie zgarnął etap), TdP 12 Kwiatkowski blisko triumfu, Vuelta 12 pierwszy poważny sukces w GT Marczyńskiego i Niemca, Giro 13 Niemiec (ciągnący często swojego lidera...) i Majka w "10", TdF 13 Kwiatkowski dzielnie walczący o "10" i Vuelta 13, gdzie Majka stracił pozycję ewentualnego lidera przez jeden etap gdzie "zamarzł". Teraz mamy sukcesy, ale już takie bardziej spodziewane, ale lata 12 i 13 to takiej bardziej zaskakujące wejście różnych Polaków w poważne ściganie i poważne wyniki.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 10 Sie 2014 14:46

I z tym ostatnim akapitem zgadzam się w pełni. Te dwa poprzednie lata były kluczowe, jeśli chodzi o takie pójście do przodu w polskim kolarstwie, wyjście z cienia pomocników i udaną jazdę na własną rękę w przypadku tych kilku zawodników. Teraz jest większa stabilizacja, może takie zbieranie owoców, tego co wydarzyło się w ostatnim czasie, bo jak ktoś przejechał 2-3 wielkie toury mając wolną rękę, czy będąc liderem w swojej ekipie, to znacznie bardziej potrafi określić swoje możliwości niż jako szeregowy podawacz bidonu :D I jestem przekonany, że w przypadku Rafała i Michała te zbiory trwać będą przynajmniej kilka sezonów, oby tylko zdrowie było, jak mawia moja babcia :D A co do reszty - zobaczymy. Też się zgodzę, że liczba Polaków w WT i na zapleczu będzie podobna przez kilka najbliższych lat. Talenty są, ale część pewnie będzie zmarnowana, część zrezygnuje z innych powodów, więc tych nowych nazwisk w mocnych ekipach będzie może jedno, może dwa rocznie jeśli chodzi o Polaków, chyba, że mocniej w to wszystko wejdą nasze krajowe ekipy. A przecież Sylwek Szmyd, Przemek Niemiec, czy Bartek Huzarski swoje lata już mają, a nie każdy jest tak długowieczny jak Voight czy Horner. Jeszcze trzeba wziąć pod uwagę reformę World Touru, która jest planowana. To też może być jakieś utrudnienie w powiększaniu się liczby Polaków w dobrych zespołach.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez RakuNH » 08 Wrz 2014 02:23

Niemiec na Vuelcie jechał trochę poniżej oczekiwań, ale dzięki temu udało mu się wygrać etap. Ostatnie kilometry: https://www.youtube.com/watch?v=VVWDfFYFfZ4

Jeśli chodzi o dramaturgię, to sobie to pięknie "wyliczył". ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 08 Wrz 2014 02:39

Brawo, brawo Przemek Niemiec! :) Cóż za piękne zwycięstwo na Vuelcie. Po niezbyt udanym Giro i sporych stratach poniesionych na płaskich etapach podczas Vuelty, Przemiec powetował to sobie w stylu godnym mistrza. Zwycięstwo na jednym z najtrudniejszych etapów w wyścigu po długiej ucieczce. Niemiec do tej pory nie ma podpisanego kontraktu na przyszły sezon, ale nie mam wątpliwości, że to się zmieni, a nawet pojawia się szansa na jakiś transfer do innej, mocniejszej ekipy. Co dla niego lepsze - trudno powiedzieć. Ja uważam, że mimo swojego wieku jest on jeszcze w stanie walczyć o wysokie miejsca w "generalce" na wielkich tourach, co w Lampre jest jak najbardziej możliwe. Piękny sezon polskich kolarzy i tyle historycznych zwycięstw, a mam nadzieję jeszcze na jakiś Kwiatek w MŚ :D A może Przemek na dzisiejszym etapie weźmie się jeszcze raz w ucieczkę i podobnie jak Rafał Majka wywalczy koszulkę najlepszego górala? Trzeci dzień z rzędu będzie ciężko jechać w ucieczce, ale w tym sezonie nic nie jest dla naszych kolarzy niemożliwe.

P.S. Raku dzięki za filmik, bo nie miałem okazji oglądać na żywo :)
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez markos7207 » 08 Wrz 2014 08:26

No Niemiec zaszalał wczoraj, tracił w ekspresowym tempie przewagę bo Spaniele gonili jak charty ale faktycznie wyliczył sobie idealnie ;) . Ważne że stykło i Vuelta też wzięta.
Bra jobba Hutnik :)

Nie było medalu Mai Włoszczowskiej w Hafjell, a w który celowała przed startem. Ale to nie słaba forma lecz przebita opona była przyczyną że nie mogła powalczyć o obronę srebra sprzed roku, skończyło się na 7. miejscu. Sporo jej tych szans uciekło, jak nie choroby to upadki i to tuż przed zawodami(IO w Londynie czy wcześniej MŚ w Australii, w obu przypadkach była wielką faworytka nawet do złota).
Dawna dominatorka Gunn-Rita Dahle Flesjå, też poniżej oczekiwań mimo że jechała u siebie. Myślałem że wraz z Polką staną na podium a tu lipa.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kolarstwo

Postprzez Heidi » 28 Wrz 2014 15:56

Image
No i historyczna chwila - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA! :D
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Kolarstwo

Postprzez shunrey » 28 Wrz 2014 16:08

Co niedziela to Mistrzostwo! MICHAAAŁ BRAWO! Brawo reszta z Paterskim na czele... Cóż za niesamowity rok w polskim kolarstwie, stój co ja pisze, CÓŻ ZA NIESAMOWITY ROK W POLSKIM SPORCIE! Powiedzcie mi czy w ostatnim dziesięcio, czy nawet pięćdziesięcioleciu było tak wspaniale ? ^^ Mamy 3 Zimowych Mistrzów Olimpijskich, w tym jednego podwójnego, mamy zdobywce PŚ w skokach; mamy Mistrzów Świata w Siatkówce odbywających się w naszym kraju (przypominam, że sztuki tej dokonały wcześniej w historii tylko Czechosłowacja i ZSRR); mamy zwycięzce Klasyfikacji Górskiej TdF, 6 zawodnika Gdi i zwycięzcę TdP; mamy oczywiście Mistrza Świata w Kolarstwie szosowym; nie zapominajmy również o wioślarzach, o Anicie Włodarczyk ze złotym medalem i rekordem świata, o naszych wspaniałych biegaczach na 800m z ME - co tu jeszcze dodać? I najważniejsze kogo wybrać tym najlepszym ? Na koniec jeszcze raz - brawo Kwiatek i nie przejmuj się klątwą tęczowej koszulki - w następnym sezonie wygrasz wiele wyścigów!
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Kolarstwo

Postprzez RakuNH » 28 Wrz 2014 16:21

Tradycyjnie ostatnie kilometry PL: https://www.youtube.com/watch?v=_pmHu4P ... e=youtu.be

Brawo dla Kwiatkowskiego i Paterskiego. W kolarstwie to zwycięstwa są najważniejsze i pięknie będzie oglądać Polaka w tęczowej koszulce w przyszłym sezonie. A Paterski mam nadzieje, że przejdzie do ekipy Kwiatkowskiego bo dziś się natyrał i jeszcze przyjechał w grupie z głównymi kandydatami do medali. Klasa.

No i Kwiatkowski był dziś najlepszy. Gilbert poszedł w trupa pracując na kolegę i nawet będący w świetnej formie Gerrans wychodząc z koła na sprincie praktycznie nic by nie nadrobił do Kwiatka jakby ten nie przestał kręcić. Niesamowicie dziś zniszczył rywali. :mrgreen:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kolarstwo

Postprzez mareqna » 28 Wrz 2014 16:22

A to ci białoczerwony kolarz niezwyciężony,co się dzieje? Niedziela bez Mistrzostwa Świata to niedziela stracona.Co sie dzieje? Dał nam przykład Bonaparte jak zwyciężać mamy.Cud za cudem,co się dzieje?
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Kolarstwo

Postprzez markos7207 » 28 Wrz 2014 16:36

No, no, no, to się porobiło ;) bravissimo panie Kwiatkowski :) . Rok w kolarstwie na pewno pamiętny, po tym jak odpalił na TdF Majka, zwycięstwo etapowe Niemca na Vuelcie, na deser wisienka na torcie w postaci mistrzostwa świata Kwiato który po imponującym początku sezonu, nieco spuchł ale odkuł się jak trzeba :) . Był jednym z faworytów i potwierdził klasę wygrywając w takim pięknym stylu, po solowej akcji.
Faktycznie konkurencja do wygrania plebiscytu PS, robi się coraz większa.

Thor Hushovd nie mógł niestety zakończyć wspaniałej kariery tak jak chciał, czyli startem w MŚ. Dla Kristoffa zabrakło medalu ale Wikingowie nie muszą się zbytnio martwić że za 3 lata w Bergen nie będzie komu walczyć o medale, Bystrøm, Skjerping i Enger to pokazali. Mam nadzieję że Hagen nie powiedział jeszcze ostatniego słowa no i jest Alex. Zatem oczekuję w najbliższych latach walki polsko-norweskiej o najwyższe laury ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 28 Wrz 2014 17:49

No to ja już nie mam wątpliwości, że jest to najlepszy rok w historii polskiego kolarstwa ;) Michał zapowiadał przed startem, że jak pierwszy zacznie zjeżdżać końcówkę, to nikt go nie dogoni ... i słowa dotrzymał :)
Teraz po tych międzynarodowych sukcesach, naprawdę liczę, że coś się ruszy na krajowym podwórku. Piotr Bieliński, prezes ActivJet poszukuje partnerów do współpracy i zapewnienia wysokiego budżetu. Niech wreszcie znajdzie się ktoś, kto będzie na to gotowy. Niech wreszcie znajdzie się ktoś, kto zapewni budżet pozwalający najpierw na start w którymś z Grand Tourów, potem w całym World Tourze. Kiedy jak nie teraz? Kiedy, jak nie po takim sukcesie? I druga sprawa - wyścigi. Niech znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie dofinansować je w taki sposób, by Polscy kolarze mieli szansę u siebie ścigać się z najlepszymi więcej niż raz w roku. W kalendarzu na przyszły rok, wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich utracił 1 kategorię i Polska nie ma już w ogóle takiego wyścigu. Bez tego też nie zbudujemy na lata potęgi kolarskiej. Może Czesław Lang coś wymyśli, może przynajmniej jakiś klasyk, który z czasem otrzymałby kategorię HC.
Jeszcze o mistrzostwach. Byłem pełny przerażenia, jak nagle okazało się, że Kwiato ma do pomocy tylko Gołasia i Paterskiego, Myślałem, że nasi zaczęli za wcześnie dzisiaj. Jednak to jest to, z czego ten wyścig będziemy pamiętać i myślę, że to prowadzenie Polaków, zakończone sukcesem będą pamiętać kibice kolarstwa przez długi czas. Brawo Maciej Paterski, brawo Michał Gołaś, brawo cała reprezentacja zawodników i cały sztab szkoleniowy. Brawo Kwiato! Brawo Profesorze polskiego kolarstwa! :)
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez RakuNH » 28 Wrz 2014 19:19

Huzarski i Poljański nie ma co ukrywać dali trochę dupy, bo tak jakby nie jechali, ale każdy w ekipie może mieć słabszy dzień, byle by nie lider ;) Natomiast Gołaś i Paterski dwoili się i troili. Kto wie na jakie miejsce by dziś przyjechał Paterski jakby jechał na siebie. Na medal nie miał szans ale koło Gilberta mógłby się zameldować. Miejmy nadzieje, że CCC zabierze się na poważnie za dziką kartę na Giro, bo chodzą takie plotki. Już Paterski (o ile nie zerwie kontraktu) jest dla nich mocniejszą kartą przetargową. Rebelin pewnie się jeszcze trochę pobawi i zapowiadany jest transfer jakiegoś głośnego nazwiska sprzed lat ala Rebelin kilka lat wcześniej. Jakiś emerytowany Włoch może im zapewnić dzikusa i byłoby pięknie po bodaj 15 latach kiedy bodaj Sosenka i Baranowski jechali na Giro. To był chyba jedyny wyścig kolarski jaki oglądałem za małolata poza TdF.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kolarstwo

Postprzez san » 01 Paź 2014 21:24

Dzięki zwycięstwu Kwiatkowskiego przesunęliśmy się z 27. miejsca w klasyfikacji olimpijskiej na 23. Przy okazji- Węgrzy i Czesi mają 7 złotych medali w tej klasyfikacji, my 3.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Kolarstwo

Postprzez dan » 18 Paź 2014 00:00

Wcześniej zbyt często nie udzielalem się w wątku kolarstwa. Ale teraz zrobię inaczej. Oglądałem cały wyścig o złoto mistrzostw świata. Brawo dla Michała i naszej ekipy. A tak swoją drogą to wcześniej zaglądałem dziennie na to forum, a teraz mnie pół roku nie było. To osoby, które pisały dużo postów nadal je piszą, natomiast po takiej mojej długiej nieobecności cały czas jestem w szerokiej czołówce tych co napisali najwięcej postów. Witam Was z powrotem. Dużo mam do nadrobienia? To tak poza kolarstwem. Tęczowa koszulka. To coś niesamowitego.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Kolarstwo

Postprzez karlos » 03 Lis 2014 00:45

RakuNH napisał(a):Huzarski i Poljański nie ma co ukrywać dali trochę dupy, bo tak jakby nie jechali, ale każdy w ekipie może mieć słabszy dzień, byle by nie lider ;) Natomiast Gołaś i Paterski dwoili się i troili. Kto wie na jakie miejsce by dziś przyjechał Paterski jakby jechał na siebie. Na medal nie miał szans ale koło Gilberta mógłby się zameldować. Miejmy nadzieje, że CCC zabierze się na poważnie za dziką kartę na Giro, bo chodzą takie plotki. Już Paterski (o ile nie zerwie kontraktu) jest dla nich mocniejszą kartą przetargową. Rebelin pewnie się jeszcze trochę pobawi i zapowiadany jest transfer jakiegoś głośnego nazwiska sprzed lat ala Rebelin kilka lat wcześniej. Jakiś emerytowany Włoch może im zapewnić dzikusa i byłoby pięknie po bodaj 15 latach kiedy bodaj Sosenka i Baranowski jechali na Giro. To był chyba jedyny wyścig kolarski jaki oglądałem za małolata poza TdF.

No i do CCC dołączył Stefan Schumacher. Mnie osobiście jest wstyd, że polska ekipa zatrudnia takiego koksiarza. Przykład Di Luci pokazał, że jak ktoś jest tak umoczony w doping, to będzie do końca kombinował, po co polskiej ekipie taki kolarz ?
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Kolarstwo

Postprzez RakuNH » 03 Lis 2014 01:52

Ale transfer Grega Bole można uznać za bardzo dobry. Po raz pierwszy CCC zatrudnia nazwiska, które taki przeciętny kibic gdzieś słyszał. Jeszcze jakiś włoski doper i może dostaną dziką kartę na Giro :mrgreen:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kolarstwo

Postprzez Partnik » 07 Lis 2014 23:48

Bole jest dobrym transferem. Chodzą jeszcze plotki o Gasparotto. Gdyby organizatorzy Giro rozdawali 5 kart, to jest szansa.
www.matyobiektowe.pl - maty antyzmęczeniowe
Partnik
Młodzik młodszy
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 Lis 2014 23:38
Miejscowość: Koszalin

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 08 Lis 2014 03:08

RakuNH napisał(a):Ale transfer Grega Bole można uznać za bardzo dobry. Po raz pierwszy CCC zatrudnia nazwiska, które taki przeciętny kibic gdzieś słyszał. Jeszcze jakiś włoski doper i może dostaną dziką kartę na Giro :mrgreen:


Nie tak znowu po raz pierwszy. Przypomnę, że w 2003 roku, a więc jeszcze przed erą World Tour'u CCC było teamem pierwszej dywizji, występującym m.in. w Giro d'Italia. A zapewnił ją przede wszystkim Paweł Tonkow, jeżdżący wówczas w składzie CCC zwycięzca Giro z 1996.

Odnośnie dzikiej karty, to trzeba zadać sobie pytanie ile ich będzie, czy 4 czy 5, a zależy to od tego, czy któraś z obecnych drużyn Pro Continental zostanie dokoptowania do grona World Tour'u. Nikt się do tego nie pali, najbliżej jest chyba szwajcarski zespół IAM, ewentualnie francuski Cofidis. Jeżeli tak się stanie, do rozdania zostaną 4 dzikie karty. Niemal pewne jest, że 3 z nich dostaną ekipy włoskie: Androni, Bardiani i Yellow Fluo (obecne Nerri-Sotolli). Pozostanie więc walka o jedną z nich. Po pierwsze dwa razy z rzędu miał ją zespół "Colombia", więc analogicznie oni mają bardzo duże szanse, by otrzymać ją po raz trzeci. Jeśli nie, to ja tu widzę szereg ekip mogących walczyć o taką kartę. MTN Qhubeka - niesamowicie wzmocniona sprintersko, NetApp oraz IAM jako solidne rozwijające się zespoły, a także obecną drużynę kontynentalną, awansującą wyżej od przyszłego sezonu, a więc Nippo-Vini Fantini, teoretycznie japońską, ale mającą włoskiego sponsora i włoskich kolarzy. I gdzieś w tym gronie jest nasze CCC, Niewątpliwie plusem jest posiadanie Rebellina i dość dobrze znanego we Włoszech Gregi Bole czy Maćka Paterskiego.
Teraz dywagacje transferowe. Moim zdaniem taki transfer Gasparotto mógłby bardzo przybliżyć "CCC", ale na pewno nie gwarantuje udziału w wyścigu. Za to jest niemal pewniakiem, jeśli chodzi o któryś z wyścigów organizowanych przez RCS Sport, organizatora Giro, a więc Tirreno-Adriatico, Milan-San Remo oraz Lombardię, ale również na wyścigi ardeńskie. Pytanie, czy plotki o Gasparatto potwierdzą się. Moim zdaniem nie, ponieważ Wadecki jasno mówi, o planach pojawienia się w zespole młodych kolarzy, a Gasparotto raczej takim nie jest (ma 32 lata). Poza tym twierdzi, że poza tymi młodymi kolarzami zamknął już skład. Oznaczałoby to, że również Sylwestra Szmyda nie zobaczymy w polskim zespole w nadchodzącym sezonie. Wydaje się więc, że Sylwek (o ile kontynuuje karierę, w co wierzę) zwiąże się z jakąś włoską ekipą niższej rangi.
Ciekawi mnie ile za występy w pomarańczowych koszulkach chciał Horner i czy niezwiązanie się z nim było spowodowane właśnie finansami, czy w grę wchodziła jakaś polityka kadrowa. Nie ukrywajmy, że w walce o dziką kartę, byłaby to dobra karta przetargowa. Horner z wiadomych powodów byłby również świetną kartą przetargową w staraniu się o dziką kartę na Vueltę. Moim zdaniem, w obliczu braku mocnych drużyn w Hiszpanii, przebić się przez konkurencję byłoby o wiele łatwiej niż w wypadku Giro. Poza tym, mimo braku kolarzy z Hiszpanii, CCC jechało dwa razy z rzędu wyścig Vuelta a Catalonia i to jechało go bardzo aktywnie. Może to więc jest szansa na dziką kartę, mimo, że nikt o tym nie mówi. Aspirowania do tego wyścigu nie wypiera się za to ekipa ActiveJet, ale by oni mogli rozmawiać o Vuelcie, musi minąć pewnie jeszcze minimum dwa lata (2015-jako Continental, 2016-jako Pro Continental, 2017 z dziką kartą na Vueltę) i są to raczej założenia optymistyczne.
Odnośnie jeszcze plotek transferowych to z CCC łączy się nazwisko dobrego "czasowca" Frederika Kessiakoffa, lecz tu również zaprzecza temu wiek, a także co bardzo prawdopodobne czeskiego młodzieżowca Jana Hirta, jeżdżącego do tej pory w przybudówce Omegi - ekipie Etixx. Hirt kilka razy plasował się w czołowych dziesiątkach wyścigów etapowych niższych kategorii (był m.in. 6 w tegorocznych "Grodach").
Mimo, że CCC niewątpliwie dokonało wzmocnień kadrowych i prawdopodobnie rozszerzy skład, robiąc pod tym względem krok w stronę World Tour'u, gdzie wymagana jest liczba min. 26 zawodników, to jednak sukcesem grupy będzie jakiekolwiek poprawienie kalendarza startów na poziomie World Tour. O ile wspomnianą Vueltę Catalonię mają raczej pewną, nie wspominając o Tour de Pologne, to jednak problemem może być utrzymanie wyścigu dookoła Szwajcarii. Nie ukrywając CCC dostawało regularnie dziką kartę na ten wyścig ze względu na pośrednictwo Polsatu, który wyścig ten transmitował na swoich antenach. Po wycofaniu się go ze sponsorowania "pomarańczowych" dzika karta nie jest taka oczywista. Nie powinno jej jednak zabraknąć, w którymś z ardeńskich klasyków (powtórka z Amstel najbardziej prawdopodobna, chociaż CCC ma skład który ja będąc organizatorem zaprosiłbym na wszystkie trzy :) ). W wyścigu w kraju Basków, czy w Tour de Romandie, bardzo odpowiadających CCC, ostatnio nie przyznawano dzikich kart zespołom spoza kraju organizatora, natomiast w etapówkach francuskich pierwszeństwo mają przeważnie zespoły jadące w TdF. Logiczny jest więc kierunek włoski, zwłaszcza po dobrych występach Rebellina w klasykach na zakończenie sezonu.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Kolarstwo

Postprzez RakuNH » 08 Lis 2014 03:48

Tak oczywiście ale wtedy poza gwiazdami peletonu znałem tylko Polaków. W zasadzie to Giro z CCC to jedyny wyścig który oglądałem poza TdF gdzieś do okolic 2010 kiedy zacząłem "rozszerzać" kolarstwo.

Występ na Giro byłby świetną informacją, ale najważniejsze żeby dostawali zaproszenia na mniejsze telewizyjne wyścigi WT i HC. Bo ranga rangą ale startowali w wyścigu nietransmitowanym w Polsce to jednak marketingowo nie jest wielki szał.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kolarstwo

Postprzez damian940915 » 17 Gru 2014 17:58

Dzisiaj media obiegła informacja, że Sylwester Szmyd wraca do Polski i będzie ścigał się w ekipie CCC Polsat Polkowice! Oj, żeby nie były to pobożne życzenia, ale zwłaszcza w obliczu minionych wydarzeń, gdzie licencja WT nie została przyznana ekipie Europcar, a licencja Astany wciąż jest zagrożona, ja widzę to jako kolejny znak świadczący o tym, że CCC pojedzie któryś z wielkich tourów w przyszłym sezonie i coraz bardziej wszystko wskazuje na to, że będzie to Giro. Zresztą prezes CCC - Robert Krajewski powiedział w jednym z wywiadów, że ekipa ta pojedzie w Milan - San Remo, wyścigu organizowanym przez tego samego organizatora. I chociaż wypowiedź ta była później dementowana, jako niepotwierdzone negocjacje, to jednak chyba nikt nie ma wątpliwości, że wynikało to tylko z pewnych "politycznych" względów. Jedno jest pewne, CCC od czasów pamiętnego udziału w Giro nie miało tak mocnej ekipy i nigdy nie była ona tak rozbudowana.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 178 gości