Skoki narciarskie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 21 Mar 2016 00:20

Kolejna wycieczka osobista świadczy tylko o piszącym. Podobnie jak zarzucanie komuś steku bzdur a później tłumaczenie się, że coś się przeoczyło - komedia. Jeśli po raz kolejny męczy Cię czytanie (od dzisiaj na forach internetowych należy pisać per Pan? tak z dnia na dzień zmiana zwyczajów?) dłuższych wpisów to pozostaje tylko współczuć i mam nadzieje, że się poprawi. Kto miał zrozumieć wypowiedź Żyły to ją zrozumiał. Skoków 230+ było więcej w Viker, zresztą można sobie wybrać dowolny przedział odległości i się licytować ale nie to było zawarte w "prawdziwych lotach". No ale pewnie po raz kolejny wiesz lepiej od autora wypowiedzi. Już nawet w sprawie atrakcyjności danej skoczni nie można mieć innego zdania niż wybitny ekspert, bo w to że nie można mieć w sprawie urody zawodniczek już wszyscy wiedzą! :lol:

Jeśli mogę prosić to ignoruj moje wpisy, ja Twoje staram się omijać szerokim łukiem jeśli tylko nie odnoszą się do moich wypowiedzi. Myślę, że będzie to z korzyścią dla wszystkich na forum. Natomiast jeśli tak bardzo lubujesz się w dyskusjach ze mną, to nie dziw się, że odpisuje szczegółowo na czepialstwo (bo punkt 3. to był idealny przykład czepialstwa, podobnie jak wpis w plebiscycie i wiele innych). Tyle z mojej strony.

figaro56 napisał(a):Horngacher właśnie w Polsce wyrobił sobie dobrą markę. Wszyscy pamiętają jego pracę i dobrą relację ze skoczkami i pewnie dlatego tak duże poparcie dla jego kandydatury.
Wracając do Kruczka to o jeden sezon za długo był tym trenerem. Sam chciał odejść po tamtym sezonie i to byłaby bardzo dobra dla niego sytuacja a tak tym sezonem trochę sobie w papierach nabałaganił. W myśl zasady na pochyłe drzewo kozy skaczą teraz wypomina mu się różne rzeczy. Kogo to faktycznie trenował a kogo nie a za kogo spijał tylko śmietankę.

No właśnie - tylko po co się pozbywać człowieka po 2 latach pracy? Moim zdaniem Horgacher dalej może być względnie tani dla PZNu (to dalej tylko asystent i podobno bardzo mu zależy żeby wreszcie móc zrobić karierę w jakieś topowej drużynie a polska zalicza się tak na prawdę do TOP 6 w skokach i innych ewentualności nie ma), marketingowo też jest dobry bo skoro proponują go dziennikarze, to muszą go przez lata bronić. Jest to kandydat wymarzony a jakie będą wyniki sportowe to trudno powiedzieć. Skoki to jednak specyficzny sport, wiele zależy od kreatywności sprzętowej, trudno porównywać trenerów skoro taki Schuster czy kiedyś Pointner mają zabetonowane posady na 10 lat itd.

Ciekaw jestem czy Pointner się zgłosi tak jak powiedział Małysz, bo skoro wie że jest przegrany z Horgacherem to czy pozwoli mu na to honor? Jeśli Kruczek ma być w Rosji to dla Pointnera chyba nie ma już miejsca przed IO 2018.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Daniel » 21 Mar 2016 23:06

Wiele mówiło się o skokach w Finlandii i ich kryzysie. Tu można przenieść się w czasie - https://www.youtube.com/user/miniilo/videos - znakomite stare nagrania z mistrzostw Finlandii 1993 i 1994, złote nazwiska fińskich skoków, w tym Ahonen, Nieminen, Nikkola, Laitinen i 14-letni Kantee :) . Do tego nie ma żadnych bonifikat, zabaw z belką startową, dudniącej muzyki. Nagrania pojawiają się regularnie, więc może to nie koniec dobrodziejstw od Fina, który je wrzuca :) jest też bieg na 30 kilometrów z 1995 roku.

Nie ukrywam, że bardzo lubię oglądać właśnie zawody niższej rangi, jak choćby mistrzostwa krajowe. W biegach jestem z kolei fanem maratonów z długimi trasami, a nie króciutką pętlą do przebiegnięcia cztery czy pięć razy. Jest w tym wszystkim więcej dawnego ducha narciarstwa klasycznego... a już obejrzeć skokowe mistrzostwa Finlandii sprzed lat to dla mnie prawdziwa radocha :)
Ostatnio edytowany przez Daniel, 21 Mar 2016 23:25, edytowano w sumie 1 raz
Daniel
Kadra A
 
Posty: 805
Rejestracja: 10 Lut 2007 15:37
Miejscowość: Toruń

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 21 Mar 2016 23:20

Pozostaje mieć nadzieję że 16-letni Niko Kytösaho będzie taką pierwszą jaskółką w fińskich skokach. Finom nigdy specjalnie nie kibicowałem, ale jako że nacja tradycyjnie mocna w narciarstwie klasycznym, zawsze byli obecni czasem z małymi przerwami w czołówce, w biegach, skokach i kombinacji. To co się teraz dzieje w fińskich skokach, jest nie do pomyślenia dla kogoś kto pamięta i przeżył niejako na "własnej skórze" czyli przed tv ;) . sukcesy Nykänena, Nieminena, Ahonena, Nikkoli, Soininena czy Hautamäki, żeby już nie wspominać całej armii mniej wybitnych ale mocnych skoczków.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Duche » 21 Mar 2016 23:27

Filmiki z tych starych mistrzostw rzeczywiście fajne. Taka sympatyczna podróż w czasie do skoków z dawnych lat. Kiedyś to jednak skoki się fajniej oglądało, bez tych wszystkich niby ulepszeń.

Co do fińskich skoków, to także liczę, że w końcu powstaną z kolan. Zawsze ich bardzo lubiłem, każdego bez wyjątku i jakoś teraz tak przykro się ogląda skoki jak nie ma ani jednej fińskiej flagi w czołówce. Wielka szkoda, że ostatnie dwa takie naprawdę talenty pełną gębą fińskich skoków został pokonane przez kontuzje - Larinto i Happonen.

Ciekawe co będzie z Ahonenem w przyszłym sezonie. Raczej przypadku Kasaiego się nie spodziewam. Będzie takie tułanie się po zawodach, co tylko stawia coraz większe cienie na wielką legendę Fina. Przykre to.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 22 Mar 2016 00:16

Mitter to może być całkiem dobry zakup Finów. Moim zdaniem dobrze, że nie wzięli Pointnera czyli kogoś kto może mieć zbyt duże mniemanie o sobie i kogoś kto na dwa lata wypadł z interesu, a wzięli kogoś kto po prostu pracował w cieniu i te wyniki Austriaków z PK na prawdę były niezłe. W PK nie było widać, że w PŚ już nie są tą starą potęgą. Podobną drogą pewnie pójdzie Polska czyli też weźmie Austriaka, który będzie konkurował ze swoimi rodakami i po raz pierwszy zostanie "wodzem".

Tak więc już tylko Japonia i Słowenia będą wolne on "austriackiej szkoły".
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 22 Mar 2016 01:55

Jeśli będzie tak skuteczny jak jego starszy brat Christian, to Finowie już mogą zacierać ręce na przyszłe sukcesy ;) .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 22 Mar 2016 15:17

Schlierenzauer to był dzieciak w czepku urodzony, ale chyba szczęście na dobre go opuściło. Zachciało mu się heliskiingu w Kanadzie gdy inni w tym czasie kończyli sezon w Planicy, zerwał więzadła w kolanie i to może być gwóźdź do trumny jego kariery. Wątpię żeby wrócił do dawnego skakania, bo do tego trzeba pełni zdrowia i motywacji, a u niego obu tych rzeczy teraz deficyt.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 22 Mar 2016 15:45

A serio szukał wrażeń poza zwykłymi stokami czy po prostu sobie jeździł na nartach? Ja tam bym go nie skreślał, ma 8 miesięcy do startu kolejnego sezonu, nawet po takiej kontuzji może wrócić po jakiś 5-6 miesiącach.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 22 Mar 2016 15:54

Raczej szukał mocnych wrażeń(nieszczęścia) bo helikopterem dostarczali tych delikwentów poza wyznaczone trasy. Widać przypadek Schumachera to za mało aby podziałał na wyobraźnię.
Penie wróci ale na jaki poziom? Przecież on w pełni sprawny nie był w stanie walczyc o 10-kę a później to już w ogóle podczas T4S tragedia.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez karlos » 22 Mar 2016 22:56

Najprawdopodobniej jest to już koniec Szlirego, ale jest szansa, że się jeszcze ogarnie.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Wybitny ekspert » 24 Mar 2016 12:51

No to oficjalnie: Stefan Horngacher trenerem polskich skoczków. Niech tylko rządzi twardą ręką i nie da sobie wejść na głowę Tajnerowi to będzie dobrze. Choć kluczowe dla mediów i większości kibiców będzie to jak będzie skakał Kamil.
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 24 Mar 2016 13:01

Objął kadrę ten który miał to zrobić. Powodzenia Stefan, Kamil ma co bronić za dwa lata w Korei, to cel numer jeden.

Adaś to mi w tym przypadku przypomina Wałęsę ;)
- Stefan Horngacher to moja kandydatura. To ja zaproponowałem tego szkoleniowca. Stefan pracował już kiedyś w Polsce, więc zna doskonale warunki. Ostatnio w Niemczech wykonał kawał dobrej roboty - przyznał Małysz w rozmowie z Eurosport.Onet.pl.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 24 Mar 2016 14:01

markos7207 napisał(a):Adaś to mi w tym przypadku przypomina Wałęsę ;)
- Stefan Horngacher to moja kandydatura. To ja zaproponowałem tego szkoleniowca. Stefan pracował już kiedyś w Polsce, więc zna doskonale warunki. Ostatnio w Niemczech wykonał kawał dobrej roboty - przyznał Małysz w rozmowie z Eurosport.Onet.pl.

To Ci się udało :D Horgachera to chyba każdy proponował, wydaje mi się że pierwszy był nawet Błoński, który na drugi dzień po swoim artykule, który wywołał burzę rozmawiał z kimś w studio PS i mówił, że musi być Horngacher. Zasadniczo to niech ktoś znajdzie osobę publiczną która nie proponowała Horngachera - chyba Maciusiak i Kruczek tylko :mrgreen:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Wybitny ekspert » 08 Kwi 2016 19:10

http://www.fis-ski.com/inside-fis/document-library/ski-jumping/#deeplink=calendar

Kalendarze na przyszły sezon (oczywiście to draft, oficjalne w lecie). Hofer wywalił Kuusamo i Lillehammer (to akurat przełożone na końcówkę sezonu) z początku kalendarza ale chyba nie zalazł się nikt chętny na zastępstwo i sezon skoków zacznie się pierwszy raz od lat dopiero w grudniu. Ogólnie bieda z nędzą w tym kalendarzu. Proces zwijania się skoków przebiega szybciej niż się spodziewano. Aż się boję o kalendarz kombinacji (to chyba jutro) bo tam może się okazać że będzie z 10-15 konkursów.
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RychuGKM » 09 Kwi 2016 05:25

Cieszy to, że znowu mamy dwa weekendy, choć tym razem jeden po drugim.
Zaje...sty termin zawodów w Azji... tuż przed mistrzostwami świata :shock:
Czy ktoś tam kur.a w ogóle myśli?
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 10 Kwi 2016 18:29

Akurat termin zawodów w Azji jest dobry - Słoweńcy i tak polecą i tak a więc jak ktoś chce zabrać Prevcovi druga KK (już bardzo wybiegając w przyszłość) to po prostu musi lecieć do Azji. Sezon zimowy jest krótki więc niech wszyscy wybierają swoje priorytety. Słoweńcy i Japonczycy będą pierwszym składem a inni niech się głowią ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez moorej » 11 Kwi 2016 12:53

RakuNH napisał(a):Akurat termin zawodów w Azji jest dobry - Słoweńcy i tak polecą i tak a więc jak ktoś chce zabrać Prevcovi druga KK (już bardzo wybiegając w przyszłość) to po prostu musi lecieć do Azji. Sezon zimowy jest krótki więc niech wszyscy wybierają swoje priorytety. Słoweńcy i Japonczycy będą pierwszym składem a inni niech się głowią ;)



Ja myślę że wszyscy polecą w nadchodzącym sezonie ze względu na późniejsza próbę przedolimpijską w PyeongChang
moorej
Junior
 
Posty: 176
Rejestracja: 29 Lis 2012 16:43

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 11 Kwi 2016 15:06

No nie wiem czy ten termin jest taki dobry, z konkursami w Azji ofc. Ale od dawna Sapporo to jest taka zapchajdziura w kalendarzu, a w sezonach gdzie jest impreza mistrzowska zwykle zawody rangi B, czasem okraszone jedną czy drugą kadrą w mocnym składzie. Jak Słoweńcy np.;) . Gorzej z PCh właśnie, mogli już podmienić kolejność.
W tym kalendarzu rzuca mi się w oczy brak choćby jednego konkursu w Finlandii. Nie przypominam sobie żeby kiedyś to miało miejsce. Lahti wypadło z oczywistych względów, MŚ wiadomo. Kuusamo przez problemy z pogodą grabiło sobie od lat, ale Kuopio to z małymi przerwami było zawsze przyjemne miejsce. Fińskie skoki leżą całkowicie na łopatkach.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 11 Kwi 2016 16:36

Kuusamo wróci w czerwcu. ;) Zaczynanie PŚ w grudniu przy obecnej technologii to byłaby kompromitacja FISu. Jak nie ma nikogo chętnego za Kuusamo to niech robią zawody i tyle - nikt nie musi tam jechać, jak odwołają zawody to strata organizatorów. Sama skocznia jest tam bardzo fajna i selektywna a nie jak te wszystkie "nowoczesne" klony.

Ogólnie do tego kalendarza nie przywiązywałbym wagi bo sporo się może zmienić, ale sam pomysł "wymuszenia" wizyty w Azji mi się podoba. To jest PŚ i jak ktoś nie chce to nie startuje i tyle. Skoki to jest sport techniczny i tutaj fizyczny szczyt formy jest mniej ważny i nie jest tak łatwo wycelować formę na docelową imprezę, to już większe znaczenie ma głowa. Prevc już kilka sezonów skacze non stop i na imprezach mistrzowskich daje radę a że nie koniecznie to były złota to cóż. Natomiast inna sprawa że Janus często przesadza z obwożeniem zawodników, którzy "niedomagają".
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Sven » 19 Kwi 2016 16:06

Hah, czyli teraz się szykuje medal dla Italii dzięki nowemu, wielkiemu Kruczkowi :D
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 174 gości