Skoki narciarskie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Janko10 » 20 Lis 2009 00:34

Chyba bez niespodzianek...
Dużo ich. Ale obawiam się, że do końca sezonu się 6-ciu nie utrzyma. Byle 4-5 przyzwoicie skakało, drużyna na IO wtedy powalczy.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Skoki narciarskie

Postprzez dan » 20 Lis 2009 12:04

Mnie się wydaje, że aż 6 chyba nie możemy do konkursu wystawić.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 20 Lis 2009 12:04

Po pierwszym periodzie wrócimy do 4 :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 20 Lis 2009 14:59

dan napisał(a):Mnie się wydaje, że aż 6 chyba nie możemy do konkursu wystawić.

Możemy, bo taką mamy obecnie kwotę w I periodzie do TCS. A to dzięki dobrym skokom Adama i chłopaków Kruczka w LGP i LPK.
Po sześciu skoczków może wystawić jeszcze Austria, Niemcy i Japonia, a po czterech skoczków przysługiwać będzie Finom, Słoweńcom, Rosjanom, Szwajcarii, Francji oraz Czechom. Jedynie norweski "gang Kojonkoskiego" ma siedem miejsc na początku sezonu.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez komando77 » 20 Lis 2009 15:13

No to jesteśmy potęgą w skokach. Zobaczymy, czy pozostali skoczkowie bez Adama będą prezentować poziom z końcówki ubiegłego Pucharu Świata. Ja jestem optymistą i widzę minimum 3 w drugiej serii w większoci konkursów.
"Cały czas do przodu, staramy się, cały czas do przodu."
Awatar użytkownika
komando77
Młodzieżowiec
 
Posty: 258
Rejestracja: 26 Mar 2009 10:25
Miejscowość: Warszawa

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 20 Lis 2009 15:41

Trochę ta potęga ma gliniane nogi ale fakt faktem że jeszcze tak dobrze nie było przed inauguracją sezonu.
Też zawsze jestem optymistą na początku lecz wraz z kolejnymi konkursami zawsze mój optymizm słabnie, gdy okazuje się że jak zwykle jest tylko Adam a reszta gdzieś przepadła(czytaj kwalifikacje). No ale mam nadzieję że w końcu chłopaki wezmą się do roboty i przestaną być wiecznie "młodymi, utalentowanymi", itp.
Ciekaw jestem jak pójdzie Bachledzie bo już nie raz było tak, że latem skakał nieżle a nawet dobrze-jak w tym roku, 2-krotnie pokonał nawet Małysza na PK w Wiśle- a zimą było jak zawsze...
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez dan » 20 Lis 2009 17:54

Nie spodziewałbym się mimo wszystkiego jakiegoś dobrego wyniku po Bachledzie. Ja po cichu liczę, że wreszcie dobrze w większości konkursach zaczną skakać Kamil Stoch i Łukasz Rutkowski, bo już od dawna wiadomo, że to duże talenty, a na razie mieli tylko pojedyńcze występy dobre.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 21 Lis 2009 10:58

W poprzednim sezonie mogliśmy wystawić 5 i szybko się to skończyło. Może będzie dobrze ale 6 na pewno nie utrzymamy.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez matti » 26 Lis 2009 14:04

Przed nami PŚ w Kuusamo! Rusza karuzela w skokach a to oznacza, że sezon zimowy naprawdę już jest!!! Ciekawe w jakiej formie są nasi skoczkowie. Już jutro drużynówka, a w sobotę pierwszy konkurs indywidualny!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 26 Lis 2009 16:19

Ale póki co to normalka. Jak Kuusamo to znaczy że wieje :( i sobie dziś zawodnicy nie potrenują.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 26 Lis 2009 16:35

Jak na razie skaczą i Żyła prowadzi 136 metrów ale myślę że do kwalifikacji dziś nie dojdzie.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 26 Lis 2009 17:07

No to ładnie Adaś 135 metrów , najdalej i to zdecydowanie z czołówki . Schlierenzauer 123,5 a jechali z tego samego rozbiegu.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Menson » 26 Lis 2009 19:30

Dzisiejsze PRZERWANE kwalifikacje pokazały nieudolność Hofera i spółki. Powinni oni kontynuować te kwalifikacje bez względu na odległości skoków. Dla mnie to była prawdziwa amatorka. Jak to możliwe, że tylko to, że zawodnicy skakali pod 70 metrów zaważyło o tym, że kwalifikacje zostały odwołane...
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Laleczka Chucky » 26 Lis 2009 19:32

Zawodnicy chyba nie wrócili na dobre z wakacji, skoki były chwilami słabiutkie.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Janko10 » 26 Lis 2009 22:32

Parę skoków naszych napawa nadzieją. Już widzę to podium drużyny. :D
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 27 Lis 2009 00:34

"Ten wiatr kręcił się, gdy szedł za siatkami, wówczas warunki był dobre i zawodnicy skakali daleko. Gdy o kilka stopni zmieniał się jego kierunek, już mijał on siatki ochronne na buli, a zawodnikom wiało nawet do 4 m/s z tyłu. W takich warunkach nie da się odlecieć" - uważa szkoleniowiec polskiej kadry.

"Nasi zawodnicy skakali tu swoje i trzeba być z tego zadowolonym. Czasem warunki pozwoliły odlecieć, a czasem nie, ale jestem generalnie zadowolony. Jutro konkurs rozpocznie Kamil Stoch, później skoczy Krzysiek Miętus, Piotrek Żyła i zakończy Adam Małysz" - poinformował Kruczek.

Oto prawdziwy powód króciutkich skoków.
Oj, Janko. Chyba jesteś zbyt wielkim optymistą, jak zmieszczą się w "6"-e to będzie sukces. No chyba że wiatr będzie wyprawiał harce to wszystko jest możliwe :wink:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 27 Lis 2009 06:19

Tylko teraz problem bogactwa. Kogo wystawić? :twisted:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 27 Lis 2009 13:44

Proponuję znów zajrzeć jak powstaje Nye Holmenkollen w Oslo. Sporo się zmieniło :D
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Miłosz » 27 Lis 2009 17:37

Ja pierd... Polacy na prowadzeniu po dwóch seriach drużynówki. I co? Startujemy od nowa, bo Fin, Austriak i Norweg zawalili skoki. Hofer do domu!

Tak samo w kwalifikacjach Małysza puścili przy trzech czerwonych światłach. Może opuśćmy to Kuusamo, bo tam od lat cyrki odchodzą...
Miłosz
Junior
 
Posty: 158
Rejestracja: 10 Gru 2007 20:18

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 27 Lis 2009 19:03

Jak dla mnie anulowanie 2 serii to rozsądna decyzja. Jeśli dopuszczą Małysza jako 51 pierwszego (w klasyfikacji druzynówki był drugi minimalnie za Ammanem!!) to dla mnie akurat będą to dobre decyzje. Prawda jest taka że warunki się zmieniły. Jedynie możemy mieć pretensje i skok Małysza. A nawet powinniśmy mieć do niech pretensje!
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 194 gości