Skoki narciarskie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Maro » 17 Mar 2016 18:06

No to jutro 2. miejsce Pietrka i wszelkie możliwe rekordy staną się faktem ;) Świetny występ Słoweńców i gratulacje dla Forfanga - jest chłop niesamowicie ambitny. Nasi bez szaleństw. Ot, typowy występ tego sezonu. Choć na skoki Kamila przyjemnie jest patrzeć. Jutro i w niedziele 8-10 m dalej i będzie top 10 :D NIe popisali się za to sędziowie. Zmiany belek w końcówce to cyrk. Inaczej tego nazwać nie sposób. Dla nich przekroczenie HS-u o metr wiąże sie z największym ryzykiem, więc trzeba belkę obniżyć, najlepiej o 2 stopnie. No cóż, Kranjec i tak im popsuł koncepcję. Co do piosenki - może chociaż dadzą nacieszyć ucho podczas finału w niedziele ;)
"Rodzice pracowali praktycznie przez całą dobę. Dla mnie też sport był jedyną drogą do wyrwania się z tego życia i awansu społecznego." - OEB
Awatar użytkownika
Maro
Młodzieżowiec
 
Posty: 202
Rejestracja: 30 Mar 2009 14:02
Miejscowość: Wrocław

Re: Skoki narciarskie

Postprzez damian940915 » 17 Mar 2016 19:00

Może chociaż w niedzielę dadzą im poskakać z 7-8 belki. Jak ktoś się boi, że przeskoczy skocznię, to przecież trener zawsze może obniżyć. Naprawdę są warunki i potencjał zawodniczy na rekordowy konkurs, taki jak choćby w 2005 roku. Osobiście to mi się marzy, by właśnie Kranjec jako pierwszy pokonał na tej skoczni 250m.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 17 Mar 2016 19:14

Trudno żeby w czwartek o 10 zrobili dzień z rekordami ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Maro » 17 Mar 2016 19:19

RakuNH napisał(a):Trudno żeby w czwartek o 10 zrobili dzień z rekordami ;)


A dlaczego nie? Jakie są przeciwwskazania? Jeśli z góry sędziowie zakładają, że najlepiej by było, jakby skoczkowie grzecznie skakali maksymalnie 210-220 metrów to jest to raczej smutny konkurs pod względem "odległościowego" widowiska. Kranjec poszybował naprawde daleko, ale poza nim? Umówmy się: 232,5 m w 2016 roku na Letalnicy nie robi już jakiegoś piorunującego wrażenia. Takie jest moje zdanie.

Edit: nie chce wyjśc na marudę bo bardzo się ciesze, że zdecydowano się dodatkowy konkurs przeprowadzić, ale jeśli już tak postanowiono to niech on nie będzie traktowany po macoszemu.
"Rodzice pracowali praktycznie przez całą dobę. Dla mnie też sport był jedyną drogą do wyrwania się z tego życia i awansu społecznego." - OEB
Awatar użytkownika
Maro
Młodzieżowiec
 
Posty: 202
Rejestracja: 30 Mar 2009 14:02
Miejscowość: Wrocław

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 17 Mar 2016 19:25

Przesłanka jest jedna i to zasadnicza - marketingowa, komplet na trybunach i miliony przed telewizorami będą od jutra z naciskiem na sobotę i niedzielę. I przesłanka druga już mniej ważna - fizyczna. Lepiej skoczkom dać wycisk w 3-4 dzień na mamucie niż w pierwszy. Przeciążenia przy dalekich lotach są jednak spore.

Najłatwiej o rekord będzie moim zdaniem w drużynówce jak skoczkowie będą wymieszani w grupach. Obecnie czołówka PŚ jest zabetonowana, a w lotach to już jest beton totalny. W drużynówce można pomieszać zawodników w grupach. Stawiam, że kolejne konkursy nie będą aż tak asekuranckie, bo tak na prawdę nie wiele brakło do rekordu - wystarczyłoby żeby Prevc był po pierwszej serii 4. a nie 3. Sam sobie winien :mrgreen:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Wybitny ekspert » 18 Mar 2016 21:13

Horngacher potwierdził swoją kandydaturę. Mam nadzieję że dla wspaniałomyślnego Tajnera to oczywisty wybór i nie wyskoczy z żadnym Maciusiakiem.
Nawiasem mówiąc to niedługo wszystkie reprezentacje będą trenować Austriacy: Austria, Niemcy, Norwegia teraz Finlandia i Polska, a jeszcze o powrocie Pointnera się plotkuje.
Mają chyba teraz więcej trenerów w czołówce niż skoczków. ;)
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Skoki narciarskie

Postprzez damian940915 » 19 Mar 2016 00:28

Widzieliście środowe skoki testowe?
Tilen Bartol to jak w grze DSJ https://youtu.be/4o1TfXPv5vo Niesamowity ten lot, perfekcyjny aż do lądowania :D
Natomiast Ernest Prislic ustał takie coś https://youtu.be/4o1TfXPv5vo
Jeżeli takie "żółtodzioby" skaczą po tyle, to jest nadzieja, że 242 Prevca to nie jest najlepszy wynik weekendu, z drugiej strony na tym 250 m naprawdę trzeba już sporych umiejętności, by to ustać, ale kto jak nie Piotrek?
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 19 Mar 2016 01:13

damian940915 napisał(a):Widzieliście środowe skoki testowe?
Tilen Bartol to jak w grze DSJ https://youtu.be/4o1TfXPv5vo Niesamowity ten lot, perfekcyjny aż do lądowania :D

Ale to już w tym DSJ w którym można sobie było podnieść + belkę na samą górę, bo ten lot tak wyglądał :mrgreen: Wysokość taka że trudno powiedzieć czy on leciał na 260 czy 270 metrów :D

Dziś już jury może już nieco odważniej ustawi belkę, chociaż tutaj bym ich aż tak nie winił. Planica w tym roku okazuje się bardziej dużą skocznią niż mamutem i czołówka nie odskakuje a słabi nie spadają na bulę i ciężko ustawić belkę, bo wyniki są bardzo płaskie. Jeśli najlepsi będą latać 240, to najsłabsi 215, a nie każdy z tych słabszych może być przystosowany do takich odległości.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez figaro56 » 19 Mar 2016 18:02

Norwegowie jak zazwyczaj w tym sezonie zdominowali drużynówkę. Nasi jak to nasi. Nikt nie zepsuł skoku ale do najlepszych to nam jednak brakuje.
Prełc kropnął w drugiej serii 246 metrów i wylądował telemarkiem. Tu chyba ląduje się bezpieczniej na takich odległościach jak w Vikersund. Tylko leci się wysoko aż ciarki takiego z lękiem wysokości jak ja przechodzą. Na norweskim mamucie leci się zupełnie inną trajektorią.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Maro » 19 Mar 2016 18:58

DSJ :D Ale rzeczywiście, skok Bartola przypominał wysokość lotu w Australii K240 w deluxach :D Co do skoczni, figaro słusznie zwrócił uwagę na parabolę lotu. Nie wiem czy to ostatnia przebudowa skoczni, czy technika skakania nieco się zmieniła, w każdym razie większość skoczków leci za wysoko, a przynajmniej takie sprawiają wrażenie. Być może jedynymi, którzy byliby w stanie wylądować odległości 250+ z tak dużej wysokości to Kranjec i Prevc. Bobik głównie dlatego, że to skoczek o wprost niesamowitych umiejętnościach latania na mamutach. On chyba nawet ze złamaną nogą byłby w stanie walczyć w czołówce na mamucich skoczniach. No a Peter pokazał chociażby na MŚ w lotach, że potrafi wylądować prawie na płaskim i jeszcze zamarkować lądowanie :P
"Rodzice pracowali praktycznie przez całą dobę. Dla mnie też sport był jedyną drogą do wyrwania się z tego życia i awansu społecznego." - OEB
Awatar użytkownika
Maro
Młodzieżowiec
 
Posty: 202
Rejestracja: 30 Mar 2009 14:02
Miejscowość: Wrocław

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 19 Mar 2016 20:26

To po prostu stał się teraz "nielotny mamut", bo antylotnik Fettner który w Kulm i Vikersund walczył o życie nagle włącza Austriaków do walki o drugie miejsce. Tak samo przyzwoicie tutaj skaczą nielotni Czesi z Koudelką na czele, a z kolei Stjernen to skacze ani ciutki lepiej niż na skoczniach dużych. Różnice między zawodnikami są małe - najlepsi niewiele odlatują a słabi nie spadają na bulę - nawet Amerykanie sobie dali radę i skakali w okolicach 200.

Jak dla mnie najciekawszy mamut to Vikersund, w Kulm też trzeba umieć odlecieć, zobaczymy jak będzie w Oberstdorfie a Planica to taka powiększona duża skocznia. Klimat finału sezonu i 30,40 czy 50 tysiecy kibiców dodaje "uroku" ale w tym roku wyniki są dziwne.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez damian940915 » 19 Mar 2016 22:28

Dopiero zobaczyłem, że zamiast środowego skoku Prislica, dałem drugi raz to samo :( Więc czas na rehabilitację, jak ktoś jeszcze nie widział https://www.youtube.com/watch?v=KbYtnin1DD8 Stylowo było też bardzo poprawnie

Wyniki rzeczywiście mocno "płaskie". Warunki są stabilne, może dlatego tak to się wszystko układa. Mi osobiście się Planica jakoś dużo bardziej podoba od Vikersund czy Kulm właśnie ze względu na tą parabolę lotu. Być może jednak to na tych dwóch skoczniach bardziej liczy się takie wyszukiwanie noszenia, do czego trzeba się po prostu urodzić, no i raczej bezpieczeństwo jest większe, co w przypadku chęci uzyskiwania coraz to dalszych skoków jest zdecydowanie nie bez znaczenia. Wyobrażam sobie skok 300 m na skoczni o paraboli Vikersund, na Planicy już raczej nie, albo raczej będzie to dużo trudniejsze do ustania nawet przy odpowiednio zrobionym zeskoku. Prędkości na Planicy są teraz jakieś 7 km/h wyższe niż na Vikersund. Może błędne założenia biorę, ale jak się popatrzy na wyniki z ubiegłych lat, to jedna belka to jakieś 0,6 km/h różnicy w prędkości. Ta sama jedna belka, to też różnica w długości lotu o jakieś 6 metrów. Nie trzeba być wielkim matematykiem, by stwierdzić, że podwyższenie prędkości na rozbiegu Vikersund o 6 km/h ze 100 do 106-107 km/h daje skok dłuższy o 60m! Kwestia odpowiedniego kąta nachylenia zeskoku, by skoki na odległość 300 m mogły stać się faktem.
Dla mnie i tak pod względem przyjemności oglądania nic nie przebije Certaka w Harrachovie sprzed przebudowy. Jak się patrzy na pojedynki Małysza z Hannawaldem i Jussilainenem z 2001 roku, to tam te wysokości naprawdę zapierały dech w piersiach. Po przebudowie Oberstdorfu, czeska skocznia, która i tak dość rzadko gości w PŚ, może mieć już całkiem problem, by rozgrywano tam zawody. Na domiar złego jeszcze mają pecha do warunków.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 19 Mar 2016 23:02

Czesi zasadniczo nie chcą organizować PŚ. Oni mają budżet 10 razy mniejszy niż Finowie na swoje kadry skokowe o innych drużynach nie wspominając (przypominam, że są tuż za nami w PN) i ich nie stać na nic. Zimą mają czynny Harrachov, latem Liberec i tak się tam u nich kręci ale nikt tam PŚ nie chce, więc de facto mamuta w Harrachovie powoli można już zaorać - nie wiem czy będą jeszcze na nim MŚwL.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 20 Mar 2016 11:07

Póki Stoch będzie w formie to Czesi mają argument, tysiące polskich kibiców ;) . W Planicy zawsze wysoko się leciało ale teraz na dole trochę przegięli z profilem skoczni. Jeśli miałby paść rekord to chyba tylko Prevc jest w stanie to ustać, ew. Kranjec. Teraz brakuje takiego Ingebrigtsena w formie, który leciał bardzo płasko ale odlatywał w końcówce ;) .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez figaro56 » 20 Mar 2016 20:03

A u nas w ramach rozliczenia sezonu rzucili się sobie do gardeł. Wszyscy nagle zaczęli mówić co było źle a atmosfera w kadrze pod psem. Każdy ma jakieś pretensje mniejsze lub większe. Teraz się dowiadujemy, że Kruczkowi brak było autorytetu a mówiąc prostymi żołnierskimi słowami jaj aby coś od zawodników wyegzekwować. Taki na przykład Żyła uparcie nie poprawiał pozycji dojazdowej za co u każdego trenera wyleciałby z kadry na zbity ryj. Rywalizacja i brak współpracy między kadrami A i B.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 20 Mar 2016 20:53

Teraz się obudzili - Żyła właśnie został wywalony z kadr, ze Szturcem sobie wypracowali takie koślawe zjeżdżanie i poprawianie pozycji skończyło się katastrofą w Soczi. Dopóki Żyła nie kombinuje to skacze raz na 10 miejsce, raz na 40 a jak kombinuje to kwalifikacji nie przechodzi. Oczywiście można próbować, ale może to już zakończyć jego karierę.

Cóż, szambo wybiło. Teraz każdy ma coś do powiedzenia i do zarzucenia, a Horgacher jest najlepszym trenerem na świecie i nikt go 10 lat temu nie zatrzymał w Polsce?

A loty w Planicy niestety rozczarowujące, Vikersund pewnie dostanie ten turniej norweski żeby było jakieś konkretne latania ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Wybitny ekspert » 20 Mar 2016 21:37

RakuNH napisał(a):Teraz się obudzili - Żyła właśnie został wywalony z kadr, ze Szturcem sobie wypracowali takie koślawe zjeżdżanie i poprawianie pozycji skończyło się katastrofą w Soczi. Dopóki Żyła nie kombinuje to skacze raz na 10 miejsce, raz na 40 a jak kombinuje to kwalifikacji nie przechodzi. Oczywiście można próbować, ale może to już zakończyć jego karierę.

Cóż, szambo wybiło. Teraz każdy ma coś do powiedzenia i do zarzucenia, a Horgacher jest najlepszym trenerem na świecie i nikt go 10 lat temu nie zatrzymał w Polsce?

A loty w Planicy niestety rozczarowujące, Vikersund pewnie dostanie ten turniej norweski żeby było jakieś konkretne latania ;)


Dawno nie czytałem takich bzdur.
1. Przecież Szturc wcale nie popiera tego co robi Żyła na dojeździe i go sam przekonywał żeby jeździł "po bożemu".
Pierwszy lepszy artykuł o tym.
http://eurosport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/garbik-zyly-martwi-trenerow-nawet-malysz-go-nie-przekonal/q5r1c

Jak się nie chce komuś czytać to kluczowy cytat Szturca:
- Pracowaliśmy przede wszystkim nad tym, żeby zaraz po ruszeniu z belki nie schodził tak nisko tym biodrem. W ubiegłym roku udało nam się wyeliminować to. Powrócił jednak do tej pozycji dojazdowej, w której aktualnie jeździ. Czyli zaraz po ruszeniu z belki nisko ustawia biodra. On to tłumaczy tym, że ma lepsze czucie dojazdu. To jest moim zdaniem takie widzimisię Piotrka. Możliwe, że on się dobrze w tej pozycji czuje, ale nie zawsze potrafi tę pozycję stabilnie ułożyć do momentu odbicia - powiedział trener KS Wisła Ustronianka, z którym często ćwiczy Żyła.

- Jeszcze na wiosnę tego roku próbowaliśmy coś zmienić, ale Piotrek nie dał się przekonać. I jeździ tak do dzisiaj - dodał.


2. Nie słyszałem żeby ktoś mówił że Horngacher to najlepszy trener na świecie, wszyscy mówią że to najprawdopodobniej najlepszy trener z tych którzy chcą i mogą dla nas pracować. A co do jego zatrzymania w Polsce to mało to razy w różnych sportach rezygnowaliśmy z zawodników czy trenerów którzy po latach za granicą robili wielką karierę. Poza tym Tajner przejął PZN i nie zależało mu na pozostawieniu tych trenerów tylko wsadzeniu swoich. Jedynym wyjątkiem była kadra A gdzie musiał wziąć kogoś doświadczonego dla Adama Małysza.

3. A co do konkretnego latania to porównanie tegorocznych konkursów w Vikersund i Planicy (tylko 3 konkursy indywidualne):
Vikersund - połowa skoków na bulę koło 150 metrów i tylko jeden jedyny skok powyżej 240 metrów
Planica - 90 % skoków powyżej 200 metrów i 4 skoki powyżej 240
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 20 Mar 2016 23:16

Miałem Ci też coś napisać o "steku bzdur" ale nie będę robił wycieczek. Pisząc poważnie, tradycyjnie czepiasz się na siłę bo masz jakiś "problem" do mnie i za punkt honoru wybrałeś sobie czepianie się o wszystko nawet jak nie ma za bardzo o co. Zazwyczaj piszę coś co do czego jestem pewien więc oczywiście możemy rozwalać wątek - proszę bardzo :mrgreen: Przepraszam wszystkich, którzy będą musieli przez to przebrnąć ;)

1. A co konkretnie robi Żyła? Do czego się konkretnie odnosisz, bo ilość nienaturalnych ruchów jest ogromna. Żyła kiedy odnosił największe sukcesy, zawsze robił "garbik" i jeździł koślawo na progu, ostatnio jeździ jeszcze bardziej koślawo ze względu na ułożenie kolan ale faktem jest że w czasie najlepszych skoków wyglądał na progu dziwacznie.

https://www.youtube.com/watch?v=yKsdSjqigbk - 2007 Żyła jeździ normalnie i wylatuje z kadr,

https://www.youtube.com/watch?v=pffor1AmG9s - 2013 Żyła jeździ jak pokraka (garbik jest widoczny nawet z tej kamery) i robi jakieś wygibasy po odbiciu z belki i ma najlepszy okres w karierze.

Ale na szczęście przed Soczi pojawiają się eksperci i presja na Żyłę, żeby zmienił pozycję i będzie "mistrzem" jak tylko zacznie jeździć normalnie i efektem była totalna katastrofa na igrzyskach.

W dalszej części wywiadu Żyła tłumaczy, na czym polega jego problem na skoczni. - Przed igrzyskami zmieniłem pozycję przy dojeździe do progu skoczni. Według mnie nie była niższa, tylko bardziej aktywna. Kolana bardziej z przodu przed odbiciem. Umiałem ją stosować na treningu, a nie wyszło w zawodach, przy mocnym stresie. Odbicie odbywało się już od palców, a przez to nie było czym "pchać". Można tylko wyciągnąć nauczkę na przyszłość - stwierdził Żyła.

Sam linkujesz ten artykuł, czym popierasz wszystko co napisałem: http://eurosport.onet.pl/zimowe/skoki-n ... onal/q5r1c

Po 1 była ogromna presja na Żyłę przed Soczi, żeby zmienił pozycję i będzie wymiatał i w końcu się pod tym ugiął i zaczął kombinować. A po drugie sam Żyła mówi tak:

Większość osób bawi ta moja pozycja najazdowa, a mi ona pomaga. Nad tą pozycją pracowałem dwa lata z Jasiem Szturcem. Wiadomo, że ten przysiad wyglądał trochę inaczej na początku. Próbowałem w nim wiele różnych rzeczy - tłumaczył Żyła.

Na szczęście Ty wiesz lepiej od samego zawodnika :lol:

2. Przecież Horgnacher nie zrobił żadnej kariery "medialnej" jako głowa jakiejś kadry - przez 10 lat był w cieniu i być może wykonywał dobrą robotę, ale jak odejdzie z kadry to niewielu Niemców to zauważy. Po prostu sobie żył przez 10 lat w jednej kadrze i sobie pracował będąc za plecami Schustera. Ja się odnoszę co zupełnie czegoś innego - nie do tego, że Horgacher jest uważany za dobrego trenera a do tego że wszyscy oceniają pozytywnie jego 2 lata pracy w Polsce. Czyli wszyscy uważają że było OK i dlaczego zrezygnowano z niego razem z Kuttinem? Jak już chciano zrezygnować to można było z samego Kuttina po prostu, który żegnał się w nieco gorszej atmosferze. To raczej ten punkt z listy tych gdzie się mnie czepiasz dla zasady bo mniej więcej się z Tobą zgadzam co do meritum ale nie do końca o tym pisałem, bo ja nie atakuje Horgachera tylko po co wypuszczano do niemieckiej kadry B (później asystenta w A) kogoś tak dobrze ocenianego? Rozumiem jakby go ktoś podkupił na głównego trenera ale tak wypuścić człowieka?

3. Jeden skok powyżej 240 metrów w Vikersund? Nie wstyd Ci zarzucać komuś "stek bzdur" i później wystrzelić z czymś takim? :shock: Nie będę zamiast Ciebie liczył tych skoków, ale zapewniam Cię, że jest to wielokrotność jedynki ;)

Poza tym mi nie chodzi tylko o odległość. Planica zawsze była przyjaznym mamutem a teraz jest bardzo przyjaznym. Jury nie ryzykuje z belką bo słabi skaczą zbyt daleko a najlepsi nie odskakują i wyniki są bardzo płaskie. W porównaniu do Vikersund czy Kulm jest w ogóle nieselektywny i lotnicy niewiele zyskują, a zawodnicy typu Fettner czy Koudelka, którzy na mamutach skaczą jak dzieci we mgle w takiej Planicy prezentują się solidnie i skaczą w pewnym sensie w "jedną dziurę" z całą resztą. Ja wolę jak najlepsi skaczą daleko, a słabi blisko a nie jak słabi skaczą daleko a najlepsi tylko trochę dalej.

Kwestia gustu, nie narzucam nikomu swojego zdania ale dla mnie prawdziwe loty to Vikersund, w dużej mierze Kulm, być może Oberstdorf a Planica to bardzo duża i przyjazna skocznia na której kończy się sezon.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez figaro56 » 20 Mar 2016 23:39

Horngacher właśnie w Polsce wyrobił sobie dobrą markę. Wszyscy pamiętają jego pracę i dobrą relację ze skoczkami i pewnie dlatego tak duże poparcie dla jego kandydatury.
Wracając do Kruczka to o jeden sezon za długo był tym trenerem. Sam chciał odejść po tamtym sezonie i to byłaby bardzo dobra dla niego sytuacja a tak tym sezonem trochę sobie w papierach nabałaganił. W myśl zasady na pochyłe drzewo kozy skaczą teraz wypomina mu się różne rzeczy. Kogo to faktycznie trenował a kogo nie a za kogo spijał tylko śmietankę.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Wybitny ekspert » 20 Mar 2016 23:44

Krótko na temat Pana wyczerpującego (szczególnie czytającego) wywodu:
1. Cytat Szturca przytoczony przeze mnie jest dosyć jednoznaczny. Nie wiem co tu można jeszcze dodać.
2. Horngacher nie zrobił kariery medialnej... itd. O tym w ogóle nie było rozmowy, co to ma do rzeczy? Kuttina nikt nie pożegnał, sam mówił o odejściu już na wieść o tym że Tajner został prezesem PZN i tak się potem stało. (od razu uprzedzam że nie byłem i nie jestem zwolennikiem Kuttina).
3. Tu przyznaję się do błędu w podanej przeze mnie liczbie. W wyniku przeoczenia wyników ostatniego konkursu. Nie zmienia to faktu że dużo więcej dalekich lotów było w Planicy a nie w Vikersund.

PS: Może mi Pan wierzyć lub nie, ale odpowiadając na pierwszy post nawet nie zwróciłem uwagi na autora. Naprawdę mam lepsze zajęcia niż ciągłe tropienie tego co Pan pisze.
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 202 gości