Skoki narciarskie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Bocian » 27 Gru 2018 00:39

Obejrzałem sobie MP. Wielka sensacja, wicelider klasyfikacji generalnej PŚ, na mistrzostwach swojego kraju zajmuje dopiero 6 miejsce....pytanie, czy poziom MP był aż tak wysoki, czy raczej Pioterek dał na tych zawodach, aż takiego ciała? Wydaje mi się jednak, że raczej to drugie :?

Zastanawiam się nad przyszłością polskich skoków. Wiem mamy Kamila, Piotrka, Kubackiego.....ale zastanawiam się nad tym co potem? Jak tak patrzę sobie na wyniki imprez młodzieżowych, to zastanawiam się nad tym, czy nie powinniśmy zacząć się martwić nad naszymi skokami? Od 2014 roku, nasi młodzieżowcy nie zdobyli na MŚJ, żadnego medalu. Ani indywidualnie, ani drużynowo. Popatrzyłem sobie na wyniki naszych 4 ostatnich medalistów MŚJ w rywalizacji PŚ i poza Kotem, te osiągnięcia nie powalają na kolana. Taki Wolny, po złocie w 2014, punktował w PŚ 19 razy....tyle że jego najlepszy wynik to 11 miejsce.

A mogliśmy mieć skoczka lepszego od Stocha i Małysza....tyle że sodówa uderzyła łepkowi do głowy i zmarnował wielki talent. :roll:
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Kisik94 » 27 Gru 2018 10:37

Bocian napisał(a):Obejrzałem sobie MP. Wielka sensacja, wicelider klasyfikacji generalnej PŚ, na mistrzostwach swojego kraju zajmuje dopiero 6 miejsce....pytanie, czy poziom MP był aż tak wysoki, czy raczej Pioterek dał na tych zawodach, aż takiego ciała? Wydaje mi się jednak, że raczej to drugie :?


Ja bym to nazwał raczej wpadną Piotrka. Zresztą jak pokazuje historia Stocha z ostatnich dwóch lat, nie trzeba zdobywać złota MP, by później dominować na TCS.

Bocian napisał(a):Zastanawiam się nad przyszłością polskich skoków. Wiem mamy Kamila, Piotrka, Kubackiego.....ale zastanawiam się nad tym co potem? Jak tak patrzę sobie na wyniki imprez młodzieżowych, to zastanawiam się nad tym, czy nie powinniśmy zacząć się martwić nad naszymi skokami? Od 2014 roku, nasi młodzieżowcy nie zdobyli na MŚJ, żadnego medalu. Ani indywidualnie, ani drużynowo. Popatrzyłem sobie na wyniki naszych 4 ostatnich medalistów MŚJ w rywalizacji PŚ i poza Kotem, te osiągnięcia nie powalają na kolana. Taki Wolny, po złocie w 2014, punktował w PŚ 19 razy....tyle że jego najlepszy wynik to 11 miejsce.


Owszem, już dwa lata temu niektórzy bili na alarm, że jak nie nastąpi poprawa, to po igrzyskach w Pekinie, może nas czekać co najmniej kilkuletnia przerwa w sukcesach w skokach. Póki co jedynym z młodszych zawodników, który daje nadzieję na przynajmniej dobre występy to Kuba Wolny. Po nim jest straszna wyrwa w kolejnych rocznikach, w juniorach nie ma skoczka, który dawałby szansę na cokolwiek. Chociaż ostatnio nastała u nas "moda" na osiąganie bardzo dobrych wyników dopiero po ukończeniu 25 lat, więc jeszcze nie można skazywać na stracenie Zniszczoła czy Murańki.


Bocian napisał(a):A mogliśmy mieć skoczka lepszego od Stocha i Małysza....tyle że sodówa uderzyła łepkowi do głowy i zmarnował wielki talent. :roll:


Masz na myśli Żyłę?
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Bocian » 27 Gru 2018 10:41

Kisik94 napisał(a):Masz na myśli Żyłę?


Rutkowskiego 8-)
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Kisik94 » 27 Gru 2018 11:02

To w takim razie się zgadza. Mateusz zamiast pójść na skocznię, wolał skręcić do sklepu monopolowego.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Bocian » 05 Sty 2019 12:50

Patrząc na to jak, nas skoczkowie radzili sobie w PŚ do tej pory, można uznać że ich start w tegorocznym T4S jest poniżej oczekiwań. Ostatni konkurs słabizna. :?
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Bedrzich » 08 Sty 2019 12:26

Chopy, wy sobie żartujecie, czy co???
Ja powiem tak, Stoch troszkę słabiej, ale świetna wiadomość jest taka, że jak on radzi sobie gorzej, to zastępują go inni. Najpeirw zaczął skakać świetnie Żyła, a teraz na turnieju błysnął formą Kubacki. I to znaczy, że jest bardzo dobrze - jak nie jeden, to drugi, a w razie czego trzeci. Wszystkie drużyny chciałyby mieć takie kłopoty. Obejrzałem TCS po chyba 4 latach nie oglądania i nawet mi się spodobało, chociaż dalej mnie wkurza to skakanie z belką najazdową i że teraz wszystko wylicza komputer, a człowiek nic nie wie... Jak byłem mały smark i zacząłem oglądać skoki, to Polacy oglądali skoki dla Piotra Fijasa, a to był nasz jedyny dobry skoczek (ja miałem oczywiście jeszcze do kibicowania Ploca i Parmę). Podium w Pś świata, to się zdarzało 1-2 razy w roku, a człowiek i tak czekał.
Ujmę to tak - pierwsze - bardzo dobrze, że jest w tym momencie trzech takich polskich skoczków, których stać na wygrywanie. Spoko - Kobayashi nie będzie wygrywał wiecznie i na pewno któryś z nich wygra.
Po drugie - wiadomo, że w skokach narciarskich najbardziej się liczą mistrzostwa, olimpiada i TCS. W TCS-ie nie było tak żle, bo przecież Kubacki wystrzelił z formą znienacka i można powiedzieć, że zastąpił Żyłę i naprawdę mało mu zabrakło do podium w klasyfikacji turnieju. Są jeszcze mistrzostwa i po nich można rozliczać skoczków, bo to jest impreza docelowa.
Co zaś do naszej drużyny, to powiem tak. Na razie według mnie jest bardzo dobrze, bo jest trzech świetnych zawodników. Medal drużynowy, to oni prawie na 100 procent wywalczą i powinien być złoty. o jakiś indywidyualny też byłbym spokojny. Wiadomo, że stosunkowo niedługo skonczą kariery Hula, Stoch i Żyła. Wydaje mi się, że jeśli dalej świetnie będzie skakał Kubacki, formę ustabilizuje Kot, Wolny juz jest na dobrym poziomie. Mi się wydaje, że Wolny już niedługo zacznie się pojawiać "10". Przez ten czas niech się rozwiną i ustabilizują np. Zniszczoł, Pilch, Kantyka czy Wasek i nawet nie odczujemy, ze jest gorzej.
Żeby tylko nasi reprezentanci w innych dyscyplinach radzili sobie tak "kiepsko" jak w skokach...
Ostatnio edytowany przez Bedrzich, 08 Sty 2019 16:34, edytowano w sumie 1 raz
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Kisik94 » 08 Sty 2019 14:35

Na samym TCS było jednak gorzej niż na początku sezonu. Kamilowi brakowało jednego lepszego skoku do podium. Piotrek obniżył loty i zamiast walczyć o podium, rywalizował o miejsca na przełomie 1/2 dziesiątki. Kuba stał się jeszcze bardziej nierówny niż 3-4 tygodnie temu. Maciek i Stefan poza jednym niezłym skokiem nie ruszyli do przodu. Jedynym dużym plusem postawa Dawida, który do samego końca walczył o podium w całym turnieju. Szkoda tego 2 skoku w Innsbrucku, bo wtedy miałby spory zapas nad Leyhe. Niemniej zgadzam się z Bedrzichem, że jeżeli byłyby w innych dyscyplinach tylko takie problemy jak tu w skokach, to na sukcesy na igrzyskach czy mistrzostwach świata czekalibyśmy z uśmiechem na twarzy.

Warto odnotować przy okazji wyczyn Kobayashiego. Mając formę od samego początku sezonu, udało mu się ją dociągnąć do tego czasu i wygrać wszystkie cztery konkursy. Jordi pisał w trakcie konkursów na czacie, że Niemcom pomagają te bonifikaty za wiatr, a chciałbym tylko wspomnieć, że w Garmisch-Partenkirchen gdyby nie te przeliczniki to na bank przegrałby konkurs z Eisenbichlerem. W Oberstdorfie też nie byłaby pewna wygrana, bo Kraft skoczył o pół metra więcej niż Japończyk, więc pewnie noty za styl byłyby decydujące. Wracając do spraw czysto sportowych, to coraz pewniejsza jest kryształowa kula dla Japończyka, bo na ten moment nie widać przede wszystkim rywala, który mógłby za 2-3 tygodnie zacząć porządnie odrabiać punkty w generalce.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Skoki narciarskie

Postprzez biathlonfan94 » 08 Sty 2019 16:49

Co do oceny T4S w wykonaniu naszych to pełna zgoda z poprzednikami był po prostu dobry i nie ma co narzekać. Dwie poprzednie edycje były świetne dla naszej reprezentacji ale wiadome było, że nie będzie to trwało rok w rok. Co do przeliczników wspomnianych przez Kisika, to może wiele osób mnie nie poprze to jestem wielkim fanem, od czasu ich wprowadzenia nie mieliśmy praktycznie przypadkowego zwycięzcy od kilku lat kiedy już skończono wszelkie testy tego systemu, do tego dzięki przelicznikom Stoch został mistrzem olimpijskim w Korei na przykład. Co innego konkurs na skoczni normalnej, bo tam nie przeliczniki zawiodły tylko konkurs w ogóle nie powinien się odbyć. Natomiast jestem mega zaskoczony co do opinii dotyczącej przyszłości polskich skoków Hula moim zdaniem już dużo nie zrobi, Kot to nie wiadoma do tego jego wypowiedzi, że skoki nie są najważniejsze i można robić inne ciekawe rzeczy w życiu (zgoda, ale chodzi o ogólny ton). Myślę, że zostaniemy niemal z niczym albo około dzisiejszego poziomu Austrii po IO w 2022 roku wtedy Stoch Żyla Hula mogą powiedzieć pas, a my zostaniemy tylko z Kubackim i Wolnym, który według niektórych jest młody i ma czas a prawda jest taka, że to gruba przesada. Polska jest chyba jedyna reprezentacją, która od 3 lat nie wprowadziła żadnego nowego skoczka do pierwszej reprezentacji, aktualnie mamy najstarsza reprezentacje w PS a młodych nie widać jest niby Wąsek przyzwoity i Pilch, ale ten ma bardzo słaby sezon właściwie kluczowy bo często młodzi skoczkowie maja problem około 18 roku życia kiedy przestają rosnąć i zmieniają się parametry organizmu i trzeba trochę inaczej skakać. Ale go jeszcze nie można skreślać oczywiście, bo to on ma czas a nie Wolny. W kadrze B na pewno nie ma oparcia więc trzeba liczyć na to ze wyskoczy ktoś o kim aktualnie nie mamy pojęcia.
biathlonfan94
Kadra B
 
Posty: 599
Rejestracja: 03 Gru 2014 23:36
Miejscowość: Gdańsk/Elbląg

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Bedrzich » 08 Sty 2019 21:52

No to jednak nie jest do końca tak. Próbowaliśmy wprowadzać różnych i z tych różnych został jeden, który się zadomowił w pierwszej reprezentacji - nazywa się Jakub Wolny. W sezonie 15/16 został wypróbowany w 4 konkursach - trudno powiedzieć, aby był w 1 reprezentacji. W sezonie 16/17 - w 1 konkursie (w Wiśle, z kwoty startowej). Tak naprawdę skacze w 1 reprezentacji od sezonu 17/18, czyli jak na razie 1,5 sezonu. To prawda, nie jest już taki młody, ale zawodnicy się różnie rozwijają. Ja tam w niego wierzę i myślę, że wkrótce będziemy go widywać w "10". A Zniszczoł i spółka maja myślę, jakieś 2 sezony, do momentu kiedy odejdą Stoch i Żyła i mam nadzieję, że do tego czasu się poczynią postępy...
Ostatnio edytowany przez Bedrzich, 08 Sty 2019 22:11, edytowano w sumie 1 raz
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

Re: Skoki narciarskie

Postprzez mati777 » 08 Sty 2019 21:55

Jak myślicie Jojo Sushi jest w stanie taki poziom utrzymać do końca sezonu a w przyszłości wejść do topu skoczków w historii np.Stoch,Małysz,Ammann,Schlierenzauer?
Visca el Barça!
mati777
Junior młodszy
 
Posty: 56
Rejestracja: 25 Cze 2015 15:20

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Bocian » 02 Lut 2019 00:00

Nie miałem okazji obejrzeć dzisiaj lotów. Jakie były warunki? Najpierw Stoch z Żyłą na dwóch pierwszych miejscach a potem obaj wypadli z podium....Szczerze mówiąc, to od T4S, ta dyspozycja naszych zawodników jest dość nierówna. Czy powinniśmy się martwic? W końcu pierwsze zawody skoczków na MŚ, za ledwie 3 tygodnie.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Kisik94 » 02 Lut 2019 00:26

Warunki były przez prawie cały konkurs w miarę wyrównany. Słowo klucz "prawie", bo w pierwszej serii Wolny skorzystał z chwilowej poprawy warunków i skończył ją na 8 miejscu. W drugiej serii wszystko szło tak jak trzeba do skoku Kubackiego. Po nim warunki się zmieniły na znacznie gorsze i nikt ze skaczących nie był już w stanie wejść na podium.

Co do formy naszych i nie tylko to jest ona u większości dość nierówna. Kobayashiemu też chyba powoli zaczyna brakować tego paliwa, które go napędzało od początku sezonu do TCS włącznie. W zasadzie teraz na głównego faworyta mistrzostw zaczyna powoli być kreowany Kraft, bo jego forma jest chyba najstabilniejsza ze wszystkich. Ja lotów w kontekście MŚ nie biorę do końca za jeden z wykładników formy, bo są zawodnicy, którzy czują się ryba w wodzie. Bywało, że niektórzy nieraz mieli problemy z wejściem do 2 serii na innych skoczniach, a na mamutach potrafili rywalizować o pierwszą dziesiątkę. Zresztą nawet konkursy w Lahti i Willingen mogą nam namieszać w głowach, bo pamiętam jak w sezonie 14/15 Stoch wygrał konkursy w Sapporo i we wspomnianym Willingen oraz był na podium w Titisse-Neustadt, by potem na MŚ w Falun nawet nie powalczyć o medal indywidualny.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Skoki narciarskie

Postprzez biathlonfan94 » 03 Lut 2019 11:19

Na pewno jeśli chodzi o formę naszych, to ciężko powiedzieć żeby była stabilna, Żyła po świetnym początku potem dużym kryzysie teraz jakby znów dobrze skacze, choć może to być tylko przez rodzaj skoczni, bo na mamutach zawsze był dobry. Kubacki po piątkowym podium wczoraj dwa średnie skoki, ale moim zdaniem Kubacki to nie tam mentalność na wielkiego skoczka, paradoksalnie to Kamil skacze najrówniej w tym sezonie większość jego skoków jest dobra, ale nie jakaś pozwalająca walczyć o zwycięstwa, tylko dająca miejsce od 3 do max. 8-10 w każdym konkursie. Kot i Hula skaczą są bez formy cały sezon, tu bez zmian tylko Kot jakby minimalna poprawa ostatnio, natomiast Wolny poza pierwszym miesiącem trwania PS coraz słabiej, piątkowe 8 miejsce po pierwszej serii to raczej szczęście do warunków, które w drugiej serii zostało zweryfikowane.
biathlonfan94
Kadra B
 
Posty: 599
Rejestracja: 03 Gru 2014 23:36
Miejscowość: Gdańsk/Elbląg

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Bocian » 04 Lut 2019 09:08

Dzisiaj w nocy umarł Matti Nykaenen :( Cóż kolejne zawody z czarnymi opaskami.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Skoki narciarskie

Postprzez carabanchel » 04 Lut 2019 10:10

Matti R.I.P. Skoczek wszechczasów! :cry:
carabanchel
Młodzieżowiec
 
Posty: 351
Rejestracja: 16 Gru 2010 10:24

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Kisik94 » 04 Lut 2019 11:36

Kamil wczoraj o ile dobrze kojarzę wyrównał rekord należący właśnie do Nykanena i Schlierenzauera, jeśli chodzi o wygrywanie co najmniej jednego konkursu w każdym roku z rzędu. A dzisiaj już nie ma z nami jednego z tych rekordzistów. Miał swój rozrywkowy świat ale mimo wszystko śmierć śmiercią i niech spoczywa w pokoju :|.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Bocian » 23 Lut 2019 16:57

I jak przewidywałem, już podczas T4S, doszło do katastrofy na Bergisel. Nie dość, że nie mamy, żadnego medalu, to tylko jeden z naszych znalazł się w czołowej dziesiątce. Stoch znów potwierdza, że troche jednak do Małysza mu troszkę brakuje. Kolejne MŚ, na które przyjeżdża jako zawodnik z Top3 klasyfikacji PŚ...i nie jest w stanie zdobyć medalu. Pytanie, co jest tego przyczyną? Błędy w przygotowaniu? A może naszym skoczkom do głowy uderzyła trochę sodówa? Mam nadzieję, że dzisiejszy konkurs, to będzie dla naszych "orzełków" kubeł zimnej wody, który pomoże im się ocknąć przed jutrzejszą drużynówką i małą skocznią.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Skoki narciarskie

Postprzez figaro56 » 24 Lut 2019 18:28

Na drużynówce też bez medalu. Wszystkie nadzieję teraz związane ze skocznią normalną. Oczywiście chodzi o konkurs indywidualny bo chyba nie czają się na medal w mieszańcu. Na to dziewczyny jednak za słabe a i chłopaki formą póki co na kolana nie powalają. Z drugiej strony to sport a do tego skoki, więc dopóki zawodnik w powietrzu dopóty szansa jest. A tak na poważnie to jednak trochę się zawiodłem a nawet więcej niż trochę. Ostatni występ przed MŚ w drużynówce i deklasacja i gdzie ta forma się podziała?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Skoki narciarskie

Postprzez mareqna » 25 Lut 2019 14:17

Jakie my mamy skoki? ile można wygrywać Stochem i dwoma średniakami czyli Żyłą i Kubackim.Gdzie Polacy w Pucharze Kontynentalnym?Gdzie jest zaplecze?gdzie juniorzy? czy zna ktoś utalentowanego młodego skoczka? To co do tej pory wycisnął z naszych chłopaków Stefan Horngacher to czapki z głów ale nic nie trwa wiecznie i z Kamilem Stochem skończą się polskie skoki tak jak biegi z Justyną Kowalczyk. :cry:
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Bedrzich » 28 Lut 2019 21:54

W Przeglądzie sportowym dziś artykuł Parfjanowicza o tym, że nie martwi go ewentulane odejście Horngachera, ale to co się stanie z polskimi skokami po odejściu Stocha, Kubackiego i Żyły co pewnie niedługo nastąpi. Pisał u nas o tym Mareqna, pisał Kisik, chyba też Bocian - i jest w tym sporo racji. Ja trochę wierzę w Wolnego i Kota, może ktoś jeszcze odpali, ale coś mi się też zdaje, że polskich kibiców rozpieszczonych erą Małysza i Stocha może czekać spory zawód...
Bedrzich
Mistrz Świata
 
Posty: 1232
Rejestracja: 11 Mar 2012 10:11
Miejscowość: Gduńsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 47 gości