Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Ile polscy sportowcy zdobędą medali na IO w Rio de Janeiro?

0
2
5%
1-4
0
Brak głosów
5-7
2
5%
8-10
6
16%
11-13
14
37%
14-16
6
16%
17-19
0
Brak głosów
20 lub więcej
8
21%
 
Razem głosów : 38

Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez leosiek » 19 Lut 2016 21:04

Cholera, wiem, że jest dopiero luty, ale nie mogę się już powstrzymać :D Najważniejsza impreza sportowa zbliża się wielkimi krokami, czas więc tradycyjnie na początku na debatę(i ankietę) na temat polskich szans na tegorocznych Igrzyskach. Londyn nie był delikatnie mówiąc dla nas udany, ale że optymizm trzyma się mnie jeszcze o tej porze roku typuję, że uda nam się minimalnie przekroczyć barierę 10 medali.
leosiek
Młodzieżowiec
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Lut 2012 16:13

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez jaca9876 » 20 Lut 2016 09:21

Zaznaczyłem 20 i więcej , ale pod warunkiem , że Lekkoatletyka wypali i zdobędziemy ponad 8 medali a wtedy realne zdaje się być 20 medali. Na pewno 10 nie będzie , gdyż Polski sport poszedł w górę i po zimowym sukcesie w Soczi , gdzie nam wychodziło wszystko :) liczę , że takiego farta będziemy mieli w Rio
jaca9876
Junior
 
Posty: 115
Rejestracja: 11 Lut 2013 11:05

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez damian940915 » 20 Lut 2016 15:02

Pół roku to bardzo dużo czasu, w zasadzie kwalifikację olimpijską pewną mają na razie tylko pojedyncze osoby.
Jak na ten moment, to nie poprawienie wyników z ostatnich Igrzysk będzie wstydem. Ja liczę na zbliżenie się do Sydney, może nawet Atlanty jeśli chodzi o liczbę medali, bo więcej niż 4-5 złotych będzie raczej bardzo ciężkie do zdobycia.

Lekkoatletyka - 5-6 medali (Włodarczyk, Małachowski, Fajdek wydają się pewniakami, mamy świetną sytuację w pchnięciu kulą, Kszczota na 800 m i obwodzie kilku miotaczy, tyczkarzy, skoczkinie wzwyż, Asię Jóźwik i może którąś ze sztafet)
Pływanie - 1-2 medale - Kawęcki to "pewniak", a w stylu motylkowym kandydatów jest dwóch
Kajakarstwo, kajakarstwo górskie, wioślarstwo - 3+ medale - Walczykiewicz to z miejsca kandydatka do podium, Polaczyk też, ale tam wchodzi w grę specyfika konkurencji, że jeden błąd powoduje, że Cię nie ma. Poza nimi są chyba ze 4 osady wymieniane przynajmniej jako kandydaci do podium, z których największe szanse zdaje się mieć dwójka Fularczyk/Madaj.
Kolarstwo - 1-2 medale - w dwóch wyścigach szosowych Polacy przynajmniej na ten moment jadą po medale, Majki Włoszczowskiej też nie lekceważę, a w kolarstwie torowym jest kilka szans, chociaż żadnej wyraźnej.
Siatkówka, siatkówka plażowa, piłka ręczna - 1 medal+ - ciężko mówić o szansach w sportach, gdzie kwalifikacje są równie trudne co Igrzyska. Siatkarze jadą do Rio po medal, piłkarze ręczni będą mieć trudniej, dla szczypiornistek sam awans będzie sporym sukcesem. Prawdopodobnie na Igrzyska pojedzie 1 żeński i 1-2 męski zespoły w siatkówce plażowej i one też nie są bez szans w walce o medale. Z tego jakiś brąz musi się "wykluć"!
Inne sporty 2-3 medale - Mamy duże szansę w żeglarskiej klasie RS:X, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Zawsze medali dostarczały nam sporty walki, zwłaszcza trzeba liczyć na Iwonę Matkowską w zapasach. Trudno byłoby wykluczać z tego grona Agnieszkę Radwańską. Pierwszy raz od lat brak jakichś większych kandydatów w podnoszeniu ciężarów i szermierce, chociaż w tym pierwszym sporcie Bonk, a być może też Zieliński są w stanie wywalczyć przy odrobinie szczęścia jakiś "brąz". Ja jeszcze po cichu liczę na ćwierćfinalistów z poprzednich Igrzysk, parę mieszaną w badmintonie Kostiuczyk/Mateusiak, którzy po przerwie wrócili niedawno do "wielkiego sportu", a może i Sylwia Bogacka zechce obronić medale z Londynu, bo cały czas jest w światowej czołówce.

Wyszło mi minimum 13, chociaż imiennie wskazałbym 4-5 nazwisk. Lekkoatletyka jest tutaj rzeczywiście kluczowa.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez Bocian » 21 Lut 2016 15:50

A mnie interesują inne newsy.

* Szef IAAF Sebastian Coe, zapowiedział że nie zawaha się wykluczyć kenijskich lekkoatletów z brazylijskich igrzysk.

http://eurosport.onet.pl/lekkoatletyka/ ... ysk/8lhsvh

* Laboratorium antydopingowe w Rio ma czas do 18 marca, by dostosować się do wymagań WADA inaczej straci akredytację organizacji.

http://eurosport.onet.pl/lekkoatletyka/ ... ada/vly1vb



Poza tym mnie interesują również aspekty związane z całym blichterm wokół igrzysk. Zawsze jest tak, że sporo oczekuje się po ceremonii otwarcia. Ciekawe co Brazylijczycy przygotują na otwarcie? Może będzie lepiej, niż w Londynie? Bo szczerze mówiąc, poza drobnymi wyjątkami, strasznie się wynudziłem oglądając ceremonię, sprzed 4 lat.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez radef » 21 Lut 2016 20:49

Bocian napisał(a): Może będzie lepiej, niż w Londynie? Bo szczerze mówiąc, poza drobnymi wyjątkami, strasznie się wynudziłem oglądając ceremonię, sprzed 4 lat.

Londyńska ceremonia otwarcia była słaba? Dla mnie to była jedna z najlepszych ceremonii otwarcia tego wieku. Scenę z Jasiem Fasolem i "Rydwanami ognia" mój ojciec co jakiś czas ogląda na Youtubie.
radef
Młodzik młodszy
 
Posty: 5
Rejestracja: 10 Lut 2013 20:13

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez Bocian » 22 Lut 2016 04:28

radef napisał(a):Londyńska ceremonia otwarcia była słaba? Dla mnie to była jedna z najlepszych ceremonii otwarcia tego wieku. Scenę z Jasiem Fasolem i "Rydwanami ognia" mój ojciec co jakiś czas ogląda na Youtubie.


Jakoś nie wryła mi się specjalnie w pamięć co innego ceremonie innych igrzysk.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez figaro56 » 08 Mar 2016 13:12

To jeszcze stanowczo za szybko na typowanie. Najpierw musimy się dowiedzieć kto konkretnie wywalczy olimpijską nominację. Mile zaskoczyli mnie kolarze torowi. O ten medal będzie trudno ale jakże miło będzie oglądać transmisję ze zmagań torowców w Rio z udziałem tak dużej naszej reprezentacji.
Także poczekam jeszcze trochę i wtedy zacznę prognozować, chociaż jak znam siebie to pewnie poniesie mnie tradycyjny u mnie optymizm.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez ssonicsl » 08 Mar 2016 17:31

Musimy jeszcze poczekać kogo WADA wyrzuci ;)

Ostrożnie zaznaczam 11-13. Jednak jak zwykle jestem optymistycznie nastawiony i celuje w 15 :D

Kolarstwo torowe. Komentowałem to już w innym wątku i tu też dodam: Program IO to kpina! Brak wyścigów długich, jakichkolwiek to skandal. Wyścig punktowy czy australijski czy scratch TE LUBIĘ. Sprinty ... za dużo ich. Powinni wyrzucić keirn i wstawić jakiś wyścig na dystansach.

Pekin 2008. Tamta ceremonia otwarcia zrobiła na mnie największe wrażenie. Te bębny na sam początek... ech...
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez damian940915 » 08 Mar 2016 19:50

Bardzo ciekawą sprawą jest to, jak w całym kolarstwie uda się rozłożyć miejsca poszczególnym zawodniczkom, bo te mamy niezwykle wszechstronne. Na szosie prawdopodobnie wystartują ich 3, z czego jedna z nich dodatkowo w czasówce, do tego cztery w wyścigu drużynowym i jedna w omnium. We wszystkich tych konkurencjach wystartować może Kasia Pawłowska, we wszystkich oprócz omnium Eugenia Bujak. W obu konkurencjach na torze z pewnością kandydatką do startu jest Gosia Wojtyra. Edyta Jasińska i Natalia Rutkowska to pewne punkty drużyny, chociaż przy całej masie kombinacji, być może jedna z nich w ogóle na Igrzyska nie pojedzie. Na szosie są poza Pawłowską, Bujak i prawdopodobnie liderką Kasią Niewiadomą, 3-4 dziewczyny, które też zasługują na olimpijski start w wyścigu ze startu wspólnego. Kombinacji jest wiele, sam do końca nie wiem, czy przypadkiem zawodniczka jadąca na torze, nie może też wystartować w czasówce szosowej.
Dla mnie osobiście największe szanse na medal, to start wspólny na szosie i omnium kobiet. W tej drugiej Pawłowska zdaje się przewyższać umiejętnościami Gosię Wojtyrę, sama jednak twierdzi, że w przypadku startu na szosie, może jej trudno być zregenerować się na tor, a przecież jest jeszcze wyścig drużynowy.
Odmienna jest jednak sytuacja, w stosunku do Igrzysk w Londynie, gdzie na szosie i torze mogły startować tylko dwie nasze zawodniczki.
U mężczyzn Damian Zieliński jest blisko czołówki w sprincie, a i w sprincie drużynowym potrafiliśmy stawać ostatnio na podium ważnych imprez.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez Bocian » 14 Mar 2016 04:55

Tymczasem Brazylia w przeddzień igrzysk przeżywa kryzys. Doszło tam do masowych demonstracji. Na ulicę wyszło łącznie 3 miliony ludzi, którzy domagali się dymisji prezydent kraju Dilmy Rousseff. Także południowoamerykańska olimpiada ma ciekawe preludium.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez damian940915 » 18 Cze 2016 01:25

Może ktoś zainteresował się tym wcześniej, bo szczegółowy program Igrzysk wygląda na znany co najmniej od roku, niemniej jednak ja zobaczyłem to dopiero teraz.
Europejski rynek medialny chyba faktycznie coraz mniej znaczy w kontekście Igrzysk Olimpijskich. Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że przewodnik na oficjalnej stronie Igrzysk podaje, że wieczorne - medalowe sesje zmagań lekkoatletycznych będą zaczynać się o 20:00 czasu lokalnego (1:00 w Europie), a pływania - uwaga - o 22:00 czasu lokalnego (3:00 w nocy w Europie)!!!
O ile w lekkoatletyce sesje medalowe Igrzysk w Londynie rozgrywano o podobnej porze czasu lokalnego, identycznie sprawa wygląda też coraz częściej na MŚ i można to tłumaczyć chociażby wysokimi temperaturami, to nie pamiętam, by zawody pływackie rozgrywano o tak nieludzkiej porze, gdzie zawody kończyć się będą około północy czasu lokalnego. W Europie środek nocy, w USA prime time, w Australii i Azji już zaawansowany poranek / przedpołudnie. Wyczytałem nawet, że same władze FINA protestowały przeciwko takiej decyzji. To w sumie nie pierwszy taki przypadek jeśli chodzi o pływanie, bo szeroko komentowane było przecież przeniesienie finałów na rano podczas Igrzysk w Pekinie, rzekomo ze względu na transmisję w USA właśnie. Tam jednak nikt nie kazał im pływać w porze, gdzie nieraz w zasadzie się już śpi (chyba :D)
Około północy czasu lokalnego mają się też kończyć niektóre mecze siatkówki i koszykówki, ale w Londynie z tego co pamiętam było podobnie. Natomiast absolutnym hitem jest kończenie medalowych meczów siatkówki plażowej około 1:00!
Wracając do lekkoatletyki, to 8 finałów (nie licząc chodu i maratonu), w tym rzut dyskiem mężczyzn i rzut młotem kobiet ma być dla odmiany rozegrane w sesji porannej.
Kibiców czekają więc długie dnie i jeszcze dłuższe noce. Spodziewałem się, że zawody w Brazylii kończyć się będą około 22:00, a więc o 3:00 w Polsce - pora przyzwoita, a wychodzi na to, że w Polsce będzie to jakaś 5:00 a nawet 6:00.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez ssonicsl » 18 Cze 2016 12:21

Urlop już zaklepany to mogą mi i o 3 w nocy startować :D

Aczkolwiek faktycznie dziwna pora. 22.00? Standardem dla zawodów pływackich jest chyba początek sesji popołudniowej między 16 a 19. No ale może dzięki temu inne sporty będą miały więcej czasu antenowego dla siebie? Bo zawsze jest tak, że co by się nie działo to finały lekkiej i pływania mają PRIORYTET w pokazywaniu. Teraz może inne finały się doczłapią do transmisji live w TVP. Ciekawe kto skomentuje taekwondo, bo w ostatnich lata to sobie nie przypominam transmisji (choć po chwili zastanowienia to gdzieś z finałów krótkie wejścia mogły być...), a teraz wysyłamy dwóch zawodników, więc coś trzeba będzie pokazać ;)
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez figaro56 » 18 Cze 2016 14:06

Ty z tym taekwondo to tak na poważnie czy jak ja z pływaniem synchronicznym? Parę razy natrafiłem w czasie oglądania IO w TV jak się kopali i tylko interesuje mnie to całe taekwondo prawie jak to pływanie. Niemniej pamiętam kobiety jak i mężczyzn. Już z tego pływania więcej rozumiem niż z tej kopaniny. :D
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez Kisik94 » 18 Cze 2016 14:21

figaro56 napisał(a):Ty z tym taekwondo to tak na poważnie czy jak ja z pływaniem synchronicznym?


Myślę że nie, bo mamy zdolnego młodego chłopaka już z sukcesami. Nazywa się Karol Robak który zdobył w zeszłym roku srebro Igrzysk Europejskich w Baku. W eliminacjach rozprawił się ze wszystkimi w świetnym stylu, wygrał je i leci do Rio. On startuje w wadze do 68 kg, a w wadze do 80 będziemy mieli jeszcze Piotrka Pazińskiego. Ten kto interesuje się nieco bardziej igrzyskami i tymi mniej popularnymi w Polsce dyscyplinami, na pewno zarezerwuje sobie czas na oglądanie chłopaków w akcji.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez ssonicsl » 18 Cze 2016 14:37

Serio serio. Jak już Kisik napisał, wysyłamy dwóch zawodników, z czego jeden... no liczę że na I rudzie się nie skończy. A dlaczego się zastanawiam? Bo mało w życiu oglądałem walk w taekwondo i byłoby fajnie jakby ktoś podczas transmisji przybliżył mi zasady (mniej więcej się orientuje, ale wolałbym więcej niż mniej ;) ). Ktoś kto się zna, szczególnie że teraz będzie ku temu okazja, bo w końcu mamy zawodników na IO.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez figaro56 » 18 Cze 2016 16:45

Ależ niech kopią chłopaki na zdrowie i niech medal jakiś wykopią. Mogą nawet z ręki poprawiać. Jakoś nie mam co do tego sportu przekonania ale medal przyjmę z radością. A uczyć się zasad wybaczcie ale nie zamierzam. Dla mnie to będzie już do końca jedna z dyscyplin typu B, chociaż stawiam taekwondo wyżej niż na ten przykład siatkówkę na piachu. No żeby z tego zrobić dyscyplinę olimpijską? Już bardziej sensowne byłoby włażenie po namydlonym słupie po pęto kiełbasy na czas.
Żeby sportowa Polska rosła w siłę a kibice żyli radośniej. To taka moja dowolna interpretacja hasła jakie wisiało w jedynie słusznym i słusznie minionym okresie naszych dziejów.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez Bocian » 14 Lip 2016 15:40

Ciekaw jestem co Brazylijczycy przygotują na otwarcie? 4 lata temu w Londynie było nieźle. Jednak to nie była ceremonia otwarcia, którą będzie się wspominać, przez wiele lat. Jak te z igrzysk w Sydney i Pekinie.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez Kisik94 » 25 Lip 2016 21:03

Czas mocniej rozruszać ten temat. Odliczamy dni, a już niedługo godziny do rozpoczęcia XXXI Igrzysk Olimpijskich w Rio. Ostatnie dni stoją pod znakiem występu reprezentacji Rosji w Brazylii i pewnie jeszcze kilka kolejnych dób to potrwa. MKOL po początkowym wykluczeniu całej ekipy i startu pod flagą olimpijską, dał jednak wybór światowym federacjom poszczególnych dyscyplin czy i kogo mogą potwierdzić do udziału w igrzyskach. W jednym zdaniu można to podsumować: "Z dużej chmury, mały deszcz.". Myślę, że najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji było zrobienie testów wszystkim tuż po tym jak ukazała się lista tych którzy jadą do Rio. Wtedy nie było by tej całej medialnej burzy.

Teraz z innej beczki. Jeżeli ktoś jeszcze nie widział wyjazdowego składu TVP na igrzyska (a jesteśmy na nich skazani, chyba że ktoś wyłączy sobie fonie), to tutaj link http://sport.tvp.pl/rio/26252207/igrzys ... i-polskiej. Bez żadnych zaskoczeń, na plus na pewno Grzesiu Pajda (fani ciężarów mogą odetchnąć) ale jego współkomentatorem będzie słynny wszechwiedzący :lol: SS. Nie ma w ekipie K. Wyrzykowskiego ale tego można się było spodziewać, bo gdyby było inaczej, to pewnie by mówił o tym w trakcie TdF.
Awatar użytkownika
Kisik94
Żywa legenda
 
Posty: 4256
Rejestracja: 10 Gru 2012 22:51

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez san » 25 Lip 2016 22:10

Innego końca z tym dopingiem nie mogło być. Trzeba pamiętać, że ten Niemiec, szef MKOL, jest przyjacielem Putina- Rosja załatwiła mu dziesiątki głosów podczas wyborów i musiał im się odwdzięczyć.
Założę się, że w tej chwili piją na Kremlu, że taki skandal jak w Soczi, uszedł im na sucho. Ale równocześnie zastanawiają się jak wielkie pieniądze trzeba będzie teraz wydać aby tym razem skutecznie ukryć swoje dopingowanie.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez leosiek » 25 Lip 2016 22:19

Jońca i Dębowski dramat, tu faktycznie trzeba będzie chyba wyłączyć fonie :roll: Widzę, że Jóźwik ponownie komentuje kajakarstwo górskie - ciekawe czy przez te cztery lata raczył się dowiedzieć czegokolwiek o tej dyscyplinie sportowej :lol: No i po raz pierwszy, patrząc na tę listę zabolało mnie, że igrzyska nie będą transmitowane na Eurosporcie, nie mam nic do Babiarza, chociaż faktycznie ostatnio zaliczył spadek formy, to jednak daaaleko mu do świetnego duetu z Eurosportu, bez którego jakoś nie mogę sobie wyobrazić oglądania pływania na tegorocznych igrzyskach.
leosiek
Młodzieżowiec
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Lut 2012 16:13

Następna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości

cron