Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Ile polscy sportowcy zdobędą medali na IO w Rio de Janeiro?

0
2
5%
1-4
0
Brak głosów
5-7
2
5%
8-10
6
16%
11-13
14
37%
14-16
6
16%
17-19
0
Brak głosów
20 lub więcej
8
21%
 
Razem głosów : 38

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez Bocian » 17 Sie 2016 14:53

W Rio będziemy chyba mieli sensację i to niestety negatywną. Paweł Fajdek rzucił w eliminacjach zaledwie 72 metry :o I możliwe, że nie wejdzie do finału.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez kat. » 17 Sie 2016 15:05

Maqrena - ale żeby wrzucać foty, to trzeba cosik wyhaczyć i oglądać te sporty. Dla mnie to za duże wyrzeczenie.

Powiedzcie mi jeszcze dobrzy ludzie oglądający damską siatkę, czy i jak gra Jovana Brakocević :)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez Snill Jenta » 17 Sie 2016 15:18

kat. napisał(a):Powiedzcie mi jeszcze dobrzy ludzie oglądający damską siatkę, czy i jak gra Jovana Brakocević :)

Gra, pewnie dobrze, skoro są w półfinale :P Wszystkie te mecze jakoś jednym okiem oglądałam, bo się nakładały z innymi transmisjami :|
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez figaro56 » 17 Sie 2016 17:33

Fajdek zasłużył na tytuł olimpijskiego nieudacznika. Cztery lata temu w Londynie tłumaczono go brakiem doświadczenia ale w najczarniejszych snach nie myślałem, że powtórzy to samo na następnych IO. Brak słów na to co ten zawodnik zrobił i niech nie tłumaczy tego porą rozgrywania eliminacji. Profesjonalny sportowiec powinien wiedzieć o której musi wstać by rozruszać swój organizm. Największe rozczarowanie na tych igrzyskach i nic nie jest w stanie tego przebić. Nie mogę nic pisać więcej bo musiałbym używać słów powszechnie uważanych za obraźliwe.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez Snill Jenta » 18 Sie 2016 04:07

Ci, którzy krytykują Fajdka, samemu zalegając rzycią na kanapie, niechaj ową rzyć ruszą i sami pójdą rzucać lepiej - przynajmniej będzie się z czego pośmiać ;)
Chyba już większość widziała "oświadczenie na fejsbuku", ale jeśli nie, to załączam. Takie momenty są ciężkie dla (tego prawdziwego) kibica, ale jeszcze bardziej dla samego sportowca... To samo tyczy się porażki siatkarzy, którzy przecież tyle w turniejach eliminacyjnych walczyli, by tę walkę kontynuować w Rio...

ssonicsl napisał(a):Norweskiej części nie rozumiem :lol: dobrze że jest fragment po angielsku :D Początek miał miejsce w czasie konkursu. Zamiast dopingować zawodnika to buczeli żeby nie skoczył na 6.03. Bardzo bardzo nieładne zachowanie, na co Reanud zwrócił uwagę a Ci jeszcze mocniej zaczęli buczeć... Dno dna. I ... to nie Pars, to nie Jefimowa, to nie żaden obrzydliwy wielokrotny doper o paskudnym charakterze... Jak tak można :/

Po angielsku też się znajdzie. Akurat drugą część konkursu przespałam, ale już dekorację widziałam i to jest po prostu dramat... :| Zrobiło mi się autentycznie przykro, mimo że przecież nie kibicuję Francuzom ani nic. Dobrze, że brazylijski zwycięzca odniósł się do niego z szacunkiem, pocieszył i porozmawiał.

A z wydarzeń dzisiejszych - Tijana Bogdanović ze srebrem w taekwondo ;) Złoto jednak było tak blisko, że po zakończeniu walki publiczność przez chwilę nie widziała, kto tak naprawdę zwyciężył... Niestety Serbka przegrała jednym punktem :(

Image

Ivana Španović z pronsem (ahh, szkoda...), a Dafne bez złota :(

Piękny mecz naszych piłkarzy ręcznych! Jak zobaczyłam te pomarańczowe wstawki na bluzach bramkarzy, to wiedziałam, że musi być dobrze - moc Oranje była z nimi (i oby to był też dobry prognostyk przed wieczornym półfinałem pań) :P Bielecki i Wyszomirski dzisiaj niczym Polman i Wester w przedwczorajszym ćwierćfinale ;)

kat. napisał(a):W ogóle to nikt nie ogarnął na tych igrzyskach konkursu na najpiękniejszą :cry: Przynajmniej kilka kandydatek byście wrzucili ;) Mogą być z synchronicznego, a jak!

Jak z synchronicznego, to może Lolita Ananasova? :lol:
Jeśli już tak bardzo chcesz, to jedna z nich (ale nie z synchronicznego) w moim avatarze :P Tu, tu i tu lepiej widać.
A z naszych to Maria Andrejczyk, córka Jóźwika i Ivana Španović :)
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez mareqna » 18 Sie 2016 07:17

Snill Jenta napisał(a):Ci, którzy krytykują Fajdka, samemu zalegając rzycią na kanapie, niechaj ową rzyć ruszą i sami pójdą rzucać lepiej - przynajmniej będzie się z czego pośmiać ;)

O co chodzi? Że nie mozna być rozczarowanym albo rozgoryczonym startem Fajdka? Że nie można się śmiac z tego nieudacznika? Fajdek to nie tylko najwieksze rozczarowanie polskiej ekipy ale i chyba najwiekszy przegrany wszystkich sportowców uczestniczących w Rio.Wstyd i żenada :( a co podczas jego rzutów padał rzęsisty deszcz albo śnieg albo zapadł zmrok? Że wczesna pora a może mama nie obudziła albo nie spakowała kanapek.Fajdek sie sfajdaczył ......eh szkoda gadać.

Porównując siatkarzy i piłkarzy ręcznych od lat zawsze powtarzam że siatkarzy są miękim członkiem robieni a ręczni twardym członkiem .Gladiatorzy............. :)
Ja nie jestem godny zwycięstwa piłkarzy ręcznych gdyż przespałem noc...żaden sąsiad nie zapukał ;)
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez ssonicsl » 18 Sie 2016 11:26

Plusy :
Cichocka & Jóźwik - dobre biegi, wygrane biegi, a zasady awansu do półfinału wcale nie były łatwe.
Nowicki - rzuty nie były perfekt, ale to dobrze że mimo to był w stanie rzucić 77 metrów.
piłkarze ręczni - taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak
osobne wyróżnienia dla Wyszomirskiego i Bieleckiego.

Minusy:
Tomasz Kaczor - rozumiem, to nie jest sprinter, ale nawet brak półfinału? Słabo trochę.
Paweł Fajdek - dramat dramat, ale dla Fajdka większy niż dla Nas
Ewelina Wojnarowska - miała się otrzeć o medal, nie otarła się nawet o finał A
Agnieszka Wieszczek - nie tak, nie tak to miał wyglądać...
siatkarze - styl, styl, styl... taka masa błędów własnych... i jak zwykle ćwierćfinał i koniec, przykro trochę :(
Iwona Matkowska - wygrana z Nigeryjką obowiązek, porażka ze Stadnik norma, porażka z Argentynką jak najbardziej nie norma.
Paweł Wiesiołek - Ok pewne rzeczy rozumiem. Miał ciężki okres przez urazy, w tym roku nawet nie zrobił minimum, w sumie to ma szanse na 20, ale... w takim dniu za takie starty to nie dostanie się nawet do kategorii neutralnie
Łukasz Grzeszczuk - niby brawa za równą formę bo rzucał 76.31, 76.52, 76,14, ale przydałoby się co najmniej 2-3 metry dalej

Neutralnie:
Marcin Krukowski - w sumie to nie dużo mu zabrakło i do awansu do finału i do TOPa ;)

Pozostałe:
Ezekiel Kemboi ma trzeci medal, wprawdzie nie trzeci złoty, no ale... Fajdek nie ma żadnego ;) EDIT: A jednak nie ma. DSQ.
Niemcy nigdy nie przegrywają w karnych? Jak widać zasada ta odnosi się tylko do piłki nożnej.
W finale turnieju piłki nożnej mężczyzn zagrają Niemcy i Brazylia. Czy Brazylia już to czuje? Czy czuje 7:1? :D
W zapasach kobiet Japonki dalej dominują. Kaori Icho po raz 4! mistrzynią olimpijską. 3 złote medale jednego dnia.
Mecze ćwierćfinałowe w turnieju koszykówki mężczyzn strasznie rozczarowały. Poza jednym. Zresztą tak samo w piłce ręcznej. I siatkówce też.
100m ppł i wszystkie medale dla hey hey hey USA.
Chińczycy nie wygrali turnieju drużynowego tenisa stołowego do 0. Szok i niedowierzanie. Póki co Chińczycy i Ukraińcy są na największym minusie jeśli chodzi o Rio.
Niemki i Amerykanki (cóż za niespodzianka że akurat reprezentantki tych dwóch nacji ;)) robią kuku gospodarzom Igrzysk i zamiast dwóch medali, złota i brązu, ostaje im się jedynie jeden srebrny. Siatkówka plażowa jakby ktoś pytał.

Kącik bałkański:
W pojedynku koszykarskim lepsi Ci z Serbii. Chorwaci i tak na tym turnieju zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, ale w ew. starciu z USA to Serbowie mają większe szanse, także dobrze się stało.
Taekwondo medal dla Serbów.
Skok w dal medal dla Serbów.
W ogóle końcówka Igrzysk zapowiada się na medalowe żniwo dla Bałkanów.


Dobra czarna środa za nami. Rozpędźmy się na koniec, proszę?
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez Bocian » 18 Sie 2016 12:43

Snill Jenta napisał(a):Ci, którzy krytykują Fajdka, samemu zalegając rzycią na kanapie, niechaj ową rzyć ruszą i sami pójdą rzucać lepiej - przynajmniej będzie się z czego pośmiać ;)
Chyba już większość widziała "oświadczenie na fejsbuku", ale jeśli nie, to załączam. Takie momenty są ciężkie dla (tego prawdziwego) kibica, ale jeszcze bardziej dla samego sportowca... To samo tyczy się porażki siatkarzy, którzy przecież tyle w turniejach eliminacyjnych walczyli, by tę walkę kontynuować w Rio...


Co Fajdka i jego samokrytyki.....Zawodnik, do którego należy 10 najlepszych wyników w sezonie, nie przechodzi eliminacji. To faktycznie wstyd. Ja póki co nie potrafię mu tego wybaczyć :( .....potrzebuję trochę czasu :(

Co do Ivany, jest medal, to powód do radości :D Zwłaszcza, że najdalej skacząca w tym roku Europejka była w finale dopiero 10.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez karlos » 18 Sie 2016 13:38

Na pocieszenie rzucać młotem można bardzo długo np. Ziółkowski brał udział w 5 igrzyskach, więc może Fajdek za 3-im razem przebrnie eliminacje 8-) , ale czy na kolejnych igrzyskach będzie takim liderem list światowych, tego nie wiemy. Niestety Fajdek jest słaby psychicznie, a prawdziwy mistrz też powinien mieć charakter.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez Bocian » 18 Sie 2016 13:55

Szkoda mi trochę Holenderki, zwłaszcza, że te złoto było na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez Snill Jenta » 18 Sie 2016 16:35

Bocian napisał(a):Co Fajdka i jego samokrytyki.....Zawodnik, do którego należy 10 najlepszych wyników w sezonie, nie przechodzi eliminacji. To faktycznie wstyd.

No i? Jest CZŁOWIEKIEM, a nie maszyną. A skoroś ty taki mądry, to czemu cię jeszcze nie ma w Rio z medalem? ;)


Serbia ze srebrem w kajakach :) Złoto było bardzo blisko, no ale medal zdobyty!

Image

Serbia w półfinale siatkówki, jest medal! A zaczęło to już wyglądać strasznie... Vrhunska utakmica! W vaterpolo również zwycięstwo i finał Serbia-Chorwacja :P
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez miskam » 19 Sie 2016 06:22

Maria jest najpiękniejsza Image
nejmar dżunior gol
Awatar użytkownika
miskam
Junior
 
Posty: 146
Rejestracja: 23 Kwi 2016 21:57
Miejscowość: Terminatorzy Dominatorzy - Bekele/CP3

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez mareqna » 19 Sie 2016 08:18

Czy u nas nie ma chłopów że medale zdobywają same baby bo ......Majka to chyba też baba! :shock: Polskie baby biją sie świetnie .......ale gdzie chłopy?
Albicelestes z trzecim złotem :D złoto za złotem koszą Chorwaci.
Jaka ta Marysia ślicznitka i taka niewinna buźka......oj Maryś moja Maryś coś ty narobiła .....tylko 2cm. :(
Christophe Lemaitre wreszcie z medalem-brawa! Sześć medali France na lekkoatletycznym stadionie :o
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez Snill Jenta » 19 Sie 2016 11:16

Prons :)

Image

~~~~~
To już nie jest dramat, to jest koszmar... Dwie "moje" drużyny miały zagrać w finale i mieć "zagwarantowane" medale, a tymczasem będą walczyć o brąz. Dwa zespoły, jeden medal. Co z tego, że jedni wygrają, skoro drudzy będą płakać? Jak się z tego cieszyć? Nie da się... Dlaczego tak jak na Euro nie można przyznać dwóch kompletów brązowych medali? Miał być finał taki jak na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata, "miało być dobrze, a ku*wa nie było" (cytując Kszczota). No ale tak to się kończy, gdy najlepszą zawodniczkę trzyma się na ławce przez 90% meczu. "Dramat" to za mało powiedziane. Czas szykować łzy na jutro.
W grudniu Mistrzostwa Europy - marne to pocieszenie, ale zawsze coś...
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez ssonicsl » 19 Sie 2016 12:41

Plusy :
Tomasz Majewski - za awans do wąskiego finału, za wszystkie te lata, dziękuje mistrzu!
Oktawia Nowacka - wspaniały występ. Walczyła jak w transie i skończyła z rewelacyjnym wynikiem 27-8
470 - i dobry wyścig medalowy, 5 miejsce, ładne pożegnanie z Rio.
49er - i również dobry wyścig medalowy, 5 miejsce i co najważniejsze skuteczny atak na 8 miejsce w generalce.
Szymon Staśkiewicz - rewelacyjna postawa tak jak i Oktawii. 21 wygranych 14 porażek (4 lata temu było na odwrót) i wysokie 4 miejsce po szermierce.
Karol Robak - walczył, było blisko, chłopak ma 18 lat jeszcze wszystko przed nim.
Monika Michalik - bywała już naprawdę blisko tego medalu na poprzednich IO, należało się jej, należało. Gratuluje!
Katarzyna Krawczyk - naprawdę dobrze walczyła. Była agresywna, szybka, ale w jej kategorii były 3 potwory. Na jednego z nich trafiła zbyt wcześnie.
Joanna Jóźwik - awans do finału IO uważam za duży sukces, a styl w jakim to osiągnęła hoho
Maria Andrejczyk - 4 miejsce w debiucie na takiej imprezie. Brawo. Aczkolwiek można było się domyślać że tak to się skończy. 0,01s, 2 cm...

Minusy:
Michał Haratyk - za brak awansu do finału, aczkolwiek spodziewałem się że wszystkim się nie uda

Neutralnie:
Anna Maliszewska - bardzo poprawny początek rywalizacji. 22 miejsce, 16 wygranych walk. Ok.
Andżelika Cichocka - widać że coś było nie tak ze zdrowiem
Konrad Bukowiecki - miał być finał. Był. Pchnięcia były dość dalekie, szkoda, że nie udało się ich utrzymać.
4x100m K - a ktoś czegoś oczekiwał?

Pozostałe:
Carolina Marin - jak Hiszpanie wyhodowali TAKĄ badmintonistkę?
Bracia Brownlee ponownie zgarniają 2 medale w triathlonie. Alistair bez zmian, dokłada kolejne złoto, Jonathan zamienia brąz na srebro.
Srebrny medal dla koszykarek Hiszpania. Że co?! Że się finał jeszcze nie odbył? I co z tego:)
Pierwszy medal dla Jordanii. Oczywiście od razu złoty. Coś często się to w Rio zdarza :)
Yoshida, Saori Yoshida. 18 lat na macie. 2 porażki! I nadeszła trzecia, w finale, w Rio.
Amerykanki pobiegły, potem pobiegły raz jeszcze i jutro pobiegną kolejny raz... można? Można.
Włodek wytrzymał bieg Bolta. Bałem się że może sobie coś zrobić ;)
Chińska 15 latka mistrzynią olimpijską w skokach do wody. Ale czy to jeszcze kogoś dziwi?

Kącik bałkański:
I znowu srebro dla Serbii. Oj muszę się przyzwyczaić do myśli, że to w tym miejscu będę częściej pisał, medal ten, medal tamten ;)
Serbia kontra reszta świata 2:1
I Chorwaci w końcu wyławiają złoty medal z akwenu olimpijskiego. Klasa 470.
I kolejny chorwacki sukces. Kolak ze złotym medalem w rzucie oszczepem, szkoda że nie ktoś inny...
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez kat. » 19 Sie 2016 13:34

Zgubiłeś u Serbów 2 awansy do finałów (no chyba, że ustaliłeś już jakiś finał ;P). Zwłaszcza ten siatkarski cenny, no bo sami wiemy, że pokonać US nie jest łatwo ;) W piłce wodnej fajny finał Serbia - Chorwacja, oby był transmitowany. W koszykówce nie chcę być złym prorokiem, ale chyba będą 4. miejsca. Zresztą, ja się nie znam, ale chyba Serbia nie będzie faworytem? Podobnie jak my w ręcznej.

Yoshida to ta, co przegrała z Amerykanką i bardzo płakała potem, nawet na dekoracji? Kibicowałem Amerykance (sic!), sympatyczna dziewczyna (nie, nie mam tak, że kibicuję ładniejszym, ale tutaj wybór był jeden - przeciwko dominatorce / terminatorce :P). W ogóle większość zapaśniczek w niższych wagach bardzo przyjemna, miło popatrzeć jak się cieszą, a i same walki bardzo ciekawe (może nawet najbardziej w sportach walki), choć to 30 s zupełnie nie poprawia atrakcyjności - jeszcze nie widziałem, żeby ktoś wykonał akcję, a tylko druga osoba staje się defensywna i mamy pół minuty nudy.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez ssonicsl » 19 Sie 2016 15:59

A nie nie, nic nie zgubiłem. Serbia kontra reszta świata, tam się mieszczą ;) 4 półfinały, dwa rozstrzygnięte na korzyść Serbów, dziś jeszcze jeden.

Co do koszykówki, to niekoniecznie. Serbowie to wicemistrzowie świata. Tak naprawdę najmniej utytułowanym zespołem jest Australia. Najsłabiej grała Hiszpania, ale tylko na początku, teraz mają wyraźną zwyżkę formy. Mecz z USA znowu powinien być zaciętym widowiskiem. Australia - Serbia? 45% - 55% jak dla mnie.

Tak, Yoshida to ta która przegrała z Amerykanką.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez Snill Jenta » 20 Sie 2016 10:45

Dziś jest najgorszy dzień w historii piłki ręcznej... :cry:
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez miskam » 20 Sie 2016 10:55

Nie jest Pawłem Fajdkiem, nazywa się Wojtek Nowicki, aż smutno, że tak go stawiają w cieniu Pawła XXX, te ciągłe porównania. Aleksander Dendrocopos wpadł w dzieciństwie do kociołka z głupimi pytaniami. :roll:
nejmar dżunior gol
Awatar użytkownika
miskam
Junior
 
Posty: 146
Rejestracja: 23 Kwi 2016 21:57
Miejscowość: Terminatorzy Dominatorzy - Bekele/CP3

Re: Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016

Postprzez ssonicsl » 20 Sie 2016 11:18

Plusy :
Oktawia Nowacka - tu nie trzeba słów
4x400 K - awans do finału, bardzo dobrze rozegrany bieg
4x400 M - świetny czas zeszli poniżej 3 minut, szkoda że musieli zmieniać po dalszych torach, bo mogłoby być jeszcze z 0,5 sekundy szybciej, jak nie więcej.
Piotr Paziński - zrobił tyle ile mógł. Przegrał najpierw ze złotym medalistą (jak się później okazało), potem z zawodnikiem z którym przegrywa notorycznie(ostatnie dwie walki przegrane podobnie jak ta o brąz). Na więcej go po prostu nie było stać. Zrobił co mógł i co potrafił.
Wojciech Nowicki - za brąz, ale facet weź się uśmiechnij trochę :)
piłkarze ręczni - zagrali z sercem, jak zwykle z resztą. Pokazali że w "4" nie znaleźli się przez przypadek. Bardzo mi szkoda że przegrali, i ten płacz Bieleckiego... wygrajcie brąz, nie dla Nas kibiców tylko dla siebie.

Minusy:
Paweł Kaczmarek - brak półfinału
C2 - co tu dużo mówić, rozczarowanie, powinien być finał. Inna osada wywalczyła kwalifikacje, inna pojechała, jak z Polaczykiem. Niby są jasne zasady, że jedzie wygrywający wewnętrzne kwalifikacje, ale najwidoczniej nie za dobrze na tym wyszliśmy.
K4 - dramat, miały się liczyć 4 osady w walce o medal, w tym my...
Szwarnóg - daleko, słabo
Dygacz - słabo, nie dotarła do mety

Neutralnie:
Błocki, Fedaczyński, Augustyn - poprawny występ miejsca 14-24, a może 15-25 cały czas coś mieszają z DSQ dla Araia...
Buziak - poprawny występ, miejsce w trzeciej dziesiątce
Anna Maliszewska - 19 miejsce, bardzo poprawny występ

Pozostałe:
Czy chód na 50km może być ciekawy? Ano może. Ciągłe zmiany, zamieszanie na trasie i poza nią (dalej nie wiem kto jest 3:)), uciekający Diniz, zatrzymujący się Diniz, idący Diniz, upadający Diniz...
Mariana Pajon broni tytułu mistrzyni olimpijskiej w niezwykle efektownej konkurencji jaką jest kolarstwo BMX.
Holenderskie laskarki ;) nie obronił kolejny raz mistrzostwa olimpijskiego. W finale pokonane przez Brytyjki po karnych, które egzekwowały fatalnie 0 na 4 próby (nie żeby Brytyjki jakoś wspaniale bo też tylko 2 na 5).
Hiszpanie nie dali rady, nie rozegrali dobrego spotkania więc rady dać nie mogli :(
Schede po Amerykankach w kobiecej piłce przejęły Niemki. Czy ich koledzy też wygrają?
DeAndre Jordan i rajd na kosz :D ale jakże to?! Jakże to tak odgwizdywać błąd kroków?! W NBA by mu tego nie zrobili :) No ale tu nie NBA, tu obowiązują przepisy.
Przegrać set do 9, ale wygrać mecz. Te cztery drużyny z półfinału były jednak poza naszym zasięgiem, za wysoki poziom.
Czy Tichon przetrwa z tym medalem do Tokio? TAK/NIE. Powinno się zrobić taką ankietę ;)
Amerykańska sztafeta złożona z Gaya i Gatlina. A fee. Dobrze się stało, dobre to DSQ. Choć i tak trzeba to wyraźnie napisać. W biegu przegrali z JAPONIĄ :))))
Można zostać mistrzem olimpijskim w wieku 58 lat? Można. Nick Skelton.
Usain Bolt. 9 złoto. Włodek przetrwał, dał radę. Włodku gratuluje!

Kącik bałkański:
Serbia kontra reszta świata 3:1. Milos w niedzielę poproszę raz jeszcze, tylko skuteczność za 3 poprawcie.
Bałkany z wkładką węgierską bez medalu w piłce wodnej kobiet. U mężczyzn może być zupełnie na odwrót.
Chorwaci z medalem w królewskiej bokserskiej wadze superciężkiej. Filip Hrgović. Zobaczymy czy zrobi jakąkolwiek karierę na zawodowym ringu i czy w ogóle się tam znajdzie. Np. Roberto Cammarelle nigdy na zawodowstwo nie przeszedł.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości