Sport w TV

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Sport w TV

Postprzez damian940915 » 29 Cze 2015 21:37

Brakuje mi takiego zbiorczego tematu dotyczącego wszelkich sportowych transmisji telewizyjnych oraz praw do transmisji zawodów sportowych. Tutaj też można by oceniać pracę komentatorów sportowych ;)

Okazja do założenia tematu jest dość szczególna. Dzisiaj bowiem Eurosport i zarządzający nim koncern Discovery ogłosili, że od 2018 roku cztery kolejne Igrzyska Olimpijskie będą transmitowane właśnie w kanałach tego koncernu. Za 1,3 mld USD Eurosport ma wyłączność na prawa telewizyjne praktycznie w całej Europie! Wyjątkiem jest Rosja, a prawa na Francję i Wielką Brytanię obowiązują od 2022 roku. Eurosport zobowiązał się również do utworzenia, cokolwiek to oznacza, całorocznego kanału olimpijskiego. Co jest jednak ważne i czego wymaga też polskie prawo, 200 godzin transmisji Igrzysk letnich i 100 godzin zimowych musi być pokazane w kanałach otwartych. U nas w Polsce oznacza to, że albo Eurosport będzie musiał odsprzedać na zasadzie sublicencji część praw bądź to TVP, bądź któremuś z podmiotów prywatnych jakimi są Polsat lub TVN, ewentualnie utworzyć własny kanał otwarty!
Nie wiem jak Wy uważacie, ale dla mnie to sytuacja idealna. Eurosport, który jest dla mnie niekwestionowanym wzorem telewizji sportowej ma wszystkie karty w swoim ręku. Jestem niemal pewny, że zaoferuje on osobom, które nie chcą wiązać się umowami z kablówkami czy platformami cyfrowymi, tani i łatwy dostęp przez internet (ot, Eurosport Player to nie jest duży wydatek), a jeśli ktoś nie chce tego czynić i tak dostanie Igrzyska za darmo w dużej liczbie godzinowej, ale nie będzie uzależniony od komentarza "ekspertów" z TVP. Sytuacja wszak totalnie odmienna niż w przypadku Igrzysk w Soczi czy zbliżających się Igrzysk w Rio.
Bałem się, że przejęcie Eurosportu przez Discovery może źle wpłynąć na ukierunkowanie tego kanału. Widzę jednak, że pod nowym zarządem Eurosport całkiem dobrze radzi sobie na rynku praw telewizyjnych i walczy także o lokalne rynki, czego dowodem są prawa na część licencji naszej Ekstraklasy.
Być może z czasem Eurosport wręcz zacznie otwierać jeszcze więcej kanałów dostosowanych do lokalnych warunków, a że polski oddział stacji jest istotnym "graczem" w całej sieci, być może będzie można liczyć na utworzenie np. Eurosport 2 dostosowanego totalnie do lokalnego rynku praw telewizyjnych. Zobaczymy, co przyniesie najbliższy czas.
Tutaj trochę więcej o tym trzęsieniu ziemi na rynku medialnym:
http://www.sport.pl/sport/1,65025,18272 ... __TVP.html
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Sport w TV

Postprzez RakuNH » 30 Cze 2015 13:07

TVP straciło bodaj MŚ w narciarstwie klasycznym a teraz IO, czyli zimą są teraz na łasce Eurosportu. Mogą transmitować całe sezon PŚ i odesłać na imprezę docelową do Eurosportu :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Sport w TV

Postprzez Wybitny ekspert » 30 Cze 2015 15:06

Amerykanie będą się jak widzę wzbogacać nawet na prawach telewizyjnych w Europie, a publiczne stacje będą im za to płacić.
Pytanie jest tylko takie kto zgarnie tą kasę którą otrzyma od Discovery MKOl? :evil:
Bo przecież nie trafi ona na organizację Igrzysk.
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Sport w TV

Postprzez Wybitny ekspert » 16 Paź 2015 12:09

Bogdan Chruścicki nie żyje.
Szok. Już nie skomentuje żadnego biegu z udziałem Justyny... :(
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Sport w TV

Postprzez damian940915 » 16 Paź 2015 13:22

Ojojojoj :( Odszedł jeden z najbardziej wszechstronnych dziennikarzy w Polsce. Można było narzekać na jego styl komentowania, czy liczne pomyłki zdarzające się w ostatnich latach (zrzuciłbym to na wiek), ale to co z jednej strony było przekleństwem, z drugiej stanowiło swoisty klimat i było w jakimś sensie urocze. Dla mnie człowiek, który będzie kojarzył się przede wszystkim z całą sportową drogą Justyny Kowalczyk, ale trwałe miejsce w sercach kibiców powinna zapewnić mu dość niszowa, ale jednak fantastyczna publikacja "Kronika Sportu Polskiego", która chyba najdokładniej oddaje to, ile dyscyplin skomentował w swoim życiu. Dziennikarzy piłkarskich czy siatkarskich mamy mnóstwo, ale takich znających się na sportach niszowych i poruszających się po wielu takich dyscyplinach można pewnie wymienić na palcach u rąk.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Sport w TV

Postprzez Bocian » 16 Paź 2015 15:55

Skoro o komentatorach mowa, to jakoś nie mogę ścierpieć komentatorów biegów w TVP, może poza Piotrowską. Czasami mam wrażenie, że ludzie udzielający się na tym forum znają się lepiej na biegach narciarskich, niż goszczący tam "eksperci". Irytuje mnie Babiarz, który komentuje biegi od 6 lat i ciągle nie potrafi poprawnie wymówić imienia Aino-Kaisa....nie wiem dla czego ale ta jego Anno-Kaisa strasznie mnie denerwuje. :? . Trzeba jeszcze wspomnieć o Pawle Wilkowiczu, który na zakończenie sezonu 2013/14 rozwalił mnie swoim komentarzem w którym stwierdził, że Kalla w ogóle nie poprawiła się w bieganiu klasykiem :roll:
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Sport w TV

Postprzez kat. » 16 Paź 2015 16:01

Czego wymagasz od gości, którzy Makarainen uznali za jakąś bliżej nieznaną Finkę :roll: Babiarz uderzył w celebrę, może w lekkiej czy pływaniu coś ogarnia (nie wiem, rzadko oglądam), ale w zimie - poza figurówkami - zwyczajnie chałturzy. Heidi Łęg.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sport w TV

Postprzez Bocian » 16 Paź 2015 16:15

kat. napisał(a):Czego wymagasz od gości, którzy Makarainen uznali za jakąś bliżej nieznaną Finkę :roll: Babiarz uderzył w celebrę, może w lekkiej czy pływaniu coś ogarnia (nie wiem, rzadko oglądam), ale w zimie - poza figurówkami - zwyczajnie chałturzy. Heidi Łęg.


Chodzi ci pewnie o jej występ na MŚ 2013? Albo jej start w Lahti na 10 km łyżwą? Łęg pamiętam :lol: Jak usłyszałem to pierwszy raz to myślałem, że do norweskiej kardy A dostała się jakaś imigrantka z Chin :lol:
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Sport w TV

Postprzez RakuNH » 16 Paź 2015 16:36

TVP nie ma żadnego interesu w tym, żeby się rozwijać, więc po co ma się rozwijać? :mrgreen:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Sport w TV

Postprzez kat. » 16 Paź 2015 18:02

Bociek - chyba to było Lahti, choć wcześniej tym bardziej nie kojarzyli.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Sport w TV

Postprzez Snill Jenta » 16 Paź 2015 23:32

Ja zawsze śmieję się w głos, gdy Babi mówi: "W naszym studiu goście i eksperci" :lol:
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Sport w TV

Postprzez Bocian » 17 Paź 2015 10:22

Pytanie: Czy tylko mnie wkurza Jóźwik?
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Sport w TV

Postprzez Snill Jenta » 17 Paź 2015 11:22

Bocian napisał(a):Pytanie: Czy tylko mnie wkurza Jóźwik?

Mnie śmieszy
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Sport w TV

Postprzez Bocian » 17 Paź 2015 12:08

Jakoś nie mogę słuchać jego gatki. Czasami mówi niedorzecznie. Pamiętam jak w jednym programie atakował Hartinga za wypowiedź na temat Gattlina. Znalazł się obrońca dopingowicza-recydywisty :lol:
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Sport w TV

Postprzez maksim » 17 Paź 2015 13:20

Babi to z całej tej bandy i tak jest najlepszy :D
Z gości: toleruję Wolfensztajna, za zdrowe podejście - nie wyszło, to nie wyszło. nie szuka 150 dziwnych teorii. Do tego Paweł "de facto" Zygmunt coś ciekawego potrafi powiedzieć. Reszta - Maryle R., Otylie i inne takie - dajcie żyć... + dzięcioł dede reporter :D
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

Re: Sport w TV

Postprzez Bocian » 18 Paź 2015 11:19

Pamiętam narciarstwo alpejskie w Soczi. Jako komentatorów dali jakąś panią która znała się na rzeczy (nie pamiętam nazwiska niestety) i towarzystwa dotrzymywał jej jakiś typ, który nie miał bladego pojęcia o czym mówi i nie znał zawodników. Dla niego Beat Feuz nazywał się "Bit Fis". W każdym razie tak wymawiał jego imię i nazwisko.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Sport w TV

Postprzez Snill Jenta » 18 Paź 2015 11:42

No cóż, poprawnego wymawiania nazwiska Prevca nie mogą się od kilku sezonów nauczyć :roll:
Čebulja przy okazji też.
I Tereze Johałk oraz Petera Nortuka :(
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Sport w TV

Postprzez RakuNH » 18 Paź 2015 12:21

Co do nazwisk to ja się akurat nie czepiam pod warunkiem, że ktoś jest konsekwentny i jeśli robili dziwoląga to jest go pewien. Jeśli ktoś nie jest pewien to niech czyta po prostu bez udziwnień i konsekwentnie. Sam Jaroński wiele razy mówił, że dostają tyle maili o poprawnej wymowie, że często jedno nazwisko ma kilka "poprawnych" i jakby zaczęli tak czytać, to nikt by nie wiedział o kogo chodzi.

Inna sprawa, że taki Jóźwik po prostu tworzy jakieś dziwolągi żeby wyjść na mądrego a wychodzi na idiotę, nawet jeśli czasem się okazuje że jego dziwoląg jest bliski prawdy - jak w przypadku Northuga. Jeśli jednak widzi jakieś dodatkowe litery czy przekręca ich kolejność jak słynni Lodowik i Kapler to już szydera się należy.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Sport w TV

Postprzez Bocian » 18 Paź 2015 17:28

Pamiętam że Wyrzy i Jaroński mieli problem z poprawną wymową nazwiska Kaisy. Poszli do fińskiego komentatora i on powiedział im jak. I często starają się tak robić. Chociaż czasami się zapominają i mówią po prostu Makarainen. Nie drażni mnie to. Nie robią z niej innej osoby. Tak jak Babiarz zrobił z Weng Chinkę. Po prostu od czasu do czasu bywają na zawodach osobiście i już trochę znają ludzi z innych ekip, zawsze moga kogoś zapytać. Podczas gdy spora część, jeśli nie większość komentowania biegów w TVP odbywa się ze studia w Warszawie. To mnie też wkurza w TVP. No i....ciekawe co wymyślili by Babiarz i Jóźwik gdyby w biegach, lub skokach startował Quentin Fillon Maillet? Zrobili by z niego Niemca czy Anglika?
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Sport w TV

Postprzez kat. » 19 Paź 2015 08:51

Po prostu od czasu do czasu bywają na zawodach osobiście i już trochę znają ludzi z innych ekip, zawsze moga kogoś zapytać.


No nie wiem, czy tak bywają. Dawniej ES wysyłał jednego na MŚ (np. Jaroński był sam w Ch-M), ale ostatnio nie jest chętny do fundowania wycieczek. Mogę się mylić, ale chyba nawet NM było ze studia.

Z Kaisą to jest problem także na piśmie, bo w transkrypcji - analogicznie do umlautów - powinno się ją zapisywać: Kaisa Maekaeraeinen. Takiego potworka używa bodajże onet, u nas na stronie przyjęliśmy niekoniecznie poprawną, ale niepowodującą oczopląsu formę "Makarainen".


Bocian napisał(a):Nie robią z niej innej osoby.


Z niej może nie, ale Dahlmeier była "Dalmejer" (Jaro na początku), a nawet "Dalmajster" (Wyrzy na MŚ) :D

No ale kim nie byli Szczurek i Ziemniakowa według komentatorów niemieckich :) Oni zawsze są na miejscu, ale nie mają się kogo spytać. :roll:
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Następna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

cron