Bobsleje i skeleton

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Bobsleje i skeleton

Postprzez Sebastian Krystek » 01 Gru 2013 13:13

Aż nie chce mi się wierzyć, że nie doczekaliśmy się na forum tematu o bobslejach ;)

Nasi szorują kaskami po torze, ale miejmy nadzieję, że następne występy będą już znacznie bardziej udane:

http://sport.tvn24.pl/sporty-zimowe,130 ... 75903.html

Oglądacie zawody bobslejowe? Kibicujecie komuś?
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Bobsleje

Postprzez markos7207 » 01 Gru 2013 13:18

Tak, LoLo Jones 8-)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Bobsleje

Postprzez Heidi » 01 Gru 2013 13:24

Ja nigdy nie mialam okazji ogladac bobslejow, ale mozecie mi wytlumaczyc te zwiazki bobslejow z lekkoatletyka? Dlaczego duzo lekkoatletow decyduje sie na starty wlasnie w boblejach? ;)
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Bobsleje

Postprzez friducha » 01 Gru 2013 13:29

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 19:33, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Bobsleje

Postprzez Peeta » 01 Gru 2013 13:59

Jako, że bobów i skeletonu nie ma na Eurosporcie czy innej polskiej stacji to jak ktoś chętny to polecam kanał na youtube gdzie można na żywo lub z odtworzenia sobie pooglądać zawody PŚ:
http://www.youtube.com/user/bobskeletv
W sumie to można by do tytułu dodać skeleton, bo o nim chyba też nie ma tematu na forum, a to tak mało popularne u nas sporty, że nie ma co robić dwóch tematów o nich bo wątpię by cieszyły się dużym zainteresowaniem. ;)
EDIT: Chociaż na tym materiale z TVN widzę, że Orange Sport pokazuje boby. :shock: Nawet nie wiedziałem, że je transmitują.
Awatar użytkownika
Peeta
Junior
 
Posty: 135
Rejestracja: 30 Lis 2012 00:13

Re: Bobsleje i skeleton

Postprzez Sebastian Krystek » 01 Gru 2013 14:04

W Polsce PŚ w bobslejach i skeletonie pokazuje Orange Sport.

Przychylam się do wniosku o dołączenie do tego tematu również skeletonu ;)
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Bobsleje i skeleton

Postprzez Heidi » 01 Gru 2013 14:10

Sebastian Krystek napisał(a):W Polsce PŚ w bobslejach i skeletonie pokazuje Orange Sport.

Sorry za offtop, ale czy te bobsleje na Orange Sport nie komentuje czasem Pawel Ulbrych z Eurosportu?
Awatar użytkownika
Heidi
Kadra B
 
Posty: 720
Rejestracja: 06 Sty 2013 19:10
Miejscowość: Ytre Enebakk

Re: Bobsleje i skeleton

Postprzez Laleczka Chucky » 01 Gru 2013 14:14

Chyba tak, bo ostatnio jak przełączałem kanały, słyszałem jakiś znajomy głos i to zdaje się był właśnie Paweł.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Bobsleje

Postprzez krtek » 01 Gru 2013 16:29

Heidi napisał(a):Ja nigdy nie mialam okazji ogladac bobslejow, ale mozecie mi wytlumaczyc te zwiazki bobslejow z lekkoatletyka? Dlaczego duzo lekkoatletow decyduje sie na starty wlasnie w boblejach? ;)

Dobra szybkość na starcie to połowa sukcesu w zjeździe bobslejem,wymagana jest też siła fizyczna i mocne nogi. Wszystkie te cechy posiadają również sprinterzy. Jako ciekawostkę podam, że polski bobsleista Marcin Niewiara, który posiada niezły rekord życiowy na setkę (10.52) awansowałby z takim czasem do półfinału lekkoatletycznych ME w Helsinkach.
krtek
Młodzik
 
Posty: 35
Rejestracja: 09 Gru 2012 15:46
Miejscowość: Przemyśl

Re: Bobsleje i skeleton

Postprzez TomaszB » 12 Gru 2014 02:35

Dla zainteresowanych: od dzisiaj zawody PŚ w bobslejach i skeletonie pokazywać będzie TVP Sport. Komentować będzie Grzegorz Pajda. Pierwszy start o godzinie 15:30 w Lake Placid, a będzie to 1. przejazd dwójek mężczyzn.
TomaszB
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 11 Sty 2013 19:19

Re: Bobsleje i skeleton

Postprzez harding » 26 Lut 2015 22:03

specjalnie nie żałuję, że osiągnięcia Polakòw w tych dyscyplinach razem z saneczkarstwem są adekwatne do rozwoju krajowej infrastruktury torów lodowych. Sądzę bowiem,że to najnudniejsze zimowe dyscypliny olimpijskie pod nieobecność narciarstwa akrobatycznego
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Bobsleje i skeleton

Postprzez kat. » 27 Lut 2015 16:02

A skoki to co? 8-)

p.s. Akrobatyczne może być rozmaite, ale na pewno nie jest nudne.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Bobsleje i skeleton

Postprzez RakuNH » 27 Lut 2015 16:35

Ja pamiętam że jak jeszcze PŚ był regularnie na Eurosporcie to jednak była rywalizacja międzynarodowa (nie było tak wielkiej dominacji Niemców ale wiadomo że byli czołową drużyną) i czwórki bobów były ciekawe. Rywalizacja się tam toczy zawsze na większe sekundy, przeciętny człowiek dużo lepiej widzi ewentualny błąd. Sanek i skeletonu nigdy nie byłem w stanie oglądać ale męska czwórka w bobach to sport którego do najnudniejszych bym nie zaliczał.

Dla mnie takim jest np. snooker ale transmisji są tysiące godzin, a to znaczy że ktoś to ogląda więc nie zamierzam komuś wmawiać, że sport który ogląda jest nudny - niech sobie ogląda co chce ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Bobsleje i skeleton

Postprzez kat. » 27 Lut 2015 19:26

Zgadza się. boby, zwłaszcza czwórki, bardzo przyjemnie się ogląda i wciągają. To, co piszesz o małych różnicach i błędach, tyczy też sanek i skeletonu, ale to już jakieś takie... sztuczne? Jednak sanki kojarzą mi się z dziećmi zjeżdżającymi zimą z pagórków (tzn. dawno dawno temu, jak jeszcze nie było netu), a nie wyczynowym sportem i też trudno mi toto traktować z powagą.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Bobsleje i skeleton

Postprzez harding » 28 Lut 2015 09:39

Skoki są o tyle ciekawsze, że można je ocenić po paraboli lotu, długości dzięki linii wyznaczającej najlepszy wynik czy stylu lądowania. Choć oczywiście wolałbym kombinację, to od lat nie mam komu kibicować. Na torze lodowym zaś wszystkie ślizgi w danej konkurencji wyglądają tak samo i gdyby nie mierzony do setnych/tysięcznych części sekundy tzw. międzyczas, nie sposób ocenić jakości startu.
W kwestii narciarstwa akrobatycznego miałem na myśli balet, fascynujący jak pływanie synchroniczne
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Bobsleje i skeleton

Postprzez RakuNH » 28 Lut 2015 12:43

Ja ze swojej przeszłości pamiętam, że błędy w bobach czwórkach błędy były jakoś tam widoczne choć wiadomo że decydowała szybkość płóz.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05


Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości

cron