Piłka nożna

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Piłka nożna

Postprzez Menson » 21 Lis 2009 18:38

Dobre jest też to, że UEFA uznała, ze nie zmieni meczu, ani wyniku, bo decyzja sędziego jest ostateczna i niepodważalna... A ile razy piłkarz opluł, sfaulował rywala, a sędzia tego nie zauważył, a piłkarz dostał później karę, bo zobaczyli dopiero w powtórce video tę sytuację?
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Piłka nożna

Postprzez RakuNH » 21 Lis 2009 22:46

Do wszystkich zwolenników powtórek:)

pamiętacie mecz Ukraina 1 - 0 Polska w hokeju?:) jeśli tak to wiecie o co chodzi. Nawet na powtórce w 21 wieku nie ma odpowiedzi :lol:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Piłka nożna

Postprzez figaro56 » 21 Lis 2009 23:47

Muszę wam coś powiedzieć o sędziowaniu. Przypomniała mi się sytuacja której byłem świadkiem na A-klasowym meczu. Zamieszanie na polu karnym. Sędzia odgwizduje faul i wskazuje na rzut karny. Rzekomy sprawca, łapie piłkę w ręce i z wściekłości bramkarskim wykopem ładuje piłkę w własnej bramce. Można rzec banalna sytuacja tylko, że jedyny "sprawiedliwy" tę bramkę uznaje i nakazuje grę od środka :lol: Co to się później działo. Protesty, przepychanki. Porządkowi ormowcy ochraniają sędziego. :lol: Kibice tarzają się ze śmiechu na trybunach. No i co? Jaki finał? Bramka uznana. Wynik poszedł w świat. :lol:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Piłka nożna

Postprzez Adrian Woźniak » 22 Lis 2009 13:07

Duche napisał(a):Henry zachował się źle, ale normalnie, podobnie jak obrońcy popełniający faule taktyczne. Titi umyślnie zagrał rękę co pokazują powtórki, ale każdy inny piłkarz będący na jego miejscu zachowałby się podobnie. Przyznał się później do zagrania ręką i nie zdziwię się jeśli otrzyma jakąś nagrodę fair-play.


Do czego on się miał przyznawać, skoro to zagranie ręką było ewidentne 8) ? Gdyby temu zaprzeczył, to by się tylko skompromitował.

Za to, że przyznał się do złamania przepisów (co było doskonale widać w powtórkach) kilka godzin po zakończeniu meczu powinien dostać nagrodę fair-play? Przepraszam, ale padłem ze śmiechu :lol: Chyba każdy laik, który widział powtórkę, zdaje sobie sprawę, że bramka nie powinna być uznana. Jeszcze gdyby w tamtej sytuacji podszedł do sędziego i powiedział, że zagrał ręką, to można byłoby go w jakiś sposób uhonorować za uczciwość.

W sumie nawet nie zdziwiłbym się, gdyby mu jakąś nagrodę przyznano. W świetle Nobla dla Obamy, co według mnie było wielką kompromitacją, wszystko wydaje się być możliwe.
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Piłka nożna

Postprzez markos7207 » 22 Lis 2009 14:21

Świat staje na głowie. Niedługo diabeł będzie mszę odprawiał :wink:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Piłka nożna

Postprzez dan » 27 Lis 2009 10:31

http://sport.interia.pl/raport/elms2010 ... ta,1403018 - wypowiedzcie się, bo mnie szlag zaraz trafi. Chodzi mi o postępowanie Fify, dla której niektórzy są równiejsi od innych.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Piłka nożna

Postprzez Adrian Woźniak » 27 Lis 2009 11:21

Co tu komentować, to jest kolejny piłkarski skandal. Dlaczego cały kraj ma płacić, za błędy pojedyńczego klubu? Skoro ta drużyna złamała przepisy, to powinna się pogodzić z konsekwencjami, nawet tak tragicznymi w skutkach.
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Piłka nożna

Postprzez markos7207 » 27 Lis 2009 14:42

Adrian, Duche - rękawice kupione ? :lol:
Wszak w niedzielę kolejne Grand Derbi czy jak kto woli El Gran Clasico :wink:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Piłka nożna

Postprzez Duche » 27 Lis 2009 15:05

Już nie mogę sie doczekać niedzieli meczu. Liczę na świetne widowisko z tiki-taką Barcelony. Mam nadzieje, że Messi no i przede wszystkim Zlatan zagrają w niedzielę. Dzisiaj trenowali już razem z zespołem, więc wszystko na to wskazuje, że zobaczymy ich w niedzielę na boisku.

Stawiam na 3:0 dla Barcelony po dwóch bramkach Zlatana i jednej Pedro.

Visca el Barca!

Image

:mrgreen:
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Piłka nożna

Postprzez Masha » 27 Lis 2009 15:56

Jutro jest ładny jubileusz Barcy...110 lat klubu. Milan jest raptem kilka miesięcy starszy :wink:
Jakoś nie potrafię zdzierżyć ani Realu, ani Interu....ble :wink: , więc po zwycięstwo Barcelono!
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Piłka nożna

Postprzez Adrian Woźniak » 28 Lis 2009 00:07

markos7207 napisał(a):Adrian, Duche - rękawice kupione ? :lol:
Wszak w niedzielę kolejne Grand Derbi czy jak kto woli El Gran Clasico :wink:

Jestem pokojowo nastawiony :wink: Mam nadzieje, że wszystko rozstrzygnie się na boisku i w niedzielę zobaczymy piękne widowisko.

Jeżeli miałbym się bawić w typowanie wyniku, to obstawiłbym 3:2 dla Realu (Zlatan i Messi dla Barcy, C.Ronaldo, Kaka i Higuain dla Realu) :wink: Hala Madrid! :D
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Piłka nożna

Postprzez Masha » 29 Lis 2009 22:43

Najpierw Inter,teraz Real. Chłopaki z Katalonii sprawili, że w tym tygodniu mam dobry humor :wink:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Piłka nożna

Postprzez figaro56 » 02 Gru 2009 23:42

No i po ptokach. Nie będzie żadnych zmian w sędziowaniu ani dodatkowych bramkowych ani korzystania przez arbitrów z zapisu wideo przy kontrowersyjnych sytuacjach. Argumenty za utrzymaniem dotychczasowych zasad tak idiotyczne, że przytaczanie ich tutaj obrażałoby waszą inteligencję. Jak widać nasz krajowy betonik w PZPN to małe piki przy tym z FIFA.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Piłka nożna

Postprzez komando77 » 03 Gru 2009 14:36

Dobrze, że chociaż UEFA idzie z duchem czasu i wprowadza te nowe zasady sędziowania, oczywiście jak najbardziej słusznie.
Czy FIFA boi się zmian? Może uważają, że starsze = lepsze? W obecnej piłce raczej już się to nie sprawdza. Przykład: znana całemu światu (może prawie całemu) ręka Henry'ego czy Maradony.
"Cały czas do przodu, staramy się, cały czas do przodu."
Awatar użytkownika
komando77
Młodzieżowiec
 
Posty: 258
Rejestracja: 26 Mar 2009 10:25
Miejscowość: Warszawa

Re: Piłka nożna

Postprzez dan » 03 Gru 2009 14:42

Podobno tego wszystkiego nie będzie na najbliższych mistrzostwach świata, ale po nich Fifa chce wrócić do tego pomysłu, by niektóre te nowinki zacząć wprowadzać w życie.

Niedawno Duche napisał, że nie zdziwi się, jak Henry dostanie nagrodę fair play za przyznanie się do zagrania piłki ręką w meczu z Irlandią, a tymczasem Fifa wszczęła przeciwko Francuzowi postępowanie w tej sprawie i prawdopodobnie skończy się to ukaraniem go. W tym przypadku ja osobiście mam nadzieję, że nie będzie to łagodna kara, bo przyznanie się po meczu to trochę za mało. Każdy widział jego radość po bramce. Nie będę tego dalej komentował.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Piłka nożna

Postprzez Duche » 03 Gru 2009 22:27

Karać Titiego? Za co? Jeśli go wykluczą to będzie największa kpina w historii piłki. FIFA również powinna wszcząć śledztwo przeciwko każdemu piłkarzowi, który dotknie piłki ręką w czasie meczu lub sfauluje przeciwnika. A co, jak się kompromitować to po całości. Brawo Blatter :x
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Piłka nożna

Postprzez figaro56 » 03 Gru 2009 22:46

Oj Duche, Duche. Za co karać? Ano za niesportowe zachowanie czyli celowe zagranie ręką na co są dowody. Karani są przecież zawodnicy za oplucie zawodnika jak sędzia tego nie widzi a jest zarejestrowane na powtórkach, więc o co ci biega?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Piłka nożna

Postprzez Duche » 03 Gru 2009 23:36

Tylko że tutaj robi się aferę choćby Titi dopuścił się jakiegoś ludobójstwa. Jak Taylor prawie upieprzył nogę Eduardo to dostał 3 mecze zawieszenia, a Thierry'ego chcą wykluczyć z całych mistrzostw, bo ręką zagrał jak tysiące zawodników na świecie?

Ukarać to powinni sędziego, że nie widział tego zagrania.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Piłka nożna

Postprzez arek » 04 Gru 2009 14:40

Dziś o 18, losowanie grup MŚ.
Niżej wklejam podział na koszyki.
Podział na koszyki:
koszyk 1: Brazylia, Hiszpania, Holandia, Włochy, Niemcy, Argentyna, Anglia, RPA,
koszyk 2: Japonia, Korea Północna, Australia, Korea Południowa, USA, Honduras, Meksyk, Nowa Zelandia,}
koszyk 3: Wybrzeże Kości Słoniowej, Algieria, Ghana, Kamerun, Nigeria, Chile, Urugwaj, Paragwaj,
koszyk 4: Szwajcaria, Dania, Francja, Słowenia, Serbia, Słowacja, Portugalia, Grecja.

Brazylia, Meksyk lub Paragwaj, WKS i Francja, to by była ciekawa grupa.
Natomiast najgorszą byłaby: RPA, Honduras, Algieria, Słowenia.
Pozdrawiam!
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Piłka nożna

Postprzez dan » 04 Gru 2009 16:03

Z tym najgorsza i najlepsza to się można spierać, ale zawsze jest grupa śmierci i grupa marzeń. Jakoś zawsze tak się trafia. Ciekawe jak to się dzisiaj ułoży. Losowanie o 17.15. Ten kto ma ochotę i TVP sport może patrzeć. Ja mam zamiar.

Oj Duche, Duche!!!!!!!
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości