Piłka nożna

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Piłka nożna

Postprzez kat. » 02 Lip 2016 08:13

Kompletnie nie wierzyłem w Walię, to, że Belgowie się po nich przejadą wydawało mi się tak pewne jak odpadnięcie Cracovii z Albańcami z Tetowa.
jam to napisał(a): Mam taką wizję, że dotrze do finału nie wygrywając żadnego meczu z Islandiami, Austriami, Węgrami i innymi Polakami


to co? dodajemy wymęczenie Walijczyków po dogrywce / karnych i mamy wicemistrza jak znalazł. W finale Niemcy / Włosi powinni się zlitować.

mareqna napisał(a):Dla mnie dzisiaj mogą skończyć się te mistrzostwa,cała nadzieja w Italii!!!


kończyć się nie kończą, ale powinniśmy poznać najważniejsze rozstrzygnięcie.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka nożna

Postprzez Snill Jenta » 02 Lip 2016 08:19

Wciąż nie mogę się pogodzić z tym, że nasi odpadli przez jeden obroniony karny :roll: Można by teraz spekulować, co by było, gdyby ich bramkarz faktycznie stał na tej linii, a fakt, że zdecydowały ułamki sekund, boli najbardziej. Nadal w to nie wierzę, zwłaszcza że Portugalia ślizga się na farcie i remisach :evil:
Co do Walii, to pocieszam się, że nie wiadomo, co by było, gdybyśmy awansowali my i czy akurat wtedy los też zdecydowałby o ich wygranej :P W każdym razie to właśnie im kibicowałam.

ssonicsl napisał(a):Ale figaro zrozum też jedno. MY (większość tego forum) nie mieliśmy okazji oglądać polskiej reprezentacji piłkarskiej w fazie pucharowej jakiegokolwiek turnieju. Dlatego dla Nas jest to większe wydarzenie niż dla Ciebie ;)

Z tym się akurat zgodzę ;) Przeżywam to już drugi dzień, w tej chwili chyba nawet bardziej niż moje biegi i biathlon, czego w zasadzie się po sobie nie spodziewałam :P

Teraz sercem za Islandią.
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Piłka nożna

Postprzez miskam » 02 Lip 2016 09:39

Snill Jenta napisał(a):
Teraz sercem za Islandią.


To.
I Włochami: https://www.youtube.com/watch?v=lMAkVAAaj6w Dziś pokonają ekipę dłubiącego w nosie.
nejmar dżunior gol
Awatar użytkownika
miskam
Junior
 
Posty: 146
Rejestracja: 23 Kwi 2016 21:57
Miejscowość: Terminatorzy Dominatorzy - Bekele/CP3

Re: Piłka nożna

Postprzez figaro56 » 02 Lip 2016 16:13

Chwała naszym piłkarzom, że nie popadli w samouwielbienie i w wypowiedziach dość rozsądnie oceniają swoją grę. Zdają sobie sprawę co nie wyglądało na tych ME zbyt dobrze. Okazało się,że Maryla Rodowicz zna się na piłce lepiej niż dziennikarze zajmujący się nią zawodowo a może tylko miała odwagę powiedzieć to na co inni się nie odważyli podczas ogólnonarodowej fety. Czekam na jakąś rozsądną recenzję tego występu bez dmuchania w balon. A może czekam daremnie bo obiektywni dziennikarze sportowi podzielili los dinozaurów.
p.s. Zapomniałem, ze Maryla Rodowicz jest jeszcze starsza ode mnie i też pamięta lepsze czasy naszej piłki kopanej.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Piłka nożna

Postprzez kat. » 02 Lip 2016 16:34

Aj, marudzisz, Figaro. Jeśli usilnie chcesz oglądać rzekome wynoszenie naszych skórokopów pod niebiosa, to pewnie znajdziesz takie kanały / strony. Ludzie chcą żyć w "atmosferze sukcesu", więc się im takową tu i ówdzie serwuje. Ja tam mam tv i czasem nawet oglądam, kabel od internetu podpięty cały czas, ale to Twoje (i nie tylko) marudzenie to jeden z niewielu odprysków tej rzekomej "atmosfery", na jakie natrafiam.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka nożna

Postprzez damian940915 » 02 Lip 2016 18:31

Tak to już jest, że w naszym kraju albo się kogoś wywyższa pod niebiosa, albo niemiłosiernie "hejtuje". W polityce zresztą podobnie, albo ktoś jest za albo ktoś jest przeciw i nie ma mowy o żadnym kompromisie ;)
Tak jak uważam ćwierćfinał piłkarzy jako taki "Miś na skalę naszych możliwości, przez nas wykonany i to nie jest nasze ostatnie słowo":D, tak nie rozumiem nadmiernego gloryfikowania piłkarzy i stwarzania z nich wręcz bohaterów narodowych. Obawiam się, że jeżeli siatkarze zdobędą medal Igrzysk, to i tak piłkarze zdobędą tytuł drużyny roku we wszelkich plebiscytach. Hejtowanie Marii Antoniny Rodowicz też mi nie w smak, wszak każdy ma prawo do własnego zdania, a mecze ze Szwajcarią czy Portugalią, gdybyśmy oglądali je jako kibice niezaangażowani, niekoniecznie należałyby do tych pamiętnych ;)
Jeżeli jednak nasza piłka ma sukcesy osiągać, to lepszej okazji do lokowania pieniędzy prywatnych ludzi w piłkę w Polsce niż po tym Euro może po prostu nie być. Nie mam jednak nic przeciwko takiej atmosferze sukcesu, bo tego nam potrzeba, by po pierwsze liga była silniejsza, a co za tym idzie by nasze kluby znaczyły cokolwiek w Europie, a po drugie by jeszcze bardziej wzmacniać szkolenie młodzieży. To dwie składowe, bez których zaistnieć w piłkarskiej Europie będzie po prostu trudno. Mamy PZPN, który nie kojarzy się już negatywnie, infrastrukturę stadionową, która biorąc pod uwagę liczbę osób chodzących na mecze jest zadowalająca, kolejne imprezy piłkarskie (niedawny finał Ligi Europy czy Euro U-21 za rok), ligę, która mimo poziomu sportowego marketingowo nie odstaje od kilku lepszych.
Nie wiem czegoś Ty Figaro oczekiwał? Lepszej gry? Ładniejszej gry? Ja jeszcze raz przypomnę, że nigdy niezależnie od formatu ta reprezentacja w Top 8 Europy nie była, nawet w latach 70!
Jak się ma tylko 6 piłkarzy grającą na co dzień w topowych europejskich klubach, a resztę w europejskich średniakach, albo solidnych ligowców z Ekstraklasy, to nie jest to jeszcze drużyna, która potrafiłaby swój styl gry narzucać naszpikowanej gwiazdami i indywidualnościami Portugalii. I nie przekonują mnie argumenty o tym, że trzeba było zmieniać w końcówce, bo jak wyglądała nasza reprezentacja z Cionkiem, Zielińskim czy Starzyńskim to przekonaliśmy się w sparingu z Litwą czy później w meczu z Ukrainą. I nie jest to wina tych piłkarzy, ale po prostu stan posiadania, jakim w tym momencie jako reprezentacja dysponujemy. Natomiast owszem zastanowiłbym się poważnie nad zmianą bramkarza na karne. Na Boruca. Z tym, że to tylko gdybanie pomeczowe, bo w trakcie nie meczu nie miałem takich pomysłów.

Mam nadzieję, że Nawałka dalej z taką samą pasją będzie prowadzić tą reprezentację. W eliminacjach MŚ mamy grupę wyrównaną, ale jak najbardziej do przejścia. Niech on prowadzi naszych piłkarzy w tych starciach, dalej ze swoją wizją futbolu, bo ma pomysł na tą kadrę. Pomysł, który coraz to jest poddawany krytyce, a z którego wychodzi obronną ręką.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Piłka nożna

Postprzez figaro56 » 02 Lip 2016 20:21

Kolego Kat. Widocznie tylko lewackie media wpadły w euforię po ME w kopanej a te prawicowo-narodowe których ty słuchasz pozostały niewzruszone. ;) Aż dziwne prawda?
Damian- Pieniądze ładowane w kuby nie muszą przekładać się na reprezentacyjną piłkę. Tu nie ma prostego przełożenia a czasem potrafią wręcz szkodzić. W Wiśle Kraków jak zdobywała mistrzostwo Polski przed laty grało bodajże 2 czy 3 Polaków. Mając pieniądze łatwiej kupić zawodnika niż go wyszkolić.
Po drugie Damianie ileż to moje stare oczy widziały polskich sukcesów po których mieliśmy stać się potęgą w jakiejś dyscyplinie. Obawiam się, ze teraz będzie podobnie i skutkuje co najwyżej wzrostem ilości kolorowych przebierańców na reprezentacyjnej piłce czyli tak zwanych "Januszy". Może nawet skutkować wzrostem ludzi amatorsko uprawiających piłkę jak nasz były premier. Co nie jest w żadnym razie złe ale ma się nijak do profesjonalnego uprawiania sportu. Gdyby tak było to ilość ludzi w Polsce uprawiających dajmy na to narciarstwo alpejskie powinno już dawno skutkować jakimiś medalami w tej dyscyplinie. A gdzie jest ta dyscyplina w Polsce przez wrodzoną delikatność nie powiem.
'.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Piłka nożna

Postprzez kat. » 02 Lip 2016 21:08

Nie, Figaro, mam takie magiczne przyciski na pilocie z numerkami i nie oglądam tego, co mnie denerwuje / irytuje. Polecam dla psychicznego zdrowia. :D

figaro56 napisał(a):Obawiam się, ze teraz będzie podobnie i skutkuje co najwyżej wzrostem ilości kolorowych przebierańców na reprezentacyjnej piłce czyli tak zwanych "Januszy".


"Janusze" już dawno przejęli bezkrwawo kadrę. Może to i lepiej, bo, patrząc na nowe układy na mapie kibolskiej, grozi nam powtórka z lat 90., kiedy na reprze wszyscy bili się ze wszystkimi, a przyjezdni wytrzeszczali oczy.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka nożna

Postprzez damian940915 » 02 Lip 2016 21:59

Ale kto tu mówi o byciu potęgą? Ja czegoś takiego nie napisałem, chodzi mi o to, by zapewnić poziom taki, jaki osiągnęliśmy teraz, z ewentualnym wystrzałem wyżej przy sprzyjających okolicznościach. Wszak cały czas mówię między słowami, że ten wynik tutaj na Euro jest niejako ponad stan.
Zauważ Figaro, że reprezentacje, które regularnie plasują w czołówce ME czy MŚ mają silne ligi. Nie wierzę, że w ciągu kilku lat dogonimy pod tym względem chociażby Holandię czy Portugalię, ale niech to nie będzie jedna Legia reprezentująca w pucharach jakikolwiek poziom, tylko 2-3 kluby potrafiące rokrocznie dochodzić do grupy w Lidze Europy, przy sprzyjających okolicznościach wejść wyżej, w przypadku mistrza kraju co drugi rok wejść do Ligi Mistrzów. Ot poziom ligi Czeskiej. Reszta ligi siłą rzeczy będzie równała w górę.
Jeszcze raz powtarzam, że wszystkie "Janusze" są potrzebne. To dzięki "Januszom" mamy złoty medal MŚ w siatkówce, to oni napędzili koniunkturę, dzięki której w tamtej dyscyplinie mamy 3-4 ligę w Europie i tytuł Mistrza Świata. Im więcej "Januszów" pośle w wieku 5-6 lat swoje maluchy do szkółek piłkarskich (a im lepiej one będą zorganizowane, tym prędzej poślą), tym większy odsetek tych dzieciaków będzie chciało grać ponad poziom amatorski. Polskie kluby zaczynają to łapać, pierwszy lepszy przykład, Legia otwierać ma szkółkę (nawet Przedszkole piłkarskie :D) pod swoim patronatem w mojej Białej Podlaskiej. A wiadomo, że coś, co ma w nazwie Legia przyciągnie więcej osób niż coś co ma w nazwie UKS "nazwa szkoły" "nazwa miasta".
Jeszcze jedno, aby zaistniał sport zawodowy musi mieć miejsce nie tylko liczba zawodników czy raczej kandydatów na zawodników, ale też wykwalifikowana kadra trenerska czy infrastruktura oraz regularność. W narciarstwie alpejskim żadnego z tych 3 aspektów generalnie nie widzę, bo większość Polaków jeździ na nartach max. 2-3 razy do roku, trenerów pewnie garstka, reszta to zwykli instruktorzy sportu, a infrastrukturę pominę milczeniem, bo proste trasy zjazdowe nijak się mają do chociażby tras slalomowych używanych w PŚ. Równie dobrze mogę powiedzieć, że większość Polaków samochodem jeździć potrafi, a kierowców wyścigowych jak na lekarstwo ;) Podobnie w sumie z kolarzami, z biegaczami długodystansowymi i takie przypadki można mnożyć.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Piłka nożna

Postprzez kat. » 03 Lip 2016 08:56

Oczywiście, że Janusze są potrzebni, ale mam nadzieję, że się nieco wyrobią jak chociażby ci niemieccy, którzy na kadrę jeżdżą od x lat i potrafią rozwijać sektorówkę (znów ktoś zrobił przekręt?), jak i dopingować. Niestety pod tym względem "najlepsi kibice na świecie" byli gorsi od Islandii. I to śpiewanie hymnu kilka razy na każdym meczu jak jakaś "Szła dzieweczka..."...

Co do karnych wczorajszych, to przypomniał mi się baraż o wejście do 2. ligi sprzed paru lat. Jeziorak wygrał z Unią Tarnów 3-2 po bodajże 7 seriach, a obserwatorzy mieli poważne wątpliwości, czy ktoś klasę wyżej w następnym sezonie chce w ogóle grać.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka nożna

Postprzez figaro56 » 03 Lip 2016 09:10

Tylko żebyśmy się dobrze zrozumieli. Nie mam nic przeciwko wszelkim modom na uprawianie sportu amatorsko. To bardzo dobre i pożądane zjawisko. Ostatnio mój syn zaczął uprawiać łucznictwo i bardzo go chwalę mimo iż w wieku chrystusowym raczej nie jest kandydatem na mistrza olimpijskiego. No dobra trochę się z niego nabijałem nazywając Robin Hoodem. Absolutnie nie przeszkadzają mi "Janusze" na trybunach. Tak jak pisał Kat ci "prawdziwi kibice" ostatnimi czasy przynosili tylko wstyd. Jeżeli jeszcze "Janusze" przestaną klaskać kiedy grają hymn przeciwników będę w siódmym niebie.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Piłka nożna

Postprzez kat. » 03 Lip 2016 09:37

Kibole nie przynosili wstydu, tylko robili co najwyżej bydło 8-) wstyd to jest takie coś ;) https://www.youtube.com/watch?v=-teCNVqdN0k
Swoją drogą wyobrażam sobie takie radosne korowody w Moskwie. Rosjanie pamiętają polowania na ich pikników podczas Euro w Polsce.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka nożna

Postprzez figaro56 » 03 Lip 2016 10:35

Wyślijmy do Moskwy ekipy z Krakowa. Zaprezentują taniec z maczetami.
Twierdzisz jakoby Rosjanie wyciągnęli wnioski i do Paryża posłali to co najlepsze.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Piłka nożna

Postprzez RakuNH » 03 Lip 2016 23:29

Wynik jest rzecz jasna dobry, tylko problemem jest ta cała propaganda. Kibice najlepsi na świecie (moim zdaniem jeśli chodzi o "integrację", zabawę na trybunach czy pewną unifikacje wizualną to zdecydowanie jedni z gorszych), piłkarze zaszli tak daleko że NIKT by nie typował (z całym szacunkiem, za miejsce 1-8 w wykonaniu Polski można było zarobić jakieś grosze (kurs na pewno poniżej 10) - piłkarze w notowaniach buków, w wycenach składu zajmowali jakieś 9-10 miejsce. Dużo więcej można było zarobić na tym że Irlandia Północna wyjdzie z grupy niż że Polacy będą w 1/4 ) itp. Jakby ten turniej zaczynać od nowa z obecną wiedzą to spadły by trochę akcje Anglii, bardzo wzrosły Włochów, nieco Polski i kilku innych ekip ale hierarchia by była taka sama. Dodatkowo witanie na lotnisku jak bohaterów. W zasadzie w ogóle nie wchodzę na ogólnotematyczne strony i programy informacyjne żeby sobie darować tą medialną burzę a i tak czasem coś muszę widzieć. Na mnie to zawsze działa odwrotnie. A już szczególnie rozmowy polityczne zaczynające się od tego "co Pan wczoraj robił - no jak co oglądałem mecz, jak każdy Polak, dopingowałem" - no tak bo zasadniczym problemem wszystkich Polaków jest to czy reprezentacja wygra mecz, teraz politycy będą tylko igrzyska oglądać ale tutaj chociaż szum medialny jest w miarę zdrowy bo na danego sportowca trwa 1-2 dni :D

Tak to widzę, ale życie zastępcze w postaci sportu już mnie raczej tak nie "rajcuje' jak kiedyś bo każdy coroczny cykl danej imprezy uwypukla moją średnio zmieniającą się sytuacje, a jeśli już to na gorsze. No ale w przypadku piłki to od szału na Euro 2012 zacząłem sobie odpuszczać i tak rzucam okiem na wielkie turnieje. Ogólnie to jest dla mnie żenujące że w sporcie chwali się np. Krychowiaka (to przykład, nie mam nic do niego ale Hajto to ciągle powtarza) że świetnie wymusza faule. No nie ma co, prawdzie piękno sportu :lol: Albo moje ulubione jak cała 11 zawodników odgwizduje spalonego. Teraz cały kraj jest ekspertem od bronienia karnych, a wychodzenie bramkarzy to sprawa normalna, czasem jest to dużo bardziej spektakularne.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Piłka nożna

Postprzez kat. » 04 Lip 2016 08:20

Komentarze Hajty to w ogóle maskara. To jego "tak?" po co 3. zdaniu rozwala mnie bardziej niż "timing" Borka.

Brawo, Francja! Jednak przy tym nowym systemie człowiek czuje ulgę, gdy wraca normalność, a z tą Islandią zrobiła się taka romantyka dla ubogich, jakby ich wszystkich zwerbowali na to Euro przy oprawianiu dorszów.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka nożna

Postprzez Bocian » 04 Lip 2016 17:28

Wikingowie zostali zadziobani, przez galijskiego koguta :( Szkoda. Może Walijczycy za to utrą nosa ekipie Ronaldo :mrgreen: ?
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Piłka nożna

Postprzez Snill Jenta » 04 Lip 2016 22:01

Piękny gest Norwegów w stosunku do Islandczyków i miłe słowa skierowane do nas :) To właśnie powinien robić sport - łączyć.
Ostatnio edytowany przez Snill Jenta, 05 Lip 2016 08:26, edytowano w sumie 1 raz
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Piłka nożna

Postprzez figaro56 » 05 Lip 2016 08:12

Powiedz to Nowakowskiej i Cyl. ;)
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Piłka nożna

Postprzez mareqna » 06 Lip 2016 10:45

Graziano Pelle wypowiedzial piękne słowa po odpadnięciu Italii w rzutach karnych z Niemcami,,przyjechałem na Mistrzostwa Europy jako nikt i wyjeżdżam jako nikt,gdybym wykorzystał karnego i Italia awansowała byłbym kimś".Z perspektywy czasu to samo mogą powiedzieć nasi piłkarze,gdyby przeszli Portugalię byliby kimś a co osiągnęli? Nic.
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Piłka nożna

Postprzez Bocian » 07 Lip 2016 21:59

Niesamowite. Pierwszy raz w życiu widzę by kogut zadziobał orła :lol:

Vieve la France !

https://www.youtube.com/watch?v=t24VOtNYt1A
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

cron