Piłka nożna

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Piłka nożna

Postprzez RakuNH » 07 Lip 2016 22:07

No wepchali Francję do finału ręcami i nogami. W sumie najlepiej jakby obie drużyny odpadły, ale tym karnym to ustawił sytuację idealnie.

To już z dwojga złego nich sobie płaczliwy CR7 upokorzy gospodarzy. ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Piłka nożna

Postprzez Bocian » 07 Lip 2016 22:14

RakuNH napisał(a):No wepchali Francję do finału ręcami i nogami. W sumie najlepiej jakby obie drużyny odpadły, ale tym karnym to ustawił sytuację idealnie.

To już z dwojga złego nich sobie płaczliwy CR7 upokorzy gospodarzy. ;)


Oby nie. Portugalia mistrzem, to pachnie mi nieco gorzej niż Les Bleus.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

Re: Piłka nożna

Postprzez Snill Jenta » 07 Lip 2016 23:21

To prawda w sumie, a finał bez Niemców chyba też mnie nie interesuje :roll:
There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Piłka nożna

Postprzez damian940915 » 08 Lip 2016 00:23

Jak miałem pisać, że karny ewidentny, tak po tym GIF-ie https://gfycat.com/HandsomeFrailIaerismetalmark zmieniam zdanie. Sędzia za bramką powinien to dobrze widzieć. Natomiast widać, że w ekipie niemieckiej brakowało chociażby Hummelsa, bo drugi gol to totalna katastrofa defensywy. Jak wydawało się, że Francuzi będą mieć ze zdobywaniem bramek podczas tych mistrzostw, tak osoby odpowiedzialne za ciężar gry ofensywnej spisują się co wyśmienicie nie tylko w środku pola, czy w konstruowaniu ataków, ale też przy ich wykańczaniu. Będzie wielką niesprawiedliwością, jeśli Griezmann nie będzie najlepszym piłkarzem tych mistrzostw.
Finał będzie grą indywidualności. Griezmann i Payet kontra Ronaldo i Nani. Francja ma wszelkie atuty po swojej stronie. Doskonały środek pola, lepszy niż się spodziewano atak i publiczność po swojej stronie. Portugalia ma genialnego Ronaldo, od którego postawy prawdopodobnie zależeć będzie wynik całej drużyny.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Piłka nożna

Postprzez kat. » 08 Lip 2016 10:20

Dobrze, że się Zagłębie nie skompromitowało, Partizan to dla kibiców mecz-marzenie i chyba nie wybaczyliby swoim kopaczom, gdyby nie przeszli słabiutkiej Slavii. A Cracovia... no cóż. Legia też już zwarta i gotowa przed pucharami, jak pokazał wczorajszy mecz.

Boateng :( :( :( :(
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka nożna

Postprzez mati777 » 08 Lip 2016 11:34

Francja z niesamowitym Antosiem wygra Ojro,a Żelek się popłacze(czyli to co robi najlepiej)
Visca el Barça!
mati777
Junior młodszy
 
Posty: 56
Rejestracja: 25 Cze 2015 15:20

Re: Piłka nożna

Postprzez mati777 » 10 Lip 2016 14:55

Visca el Barça!
mati777
Junior młodszy
 
Posty: 56
Rejestracja: 25 Cze 2015 15:20

Re: Piłka nożna

Postprzez ssonicsl » 10 Lip 2016 19:44

Rozbiór w Legii trwa w najlepsze. Akcese do opuszczenia klubu zgłosił już Nikolic a i Pazdana chyba nic nie zatrzyma przed wyjazdem. Więc który to już rok będzie? Rok bez polskiej drużyny w LM rzecz jasna :)

Brawa dla Cracovii. Macedonia była już na liście? Muszę poszukać i sprawdzić. Jeśli nie to dziękuje zespołowi z Krakowa za starania i skutecznego umieszczenia tego kraju na liście "z kim już przegraliśmy".

A dziś 2:1 dla Francji - Griezmann, Pogba, Nani. Aczkolwiek spodziewam się zamkniętego, wyrównanego spotkania i dla widza pewnie nudnego ;)
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Piłka nożna

Postprzez kat. » 10 Lip 2016 20:02

ssonicsl napisał(a):Brawa dla Cracovii. Macedonia była już na liście?


Skendija to de facto albański klub, czyli bądź co bądź reprezentujący kraj, który do 90. minuty grał na 0 z finalistą ME 8-) A jeśli chodzi o kluby z ligi macedońskiej, to gdzieś koło 2003 Gieksa (chyba pod szyldem Dospelu) odpadła z klubem o mrożącej krew w żyłach nazwie Cementarnica ;) Więc Cracovia niczego pionierskiego nie dokonała, a finansowo jest na +, bo w perspektywie byłaby męcząca i kosztowna podróż do Baku, gdzie sportowo i tak byłaby bez szans.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka nożna

Postprzez ssonicsl » 10 Lip 2016 20:21

Racja. Cementarnica Skopje :D Już zapomniałem. Także Cracovio, nie zrobiłaś niczego wyjątkowego ;)
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Piłka nożna

Postprzez mati777 » 10 Lip 2016 23:19

Najgorszy mistrz Europy w historii
Szkoda słów :roll: :x :evil: :cry:
Visca el Barça!
mati777
Junior młodszy
 
Posty: 56
Rejestracja: 25 Cze 2015 15:20

Re: Piłka nożna

Postprzez mareqna » 11 Lip 2016 13:42

To jest rok Cristiano Ronaldo.Mistrzostwo Europy Portugal,wygrana Liga Mistrzów z Realem i czwarta Złota Piłka.Leo Messi musi się wziąźć mocno do roboty bo przegra rywalizację z Ronaldo o miano najlepszego piłkarza świata.Portugalia ma młodych super utalentowanych piłkarzy i za dwa lata mogą zdobyć Mistrzostwo Świata.Ma także szczęśliwego i świetnego myślącego trenera.W półfinałach kibicowałem oczywiście Portugali i Francji ale w finale słabszemu i biedniejszemu.
Żelek płakał najpierw z bólu a potem z radości i tak to już jest z tym Cristiano.
Francja była słaba na tych mistrzostwach,gdzie im tam do takich indywidualności jak Lilian Thuram,Blanc,Zidane,Vieira czy Henry?
Słaba była Italia na tych mistrzostwach,gdzie im tam do takich indywidualności jak Nesta,Maldini, Pirlo,Totti,Del Piero czy Luca Toni?
Słaba była syta Hiszpania,pokolenie świetnych piłkarzy schodzi z sceny wraz z trenerem.
Holandii nie było a Anglia i Rosja potwierdziły przynalezność to europejskich maruderów w ostatnim 25-leciu.
Silni byli tylko Niemcy i grali świetnie ale całe szczeście,ze odpadli.Mannschaft to jednak Mannschaft. ;)
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Piłka nożna

Postprzez mati777 » 11 Lip 2016 14:41

Niemcy byli mega suchą ekipą,Hiszpanie zagrali dobrze tylko z Turcją ,Włochy dobrze z Belgią i Szwecją oraz z Hiszpanią,Francja tylko z Islandią i Niemcami dobrze, Walia świetna (ach gdyby nie ten brak Ramseya w półfinale),Islandia walczaki, Anglia drewniaki, Polacy ze Szwajcarią i Portugalią dobre pierwsze pół godziny,później liczenie na cud, Portugalia NIE JEST GODNA MISTRZA EUROPY z grupy nie powinni wyjść, Węgry fantastyczne, Belgowie tylko z Madziarzami zagrali dobrze a tak to piach.
Reasumując
Chu. znaczy się yy kiepski turniej dla kibica( nonstop dogrywki lub karne,mało pięknej gry i gryzienia murawy)
Visca el Barça!
mati777
Junior młodszy
 
Posty: 56
Rejestracja: 25 Cze 2015 15:20

Re: Piłka nożna

Postprzez kat. » 11 Lip 2016 16:46

Na pewno ich to boli, że nie są godni i mają dziś okropnego kaca :cry: Grecy to do dziś nie doszli do siebie i w ramach ekspiacji zbojkotowali ME, choć z ich grupy eliminacyjnej było równie trudno nie wyjść jak biednej Portugalii ze swojej grupy na tych mistrzostwach. :cry:
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka nożna

Postprzez mati777 » 11 Lip 2016 19:29

Wiem o tym że nie powiedzą że nie byli najlepsi,bo liczy się efekt końcowy ( co jest logiczne że będą bronić swego)
Turniej był cienki bo ja się zakochałem w grze Barçy (Guardioli ta obecna jest kosmiczna ,ale Pep to zaczął) , to nic nie miało wsólnego z piękną grą ,jeśli ktoś się z tym nie zgadza,to jego problem (zależy od gustu jeden lubi jak mu stopy śmierdzą , drugi lubi jak mu cyganie grają)
Coś poszło nie tak to jest drugi komentarz na ten temat ,ten pierwszy był mądrzejszy za pieprzenie od rzeczy przepraszam
Visca el Barça!
mati777
Junior młodszy
 
Posty: 56
Rejestracja: 25 Cze 2015 15:20

Re: Piłka nożna

Postprzez kat. » 11 Lip 2016 20:44

Ogólnie jakie mistrzostwa, taki mistrz, ale Francja nie byłaby lepszym. Co takiego zrobiła? Wymęczone wygrane z potęgami pokroju Albanii czy Rumunii, "ściany" przepchnęły ich w meczu z Niemcami, zdemolowali Islandię i tyle. Piłka zrobiła się teraz bardzo defensywna, kto błysnął ofensywą w jednym czy drugim meczu, to zaraz dostał w czapę od bardziej wyrachowanej drużyny i pojechał do domu. Z potęg moim zdaniem najlepiej prezentowali się Włosi, może dlatego, że do ich defensywnej gry przez lata szło przywyknąć. Reszta to takie komety, które rozbłysły na chwilę i do widzenia.

Co do rzekomej niegodności - najbardziej niegodna to była Dania, która nawet się do ME nie zakwalifikowała. To były ME mojej wczesnej młodości, więc je siłą rzeczy idealizuję, wyniki z półfinałów wyglądają zacnie (9 bramek), były też elitarne (8 drużyn), ale z drugiej strony taka analogia - Duńczycy do finału też wygrali w 90 minutach aż jeden mecz (fakt, że z czterech, nie sześciu). Po triumfie Greków już żaden mistrz mnie nie zaszokuje.

Dla mnie "prawdziwa" Barca to z Pepem na boisku i Cruyffem na ławce ;)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Piłka nożna

Postprzez ssonicsl » 15 Lip 2016 15:11

Dajcie że spokój. Portugalia nie przegrała żadnego spotkania, więc została mistrzem. Chapeau bas. Przede wszystkim dla Fernando Santosa. Kiedy ostatni raz widzieliście taką metamorfozę drużyny w trakcie jednego turnieju? Gratulacje dla nich. Przed meczem byłem za Francją, ale tak jakoś w trakcie spotkania moja sympatia przechyliła się na stronę Portugalii. Sam nie wiem dlaczego... Może było to spowodowane zejściem Ronaldo? Może. No i powiem że trochę się ciesze że CR7 zdobył tytuł. Nie lubię go, bardzo, ale to jest wieeeeeeeeeeelki piłkarz. WIELKI. MONSTRUALNY wręcz ;) Zasługiwał na sukces z reprezentacją.

Europuchary czy eurowp******? Legia wyglądała słabo, Piasta nie widziałem ale wynik mówi wiele, Zagłębie... no cóż przynajmniej walczyli i remis wywalczyli co muszą poczytywać za sukces bo byli drużyną zdecydowanie słabszą, a Cracovia... a tak Cracovii już z nami nie ma ;) Liga jest super opakowana, atrakcyjna do pokazywania (chodzi mi wyłącznie o infrastrukturę!), nie tak znowu słabo płatna a poziom sportowy... szkoda gadać.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Piłka nożna

Postprzez mati777 » 26 Lip 2016 22:18

Do dziś szanowałem politykę transferową Juve.(fajne przemyślane transfery, za małą gotówkę)
26.07.2016 straciłem ten szacunek gdyż kupili miernotę higuaina za kupe kasy
Visca el Barça!
mati777
Junior młodszy
 
Posty: 56
Rejestracja: 25 Cze 2015 15:20

Re: Piłka nożna

Postprzez Snill Jenta » 11 Sie 2016 20:59

There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Piłka nożna

Postprzez mareqna » 13 Sie 2016 08:32

Trzęsienie ziemi w argentyńskiej piłce po klęskach w postaci trzech kolejnych przegranych finałach na wielkich imprezach piłkarskich,ja bym jednak powiedział że zdobycie trzech tytułów vive-mistrzowskich to był sukces bo jednak i te tytuły trzeba było zdobyć. Od przeszło roku Albicelestes lideruje rankingowi FIFA co też jest niewatpliwie sukcesem.Messi najpierw zrezygnował ale jednak wraca do kadry pragnąc sięgnąć po Puchar Świata,nowy trener Edgardo ,,EL Patón"Bauza i nowy prezes AFA i Vamos Albicelestes!!!
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 48 gości

cron