Zimowe Igrzyska w Polsce

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez Janko10 » 24 Sty 2014 23:38

Oslo jedyną szansą, żeby nie wygrać. Mam nadzieję, ze się nie zawiodę. :)
A jak nie to z VAT i PIT będziemy się składać. :|
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez Sebastian Krystek » 24 Sty 2014 23:47

A ja się z przyjemnością złożę.
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez zygy » 25 Sty 2014 00:10

Przecież tych igrzysk nikt nie chce... MKOL pewnie teraz ma pełno w portach, żeby tylko się Oslo nie wycofało, bo inaczej znów: albo niepewny Kraków, albo po raz kolejny Azja. Swoja drogą ciekawe co by było, gdyby Norwegia i Polska się wycofały? Nie mając wyjścia po raz kolejny musiali by dać pewnie igrzyska Pekinowi, lub Ałmatom. Myślę, że to była by totalna kompromitacja tej organizacji. Po przegranym referendum w Monachium czytałem opinię w niemieckiej prasie, że kiedyś to takie regiony, jak Bawaria zabiegały o igrzyska, a teraz jest zupełnie odwrotnie i to MKOL ich potrzebuje. Problem jest dość poważny, bo skoro rezygnuje nie tylko Monachium, ale także Szwajcaria, zaś referendum w Oslo przeschodzi dosłownie o włos, to coś tu jest nie tak. Jestem przekonany, że gdyby w Polsce było referendum, to też by nie przeszło, ponieważ ludzie dość już mają tej arogancji obecnych władz, które zamiast kromki chleba proponują nam kolejne igrzyska, przy których sami się jeszcze nieżle nachapią. Skoro Niemcy, Szwedzi i Szwajcarzy nie chcą się dokładać do organizacji olimpiady, czyli kraje gdzie stopa życia jest kilkukrotnie wyższa, niż u nas, to dlaczego Polacy mieli by postąpić inaczej? Nie jesteśmy tacy ciemni, jak to niektórym wydaje...

Czytałem, że podobno małoplskie SLD poprze organizacje, tudzież akcje społeczną, która będzie namawiała do przeprowadzania referendum w sprawie organizacji igrzysk przez Kraków. Nie wiem na ile jest to ich rzeczywista inicjatywa, a na ile chęć ugrania jakiegoś kapitału społecznego w przededniu kilku najbliższych wyborów w kraju, ale trudno się z nimi nie zgodzić. I choć ta paria jest z zupełnie innej bajki, niż moje poglądy polityczne, to mają u mnie dużego plusa. Czekam teraz na ruch innych partii. Skoro są mocne w krytykowaniu rządu na każdym kroku w jakiś bzdetach, to niech wreszcie pokażą klasę i określą się w tak ważnej z naszego punktu widzenia sprawie. W jaki sposób mamy się stać społeczeństwem obywatelskim, jak w tak ważnych dla kraju wydarzeniach, w dalszym ciągu będzie decydować wąska grupa ludzi, która ma w tym konkretny interes ekonomiczny.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez Janko10 » 25 Sty 2014 00:43

Sebastian Krystek napisał(a):A ja się z przyjemnością złożę.

Sebastian:
To ja proponuję, złóżmy się nie z podatków, tylko z własnej woli. Deklaruję 2.000 PLN i drugie tyle na obejrzenie IO. Jak się zbierze kasa z dobrowolnych datków, nie mam uwag. Byłem na otwarciu ME w pn (w opłacalność tej imprezy nie wierzę), będę i na IO w Krakowie, jak już niestety będą.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez zygy » 25 Sty 2014 01:13

Po prostu niech się zapytają ludzi o zdanie w tej sprawie, jeśli nie w całym kraju, to przynajmniej w Małopolsce. To nie jest Rosja, gdzie Putin sobie powie, że robimy igrzyska i tak ma być. Uważam, że to było by najuczciwsze rozwiązanie. Oczywiście mam też nadzieję, że zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy igrzysk będą mieć równe prawo do wyrażenia swojej opinii w środkach masowego przekazu, bo jak się czasem słucha tych peanów pochwalnych i propagandy sukcesu odnośnie Krakowa 2022, to się aż niedobrze robi. Z drugiej strony na popularnych ogólnpolskich portalach w przygniatającej większości dominuje krytyka idei igrzysk w Polsce, stąd moje przekonanie o negatywnym wyniku takiego głosowania. Naprawdę nie rozumiem, w jakim celu organizuje się referanda w sprawie odwołania jakiegoś prezydenta miasta, w sytuacji kiedy za niecały rok będą kolejne wybory samorządowe, a w tak ważnej dla kraju kwestii, jak organizacja igrzysk olimpijskich i wydatków z nimi związanych, które będzie musiało ponieść społeczeństwo, już nie. Ktoś tu na głowie stanął... Widać doskonale, że obecnym partiom w parlamencie zależy tylko na dorażnym interesie politycznym i niczym więcej. Idealnie pasuje tutaj powiedzenie Korwina o dorwaniu się do koryta określonej grupy interesów, które trwa od początku lat 90-tych. Jak już pisałem, czekam na ruch pozostałych partii, bo jak na razie tylko SLD zachowało się właściwie, ale samemu mają zbyt małą siłę przebicia, żeby coś wskórać.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez RakuNH » 23 Lut 2014 22:16

zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez figaro56 » 02 Kwi 2014 20:50

18 baniek juz wydano. Gdzieś czytałem, że całkowity koszt zadaszenia toru do łyżwiarstwa szybkiego to nieco ponad 30 milionów. Czyli połowa dachu poszła na sam wniosek.
Mam jedno pytanie do zorientowanych. Jak wiadomo u nas nie ma gdzie zrobic alpejskiej trasy zjazdowej. Ponoć zjazd ma być u Słowaków. Kto zapłaci za przygotowanie trasy. My czy oni?
Małopolska i Kraków może sam decydować kiedy będzie sam za to płacił. Jeżeli referendum to ogólnokrajowe. Szkoda kasy. W życiu nie będzie frekwencji 50 % aby było ważne.
Kraków w tym roku daje na to niespełna 4 miliony. Orientuje sie ktoś ile miasto Kraków wydaje ogółem na sport.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez zygy » 02 Kwi 2014 22:39

Niedawno jakaś amerykańska agencja stworzyła nieoficjalny ranking miast- kandydatów do igrzysk 2022 i Kraków zajął w nim ostatnie miejsce z zaledwie 55 pkt., na 100 możliwych, nawet za Lwowem! Za największe mankamenty polskiej kandydatury uznano brak odpowiedniej infrastruktury drogowej pomiędzy miejscami, gdzie będą rozgrywane zawody, oraz zbyt duże ich rozproszenie. Dodatkowo na niekorzyść Krakowa przemawia fakt, że jeszcze nigdy w historii zimowych olimpiad nie rozgrywano zawodów na terytoriach 2 krajów, a jak wiadomo konkurencje alpejskie planowane są w Jaśnie na Słowacji. O dziwo w rankingu prowadzą kazachskie Ałmaty przed Oslo, ale tylko ze względu na brak gwarancji finansowych ze strony norweskiego rządu. Jeśli takowe się pojawią, to Norwegowie mogą spać spokojnie, także ze względu na klucz geograficzny- czytaj 2 kolejne igrzyska w Azji w latach 2018- 2020. A Kraków? Cała nadzieja w tym referendum, że ludzie skutecznie wybiją im z głowy tą olimpijską odesyję, która jest trochę z pogranicza science- fiction na ten moment. Im wcześniej, tym lepiej, ponieważ mniej pieniędzy zostanie utopionych na ten pożal się boże projekt.. Jak już ktoś słusznie zauważył, że na razie zmarnowaliśmy pół- toru łyżwiarskiego na te wszystkie aplikacje, loga i inne duperele, zaś dostanie się do finałowej fazy konkursu, to niestety kolejne grube miliony, które można by spożytkować w lepszy sposób.

http://aroundtherings.com/site/A__46383 ... 2/Articles




ps., dziwie się, że Lwów w ogóle nie wycofa tej kandydatury, która jest jeszcze bardziej groteskowa, niż ta polska. Kraj na krawędzi wojny domowej, Rosja podnosi im cenę za dostawę gazu o 40 % od przyszłego miesiąca, ponad połowa ludności żyje na skraju ubóstwa, a będzie jeszcze gorzej. Państwo jest bankrutem i wymaga gruntownych reform, panuje tam chaos, krajem rządzą jakieś uzbrojone bandy w zależności od regionu, a ci chcą igrzyska u siebie robić :shock: Rozumiem, że Janukowycz żył w innym świecie i z perspektywy swoich pałaców mógł zupełnie stracić kontakt z rzeczywistością, ale po nowym rządzie Jaceniuka oczekiwałem bardziej pragmatycznego spojrzenia na pewne kwestie. No chyba, że czekają na wybory prezydenckie i wtedy dopiero się wycofają, tudzież liczą, że MKOL odrzuci ich kandydaturę w fazie wstępnej w lipcu tego roku i sprawa umrze śmiercią naturalną.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez RakuNH » 03 Kwi 2014 13:20

figaro56 napisał(a):Małopolska i Kraków może sam decydować kiedy będzie sam za to płacił. Jeżeli referendum to ogólnokrajowe. Szkoda kasy. W życiu nie będzie frekwencji 50 % aby było ważne.


Mim zdaniem frekwencja nie ma dużego znaczenia. Może spowoduje, że oficjalnie się nie wycofamy czyli będzie jeszcze kilka miesięcy wydawania kasy, ale negatywny wynik skreśla nas w MKOL całkowicie.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez zygy » 03 Kwi 2014 20:14

Negatywny wynik= wycofanie kandydatury, nie ma innej opcji. Monachium zrezygnowało następnego dnia po ogłoszeniu wyników referendum, kiedy ludzie powiedzieli nie. W przeciwnym razie będzie to oznaczać, że radni PO w Krakowie, to banda złodziei bez jakiegokolwiek honoru i zasad. Frekwencja powinna być osiągnięta ze względu na połączenie głosowania z wyborami do Europarlamentu. W przeciwnym razie trudno było by przekroczyć nawet 10%, zwłaszcza w okresie letnim. Śmieszą mnie tylko te dodatkowe pytania o metro itp. Sam nie wiem, czy to pomoże, czy przeszkodzi w przepchaniu tego pozytywnego wyniku, ponieważ ludzie mogą to potraktować jako swoisty plebiscyt np., albo igrzyska, albo metro, albo ścieżki rowerowe.
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez markos7207 » 21 Maj 2014 12:16

Pospolite ruszenie na całego. Małysz, Kowalczyk i Wałęsa za mało, to z odsieczą przyszli Kwaśniewski i Buzek ;)
http://krakow.pl/aktualnosci/108841,202 ... kowie.html

Raku i co ty na to ? Się okaże że jeszcze pogonią spod Wawelu tego smoga/ka ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez zygy » 23 Maj 2014 21:11

Na niewiele to się zda, gdyż w referendach z reguły bardziej zdyscyplinowany jest elektorat na nie, za wyjątkiem takich sytuacji z UE, gdzie propaganda na tak była chyba bardziej natarczywa, niż ta z 1946r. ;) Problemem może być frekwencja i mam obawy, żeby władze lokalne i rząd nie starały się na siłę przepchać tej kandydatury, nawet pomimo negatywnego wyniku, ale przy niskiej frekwencji. Oby nie było podobnie, jak z referendum warszawskim, choć to trochę inna sytuacja. Trochę się dziwie, że nasze elity i główne partie popierają staranie o igrzyska, nawet w obliczu zbliżających się wyborów europejskich, a także samorządowych na jesieni. Według mnie można by ugrać spory kapitał na zdecydowanym sprzeciwie, zwłaszcza, że ok., 2/3 społeczeństwa nie popiera idei igrzysk w Krakowie. Wiadomo, że PO nie może być przeciw, bo to on nich wyszedł ten pomysł, ale już taki Pis, czy SLD, to trochę się dziwię. Kaczyński się kreuje na takiego męża stanu, a nawet nie ma odwagi cywilnej, żeby wprost powiedzieć ludziom, że wpierw chleb, a potem igrzyska. Dlatego śmieszą mnie te całe wybory, skoro główne partie niczym się od siebie nie różnią, no może tylko sposobem i metodami dochodzenia do władzy- czyt, koryta. Jedyny Korin- Mikke ma jaja, ale facet jest niereformowalny i czasem plecie takie bzdury, że przez to nie zdobędzie zapewne pewnego wydalało by się do niedawna mandatu do PE.

Wracając do referendum, to mam nadzieję, że ludzie skutecznie wybiją władzom ten durny pomysł z głowy. Martwię się tylko o frekwencje, ale nawet przy poziomie ok., 25% i zdecydowanym NIE w głosowaniu, chyba wyjścia innego nie będzie, jak rezygnacja. W przeciwnym razie Tusk naraz się na wściekłość opinii publicznej, a co jak co, ale on dla kilku procentów więcej w sondażach zrobi wszystko, tym bardziej mając w perspektywie zbliżające się wybory samorządowe i parlamentarne.





ps., szkoda, że Kwaśniewski swoich kumpli z Ukrainy nie zaprosił na tą agitkę- może sam Janukowycz by się załapał :lol: Olek niech się lepiej nie pokazuje, bo ostatnio więcej szkodzi, niż pomaga w czymkolwiek, za co się weżmie. Ach ta gorzała...
zygy
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 1230
Rejestracja: 24 Sie 2012 17:17

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez damian940915 » 26 Maj 2014 08:42

http://wiadomosci.onet.pl/krakow/wieksz ... skim/d3dx3 No i lud zdecydował ;) Mam nadzieję, że władze Krakowa i całej Polski będą respektować wyniki tego referendum, mimo że na 2 miesiące przed ogłoszeniem skróconej listy kandydatur wiąże się ona z kompromitacją. Może warto, by następnym razem najpierw pomyśleć, a potem robić, a nie wydawać setki tysięcy na wnioski, promocję i projekty, zamiast na inne inwestycje. Inna sprawa, jak ktoś próbuje na tym zarobić, już na starcie ;) Może przy organizacji referendum warto też zastanowić się jakie pytania postawić :D Moim zdaniem Kraków i jego władze właśnie zobligowały się do budowy metra. Już widzę, jak będąc kiedyś w Krakowie pojadę sobie podziemną koleją z Dworca Głównego do Nowej Huty ;)
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez Odyn » 26 Maj 2014 09:25

Referendum jest nieważne,bo nie było odpowiedniej frekwencji.Chyba dalej będzie kandydatura
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez kat. » 26 Maj 2014 09:28

Nie wiem, już wczoraj dochodziły głosy, że "merytoryczne argumenty nie dotarły do ludu" (czytaj - "lud jest tępy"), to impreza ogólnonarodowa, nie krakowska, więc co tam zdanie krakusów, niska frekwencja, itd. itp. Co nie zmienia faktu, że dalsze popychanie tej kandydatury, żeby jeszcze trochę pieniędzy ukraść, byłoby teraz mega-skandalem, ale nie z takich skandali politycy się wylizują.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez Odyn » 26 Maj 2014 09:42

kat. napisał(a):Nie wiem, już wczoraj dochodziły głosy, że "merytoryczne argumenty nie dotarły do ludu" (czytaj - "lud jest tępy"), to impreza ogólnonarodowa, nie krakowska, więc co tam zdanie krakusów, niska frekwencja, itd. itp. Co nie zmienia faktu, że dalsze popychanie tej kandydatury, żeby jeszcze trochę pieniędzy ukraść, byłoby teraz mega-skandalem, ale nie z takich skandali politycy się wylizują.


Jednak wycofali kandydaturę,Tajner jest niezadowolony jak i reszta polityków.Biedny Nowak,skąd on teraz weźmie zegarki
Odyn
Młodzieżowiec
 
Posty: 350
Rejestracja: 30 Gru 2013 21:30

Gratulacje dla Krakusów za podjęcie jedynie słusznej decyzji

Postprzez friducha » 26 Maj 2014 12:23

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 20:34, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez skucinka » 26 Maj 2014 14:51

ależ nie ma za co ;) Wszyscy zachwycają się wysoką frekwencją i odpowiedzialną postawą krakowian, a prawda jest taka, że 2/3 moich ziomków na głęboko w nosie jak będzie wyglądał stan finansowy naszego miasta. Smutne to.
Co do metra - u nas nie potrafią nawet porządnie wyremontować torowiska tramwajowego. Jak robili tunel tramwajowy koło Dworca - okazało się, że nie wszystkie tramwaje się w nim zmieszczą... Metro, haha.
skucinka
Junior
 
Posty: 152
Rejestracja: 06 Gru 2007 20:12
Miejscowość: Kraków

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez figaro56 » 26 Maj 2014 20:16

Zupełnie nie rozumiem o co chodzi Tajnerowi. Chyba myślał, że IO w Krakowie załatwią wszystko za wszystkich. Wszyscy będą mogli położyć się do góry brzuchami a sprawy popłyną wartkim nurtem. Podobno nie powstaną silne grupy młodzieżowe w projekcie IO 2022, tak twierdzi. Czegoś tu nie kumam. To niepotrzebne będą takie grupy jeżeli IO będą np. w Pekinie czy Ałma Acie? To tylko szkolenie młodzieży będzie miało sens jeżeli IO w Krakowie? Myślę, że to chyba nieważne gdzie te IO będą bo szkolenie i przygotowanie młodzieży to nasz psi obowiązek a że będzie nieco trudniej zdobyć potrzebne fundusze trudno. Do roboty panowie prezesi, działacze.
Przestańmy myśleć, że powszechne zrywy wokół wielkich projektów załatwią za nas to co powinno być wykuwane codzienną mozolną pracą.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Igrzyska Olimpijskie - Kraków 2022

Postprzez Bocian » 27 Maj 2014 04:29

Olimpiada zimowa w Polsce? TAK!!!! Ale myślę, że jeszcze nie teraz.


A skoro takie Soczi dostało zimową olimpiadę to niech IO 2022 odbędą się np. w Chile, Argentynie albo Nowej Zelandii :mrgreen:
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda
 
Posty: 3309
Rejestracja: 02 Kwi 2014 20:27
Miejscowość: Bikini Dolne

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron