Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Ile medali zdobędziemy na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie?

Żadnego
0
Brak głosów
Żadnego
0
Brak głosów
1-3
1
2%
1-3
1
2%
4-7
3
5%
4-7
3
5%
8-10
9
15%
8-10
9
15%
11-12
8
13%
11-12
8
13%
13-15
5
8%
13-15
5
8%
16-20
1
2%
16-20
1
2%
Powyżej 20
3
5%
Powyżej 20
3
5%
 
Razem głosów : 60

Re: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Postprzez ssonicsl » 11 Sie 2012 07:38

maksim napisał(a):Polski sportowiec naszym dobrem eksportowym ;)

Śmiesznie było oglądać 3 zawodników o polskim imieniu i nazwisku startujących w tej samej konkurencji z czego najsłabszym okazał się ten w biało-czerwonych barwach ;)

Zaczęło się skandalem z Koreanką w szermierce i prawie skończyło się skandalem z Betty Heidler. Nie lubię jej, życzę jej zawsze aby jej młot nie doleciał nawet do 70 metra, ale jak już rzuca te 77 metrów i nie pali próby do zdałoby się ten rzut zmierzyć! Ależ sędziowie dali d***. Dobrze, że Anita dorzuciła jeszcze w ostatnim rzucie, bo polskość by zalała internet... Żal mi oczywiście Chinki, ale tym razem to Niemka była pokrzywdzoną przez sędziów.

Co do samej Anity. Najlepszy wynik w tym roku. CUDOWNIE. Tak się startuje na IO. I zgadzam się z sanem, tu jeszcze może być złoto ;)

Siemionowski. No co tu dużo gadać. ROZCZAROWANIE. To był człowiek na mojej krótkiej medalowej liście :( Coś z tą zimną i ciepłą wodą to ponoć o prędkości decyduje, Ja tam się na kajakach nie znam, ale skoro tak mówią ci co się znają to nie wypada mi im nie wierzyć. Zarówno Siemionowski jak i Walczykiewicz zaczynają bardzo mocno i płynął tyle ile są w stanie. Pod koniec opadają z sił. Więc trzymajta się dziś i uwaga z komentarzem niewidomego Szpaqa. Wiadomo, że złoto będzie widział nawet jak Marta przypłynie 4...

Joanna Mitrosz. Cieszę się z jej awansu podwójnie. Raz że kibicuje każdemu kto uprawia kompletnie niepopularną dyscyplinę w tym kraju, a dwa że jest śliczna :D

Sztafety. W sumie wszystkie pobiegły dobrze. Wszystkie były bliziutko awansu do finałów. Panowie na 100 pobili nawet 32 letni rekord kraju. Niestety nikt! podkreślam NIKT nie zgubił pałeczki, jedynie Brytyjczycy przekroczyli strefę zmian. Niewiarygodne...

Michalski, oj przepraszam TVP Łukasz Majewski. Tak to już bywa z tyczką. Holzdeppe bije rekord życiowy o 9cm i jest medalistą IO, Hooker członek klubu 6 metrowców nie daje rady nawet na 5,65. To jest właśnie cała tyczka.

Gry zespołowe. Źle zagrali Argentyńczycy. Gorzej niż w meczu grupowym. A można było ugryźć hamerykanów, bo ci w pierwszej połowie słabo trafiali z dystansu. No i też nie zgadzam się decyzjami sędziów z 3 kwarty. To było jednak 7 punktów podarowanych USA. Potem przyszły trójki Carmelo i Duranta i po ptakach. Może Hiszpanom się uda. Byle by nie dać się tak zdominować na tablicach jak Argentyna (46:28, czy coś koło tego). Bo ta strasznie uproszczona gra USA ... naprawdę można. Ach gdyby był Ricky Rubio... Pod koszem trio Gasol-Gasol-Ibaka powinno zjeść Chandlera. Chandler :D To już Gortat jest lepszym środkowym :D
Oprócz koszykarskich drużyn USA jest jeszcze jeden zespół co w XXI wieku tak zdominował rywalizację i ten zespół znowu jest w finale. Brawo dla Francuzów. Szwedzi po szczęśliwej wygranej z Danią, zanotowali jeszcze bardziej szczęśliwą wygraną z Węgrami. Jak ich to szczęście nie opuści do końca to jeszcze cały turniej wygrają.
Siatkówka. Tu w ogóle nie ma o czym pisać. Mecze bez historii. W finale trzymam za Rosją. Brazylia jest najsłabsza od 10 lat. Nie wypada aby wygrali tytuł, po prostu.
Hokej na trawie. Ładny musiał być finał, estetyczny 8-) Finał Pań rzecz jasna.
Piłka wodna. hmmm ... Next?

A tak w ogóle. Dlaczego mężczyźni są dyskryminowani? Po męskiej stronie ostały się jedynie zapasy w stylu klasycznym, a kobiety na wyłączność mają pływanie synchroniczne i gimnastykę artystyczną. Jak to tak. Żądam równouprawnienia!

A i kompletnie bez echa w Polsce przechodzą BMX. Dla mnie kapitalna, bardzo efektowna i dynamiczna dyscyplina. Fajnie byłoby mieć swojego reprezentanta w Rio...

A i jeszcze jedno. Hamerykanie odbijają tabele medalową z chińskich rąk. Będzie około 50 złotych medali. Imponująco. Poza tym widać, że Azja idzie w górę, a Europa systematycznie (z nielicznymi wyjątkami jak Niemcy i Węgry) idzie w dół. No i Brazylia coś słabo. U Brytoli 4 lata temu, przed własnymi Igrzyskami dało się zauważyć gigantyczny skok jakościowy i ilościowy. U Brazylijczyków nie.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Postprzez Nedops » 11 Sie 2012 09:42

ssonicsl napisał(a):Sztafety. W sumie wszystkie pobiegły dobrze. Wszystkie były bliziutko awansu do finałów. Panowie na 100 pobili nawet 32 letni rekord kraju. Niestety nikt! podkreślam NIKT nie zgubił pałeczki, jedynie Brytyjczycy przekroczyli strefę zmian. Niewiarygodne...

To efekt zmian w kwalifikacjach do igrzysk. Branie pod uwagę 2 najlepszych wyników wymusiło rozgrywanie sztafet na mityngach, co spowodowało znacznie lepiej wytrenowane zmiany niż kiedyś. Polacy na tym tracą, bo zmiany mieliśmy zwykle i tak świetnie przećwiczone i tym nadrabialiśmy braki w szybkości. Rekord Polski cieszy, szkoda, że żadna z 4 naszych sztafet nie znalazła się w finale, ale poza 4 x 400 mężczyzn trudno mieć pretensje o wynik poniżej możliwości.
Nedops
Młodzieżowiec
 
Posty: 280
Rejestracja: 28 Sty 2011 17:59

Re: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Postprzez kat. » 11 Sie 2012 10:53

ssonicsl napisał(a):Piłka wodna. hmmm ... Next?


Haha, a ja oglądałem wczoraj kawałek półfinału Serbia - Włochy. Ogólnie wodna to jest bardziej denerwująca niż ręczna i może lepiej, że u nas się w to zasadniczo nie gra. Porażka Serbów to mała niespodzianka, no ale cóż, uparli się na koronkowe akcje, i nawet z kilku metrów obijali poprzeczkę, podczas gdy Włosi od niechcenia trafiali z dystansu. Szkoda, nie będzie finału Serbia - Chorwacja i trzech jugolskich drużyn na podium. A Włosi wyeliminowali już Węgrów, dla których to jeden z ważniejszych sportów w kraju.

Francja wczoraj o klasę lepsza od Chorwatów. Ośmioletni cykl, w którym Hrvatska sięgała po złoto przerwany. Węgrzy ambitnie odrabiali straty, ale jak im się to udało, to chyba sami byli zaskoczeni i nieco przestraszeni wyłaniającej się szansy na finał. Szkoda.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Postprzez figaro56 » 11 Sie 2012 14:56

Marta Walczykiewicz dołącza do elitarnego polskiego klubu "Nie wiem co się stało", żeby tak spuchnąć na 100 metrach i to po tak dobrym starcie. :roll:
Ola Dawidowicz 7 w kolarstwie po wertepach. Paula Gorycka 22. No i co panie Piątek? Po co była ta napinka?
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Postprzez ssonicsl » 11 Sie 2012 15:14

Nie no sorry figaro ale dla Pauli to były dopiero pierwsze starty z seniorkami. Ona pojechała tam po naukę. Bo naprawdę IO to nie to samo co MME czy MMŚ. Super wynik Oli Dawidowicz. Miejsce w ósemce to bardzo dobry wynik.

Walczykiewicz spuchła. Tak jak mówiłem nasi zawodnicy zaczynają bardzo mocno i jadą ile im sił starczy. Tu dodatkowo zawodniczki spowalniał przedni wiatr. Szkoda mi jej bo widać, że bardzo to przeżyła. Najpierw K4, teraz K1. Poza tym nie wiem co się dzieje z tymi kajakami. Od lat to samo. Niby mamy kilka szans medalowych a z IO wracamy z ledwie jednym krążkiem. Może my za ten drugi medal to musimy ekstra płacić jak Chińczycy za drugie dziecko?

Staśkiewicz na razie bardzo słabo, bardzo. Jak nie wskoczy do 20 to występ uznam za nieudany.

Nowak. Świetny wynik. Zarówno miejscowo jak i czasowo. Kto wie może jeszcze wskoczy do 8. Wiadomo jak to jest w chodzie ;) I teraz pytanie. Czy taki zawodnik, który pokazuje że ma niewątpliwy talent, który w wieku zaledwie 23 lat, w konkurencji wytrzymałościowej zajmuje 9 miejsce przy okazji w tym najważniejszym starcie bijąc swój rekord życiowy o ponad 1 minutę nie powinien być objęty system stypendialnym? Czy naprawdę jedynym wyznacznikiem powinna być pozycja w pierwszej ósemce. Czy my za 4 lata chcemy przywieźć 5 medali, czy ciut więcej? Bo jak nie będziemy wspierać dodatkowo młodych dobrze rokujących zawodników, bez względu na ich wyniki to my naprawdę będziemy się w tej tabeli medalowej obsuwać coraz dalej i dalej i dalej.

Joanna Mitrosz. Zaczęła finał świetnie, niestety maczugi poszły słabo, czego niestety nie mogliśmy zobaczyć w TVP, bo wiadomo reklamy ważniejsze. Żeby mnie coś trafiło, ale abonamentu nie zapłacę nigdy.

Ogólnie utrzymaliśmy poziom 10 medali (no chyba że jutro sensacyjnie zakończy się maraton albo pięciobój). Swoje medale z Pekinu utrzymali jedynie Tomek Majewski i Beata Mikołajczyk, choć już z inną partnerką. Sam nie wiem czy to dobrze czy to źle, że odbyła się taka rotacja.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Postprzez Nedops » 11 Sie 2012 15:14

figaro56 napisał(a):Ola Dawidowicz 7 w kolarstwie po wertepach. Paula Gorycka 22. No i co panie Piątek? Po co była ta napinka?

Świetny start Dawidowicz i średni Goryckiej (choć trzeba pamiętać, że nie bardzo miała czas na przygotowanie formy na dziś) nie zmieniają faktu, że zasady kwalifikacji na igrzyska były lipne i w polskim kolarstwie panuje niezły bałagan :/
Nedops
Młodzieżowiec
 
Posty: 280
Rejestracja: 28 Sty 2011 17:59

Re: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Postprzez zdzichu » 11 Sie 2012 17:11

Mexico ra ,ra,ra :D .Piękna porażka Kanarków .W Meksyk mało kto wierzył .Ostatnia edycja Ligi Mistrzów nauczyła mnie , że nie można nikogo skreślać ,nawet w rywalizacji z największym faworytem.I Meksyk był dzisiaj tak jak ta Chelsea ,świetna defensywa ,i Brazylia poza chwilowymi zrywami Neymara i Hulka , bezradna.Zasłużona wygrana Meksykańczyków .A ten 19 letni Moura , co Psg zapłaciło za niego 45 mln euro( :lol: ) ,mimo iż wszedł na chwilę ,to jednak pokazał , że coś w sobie ma ;)
Ostatnio edytowany przez zdzichu, 11 Sie 2012 22:24, edytowano w sumie 1 raz
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Postprzez figaro56 » 11 Sie 2012 21:35

Panowie mnie nie chodzi o start Pauli Goryckiej. Wiadomo debiutantka, młoda, utalentowana i jeszcze może dużo osiągnąć. Chodzi o słowa Piątka twierdzącego, że Paula dołoży Oli minutę a także zarzucanie unikania walki przez Olę na MP bo jego podopieczna jest lepsza. Wyścig wszystko zweryfikował. Czas zakończyć tę głupią wojnę podjazdową bo nikomu ona nie służy.
Jak widzę te rosyjskie koksy na podium to mam niesmak. Czekam kiedy złapią te Turczynki. Zresztą jedna z nich to była dopingowiczka jeszcze z czasów juniorskich a druga w rok poprawia życiówkę o blisko 20 sekund na 1500 metrów. Zapewniam, że to tylko kwestia czasu tak jak z tą Greczynką Halkią.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Postprzez kat. » 11 Sie 2012 22:12

Szkoda mi Czarnogórzyc. Syndrom węgierski. Świetne w odrabianiu kilkubramkowych strat, ale gdy były piłki na prowadzenie, następował dziwny paraliż, niewykorzystane szanse i głupie straty. I może nie jestem obiektywny, ale odnosiłem wrażenie, że panie sędzie też jakoś nie chciały niespodzianki w finale, kilka mocno kontrowersyjnych decyzji w kluczowych momentach. No ale jest historyczne srebro, niech się dziewczyny cieszą, bo zrobiły wielką rzecz.
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Postprzez Nedops » 11 Sie 2012 22:15

Kto wie czy Gorycka by nie wygrała z Dawidowicz na MP. Gorycka szykowała formę na mistrzostwa kraju, Dawidowicz jak widać na igrzyska :)
Kryteria wyboru zawodników powinny być jasne przed okresem wypełniania tych kryteriów. Prosta zasada, ale niestety większość działaczy w polskim sporcie jeszcze do tego nie doszła.

Co do dopingowiczów - prawdziwe wyniki igrzysk w Londynie poznamy w 2020, co oczywiście fajne nie jest, ale lepsze to niż zostawianie tytułów osobom, które je zdobyły w sposób niegodny sportowca.
Nedops
Młodzieżowiec
 
Posty: 280
Rejestracja: 28 Sty 2011 17:59

Re: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Postprzez san » 12 Sie 2012 00:27

Wygląda, że będziemy pod kreską :( chyba,że jutro zdarzy się cud pięciobojowy albo Heniek Szost pogoni czarnych w maratonie.
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Postprzez figaro56 » 12 Sie 2012 07:36

Zbyt dużo rozczarowań aby te IO uznać za udane. To tak na szybko bo na dogłębniejszą analizę także w moim wykonaniu przyjdzie czas. Zastanawiam się czy u nas jest możliwy taki węgierski model. Postawienie na dwie, trzy dyscypliny które sypią medalami. Jakoś sobie w Polsce nie wyobrażam tego. No bo niby jakie objąć specjalnym programem a co za tym idzie finansowaniem. Toż doszłoby do wojny domowej. Nie ma u nas możliwości dojścia do porozumienia w tej materii.
Bardzo dobra atmosfera na tych IO. Duża ilość widzów na wszystkich sportowych arenach nawet w tych mniej popularnych dyscyplinach. Pełen stadion nawet na porannych eliminacjach w lekkiej. Brytyjczycy zdali pod tym względem egzamin. Przyjemnie było to oglądać. Pływanie początkowo świeciło łysinami na trybunach ale później się wyrównało.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Postprzez ssonicsl » 12 Sie 2012 08:31

figaro56 napisał(a):Zastanawiam się czy u nas jest możliwy taki węgierski model. Postawienie na dwie, trzy dyscypliny które sypią medalami

Ale które? Wybacz, ale gdyby Polacy postawili tak jak Niemcy na jeździectwo a zwłaszcza na ujeżdżanie, to tych medali nie byłbym wstanie obejrzeć. To nie dla mnie. Medale mamy w kajakach, zapasach, lekkiej, wioślarstwie, podnoszeniu ciężarów, strzelectwie, żeglarstwie. W kilku innych byliśmy blisko, choćby badminton, siatkówka, judo. To z czego tu rezygnować?

Amerykanie już definitywnie wygrali klasyfikacje medalową, bez względu na to jak skonstruowaną. Nie muszą kombinować jak 4 lata temu 8-)

W czym tkwił sukces? We wszystkim. Raz że udoskonalili to w czym już byli potęgą -> pływanie, dwa że zdobywali medale tam gdzie ich poprzednio nie mieli -> judo, skoki do wody (tu wczoraj dobili Chińczyków ostatecznie). W zasadzie to łatwiej byłoby napisać w czym nie zdobyli niż w czym zdobyli. Ja tam wole taki model. Model wszechstronny, niż ograniczanie się do tych kilku dyscyplin.

Znakomity drugi tydzień dla Rosjan. Chyba się tu nabijaliśmy z ich marnych 4 złotych medali, prawda? No to finisz mieli rewelacyjny. Już mają więcej medali niż w Pekinie. A to jeszcze nie koniec.

Azerowie mocno za sprawą nakupowanych zawodników. Jak widać nie tylko kraje Zatoki Perskiej kupują na potęgę. Dobrze że jest dla nich jakaś przeciwwaga :?

Co do doperów. Ja tam już mam wytypowaną listę kilkunastu medalistów, którzy chyba tych medali nie otrzymają na zawsze. Czekam.

Dziś jeszcze ostrze zęby na koszykówkę. Może i naiwnie, ale wierze że może się Hiszpanom udać. Oczywiście muszą być spełnione 3 warunki, które są niezbędne do myślenia o korzystnym wyniku: mało strat (maksimum 1,5 x starty Amerykanów), niska skuteczność hey hey hey USA z dystansu, wyrównana walka na tablicach. Zobaczymy.

A od jutra poigrzyskowa depresja ;)
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Postprzez Kacpero221 » 12 Sie 2012 13:15

Szost 9. (pierwszy wsród Europejczyków). Chyba z tego 9. miejsca Skucha chyba będzie zadowolony.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Postprzez ssonicsl » 12 Sie 2012 18:26

DLACZEGO sędziowie zepsuli mi mecz na który czekałem 4 lata!!! DLACZEGO :cry:

Podsumowanie IO jutro, chyba że mnie ta depresja weźmie na całego ;)

Durny pomysł Skuchy też skomentuje, ale dopiero jutro.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Postprzez kat. » 12 Sie 2012 18:52

A ja jestem kontent z ostatniego dnia. Świetny finał w siatkę. Ruskie pomścili swoje diewoczki. Choć trzeba przyznać, że Brazylijczycy bardziej koncertowo spaprali sprawę. Giba dołożył cegiełkę, nie ma co :D Ruskie pokazali charakter, choć trzeba przyznać, że to bardziej kanarki przegrały niż oni odnieśli zwycięstwo.

W ręczną zgodnie z oczekiwaniami jednak Francja. Chorwaci brąz na otarcie łez. I złoto w wodną po dość łatwej wygranej z makaronami 8-) / wcześniej w dramatycznym meczu o brąz Serbia pokonuje Serbię 2, czyli Czarnogórę /

No i jeszcze wczoraj ucieszyło mnie bardzo złoto tej jednej dziewczyny, którą sobie na okoliczność tych igrzysk upatrzyłem, a muszę powiedzieć, że choć taekwondo to dla mnie zupełnie obcy sport, to śledziłem jej walki od 1/4. I nie zgadzam się ze Zdzichem, że jest "gupi" - z olimpijskich sportów walki jeden z najciekawszych, bez loteryjności zapasów, i z dość przejrzystym systemem punktowania w przeciwieństwie do boksu. CARICA MILICA 8-)
...to tylko wieczność pustką śpiewa
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Postprzez san » 12 Sie 2012 22:51

Nasz start najlepiej określił dzielny wojak Szwejk- przesławne lanie. Nie myślałem, że doczekam takich czasów- 30-ste miejsce w klasyfikacji medalowej :evil:
san
Mistrz Świata
 
Posty: 1008
Rejestracja: 12 Kwi 2010 17:36

Re: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Postprzez figaro56 » 13 Sie 2012 07:15

No teraz przez jakiś posłuchamy cudownych recept na uzdrowienie polskiego sportu. Właściwie to już są i gdyby co niektórych posłuchać to rozłożylibyśmy ten sport na łopatki albo wręcz złożyli do grobu. Model chiński nam nie grozi bo kto zmusiłby u nas bachorów do treningu. Zaraz organizacje praw bachorów podniosły by wrzask i bardzo dobrze. Za medale uzyskane takim kosztem to ja dziękuję. Na postawienie na 2,3 dyscypliny kosztem innych też możemy zapomnieć bo realizacja tego groziłaby zamieszkami albo wręcz wojną domową. Przez jakiś czas posłuchamy wizjonerów po czym kurz po IO opadnie i wszystko wróci do szarej rzeczywistości i tak do Rio. Wycieczka do stolicy samby wyjątkowo atrakcyjna.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Postprzez ssonicsl » 13 Sie 2012 10:03

figaro56 napisał(a):Wycieczka do stolicy samby wyjątkowo atrakcyjna.

Właśnie, właśnie bardzo atrakcyjna. Zawsze chciałem poprzechadzać się po plażach Rio. Co by potrenować? Może jeszcze zdąże ;)

No dobra czas podsumować. Może zacznę od pomysłu Skuchy, aby nasi lekkoatleci 2-3 tygodnie przed Igrzyskami musieli potwierdzać osiągnięte wcześniej minimum. Czy ten Pan upadł na głowę??? Mają szykować formę na 3 tygodnie przed Igrzyskami, bo jak nie to co, wycofa ich? Forma ma być na Igrzyskach a nie przed nimi. Ja rozumie że czasem zdarzają się niewypały, ale taka weryfikacja ma niby pomóc? Nie sądze.

Ostatni dzień.
Finały gier drużynowych. Francuzi potwierdzili jak mają wspaniałą drużynę piłkarzy ręcznych. Genialne pokolenie prowadzone przez wybitnego trenera. Ale chyba to już pomału koniec. Niemniej jednak tyle ile oni wygrali przez ostatnie lata, naprawdę wręcz niewiarygodne.
Siatkówka. MUSERSKI TO MONSTRUM A ALEKNO TO GENIUSZ. We dwóch rozbroili Brazylie. Ależ zaryzykował trener w tym 3 secie. Środkowy na atak, atakujący na przyjęcie. Niby szaleństwo, a tu proszę. Wygrał.
Koszykówka. Gdyby sędziowanie było rzetelniejsze, uczciwsze, byłaby sensacja. Nie może być tak, że ruchoma zasłona Gasola to faul, a Lova już nie. Nie może być tak, że za uderzenie w twarz (oko) nie ma przewinienia niesportowego (akurat trafiło na najlepszego gracz Hiszpanów). Nie może być tak, że Chandler najpierw fauluje pod własnym koszem i nic, a po chwili odpycha pod koszem Hiszpanów i też nic. Amerykańscy wysocy gracze Chandler/Love nie powinni doczekać 4 kwarty. Skoro to co gwizdano młodszemu z Gasolowi było faulem, to tym bardziej to co wyczyniał Chandler też było.
Sam mecz był FENOMENALNY. Hiszpania zagrała koncertowo. Tylko 1 strata więcej od hey hey USA, ale 1 punkt więcej z kontrataków (niewiarygodne). W zbiórkach prawie remis 38:35 (o ile mnie pamięć nie myli), zabrakło tylko słabszej dyspozycji rzutowej Amerykanów. Niestety mieli ponad 40%. W każdym razie miałem prawdziwa koszykarską ucztę. Teraz kolejne 4 lata...

Polacy. Znakomity wynik Szosta. Pierwszy biały człowiek (nie licząc brazylijskich latynosów) na mecie. Najlepszy Europejczyk. Brawo. Pięciobój niestety bez fajerwerków. Występ średni, tak samo jak w kolarstwie górskim, choć Konwa zaczął z przytupem, skończył na przyzwoitym 14 miejscu.

Igrzyska w BBC. Było bardzo dobrze, prawie. Zaczęło się od tragicznej realizacji wyścigu kolarskiego, a skończyło tragicznym pokazywaniem pięcioboju. Nawet wyniki nie były zaprezentowane. Skandal.
Igrzyska w TVP. Tak to jest jak człowiek sobie myśli, no przynajmniej gorzej już być nie może. I co 4 lata okazuje się jak bardzo było się w błędzie. Naprawdę boje się już o IO w Rio. Jeszcze więcej reklam i jeszcze więcej gadających głów? Jeszcze mniej pokazywania polskich zawodników? Podczas tych igrzysk nauczyłem się, że reklama ma pierwszeństwo nawet przed walką Polaka o brązowy medal. Cenna lekcja. Natomiast już w Pekinie nauczyłem się, że transmisja kończy się jakieś 2 godziny przed czasem. Wszakże po co pokazywać mecze koszykówki, siatkówki, czy piłki ręcznej skoro można nadać powtórkę 07 zgłoś się? A TVP nauczyła mnie jeszcze jednego. Możesz się nie znać na sporcie, nieważne, to się nie liczy, i tak cię wsadzimy do studia, prawda Odeto?
Polska. Chyba na miarę naszych możliwości. Brytyjczyków każdy medal kosztował ponoć 5 mln funtów. No to i tak jesteśmy gruuuuubo do przodu. Klub Londyn 2012. Idea może nie głupia, ale dlaczego im bliżej było Igrzysk tym ten klub był mniejszy? Czy nie powinno być na odwrót? 10 medali Ok. Mogło być ciut lepiej, te moje wyliczone 13, ale i te 10 przyjmuje z umiarkowanym zadowoleniem. Oczywiście jak myślę o Rio to mnie ciarki przechodzą. Będzie gorzej.

Ceremonia zamknięcia. Dużo muzyki, dużo świetnej muzyki, a ja uwielbiam brytyjską muzykę. Muse, Oasis, Kaiser Chief, nie mówiąc już o Johnie Lenonie, The Who, czy "Always look on the bright side of life" Erica Idle. Muzycznie Brytyjczyków nikt nie jest wstanie przebić. Zawsze w takim momencie myślę sobie, a kogo byśmy my wystawili? No kogo?

Co zapamiętam. Oczywiście nasze medale i nasze łzy, a co oprócz tego? Przekręconą Koreankę w szermierce, łzy Felixa Sancheza, niestety irytującą Odete i beznadziejną TVP, to że i Phelps okazał się człowiekiem, a nie maszyną, fenomenalny finał USA-Hiszpania, pełne stadiony, koniec ery Kenenisy Bekele, finisz kobiecego triathlonu, pierwsze zawodniczki z Arabii Saudyjskiej (swoją drogą śliczna dziewczyna), Brunei i skądś jeszcze ;), wygraną Koreańczyka z Północy z grupy B w podnoszeniu ciężarów, porażke amerykańskiej sztafety 4x400m, debiut boksu kobiet, no i radość i łzy zwycięzców, jak i smutek przegranych.

Bohaterowie Igrzysk. Valentina Vezzali, sir Chris Hoy, Michael Phelps, Missy Franklin, Teddy Riner, Ben Ainslie, i wszyscy inni którzy wystartowali, często jedynie po to aby przeżyć przygodę życia. DZIĘKUJE.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Postprzez maksim » 13 Sie 2012 12:56

http://www.sport.pl/londyn2012/1,125850 ... edalu.html :lol: Eh te białoruskie metody. Ale i tak tych 13 latek z Chin i chyba USA które pływały szybciej od Phelpsa nic nie przebije.
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości