Najgorszy trener w Polskim Związku Narciarskim

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Najgorszy trener w Polskim Związku Narciarskim:

Wiesław Cempa (biegi narciarskie - kobiety)
25
25%
Wiesław Cempa (biegi narciarskie - kobiety)
25
25%
Mateusz Herda (skicross)
0
Brak głosów
Mateusz Herda (skicross)
0
Brak głosów
Jan Klimko (biegi narciarskie - mężczyźni)
5
5%
Jan Klimko (biegi narciarskie - mężczyźni)
5
5%
Vlado Kovar (narciarstwo alpejskie - mężczyźni)
1
1%
Vlado Kovar (narciarstwo alpejskie - mężczyźni)
1
1%
Janusz Krężelok (biegi narciarskie - juniorzy)
0
Brak głosów
Janusz Krężelok (biegi narciarskie - juniorzy)
0
Brak głosów
Łukasz Kruczek (skoki narciarskie - seniorzy)
5
5%
Łukasz Kruczek (skoki narciarskie - seniorzy)
5
5%
Robert Mateja (skoki narciarskie - kadra młodzieżowa)
1
1%
Robert Mateja (skoki narciarskie - kadra młodzieżowa)
1
1%
Jakub Michalczuk (kombinacja norweska)
11
11%
Jakub Michalczuk (kombinacja norweska)
11
11%
Urszula Migdał (biegi narciarskie - juniorki)
1
1%
Urszula Migdał (biegi narciarskie - juniorki)
1
1%
Gianluca Zanitzer (narciarstwo alpejskie - kobiety)
2
2%
Gianluca Zanitzer (narciarstwo alpejskie - kobiety)
2
2%
 
Razem głosów : 102

Najgorszy trener w Polskim Związku Narciarskim

Postprzez RakuNH » 20 Gru 2011 15:15

Tym wpisem zainspirował mnie Figaro

figaro56 napisał(a):4 czy 5 etapów w tej formie? Niepoprawny optymista. :lol: Podobno to co zostanie ma pobiec Cempa. Mój zdecydowany lider do miana trenera roku. :evil:


W tej kategorii w PZNie jest bardzo mocna konkurencja, zatem powinna być emocjonująca walka :D

Kolejność alfabetyczna. Każdy może zagłosować na trzech "trenerów". Jakby był tylko jeden do wybrania to Cempa by pewnie zebrał wszystko. Zachęcam do uargumentowania swojego zdania ;)


Ja biorąc pod uwagę zarówno potencjał jak i wyniki głosuję na: Cempę, Michalczuka i Kruczka. Kolejność nieprzypadkowa. ;)

Wiesław Cempa - nie wymaga obszernego komentarza. Jaśkowiec, Maciuszek i Marcisz pokazały, że talent mają. Wiadomo, że nie każdy będzie się plasował w 10 PŚ, ale to co się teraz dzieje to jest żenada.

Jakub Michalczuk - dostał świetny towar do obrobienia. Taki często wyśmiewany Pochwała po przeniesieniu się do KN będąc poza kadrą potrafił się ładnie zaprezentować w Pucharze Kontynentalnym. Teraz będąc w kadrze prezentuje się katastrofalnie. Zarycki i Wantulok po katastrofalnym LGP są przez Michalczuka "ukrywani". A nóż się uda ich nie wystawić cały sezon. Juniorzy cały czas są wożeni po Alpen Cupach i trener ich zazwyczaj wysyła do obrony swojej pozycji... Inni odjeżdżają a nasi zostają weteranami Pucharu Alpejskiego.

Łukasz Kruczek - tylko było gadania i świetnych skoków w lecie, a drużyny dalej nie ma. Oczywiście wyniki nie są tak złe jak w KN czy w biegach, ale w skokach jest dużo większy potencjał i też więcej się wymaga.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Najgorszy trener w Polskim Związku Narciarskim

Postprzez Daniel » 20 Gru 2011 15:47

A Matusz Herda (nie Herba jak jest w ankiecie) czym sobie zasłużył? Może i wielkich wyników kadra nie ma, ale nie jest też źle, Karolina Riemen ma już trochę niezłych rezultatów, szczególnie na ostatnich MŚ. Biorąc pod uwagę fakt, że w Polsce trenuje skicross praktycznie tylko kadra, a wsparcie dla niej jest praktycznie zerowe to i tak mogło być gorzej ...
Daniel
Kadra A
 
Posty: 805
Rejestracja: 10 Lut 2007 15:37
Miejscowość: Toruń

Re: Najgorszy trener w Polskim Związku Narciarskim

Postprzez Laleczka Chucky » 20 Gru 2011 15:49

Uważam, że nie do końca słabe wyniki sportowców leżą po stronie trenera, jest wiele czynników jak chociażby takie ile pieniędzy przeznacza się na różnego rodzaju sprzęt, zgrupowania itp. sprawy. Chociaż ostatnio słyszałem, że podopieczne Wiesława Cempy mają całkiem dobre warunki do treningu, lepsze niż na początku swojej kariery miała Justysia.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Najgorszy trener w Polskim Związku Narciarskim

Postprzez RakuNH » 20 Gru 2011 15:54

Daniel napisał(a):A Matusz Herda (nie Herba jak jest w ankiecie) czym sobie zasłużył? Może i wielkich wyników kadra nie ma, ale nie jest też źle, Karolina Riemen ma już trochę niezłych rezultatów, szczególnie na ostatnich MŚ. Biorąc pod uwagę fakt, że w Polsce trenuje skicross praktycznie tylko kadra, a wsparcie dla niej jest praktycznie zerowe to i tak mogło być gorzej ...

Literówkę poprawiłem, a zasłużył się tym, że skicross podlega pod PZN i niczym szczególnym więcej. Było 10 miejsc to wrzuciłem wszystkich, żeby nie było że kogoś faworyzuję. ;) Jak widać nikt go nie uważa za najgorszego, więc będzie w "pozytywnej" czołówce.
Mateusz napisał(a):Uważam, że nie do końca słabe wyniki sportowców leżą po stronie trenera, jest wiele czynników jak chociażby takie ile pieniędzy przeznacza się na różnego rodzaju sprzęt, zgrupowania itp. sprawy. Chociaż ostatnio słyszałem, że podopieczne Wiesława Cempy mają całkiem dobre warunki do treningu, lepsze niż na początku swojej kariery miała Justysia.

Wyniki są wypadkową wielu czynników, ale w większości kadry PZNu na biedę nie narzekają, a skoczkowie mają warunki cieplarniane. Trudno wymagać od alpejczyków wyników, skoro prawdziwych alpejczyków nie mamy (poza kilkoma przebłyskami pań, bo miejsca Bydlińskiego w kombinacji to żaden powód do dumy) Pomijam już kwestię czy seniorskie kadry narciarstwa alpejskiego w Polsce mają sens istnienia. Tak czy siak nie można od trenerów wymagać cudów.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Najgorszy trener w Polskim Związku Narciarskim

Postprzez Laleczka Chucky » 20 Gru 2011 16:01

Nie interesuję się wieloma sportami, najbliższe z dyscyplin zimowych są dla mnie biegi i biathlon. Czasami oglądam też narciarstwo alpejskie. Od kilku lat bacznie śledzę poczynania naszych biegaczy dlatego wiem, że jeżeli chodzi o wyniki jest kiepściutko. Nawet nie wiedziałem, że w narciarstwie alpejskim mamy zagranicznych trenerów :D

Oczywiście głos oddałem na pana Cempę.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Najgorszy trener w Polskim Związku Narciarskim

Postprzez figaro56 » 21 Gru 2011 20:24

To dobrze, że dziewczyny w kadrze A-mix mają dobre warunki treningowe. To znaczy, że sytuacja normalnieje bo jeżeli chcemy sukcesów to musimy warunki do rozwoju stworzyć. Jeżeli ze strony PZN-u zapewniono wszystko co możliwe to tylko przyklasnąć a to wszystko w jeszcze gorszym świetle stawia trenera Cempę. Zawodniczki mamy jakie mamy i nie są to talenty na miarę Justyny i żeby coś z nich wycisnąć trzeba porządnie się nimi zająć. Tymczasem w tym sezonie to co pokazują to katastrofa a przecież wcześniej udowodniły, że nie muszą być skazane na granie ogonów w PŚ. W ogóle nie kupuję tego, że brak dziewczynom zaangażowania do ciężkiej pracy i się po prostu lenią na treningach. Za taką sytuację też odpowiada trener i powinien postarać się dotrzeć do zawodniczki by ją odpowiednio zmotywować. Jeżeli pomimo wszystko nadal nie widać zaangażowania w treningu to do roboty powinni wkroczyć działacze, psycholodzy a na końcu jest usunięcie z kadry. Tylko pierwszą instancją jest trener bo to on na co dzień pracuje z dziewczynami. Pytanie czy zgłaszał taki brak zaangażowania? Ja przynajmniej o czymś takim nie słyszałem a wręcz przeciwnie zapewniał w wywiadach, że wszystko podąża we właściwym kierunku.

Krucze będzie się bronił wynikami Stocha bo nawet pod Żyłę nie może się podpiąć bo tego indywidualnie trenuje Szturc. Reszta kadry to głębokie tło i jeżeli Kruczek chyba już w akcie desperacji sięga po tę "wunderwaffe" czyli zawodnika który sukcesy odnosi wyłącznie jako kadrowy błazen to nie jest dobrze. Zresztą tym razem to nawet Raku który ma jakąś słabość do tego trefnisia nie znajdzie argumentów na jego obronę.
Obawiam się, że Kruczek chyba nie do ruszenia. No może w razie jakiejś katastrofy na MŚ w lotach ale nie sądzę. Ma póki co silne poparcie w PZN-ie i Stocha jako tarczę.

Póki co postawiłem ptaszka tylko przy Cempie bo nad resztą muszę się zastanowić aby nominacje wpadły w "godne" ręce. Jak na razie to powinienem stawiać ptaszki z góry na dół jak leci.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Najgorszy trener w Polskim Związku Narciarskim

Postprzez karlos » 21 Gru 2011 21:05

http://www.sportowefakty.pl/zimowe/2011 ... -ma-duzy-/
Trener Cempa przemówił :lol: . Czyli wychodzi na to, że obecne wyniki to rezultat nieudanego eksperymentu :roll: . Nawet ja, chociaż nie mam o treningu praktycznie zielonego pojęcia, gdzieś czytałem, że zbyt duża ilość szkolenia na dużych wysokościach może przynieść fatalne wyniki. Pozostaje mieć nadzieję, że nasze biegaczki powoli dojdą do siebie.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Awatar użytkownika
karlos
Żywa legenda
 
Posty: 2898
Rejestracja: 12 Gru 2009 23:09
Miejscowość: Gdynia

Re: Najgorszy trener w Polskim Związku Narciarskim

Postprzez RakuNH » 21 Gru 2011 21:35

figaro56 napisał(a):Zresztą tym razem to nawet Raku który ma jakąś słabość do tego trefnisia nie znajdzie argumentów na jego obronę.


Ja tam go tylko broniłem wówczas gdy on w przeciwieństwie do kadrowiczów Kruczka potrafił chociaż czasem skoczyć na treningu ;) W tym sezonie powołanie go to było od początku absurdalne posunięcie. Kolejny absurdalny ruch to pewne miejsce Stefana Huli na TCS... Byrt musi walczyć, a Hula w nagrodę za przeciętniactwo wyjazd ma pewno - a jak :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Najgorszy trener w Polskim Związku Narciarskim

Postprzez Menson » 21 Gru 2011 22:48

Ale co najlepsze około 90% komentujących na pewnym serwisie sponsorowanym przed garderoby na wymiary, Stefan Hula to także wielki pewniak. No ale, jak człowiek, który skacze 8 sezon w PŚ (6 pełny) zajmuje miejsca 33-35, i to ma wskazywać na wielki talent, na to, że może jego rakieta nagle wypalić, że może być sukces, bo uwaga - może wejść w końcu do pierwszej 30 (sic!), to jedyne co pozostaje cieszyć, to to, że polscy kibice także są realistami, i dla nich 30 miejsce starczy. Co tam, że robi się nam drugi Bachleda popierany tym razem przez kibiców, w przeciwieństwie do prawdziwego Marcina.
Menson
Kadra B
 
Posty: 715
Rejestracja: 08 Gru 2007 11:54

Re: Najgorszy trener w Polskim Związku Narciarskim

Postprzez Przechodzimur » 21 Gru 2011 23:06

Zagłosowałem na Pana Cempę, zarobił sobie na mój głos wytrzeszczem oczu i zażenowaniem, jaki maluje się na mojej twarzy po kolejnych biegach naszych(ciągle twierdze,że uzdolnionych) dziewcząt. Ciekawe, jak jego prace ocenią zwierzchnicy :twisted:
Przechodzimur
Młodzieżowiec
 
Posty: 252
Rejestracja: 08 Sty 2011 21:04

Re: Najgorszy trener w Polskim Związku Narciarskim

Postprzez figaro56 » 21 Gru 2011 23:13

Nie no czy wy czytaliście to samo co ja w tym wywiadzie trenera Cempy. Jeszcze nie mogę uwierzyć. W tej sytuacji to trzeba się cieszyć, że dziewczyny ten eksperyment przeżyły a nie wymagać jakiś tam wyników. Jak najszybciej odsunąć gościa od kadry i dać mu bo ja wiem, stado białych myszek i niech sobie tam eksperymentuje do woli.
Dobry Panie dostali chłopcy kadrę do zabawy i postanowili sobie poeksperymentować. :roll: Nowatorskie metody polskiej myśli szkoleniowej a jakie efekty. :lol:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Najgorszy trener w Polskim Związku Narciarskim

Postprzez RakuNH » 27 Gru 2011 19:29

Wiele głosów już nie przybędzie, także chciałbym ogłosić oficjalne wyniki plebiscytu. A jakby głosów wiele przybyło to będą oficjalne wyniki x2. ;)

Wyniki.
1. Wiesław Cempa (19 głosów)
2. Jakub Michalczuk (8 głosów)
3. Łukasz Kruczek (4 głosy)

Miejsca pierwsze i drugie od początku były niezagrożone, bo Cempa i Michalczuk wyrobili sobie mocną pozycję. W walce o ostatni stopień podium najlepszy okazał się Łukasz Kruczek.

Gratulacje dla zwycięzców. W nagrodę dla każdego mogę napisać i wysłać trzy wypowiedzenia. :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Najgorszy trener w Polskim Związku Narciarskim

Postprzez figaro56 » 28 Gru 2011 16:24

Raku całkowicie pominął dwóch trenerów od kobiecych skoków na liście płac PZN-u a mianowicie Krystiana Długopolskiego i Wojciecha Tajnera. Bardzo jestem ciekaw owoców pracy tej dwójki przedstawicieli polskiej myśli szkoleniowej. Coś mi się wydaje, że tam wszystko jest wirtualne oprócz pensji jakie pobierają wyżej wymienieni. Ci to dopiero mają fuchę. ;)
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Najgorszy trener w Polskim Związku Narciarskim

Postprzez Miłosz » 14 Sty 2012 23:41

A jakbym chciał zagłosować na Wieretielnego? :lol:
Miłosz
Junior
 
Posty: 158
Rejestracja: 10 Gru 2007 20:18

Re: Najgorszy trener w Polskim Związku Narciarskim

Postprzez Laleczka Chucky » 14 Sty 2012 23:52

Nawet o tym nie myśl 8-)
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Najgorszy trener w Polskim Związku Narciarskim

Postprzez Miłosz » 14 Sty 2012 23:53

A może moja definicja najgorszy to najbardziej gburowaty? W gburowatości to Wierietielny bije Kruczka na łeb.
Miłosz
Junior
 
Posty: 158
Rejestracja: 10 Gru 2007 20:18

Re: Najgorszy trener w Polskim Związku Narciarskim

Postprzez Laleczka Chucky » 14 Sty 2012 23:54

Znasz go osobiście, że piszesz takie rzeczy?.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Najgorszy trener w Polskim Związku Narciarskim

Postprzez Miłosz » 14 Sty 2012 23:56

To dość powszechna opinia. Zresztą wystarczy trochę go posłuchać albo poczytać wywiady z nim.

No, ale dobra już. Z Tobą nie ma dyskusji, bo wszystko co jest związane z Justysią "Zawsze Dziewicą" Kowalczyk to sacrum...
Miłosz
Junior
 
Posty: 158
Rejestracja: 10 Gru 2007 20:18

Re: Najgorszy trener w Polskim Związku Narciarskim

Postprzez Laleczka Chucky » 14 Sty 2012 23:58

Słuchałem i czytałem z nim kilka wywiadów i jakoś tego nie zauważyłem. Podaj argument, bo pisać co popadnie ja też sobie mogę.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Najgorszy trener w Polskim Związku Narciarskim

Postprzez RakuNH » 15 Sty 2012 00:00

Miłosz napisał(a):Justysią "Zawsze Dziewicą" Kowalczyk


Skąd info? :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Następna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości