Jakie sporty uprawiacie - sukcesy

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Jakie sporty uprawiacie - sukcesy

Postprzez anonimejko » 10 Gru 2011 09:42

Witam, nie zauważyłem takiego wątku więc może warto ;)
A więc jakie sporty uprawiacie, jakie sukcesy macie ( nie chodzi mi tylko o medale, podia, ale też można się poszczycić ładnym wynikiem w maratonie, dalekim skokiem w dal, dobrą wytrzymałością fizyczną na nartach, celne strzelanie z karabinu :) )
Za mój sukces uważam przebiegnięcie 5km pętli po asfalcie, czasem pod górke czasem z górki w czasie 15min 25sek, a kiedyś w gimnazjadzie sportowej czy jak to się nazywało miałem 3 miejsce na 100 m z czasem 12:64 - ( 2 gimnazjum)
Niestety przez studia i pracę trochę się wyniki popsuły, chodzi mi o długie dystanse, gdyż już ciężej mi biegać po przytyciu 5km ( mimo, że moja masa BMI wychodzi idealne 22 :) ) ale dalej schodze ponizej 19min na 5km :P
Idę pobiegać
Awatar użytkownika
anonimejko
Młodzieżowiec
 
Posty: 218
Rejestracja: 16 Lut 2009 21:26
Miejscowość: Zagorzyce-Poznań

Re: Jakie sporty uprawiacie - sukcesy

Postprzez friducha » 10 Gru 2011 11:24

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 22 Sie 2016 03:04, edytowano w sumie 1 raz
**UWOLNIĆ ŚWISTAKA***zostawiam na wieczną pamiątkę tego sympatycznego młodzieńca.
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Jakie sporty uprawiacie - sukcesy

Postprzez Adrian Woźniak » 10 Gru 2011 12:27

anonimejko napisał(a):Za mój sukces uważam przebiegnięcie 5km pętli po asfalcie, czasem pod górke czasem z górki w czasie 15min 25sek, a kiedyś w gimnazjadzie sportowej czy jak to się nazywało miałem 3 miejsce na 100 m z czasem 12:64 - ( 2 gimnazjum)


To było w trakcie zawodów, na jakiejś atestowanej trasie ? Jak długo trenowałeś biegi ;) ?

Moim największym "sukcesem" było przejechanie na rowerze górskim jednego dnia 333 km ;) Praktycznie w ogóle się do tego nie przygotowywałem. Szkoda tylko, że takich predyspozycji nie mam do biegania ;)
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Jakie sporty uprawiacie - sukcesy

Postprzez anonimejko » 10 Gru 2011 12:45

co Ty, w mojej rodzinnej wsi, tak fajnie droga prowadzi w koło sobie :) 1 pętla 4km 250m ale sobie jeszcze reszte odmierzyłem i przebiegłem. Żadnych przygotowań, biegałem różnie, baardzo często biegałem pod górke która wynosi jakieś 1200m ( nie wysokość) różnica wzniesień jakieś 250m, ale dawała mocnow nogi i pewnie przez to wyrobiła mi się kondycja, do tego gra w piłkę nożną w klubie, duuuużo sportu ogólnie i jakoś szły wyniki. 4km 250metrów - 14 min 05sek. :) No tak, trudno przytyć 5km :P więc przytyłem 5kg ;)
Idę pobiegać
Awatar użytkownika
anonimejko
Młodzieżowiec
 
Posty: 218
Rejestracja: 16 Lut 2009 21:26
Miejscowość: Zagorzyce-Poznań

Re: Jakie sporty uprawiacie - sukcesy

Postprzez Adrian Woźniak » 10 Gru 2011 15:45

Wybacz, że kwestionuję Twoją wypowiedź, ale według mnie jest to niemożliwe, żeby ktokolwiek bez specjalistycznego treningu, był w stanie pobiec 5 km w tempie średnio 3:05/km. Gra w piłkę nożną czy też amatorskie bieganie nie są moim zdaniem w stanie odpowiednio przygotować organizmu do takiej prędkości ;) Jakiś czas temu pobiegłem w teren z jednym znajomym. Na mojej dokładnie obmierzonej trasie, która wynosi 1750 metrów (była mierzona dwoma sposobami), jego urządzenie wskazywało ponad 2 km..być może po prostu źle obmierzyłeś trasę ;)
A druga kwestia. Z podanych przez Ciebie parametrów wzniesienia wychodzi, że jego nachylenie wynosi ponad 20% ;) Oglądam czasami kolarstwo i już 10-12% nachylenia, z jakimi muszą się zmagać kolarze, wydaje się "pionową ścianą", a co dopiero 20% ;) Chociaż może się mylę, niech mnie wtedy ktoś poprawi ;)
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Jakie sporty uprawiacie - sukcesy

Postprzez anonimejko » 10 Gru 2011 15:58

co do wzniesien to sie na tym nie znam, wiem ze biegnąc od domu jest tyle ile podałem. natomiast co do rekordu nie musisz mi wierzyć, mierzone GPS w telefonie, licznikeim przy rowerze oraz w samochodzie, więc raczej jakieś drobne pomyłki mogły być. Biegałem codziennie ten sam dystans, plus mecze piłki nożnej, plus treningi w ten sam dzień, plus biegałm na nartach w zimie więc wydaje mi się, że to był wystarczający trening. Jak wspomniałem moja waga wynosiła ok 69kg przy wzroscie 180 wiec biegło mi się lekko w porównaniu do moich dzisiejszych wyników. świadków nie mam co do wyczynu na 5km, ale na tą pętle 4km 250m w czasie 4min 05sek mam, bo biegłem razem z bratem, który był gorszy o 10 sek. ja się wstydziłem na wsi biegać, bo ludzie w sklepie obgadywali i mówili mamie, że chłopak zamiast się uczyć, pomagać w domu to biega itp , jak to na wsi... ostatnio zacząłem więcej trenować, więc gdy poczuje, że dam rade zejść poniżej 16 min to Cie zaprosze, sam zmierzysz dystans i się okaże, narazie jak wspomniałem biegam w granicach 19 min.
Idę pobiegać
Awatar użytkownika
anonimejko
Młodzieżowiec
 
Posty: 218
Rejestracja: 16 Lut 2009 21:26
Miejscowość: Zagorzyce-Poznań

Re: Jakie sporty uprawiacie - sukcesy

Postprzez Adrian Woźniak » 10 Gru 2011 18:03

Bieganie rządzi się własnymi prawami. Tu nie chodzi o to, ile się trenuje, ale jak się trenuje. Mój kolega ze szkoły średniej uprawiał piłkę nożną kilka lat. Generalnie był bardzo wysportowany, wręcz chudy, ale czas na kilometr miał bodajże koło 3:30. Co z tego, że ganiał praktycznie codziennie za piłką, rozgrywał ileś tam meczy także na podwórku, miał dobrą zwrotność i bardzo dobry start do piłki, skoro nie miał wytrzymałości do typowego, długodystansowego biegania.
Rekord Polski na 5000 metrów należy ciągle do Bronisława Malinowskiego i wynosi 13 min 18 sekund. Ten człowiek z opowieści ludzi, którzy z nim trenowali, to była maszyna. Człowiek nie do zajechania, który potrafił na treningu robić rzeczy, o których inni mogli tylko pomarzyć. Obecnie wynik w przedziale 14-15 minut to już świetny rezultat jak na polskie realia. Osiągają go profesjonaliści, którzy trenują dwa razy dziennie i nie robią nic innego tylko biegają, dlatego wątpie, żeby zrobił to amator (z całym szacunkiem), który nie ma fachowej wiedzy na temat treningu biegowego (jeżeli się myle, to wybacz).
A sposób na sprawdzenie tego jest bardzo prosty. Wystarczy znaleźć stosowny bieg w kalendarzu imprez biegowych, który będzie miał atest PZLA i nikt nie będzie musiał niczego mierzyć ;)
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Jakie sporty uprawiacie - sukcesy

Postprzez anonimejko » 10 Gru 2011 18:09

;) czasem ludzie się rodzą z wrodzonym talentem i nie potrzebują morderczych treningów - Messi, Neuner...a czasem ponad ludzkich - Kowalczyk.
Idę pobiegać
Awatar użytkownika
anonimejko
Młodzieżowiec
 
Posty: 218
Rejestracja: 16 Lut 2009 21:26
Miejscowość: Zagorzyce-Poznań

Re: Jakie sporty uprawiacie - sukcesy

Postprzez Adrian Woźniak » 10 Gru 2011 20:23

anonimejko napisał(a):;) czasem ludzie się rodzą z wrodzonym talentem

Z tym się jak najbardziej zgadzam ;)


anonimejko napisał(a): i nie potrzebują morderczych treningów - Messi, Neuner...a czasem ponad ludzkich - Kowalczyk.

Z tym akurat już nie :) Wydaje mi się, że każdy z tych wielkich sportowców mimo wszystko musi dawać z siebie bardzo wiele, aby dominować w swojej dyscyplinie. Za darmo nic nie ma. Ci, którzy się nie przykładają albo którym po prostu sodówka uderzyła do głowy marnują swój talent. Takich przypadków przecież też nie brakuje.
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Jakie sporty uprawiacie - sukcesy

Postprzez Janko10 » 10 Gru 2011 23:19

No to też się pochwalę...
2 tygodnie po 16 godzin na dobę oglądania IO w TV i jeszcze parę rekordów alkoholowych, których nie przytoczę ze względu na szwędających się tutaj gimnazjalistów. :lol:
A już serio to te 15.25 na dziwnie ukształtowanej trasie to może i się da po amatorsku. Wyobraź sobie Adrianie 500 schodów w górę a potem już ciągle z górki... Jak do tego dodać 100-200 m błedu w pomiarze i to, że Anonimejko ma/miał parę to spoko.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Jakie sporty uprawiacie - sukcesy

Postprzez Laki_Boe » 18 Gru 2011 00:40

Ja biegam długodystansowo :D Aktualnie 2:40 na 1000m, ale powoli przestaje trenować :P
Czy jakieś sukcesy ? Jakieś tam medale mam ... :P
Laki_Boe
Junior młodszy
 
Posty: 65
Rejestracja: 06 Mar 2011 13:54
Miejscowość: Białystok

Re: Jakie sporty uprawiacie - sukcesy

Postprzez natusiarkaa » 29 Sty 2012 16:34

i ja swego czasu medala w pływaniu miałam i czołowe miejsca w biegach,ale teraz odpoczywam,co jest wynikem kontuzji spowodowanej szaleńcym bieganiem bez rozgrzewki ;D
Awatar użytkownika
natusiarkaa
Junior młodszy
 
Posty: 80
Rejestracja: 22 Sty 2012 22:01


Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 46 gości

cron