Plebiscyty

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez dawid » 31 Gru 2008 16:07

1. Robert Kubica najlepszy poak bo wygral wyscig f1
2 Tomasz Majewski zloto na igrzyskach,niespodzianka wygral z ameykanami
3 .Leszek Blanik zloto na koniec pieknej kariery,
4 Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski, Michał Jeliński, Adam Korol - wioślarska czwórka podwójna dominatorzy pokazali klase i wygrali wszystko w ciagu 4 lat
5. Szymon Kołecki po kontuzji srebro
6 Agnieszka Radwańska polka ktora zaistniela w tennsiowym swiecie ,
7. Justyna Kowalczyk najlepsza biegaczka polska,imponuje walecznoscia
8 Maja włoszowska srebro na igrzyskach,nalezlo jej sie
9 Tomasz Gollob brazowy medlaista ms
10. Tomasz Adamek mistrz swiata wygral z cuningamem
Ostatnio edytowany przez dawid, 31 Gru 2008 17:28, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
dawid
Junior
 
Posty: 193
Rejestracja: 21 Gru 2008 16:55
Miejscowość: Bytnica

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez Sebastian Krystek » 31 Gru 2008 16:48

1. Tomasz Majewski (lekkoatletyka)
2. Leszek Blanik (gimnastyka)
3. Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski, Michał Jeliński, Adam Korol (wioślarstwo)
4. Piotr Małachowski (lekkoatletyka)
5. Szymon Kołecki (podnoszenie ciężarów)
6. Paweł Rańda, Miłosz Bernatajtys, Bartłomiej Pawełczak, Łukasz Pawłowski (wioślarstwo)
7. Adam Wiercioch, Tomasz Motyka, Radosław Zawrotniak, Robert Andrzejuk (szermierka)
8. Aneta Konieczna, Beata Mikołajczyk (kajakarstwo)
9. Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie)
10. Agnieszka Wieszczek (zapasy)

Uzasadnienie będzie banalne. W roku olimpijskim nikt nie może równać się z medalistą olimpiady. Stąd miejsca 1-3. to złoci medaliści olimpijscy, 4-9. srebrni, a na 10. uplasowałem brązową medalistkę XXIX IO w Pekinie.
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Plebiscyty popularności

Postprzez Laleczka Chucky » 31 Gru 2008 17:47

Bo ten plebiscyt Przeglądu Sportowego nie jest na najlepszego sportowca roku, lecz na najpopularniejszego sportowca roku, a to jest różnica :D
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez dan » 31 Gru 2008 17:57

Jedna uwaga - Aneta Konieczna, Beata Mikołajczyk - One już odpadły z tej rywalizacji. Przykro mi się robi, gdy wicemistrzynie olimpijskie nawet do najlepszej 20 nie potrafią się załapać. Dla mnie też medal olimpijski jest najważniejszy, ale postawiłbym przez sympatię i z tego powodu, że 2 lata temu miała być w 10, a Jej nie było na Justynę Kowalczyk również. Dla mnie oczywiście szansę na miejsce w 10 powinni zachować także Tomek Sikora (nie będę tłumaczył dlaczego) i Tomasz Gollob. Jego 3 miejsce to tak jak brązowy medal na igrzyskach, gdyż żużel nie jest olimpijską dyscypliną. Na Roberta Kubicę bym nie postawił, bo 4 miejsce to nie miejsce na podium. I takie jest moje uzasadnienie.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Formuła 1

Postprzez figaro56 » 31 Gru 2008 20:15

A co to znaczy w ogóle najpopularniejszy? Taki który jest bohaterem tych kolorowych pism dla idiotek? To tak jakby uznać Dawida Beckhama najlepszym piłkarzem świata. Na co każdy kto choć trochę zna się na piłce dostanie zajadów ze śmiechu. Może jestem starej daty ale tęsknię w tym wypadku do tego kiedy na sportowca głosowało się wyłącznie poprzez kupony w gazecie "Przegląd Sportowy". Bo co mamy teraz. Kto tam pisze o jakiejś Justynie Kowalczyk czy Anecie Koniecznej. Poważne gazety nie komentują na pierwszych stronach sukcesów sportowych jak podium Justyny Kowalczyk w generalce PŚ. Tylko autentycznie czy Kubica lubi tego Niemca ze swojego zespołu( przepraszam, ale nie interesuję się na tyle by pamiętać jego nazwisko) czy może ten Niemiec nie lubi Kubicy. Potem siedzi taka lebiega co w życiu żadnego sportu nie uprawiała ma w łapie komórkę i śle SMS-y na tego co mu media na widelcu podają. Co innego, gdyby musiał ruszyć tyłek kupić gazetę, wyciąć kupon, kupić kopertę i znaczek, zaadresować i pójść do skrzynki pocztowej i wrzucić. Jednym słowem. Niech żyje Robert Kubica "najlepszy sportowiec" Rzeczpospolitej.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez Janko10 » 31 Gru 2008 22:17

dawid napisał(a):1. Robert Kubica najlepszy poak bo wygral wyscig f1

BMW wygrało a BMW to nie Polak, chyba, że coś się ostatnio zmieniło...
Reszty się nie czepiam. :wink:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez RychuGKM » 01 Sty 2009 10:02

dawid napisał(a):1. Robert Kubica najlepszy polak bo wygral wyscig f1

Też mi argument! Ludzie dali się omamić polsatowi , i myślą , że F1 to najpopurarniejszy sport po pilce nożnej. A tymczasem to za przeproszeniem gówno prawda! W USA malo kto się tym interesuje . Podobnie w wielu krajach europejskich , które nie posiadają zawodnika , albo zawodów , typu Czechy , Ukraina czy Norwegia . Tak jak bylo to zresztą jeszcze 3 lata temu w polsce.
.
A oto moja dziesiątka:
1. Czwórka podwójna- Od 4 lat reszta osad walczy tylko o srebro.
2. Leszek Blanik- Aktualny Mistrz Świata , Mistrz Europy i Mistrz Olimpijski.
3. Tomasz Majewski- Z tej trójki najmniejsze osiągnięcia , dla tego na 3 miejscu.
4. Tomasz Gollob- Srebro i Brąz mistrzostw świata , 3 wygrane Grand Prix.
5. Szymon Kolecki- Wygral z rywalami i z kontuzją , dlatego najwyżej wśród wicemistrzów IO.
6. Szpadziści- Za otworzenie worka z medalami , i zniesienie presji z innych olimpijczyków.
7. Maja Wloszczowska- Za powrót do czolówki światowej.
8. Tomasz Adamek- Za tytul Mistrza świata , których w boksie mamy jak na lekarstwo.
9. Czwórka bez sternika- Dla mnie największa polska niespodzianka IO.
10. Piotr Malachowski- Mial być brąz , a wywalczyl srebro pokonując legendę tego sportu.
Żadne pilkarzyny , żadna Radwańska , bo NIC nie osiągneli . I przestańmy w końcu glosować na Kubicę "bo to pierwszy polak w f1".
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez matti » 01 Sty 2009 20:14

To tak jakby głosować na Tomka bo jest 1-szym Polskim biathlonistom z medalem IO! Co do Kubicy to nawet w "10" go nie powinno być!
Konieczna/Mikołajczyk odpadają- to jest chamstwo. W naszym kraju nie ma żadnej kultury sportowej!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez Laleczka Chucky » 01 Sty 2009 20:46

Opadają, bo nie są w Polsce popularne.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Formuła 1

Postprzez Janko10 » 01 Sty 2009 21:19

figaro56 napisał(a):A co to znaczy w ogóle najpopularniejszy? ............ Może jestem starej daty ale tęsknię w tym wypadku do tego kiedy na sportowca głosowało się wyłącznie poprzez kupony w gazecie "Przegląd Sportowy". Bo co mamy teraz. Kto tam pisze o jakiejś Justynie Kowalczyk czy Anecie Koniecznej.

To proste. Najpopularniejszy to taki na którego więcej sms-ów przyszło. :D Też tęsknię za starym Plebiscytem z wycinaniem kuponów... Niestety te czasy nie wrócą... I nie chodzi o to, że sms-y zastąpiły papier... Teraz to tylko kolejny produkt do wyciągania kasy.
Od kilku lat nie biorę udziału w plebiscyycie (pierwszy kupon wysłałem w wieku 8-9 lat...), bo zszedł totalnie na psy... Niedługo wystartuje Doda i pewnie wygra! :D Podobnie zresztą jak PS. Tego się dzisiaj czytać nie da. Kiedyś to był typowo sportowy dziennik piszący o faktach, dzisiaj to taki sportowy "Fakt"... Na szczęście mamy dziś Internet i można spokojnie PS olać... Ale łza się w oku kręci... :(
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Formuła 1

Postprzez Laleczka Chucky » 01 Sty 2009 21:22

No, wystartuje Doda i wygra, ona kiedyś trenowała 100 m i skok w dal, a nawet w jednej z tych dyscyplin zdobyła brązowy medal na MP :).
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez figaro56 » 02 Sty 2009 10:26

To fakt, że media wykreowały tego Kubicę na jakiegoś sportowego herosa. Nie pisze się o tym,że koncertowo wyleciał w końcówce z podium GP. Wcale nie będę zdziwiony jak on to wygra. Przeżyłem niejakiego Citkę co to wsławił się jedną bramką strzeloną Anglikom w przegranym z resztą meczu to tego Kubicę z bólem serca przeżyję. Był już w dziesiątce kiedy ani razu jeszcze nie wyjechał na tor F1 tylko dostał kontrakt na kierowcę testowego, więc teraz już mnie nic nie zdziwi. Tylko takiej Anety Koniecznej żal co to trzeci medal olimpijski na trzecich kolejnych igrzyskach zdobyła.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez matti » 02 Sty 2009 10:53

A co w Polsce jest popularne?

Piłka nożna, Siatkówka, F1 i skoki narciarskie! Kto w Polsce wie co to jest Pięciobój nowoczesny, Biathlon czy Kombinacja Norweska! Czym różni się kajakarstwo od Wioślarstwa? U nas nie liczą się sukcesy bo patrzymy w "pudło" i wydaje nam się że 4 miejsce wśród 6 kierowców (bo tylu się liczyło) jest ogromnym sukcesem!!!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez dan » 02 Sty 2009 15:03

Dopiero co przeczytałem na necie, że po cząstkowych wynikach plebiscytu łeb w łeb idą Kubica i Majewski. A to oznacza, że Kubica może wygrać ten plebiscyt. Jestem oczywiście przeciwny, by był w ogóle w 10. Ale jeszcze większym skandalem dla mnie jest fakt, że zaraz za tą dwójką w tych wynikach znajduje się Jakub Błaszczykowski. A gdzie inni (poza Majewskim) medaliści olimpijscy? Przypomina mi się jak Justyna zdobywając medal na igrzyskach (jeden z dwóch dla nas) nie dostała się do 10. Ja też przeżyłem zwycięstwo Citki i 5 miejsce pana Gołoty (kto mi jest w stanie wymienić sukcesy tych sportowców?).

Ja jeszcze chciałbym zwrócić uwagę, że w dzisiejszym przeglądzie na 20 stron 15 jest o piłce nożnej i to nawet w wydaniu okręgowym. Jedna strona jest poświęcona kilku różnym ważnym wydarzeniom sportowym. Chyba, że to jest formuła 1 lub skoki - o tych dwóch sportach jest trochę więcej.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Formuła 1

Postprzez figaro56 » 02 Sty 2009 15:49

To już naprawdę robi się denerwujące. Nagle pismaki zaczęli się przejmować tym, że Realowi Madryt nie idzie w tym sezonie i jest to wiadomość na pierwszą stronę. Wyczytasz, że jakiś trzecioligowy klub zmienia trenera lub jakiś tam piłkarzyna przechodzi z klubu do klubu i to nawet nie tych ekstraligowych.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez figaro56 » 02 Sty 2009 16:05

Głosują ludzie nie mający pojęcia o sporcie i skali sukcesu poszczególnych zawodników. Jak jedyne co ogląda jest F1 i piłka nożna to co od takich wymagać. Nie siądzie taki na tą listą nie zastanowi się jaki kto odniósł sukces i w jakiej dyscyplinie. Zobaczy nazwiska które zna i śle SMS-a. Przypuszczam, że jakby tam było więcej piłkarzy to też by byli wysoko. Mam taki apel do prawdziwych kibiców, żeby olali ten plebiscyt. Niech fanatycy sprowadzą to do absurdu. Może wreszcie ktoś się opamięta.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez dan » 02 Sty 2009 16:14

to jeszcze jedno. Ostatnio przeżyłem wymianę zdań z kumplem. Jak większość myśli tak jak on to nie ma się co dziwić, że tak to wygląda w plebiscycie. Otóż mój szanowny kolega uważa, że dużo ważniewjsze jest miejsce w pierwszej 10 w formule 1 od medalu olimpijskiego. Pomijając to, że jest fanem formuły 1 zwrócił mi uwagę, że według niego ważniejsze jest podium w pucharze świata niż na igrzyskach. Próbowałem mu wytłumaczyć, że dla większości sportowców najważniejsza jest olimpiada. Nie chciał mnie w ogóle słuchać. Argumentował to tym, że występ na olimpiadzie jest tylko jeden i bardzo często zdobycie medalu to przypadek, a w pucharze świata lub w formule 1 żeby być w czołówce cały czas trzeba dobrze startować. Wkurza mnie jak ktoś podchodzi do tego w taki sposób jak on i traktuje Igrzyska Olimpijskie jak niewiele znaczącą imprezę.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez figaro56 » 02 Sty 2009 18:57

Dawno już z fanatykami przestałem dyskutować. To tak jak dyskutować z Bin Ladenem o pokoju na świecie. To zapytaj tego kolegę czemu nie głosuje na Justynę Kowalczyk, która podium PŚ wywalczyła a ten jego Kubica o ile wiem to nie. 4miejsce to nie podium.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez matti » 02 Sty 2009 20:13

http://www.mistrzowiesportu.pl/artykul. ... ykul=40815

Czytajcie ich "10". Niektórzy dali Kubice na 1-szym miejscu!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez dan » 02 Sty 2009 20:37

On argumentował tym, że formuła 1 jest tak popularna, chociaż też docenił starty tych, którzy często stawali na podium. Wkurza mnie ale tak lekceważące jego podejście do igrzysk. Ale i tak nie będzie głosował. A co do tych gazet, które ustawiały tą 10 to wszystkie wysoko oceniły Kubicę. 4 miejsce to nie podium, ale dla niektórych jest ważniejsze nawet od złotego medalu olimpijskiego. W jednym przypadku w 10 było dwóch piłkarzy. Skandal normalnie.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 70 gości

cron