Plebiscyty

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez lukizc » 04 Sty 2009 15:34

A się kłótnia zrobiła :o Proponuję ją zakończyć, nie ma co się przejmować jakimiś plebiscytami :P Ważne że mamy dobrych sportowców w Polsce, dzięki którym mamy sporo radości. Jak jako wielki fanatyk sportu dla mnie nie ważne czy wygrywa Kubica, Majewski czy Ratajski ( :D ) :P Ważne że wygrywają... i jesteśmy szczęśliwi :)
Awatar użytkownika
lukizc
Junior młodszy
 
Posty: 52
Rejestracja: 13 Gru 2008 17:58

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez figaro56 » 04 Sty 2009 18:19

Pewnie, że ten plebiscyt można olać. Tylko pod rozwagę te słowa Majewskiego "tylko miło jest wiedzieć, że kibice cię doceniają" Jak w tej sytuacji mogą czuć się tacy sportowcy Aneta Konieczna, czy Justyna Kowalczyk. Z tym Kubicą to sytuacja wypisz wymaluj jak w komunizmie próbowano nam wmówić jaki to sukces Polski, że mamy pierwszego Polaka w kosmosie niejakiego Hermaszewskiego. Teraz też wszyscy trąbią o tym na okrągło od trzech lat. To jest koronny argument fanów Kubicy, że to pierwszy Polak w F1. Nie ważne, że na dobrą sprawę nic tam jeszcze znaczącego nie osiągnął. Przyznać mu dożywotni tytuł najlepszego sportowca wszechczasów i potem to już nie będzie mu nawet wypadało startować w jakiś tam plebiscytach a i fanatycy F1 będą zadowoleni.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez dan » 04 Sty 2009 22:16

Figaro - tak jak napisałem wcześniej. Walka będzie tylko o 2 miejsce, bo 1 zarezerwowane dla Kubicy za to, że jest w formule 1.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez Laleczka Chucky » 04 Sty 2009 22:21

No i jak ten plebiscyt można nazwać plebiscytem na 10 NAJLEPSZYCH sportowców roku.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez Janko10 » 05 Sty 2009 00:26

Luki napisał(a):A się kłótnia zrobiła :o Proponuję ją zakończyć, nie ma co się przejmować jakimiś plebiscytami :P Ważne że mamy dobrych sportowców w Polsce, dzięki którym mamy sporo radości. Jak jako wielki fanatyk sportu dla mnie nie ważne czy wygrywa Kubica, Majewski czy Ratajski ( :D ) :P Ważne że wygrywają... i jesteśmy szczęśliwi :)

Ok. Luki - rozejm. :D
Ale i tak lepszy dart od F1! :D :D :D
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez Janko10 » 05 Sty 2009 00:36

Klasyfikacja wg punktacji 1-10 forumowiczów którzy określili swoje 10-tki (Figaro56, Czlek682, Dawid, Sebastian Krystek, RychuGKM, Janko10):

1. Kolbowicz, Wasielewski, Jeliński, Korol 53
2. Majewski 51
2. Blanik 51
4. Włoszczowska 27
5. Małachowski 25
6. Kołecki 23
7. Kowalczyk 14
8. Konieczna, Mikołajczyk 13
9. Radwańska 12
10. Sikora 11
11. Kubica 10
12. Rańda, Bernataj., Paweł., Pawłowski 9
12. Gollob 9
12. Wiercioch, Motyka, Zawrotniak, Andrz. 9
15. Wieszczek 4
15. Adamek 4
17. Partyka, Jie 3
18. Mospinek 2

Kubica na właściwym miejscu. :D
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez figaro56 » 05 Sty 2009 08:03

Ciekawe co ci fanatycy F1 zrobią jak Kubica tym mistrzem świata zostanie? Wystąpią do Benedykta XVI o beatyfikację? :lol:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez Fan » 05 Sty 2009 21:34

Jeżeli Kubica nie stanie na podium na koniec przyszłego sezonu jestem przekonany, że przegra. Fani F1 wymagają od niego postępów. Fajnie byłoby zobaczyć Sikorę jako zwycięzce w 2009 roku, a jeszcze bardziej rok później.
Fan
Junior
 
Posty: 118
Rejestracja: 03 Gru 2008 19:36

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez lukizc » 05 Sty 2009 22:03

figaro56 napisał(a):Ciekawe co ci fanatycy F1 zrobią jak Kubica tym mistrzem świata zostanie? Wystąpią do Benedykta XVI o beatyfikację? :lol:


Ja lubię ogólnie F1, nawet jakby Kubica nie startował to bym na pewno oglądał :P

Janko popieram, dart wymiata :D Szkoda że tak rzadko w Tv :P
Awatar użytkownika
lukizc
Junior młodszy
 
Posty: 52
Rejestracja: 13 Gru 2008 17:58

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez figaro56 » 05 Sty 2009 22:10

Jestem wielkim fanem Tomka Sikory ale nie wyznawcą i jeżeli będą sportowcy którzy osiągnęli więcej to na nich zagłosuję bo tak nakazuje mi zwykłe poczucie przyzwoitości.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez Duche » 05 Sty 2009 22:28

Ale robicie problem - raz, że te plebiscyty są gówno warte i nie warto sobie nimi zawracać głowy. A dwa, że Kubica wygrał, ze względu na to, że Formuła 1 cieszy się w Polsce w ostatnim czasie niesłychanie dużą popularnością. GP są transmitowane przez Polsat - stację otwartą, każdy może popatrzeć etc. więc Robert zyskuje większą popularność, ludzie wiedzą że wygrał GP w Kandzie, za był na podium gdzieś indziej etc. i na niego głosują - niestety. Taka Justyna Kowalczyk (powinna być w TOP 5 przynajmniej), ale biegi są w Polsce niezbyt popularne, nie mają takiego bezpośredniego rozgłosu jak Formuła czy tenis. Przeciętnego kibica bardziej na pewno zainteresuje zwycięstwo Kubicy w wielkiej Kanadzie, wygrana Radwańskiej w meczu z Szarapową (bo ją to każdy chyba zna i nie ważne czy Szarapowa będzie 1 w WTA czy 40, ale przeciętego kibica interesuje to, że to była Szarapowa) niż zwycięstwo Justyny w jakiejś zacofanej Estonii czy gdzieś daleko w Rosji - sorry, że tak piszę (o Estonii) ja tak nie uważam, tylko piszę jak uważa przeciętny Kowalski, który głosuje tylko po to by oddać głos. Podobnie jest z Tomkiem Majewskim. Kto w Polsce interesuje się tak mocno lekkoatletyką? (ja nieskromnie mówiąc). Przecież ważne mityngi pokazywane są przez Eurosport, a nie każdy posiada ten kanał. Jeśli już ktoś interesuje się lekką to raczej sprintami albo biegami przez płotki niż pchnięciem kulą. Tak więc nie dziwcie się, że wygrał Kubica bo niewątpliwie w ostatnim czasie jest to najbardziej rozsławiony polski sportowiec. Tylko w takim razie wypadałoby zmienić nazwę tego śmiesznego plebiscytu na najpopularniejszego, a nie na najlepszego sportowca. Od razu kibice, którzy wiedzą to i owo z mniejszym bólem serca przyjmowaliby do wiadomości takie a nie inne rozstrzygnięcia.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez dan » 06 Sty 2009 13:52

W takiej Wielkiej Brytani sportowcem roku został na przykład mistrz olimpijski w kolarstwie torowym, a przecież mają mistrza świata w formule 1 - Lewisa Hamiltona. Usłyszałem dzisiaj w telewizji, że inaczej wyglądałyby wyniki tego plebiscytu gdyby wybierali specjaliści a nie kibice. Bo właśnie tak to wygląda w innych państwach. Z drugiej strony typowania specjalistów mieliśmy też okazję czytać na internecie na przykład i w niektórych przypadkach Kubica również był zwycięstwo, a dodatkowo piłkarze mieli szanse znaleźć się w 10. Mam jednak nadzieję, że wśród ludzi, którzy naprawdę znają się na sporcie niewielu oceniłoby Kubicę wyżej od medalistów olimpijskich. Jego akcje mogłyby pójść do góry gdyby zdobył medal. Podobno Polacy potrzebują sukcesów, a głosują na kogoś kto pod koniec sezonu stracił szansę na sukces. To jest przecież nielogiczne.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez Duche » 06 Sty 2009 16:11

Hamilton nie został najlepszym sportowcem w Anglii, bo tam Formuła 1 nie jest jakoś cholernie popularna, a kolarstwo torowe to sport, w którym Anglicy są najlepsi na świecie i cholernie kochają ten sport, podobnie jak piłkę nożną.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez Janko10 » 14 Sty 2009 01:56

Plebiscyt PS mamy już za sobą...
Ale może pomożemy Tomkowi w "Sportowcu Roku"??? :D
http://sport.onet.pl/0,1271299,1896722, ... omosc.html
Jeśli znowu wygra Kubica to... :(
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez dan » 14 Sty 2009 14:55

Moim zdaniem wygra. Maja powinna awansować a nie Kubica. Znowu to samo. Przed chwilą przeczytałem artykuł Pana Jarońskiego. Niestety, plebiscyt PS nie był na najlepszego sportowca tylko na najpopularniejszego. W innych krajach decydują o takich wyborach fachowcy i może u nas też tak powinno być.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: 74. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Postprzez Janko10 » 14 Sty 2009 20:40

Od wielu lat słyszę, że plebiscyt PS jest niby "na najpopularniejszego" ale w nazwie ma jednak "na najlepszego"... Ale do Plebiscytu nie wracam.
Sikora z Radwańską na teraz prowadzi 68%-32% czyli sprawa przesądzona!
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Onet.pl: Sportowiec Roku - głosuj na Tomka Sikorę

Postprzez kamila » 15 Sty 2009 08:56

Jako fani biathlonu uważam, że powinniśmy wesprzeć Tomka Sikorę w walce o finał konkursu na Sportowca Roku. Doceńmy wysiłki i osiągnięcia naszego najlepszego biathlonisty.
Głosy można oddawać pod adresem: http://sport.onet.pl/0,1271299,impreza.html
Awatar użytkownika
kamila
Biathlon.pl
 
Posty: 93
Rejestracja: 21 Lis 2006 09:48

Re: Onet.pl: Sportowiec Roku - głosuj na Tomka Sikorę

Postprzez Fan » 15 Sty 2009 09:59

No no Sikora w półfinale przegrywa minimalnie z Kubicą co jest przynajmniej dla mnie niespodzianką. Więc głosujcie mamy czas do 24. Kubica o godzinie 10 ma 54%, a Sikora 46%.
Fan
Junior
 
Posty: 118
Rejestracja: 03 Gru 2008 19:36

Re: Onet.pl: Sportowiec Roku - głosuj na Tomka Sikorę

Postprzez monkey » 15 Sty 2009 10:50

Wlasnie teraz glosowanie trwa 2 dni a nie dzien jak poprzednio.. Wiec kto jeszcze nie glosowal .. to szybciutko prosze oddac swoj glos na Tomka:)
"W pierwszym półfinale Kubica zmierzy się z Sikorą - głosowanie trwa dwa dni - od północy w czwartek do piątku, do godz. 23:59."
Kibice do dziela!!!
Awatar użytkownika
monkey
Junior młodszy
 
Posty: 82
Rejestracja: 18 Gru 2008 14:30
Miejscowość: Tam gdzie zimno :)

Re: Onet.pl: Sportowiec Roku - głosuj na Tomka Sikorę

Postprzez adondek1 » 15 Sty 2009 11:23

kamila napisał(a):Jako fani biathlonu uważam, że powinniśmy wesprzeć Tomka Sikorę w walce o finał konkursu na Sportowca Roku. Doceńmy wysiłki i osiągnięcia naszego najlepszego biathlonisty.
Głosy można oddawać pod adresem: http://sport.onet.pl/0,1271299,impreza.html

Melduję wykonanie zadania. :D
adondek1
Junior
 
Posty: 152
Rejestracja: 31 Gru 2007 10:16

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 83 gości

cron