Plebiscyty

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Plebiscyty

Postprzez friducha » 09 Sty 2011 00:51

bye
Ostatnio edytowany przez friducha, 21 Sie 2016 23:37, edytowano w sumie 1 raz
friducha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1782
Rejestracja: 18 Sty 2009 17:00

Re: Plebiscyty

Postprzez Daniel » 09 Sty 2011 01:08

Koszykówka ma ten plus, że nieustannie zmienia się wynik, piłka co chwilę wpada jednak do kosza, akcja jest więc znacznie bardziej żywa, dzieje się znacznie więcej ;) a w piłce? 90 minut i może być 0-0 :P

Co do wyników - pierwsza trójka świetna, ale Adamek też mnie trochę razi, oby za rok miał miejsce w "10", bo to oznaczałoby wielkie walki, w tym z Kliczko. Ale teraz? Za nazwisko i za debiut w wadze ciężkiej?
Daniel
Kadra A
 
Posty: 805
Rejestracja: 10 Lut 2007 15:37
Miejscowość: Toruń

Re: Plebiscyty

Postprzez kat. » 09 Sty 2011 01:25

ja tam kosza nie trawię zupełnie, chyba najbardziej spośród wszystkich zespołowych; byłem kilka razy na meczach w czasach świetności ekipy w moim mieście, ale nie - zupełnie mi się to nie podobało.

Z gier zespołowych liczą się piła i hokej - ja tam lubię, jak bramki padają rzadko.


sorka za ot
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek
 
Posty: 5122
Rejestracja: 14 Gru 2010 11:35
Miejscowość: Marcówka

Re: Plebiscyty

Postprzez Janko10 » 09 Sty 2011 01:49

friducha napisał(a):cieszmy się, że ten plebiscyt ma finał zimą. bo gdyby byłyby w lecie, to pies z kulawą noga jużnie pamiętałby sukcesów polskich sportowców zimowych. i nawet Małysz zająłby miejsce poza pierwszą 5,.

Moim zdaniem nie masz racji, Małysz jest bardzo popularny, a IO oglądają i pamiętają wszyscy. Poniżej 3 miejsca nie miał szans spaść. Podobnie Kowalczyk stanowi już markę i z podium nie miała szansy spaść. Ale gdyby finał był powiedzmy 2 tygodnie po zakończeniu żużlowego GP to obawiam się, że wygrałby Gollob.
Masha napisał(a):Według mnie panczenistki powinny być wyżej, a Anita Włodarczyk powinna być przed Tomkiem Majewskim, rekord świata to też spory sukces.

Masz dużo racji ale tragedii w tym roku nie ma. Są w dziesiątce a obawiałem się, że mogą nie wejść.
Oczywiście jest spodziewany wyjątek... Wystarczy obić 2-3 kelnerów w wadze ciężkiej i już mamy 5-tego sportowca w Polsce... To jak Citko czy Kubica... Trzeba się z tym pogodzić. :|
W 2011 Adamka obije Kliczko i temat będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Plebiscyty

Postprzez RychuGKM » 09 Sty 2011 06:08

Nie sądze , żeby obił , a nawet jeśli , to niema tylu kibiców , i nie są oni tak wierni jak kibice Golloba i Małysza . Jeżeli najlepsza 3 tegorocznego plebiscytu powtórzy lub poprawi swoje osiągnięcia (nie ma IO , ale są MŚ) Adamek nie ma z nimi szans
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Plebiscyty

Postprzez albatros » 09 Sty 2011 10:38

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 13:58, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Plebiscyty

Postprzez zdzichu » 09 Sty 2011 11:15

A mnie tam troche dziwi brak w dziesiatce naszych złotych sztangistów,ale jak widac ciezary w naszym kraju nie maja az tylu sympatyków,jak dla mnie to Adamek też jest troche za wysoko,a panczenistki własnie za nisko, no i brakło mi Jarka Hampela w dziesiatce
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Plebiscyty

Postprzez Kacpero221 » 09 Sty 2011 12:11

Ciekaw jestem ostatecznych wyników z miejsc 11-25 (mają być w poniedziałkowym PS) i gdzie znajdują się mistrzowie świata w konkurencjach olimpijskich: Piotr Myszka, Zieliński, Dołęga.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Plebiscyty

Postprzez figaro56 » 09 Sty 2011 12:59

Nie wiem ale Polacy mają jakieś bałwochwalcze uwielbienie dla sportów motorowych. Nie chodzi mi o Golloba bo temu ta pozycja po tylu latach tym razem się należała, chociaż jak dla mnie za wysoka. Jak tylko usłyszą brumm, brumm to jakiegoś małpiego rozumu dostają i żadne argumenty już do nich nie docierają i tylko słyszysz, że F-1 to elita tak jakby w innych dyscyplinach sportowych startowały jakieś lebiegi.
Kiedyś forowano Sobiesława Zasadę a facet wyróżniał się tym, że zdobył Puchar Europy co w przełożeniu na dajmy na to biathlon wygląda tak jakby do najlepszych sportowców Polski nominowano zwycięzcę pucharu IBU. Wspomnę jeszcze Waldemara Marszałka speca od ścigania się motorówką po jeziorze. Dyscyplina tak niszowa to tego podzielona na jakieś klasy z których normalny kibic nic nie rozumiał ale nie przeszkadzało to w masowym głosowaniu na niego.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Plebiscyty

Postprzez zdzichu » 09 Sty 2011 13:27

Czemu dla ciebie pozycja Golloba za wysoka ,dla mnie jest w sam raz ,bo na zwyciestwo zasłyżyła Kowalczyk ,a Gollob na podium ,i wszystko jest chyba ok
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Plebiscyty

Postprzez Kacpero221 » 09 Sty 2011 13:53

Chyba najwięcej reprezentantów sportów niszowych było w 1991 roku: Saleta (kick-bokser), Janusz Darocha (lotnik), Krzysztof Martens (brydżysta), Mirosław Daszkiewicz (kulturysta!).
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Plebiscyty

Postprzez damian940915 » 09 Sty 2011 18:32

Włodarczyk powinna być przed Majewskim, w końcu to rekordzistka Świata. poza tym gdzie Marcin Lewandowski, jakby nie patrzeć mistrz Europy!Adamka nie powinno być w 10, gdyż bił przeciętnych ludzi, ale jeśli pokona Kliczkę to niech będzie na 1 miejscu w następnym plebiscycie. Nie wiem czy Małysz nie powinien być przed Gollobem, w końcu zdobył 2 medale Olimpijskie, inna sprawa że Gollob po takim czasie osiągnął swój największy sukces w karierze. Zastanawia mnie co robi w tej 10 Szmal, mimo tego iż był najlepszym piłkarzem ręcznym świata, to była to nagroda kibiców, o ile mnie pamięć nie myli. Wyniki uważam za bardzo w porządku, bo zawsze są jakieś niespodzianki.
Inna sprawa to Gala Mistrzów Sportu, już 3 rok, zbiegło się to w czasie mniej więcej z przejęciem Przeglądu Sportowego przez Axel Springer (wydawnictwa, przez które wydawany jest m.in. Fakt), ta gala to kpina. Pierwszą z nich jest 2 etap plebiscytu - głosowanie SMS, który pozwala na masowe wysyłanie głosów na swojego faworyta i robi sobie kpiny z czytelników Przeglądu Sportowego. Poza tym na Gali brak jakiejkolwiek dramaturgii, większość nagród poznaliśmy już wcześniej. A najśmieszniejsze są te limity na wypowiedź. Ta gala jest po to by promować sport a nie naszą "wspaniałą" TVP. I nie na miejscu było to, jak Babiarz zachwalał, że MŚ w handballu pokaże tylko TVP.
Inna sprawa to poziom Przeglądu Sportowego, który po przejściu do rąk Axel Springera i odejściu Romana Kołtonia jako redaktora naczelnego traci swój poziom. Poczytać w nim dłuższe artykuły o dyscyplinach niszowych to niestety rzadkość. Sam wychowywałem się na tej gazecie, wydając na nią pół kieszonkowego :), ale teraz prawie jej nie czytam. Trochę z powodu braku czasu, ale głównie dlatego, że nic w niej nie ma, poza piłką nożną.
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Plebiscyty

Postprzez albatros » 11 Sty 2011 10:04

Image
Ostatnio edytowany przez albatros, 30 Kwi 2011 13:59, edytowano w sumie 1 raz
albatros
Młodzieżowiec
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Lut 2010 23:05

Re: Plebiscyty

Postprzez ssonicsl » 11 Sty 2011 12:26

Problem jest z tym głosowaniem. Pewnie ponad 50 % z głosujących nie wiedziało kim jest taka Magda Piekarska.

Ale co do wyników. Pewnie się niektórym narażę, ale ten żużel :? Serio ile nacji się w to bawi. 5? 6? To już chyba wrotkarstwo, w skali światowej rzecz jasna, jest bardziej popularne. Niemniej samego Golloba za wyniki, za dążenie to tego mistrzostwa przez tyle lat doceniam, ale nie na pierwszą 3. Na 5 powiedzmy.
Adamek kolejny meteor. Stoczył kilka walk z kelnerami i już 5 sportowiec w kraju, ech. Jak ktoś już napisał, jak wygra z tym Kliczko to OK niech sobie będzie i 1, ale póki co to w 25 go nie powinno być.
Wystarczająco mi ciśnienie skoczyło jak 2 lata temu Kubica wyprzedził naszą 4 wioślarską.
Szkoda że się Dołęga nie załapał, bo wyniki miał identyczne a może i lepsze niż 4 Maja Włoszczowska. Jeszcze bym Piekarską wcisnął i ewentualnie Lewandowskiego kosztem Tomka Majewskiego. Reszta Ok.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Plebiscyty

Postprzez Krzychu90 » 11 Sty 2011 14:15

ssonicsl napisał(a):Pewnie się niektórym narażę, ale ten żużel Serio ile nacji się w to bawi. 5? 6?

Nie do końca masz rację. Owszem jest 6 mocnych krajów czyli Dania, Australia, Anglia, Szwecja, Rosja i my, ale w sumie żużel uprawia sie w jakis około 30 krajach na świecie, z czego niektóre państwa mają pojedynczych mocnych zawodników jak Słowacja Vaculika, Słowenia Zagara, Chorwacja Pavlicia czy Łotwa Bogdanowa. Sytuacja tu wygląda więc podobnie do sportów zimowych jak np. skoki gdzie w druzynówce liczą sie praktycznie tylko Niemcy, Austria, Finlandia, Norwegia, Polska, CZechy, Słowenia, Japonia i moze Rosja czyli w sumie 9 państw a reszta krajów ma problem ze znalezienim 4 zawodników którzy dadza rade wejść do 50 (przykład Szwajcarii gdzie tylko Ammann czy Francji gdzie wszystko ciągnie sam Chedal). Więc na takiej samej zasadzie Małysz też nigdy nie powinien wygrać plebiscytu.
Krzychu90
Młodzik młodszy
 
Posty: 19
Rejestracja: 22 Gru 2010 20:16

Re: Plebiscyty

Postprzez zdzichu » 11 Sty 2011 15:43

Ssonicsl,ale jakie znaczenie ma to ile kraji ,uprawia żużel przecież tytułu mistrza swiata Gollobowi nikt nie dał za darmo sam sobie go wywalczył ,cieżka pracą i wielką determinacją,i według mnie miejsce Golloba w pierwszej trójce jest jak najbardziej zasłużone,przeciez tak na dobrą sprawe to Gollob ,zdobył tyle co Kowalczyk ,tylko że złoto olimpijskie dla niektórych ma wieksze znaczenie niż mistrzostwo swiata,ale to już ich osobista sprawa
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

Re: Plebiscyty

Postprzez Laleczka Chucky » 11 Sty 2011 15:57

Jak dla mnie jest to konkurs na najpopularniejszego sportowca Polski, a nie najlepszego. Choć w tym przypadku zwyciężczyni była najlepsza i zarazem najpopularniejsza :D
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Plebiscyty

Postprzez damian940915 » 12 Sty 2011 20:28

Mateusz napisał(a):Jak dla mnie jest to konkurs na najpopularniejszego sportowca Polski, a nie najlepszego. Choć w tym przypadku zwyciężczyni była najlepsza i zarazem najpopularniejsza :D


Zawsze plebiscyty, w których głosy oddają setki ludzi są w jakimś stopniu plebiscytami popularności. A głosowanie SMS jeszcze zwiększa czynnik popularności.
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Plebiscyty

Postprzez ssonicsl » 14 Sty 2011 12:03

zdzichu napisał(a):Ssonicsl,ale jakie znaczenie ma to ile kraji ,uprawia żużel przecież tytułu mistrza swiata Gollobowi nikt nie dał za darmo sam sobie go wywalczył ,cieżka pracą i wielką determinacją,i według mnie miejsce Golloba w pierwszej trójce jest jak najbardziej zasłużone,przeciez tak na dobrą sprawe to Gollob ,zdobył tyle co Kowalczyk ,tylko że złoto olimpijskie dla niektórych ma wieksze znaczenie niż mistrzostwo swiata,ale to już ich osobista sprawa


Po prostu uważam, że łatwiej jest zostać MŚ przy mniejszej konkurencji niż przy większej. Uwierz mi lub nie, ale sam jak byłem mały potrafiłem przy radioodbiorniku siedzieć i słuchać transmisji z meczów Stali. Zresztą podobne dyskusje już toczyłem wielokrotnie z moim kuzynem zagorzałym fanem żużla.
I według mnie nie zdobył tyle co Kowalczyk. Puchar Świata i 3 medale olimpijskie to jednak ciut więcej.
Dla mnie miejsce w 5 jak najbardziej zasłużone, aczkolwiek tak jak Figaro do końca nie rozumiem tej miłości Polaków do sportów motorowych.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Plebiscyty

Postprzez zdzichu » 14 Sty 2011 13:59

ssonicsl napisał(a):

Po prostu uważam, że łatwiej jest zostać MŚ przy mniejszej konkurencji niż przy większej.


Nie do konca masz racje,bo Gollob od kilku lat ma podobną konkurencje ,ale tytuł zdobył dopiero teraz,bo poprostu złapał sezon życia i taka jest prawda .
ssonicsl napisał(a):I według mnie nie zdobył tyle co Kowalczyk. Puchar Świata i 3 medale olimpijskie to jednak ciut więcej.

Dziwne to porównanie, przeciez Gollob nic wiecej po za indywidualnym i drużynowym mistrzostwem swiata zdobyc nie mógł.
Ale rozumie twoje stanowisko w tej kwestii ,bo doskonale zdaje sobie sprawe że żużel sport dosyc popularny w naszym kraju ,nie ma szans w starciu z złotym medalem olimpijskim.
zdzichu
Mistrz Świata
 
Posty: 1316
Rejestracja: 27 Lut 2010 10:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 178 gości