Plebiscyty

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Plebiscyty

Postprzez markos7207 » 05 Sty 2014 19:38

Sebastian Krystek napisał(a):Wyobrażacie sobie żeby w Polsce głosowanie SMSowe na sportowca roku wygrywał... szachista?

http://biathlon.pl/index.php?url=news&id=3509

No, ale Norwegia to taki kraj, w którym szachy transmitowane są w paśmie najwyższej oglądalności na pierwszym kanale telewizji publicznej ;)

Nawet transmisje z biegów, sportu narodowego Norwegów musiały czekać aż skończy się partia albo przenoszono je na drugi kanał NRK ;)
Magnus nie miał szansy dostać nagrody którą zgarnął Emil, jury nie wystawiło jego kandydatury bo uznało że szachy to nie sport...
Za to dostał jeszcze 2 inne, w kategorii open i nagrodę przyznawana przez samych sportowców, tym razem wspólnie z golfistką Susann Pettersen, która była także najlepsza w kategorii żeński sportowiec
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Plebiscyty

Postprzez RychuGKM » 05 Sty 2014 19:53

A u nas w wiadomościach o 19 30 przez DZIESIĘĆ minut trąbiono o transferze "lewego". Jeszcze wygra ten śmieszny plebiscyt gospodyń domowych i gimbusów :(
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: 78. Plebiscyt Przeglądu Sportowego

Postprzez RakuNH » 06 Sty 2014 11:36

kat. napisał(a):łomatko, zaczyna się

1. Szpila
2. Pudzian
3. Ojgen


No ale to chyba będzie zawsze zabawne :lol: W tym roku to chyba Stoch albo Kowalczyk, ale biorąc poprawkę na widownie polskich skoków to wygra Stoch i chyba zasłużenie. Natomiast sam plebiscyt jest jaki jest ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Plebiscyty

Postprzez Sebastian Krystek » 07 Sty 2014 22:34

Ale Stoch nie ma tak fanatycznych wyznawców jak Kowalczykówna. Stawiam na zwycięstwo JK.
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Plebiscyty

Postprzez RychuGKM » 10 Sty 2014 16:58

Tak jak można się było spodziewać , gimbusy wepchnęły lewandowskiego na podium tego śmiesznego plebiscytu kosztem Fajdka :x. Kowalczyk i Stocha już nie dogoni , bo miał zbyt dużą stratę , poza tym oni aktualnie startują i o nich też jest głośno
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Plebiscyty

Postprzez shunrey » 11 Sty 2014 23:59

Tak jak się spodziewałem Justynka wygrała. Tak jak się spodziewałem wszyscy wielcy znawcy, eksperci, dziennikarze, klerycy, krowy, psy jęczą i kwiczą, że to skandal, że Kowalczyk gdyby były brane tylko wyniki , to byłaby może 7, że Lewandowski i Radwańska znacznie bardziej rozpowszechniają Polskę, że Stoch jest MŚ, a ona swoje zawaliła, że na takich Plebiscytach powinno być wyłączone głosowanie dla ludzi, a zajmować tym powinni się tylko "znawcy" itp., itp.. A ja się śmieję i śmieję, bo Kowalczyk na to całkowicie zasłużyła, jest wzorem harówy i całkowitego oddania się dla swojej dyscypliny, a przy tym wciąż jest na topie i walczy z Legendą Marit i Tereską, bo to przez nią wiele osób nie ma zimowej depresji. Takie jest moje zdanie i pewnie wiele osób się tu ze mną nie zgodzi ;)
shunrey
Młodzieżowiec
 
Posty: 443
Rejestracja: 07 Lis 2013 18:08

Re: Plebiscyty

Postprzez dan » 12 Sty 2014 01:15

Nie wiem czy akurat w tym roku Justyna powinna wygrać, ale oczywiście na zwycięstwo zdecydowanie bardziej zasłużyła niż kilka innych osób z pierwszej 10, które moim zdaniem nie powinny być w ogóle nominowane. Poza 10 natomiast znalazło się trochę takich kandydatów, którzy zdecydowanie więcej osiągnęli niż pewne osoby, które otrzymały statuetki. No i zero "szpany" przez tą ich bieżnię.
Ciekawe czy znawcy głosujący na Kubicę lub Lewandowskiego potrafią wyjaśnić z jakiego powodu Ci Panowie bardziej zasługują na głosy w plebiscycie niż Krysia Pałka albo Karolina Naja i Beata Mikołajczyk?
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Plebiscyty

Postprzez Janko10 » 12 Sty 2014 01:35

Był czas kiedy Kowalczyk powinna wygrać a przegrywała, teraz się wyrównuje.
Ale co taki Kubica (z całym szacunkiem dla Niego) robi w tym roku na 6 miejscu to...
No właśnie... To tylko zabawa. I niech tak zostanie.
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Plebiscyty

Postprzez damian940915 » 12 Sty 2014 03:06

Ja tam z wyników tego plebiscytu jestem zadowolony. Nie widzę w nim w tym roku jakichś szczególnych niespodzianek "in minus"
Lewandowski v-ce król strzelców Ligi Mistrzów, i v-ce król strzelców Bundesligi, 3 najsilniejszej ligi świata. W obecnym sezonie lider klasyfikacji strzelców tejże ligi. Poza tym czołowa postać drużyny, która zdobyła drugie miejsce w Lidze Mistrzów. A dołóżmy jeszcze nominacje do Złotej Piłki, czyli dość obiektywne uznanie go za jednego z bodajże 25 najlepszych piłkarzy świata. Robert czyni to w dyscyplinie, którą uprawia największa ilość zawodników na świecie, obiektywnie najtrudniej jest więc o sukcesy. Moim zdaniem chłopak absolutnie, mimo braku wyników w reprezentacji, broni się swoimi osiągnięciami.
Kubica. Tu sprawa jest bardziej kontrowersyjna. Zacznijmy od tego, że koleś został MŚ "WRC 2". Fakt, że nie WRC, ale w rajdach samochodowych jest to druga lub trzecia (liczę jeszcze ME) najbardziej prestiżowa klasa. Koleś zajmuje jednak też miejsca w czołowej "10" rajdów MŚ, licząc także WRC dysponując często słabszym samochodem od innych. Poza tym Polaków, którzy zdobywali punkty w MŚ było chyba tylko dwóch, Bublewicz i Hołowczyc, ale to Kubica punktuje regularnie. Poza tym nie jest czymś zwykłym, by facet miał wypadek zagrażający życiu, po czym wstaje z łóżka, siada do samochodu i nagle wykręca lepsze rezultaty niż Kajetanowicz, Sołowow czy Kościuszko, jeżdżąc dotychczas rajdówką w swoim życiu kilkanaście razy mniej kilometrów od wyżej wspomnianych i dysponując sprzętem podobnej klasy!
Porównując popularność dyscyplin, nie tylko w Polsce, ale i na świecie, liczbę zawodników uprawiających ją i mnożąc je przez sukcesy polskich sportowców, tegoroczne wyniki są moim zdaniem bardzo wiarygodne!
Jedyny, kogo chciałbym widzieć w tej "10" to nie duet Naja/Mikołajczyk, nie Michał Kwiatkowski czy Krysia Pałka, ale Sebastian Kawa, chociaż wiadomo było, że od początku nie ma zbyt dużych szans. Moim zdaniem o ile cała reszta może osiągać więcej, to w przypadku Kawy jest to po prostu niemożliwe!
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Plebiscyty

Postprzez moorej » 12 Sty 2014 08:09

Ja bym inaczej to podzielił
Justyna Kowalczyk 1 miejsce- za całoroczne przekomarzanie się z Marit bjoergen
Agnieszka Radwańska 4 miejsce- za rozbieraną sesję dla magazynu
Robert Kubica 6 miejsce-powrót po wypadku i wygranie śmiesznej edycji amatorskiego rajdu
Bartłomiej Bąk 7 miejsce-Za medialną walkę z lekarzami o własne dziecko
Zdobyli oni jakieś sukcesy ale to nie jest na ich miarę i własnych możliwości
Gdzie są nawet nasze biathlonistki ? Czy Sebastian Kawa jak ktoś wspomniał poniżej.
Mamy naprawdę dużo sukcesów które nie są nagłaśniane przez telewizję bo lepiej pokazywać co tydzień w studio Kowalczyk zaprosić kilka gwiazd na kawkę i poopowiadać sobie jaka ona jest fenomenalna.
moorej
Junior
 
Posty: 176
Rejestracja: 29 Lis 2012 16:43

Re: Plebiscyty

Postprzez RakuNH » 12 Sty 2014 10:05

moorej napisał(a):Gdzie są nawet nasze biathlonistki ?


Ale czemu biathlonistki (w liczbie mnogiej) mają być z założenia lepsze od Bonka? Moim zdaniem Pałka zasługuje na miejsce w dziesiątce, ale już Hojnisz niekoniecznie.

To zawsze będzie plebiscyt popularności i wyników.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Plebiscyty

Postprzez muszti » 12 Sty 2014 10:53

RakuNH napisał(a):
moorej napisał(a):Gdzie są nawet nasze biathlonistki ?


Ale czemu biathlonistki (w liczbie mnogiej) mają być z założenia lepsze od Bonka? Moim zdaniem Pałka zasługuje na miejsce w dziesiątce, ale już Hojnisz niekoniecznie.

To zawsze będzie plebiscyt popularności i wyników.


Co do Polek sie zgadzam. A jeśli chodzi o Bonka to sam traktowałem go jako "szczesliwego " medaliste z IO bo gdyby sie nie wycofali Rosjanie i Dołęga by cos podniósł to nie miałby szans nawet na piatke, ale udowodnił mi ze sie myle na MŚ gdzie jako jedyny z Polaków zaprezentował dobra forme i zdobył w pełni zasłuzony brąz. Sport to też wykorzystywanie szans. Tak samo z Pałka która wg niektorych dostała medal w prezencie. Ja tak nie uwazam. Nie wywaliła sie biegła blisko i skorzystała.

A co do pana Kawy to rzeczywiscie ma pecha bo jak na takiego dominatora szkoda ze jego sport jest tak niepopularny.

Rzeczywiscie jest to plebiscyt popularnosci i niewatpliwie stronniczy ale pod wygrana Justyny sie podpisuje. Dla mnie cały rok w znakomitej formie to powód do jej uhonorowania mimo że na MŚ było średnio.
Król jest tylko jeden! OLE EINAR BJOERNDALEN
Awatar użytkownika
muszti
Mistrz Świata
 
Posty: 1091
Rejestracja: 18 Gru 2009 18:06

Re: Plebiscyty

Postprzez moorej » 12 Sty 2014 12:02

Właśnie w plebiscycie chodzi o sukcesy
Fajdek wszystkiego nie wygrywał w przeciągu całego roku a złoty medal zdobył -gdyby nie ten sukces zwykły obserwator telewizora nawet nie wiedziałby kim ta osoba jest
moorej
Junior
 
Posty: 176
Rejestracja: 29 Lis 2012 16:43

Re: Plebiscyty

Postprzez Sebastian Krystek » 12 Sty 2014 12:51

Pamiętacie jak Kowalczyk po medalu IO w 2006 w ogóle nie znalazła się w dziesiątce? Dzisiaj pierwsze miejsce ma z urzędu...
Działa?
Awatar użytkownika
Sebastian Krystek
Site Admin
 
Posty: 867
Rejestracja: 06 Lip 2006 22:17

Re: Plebiscyty

Postprzez markos7207 » 12 Sty 2014 13:01

Zwłaszcza gdy wypadną nadzwyczajne okoliczności ;) .
Ale to plebiscyt, chociaż ten dawny ceniłem bo był bardzo miarodajny i to kto jest zwycięzca było do końca tajemnicą. Teraz gdy na bieżąco widać kto prowadzi i sieci się przegrzewają od sms-ów to coś zupełnie innego.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Plebiscyty

Postprzez Laleczka Chucky » 01 Gru 2014 11:16

Nominowani w 80. Plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2014 roku:

1. Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak, Natalia Czerwonka
(łyżwiarstwo szybkie)
2. Zbigniew Bródka (łyżwiarstwo szybkie)
3. Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański (łyżwiarstwo szybkie)
4. Konrad Czerniak (pływanie)
5. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
6. Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj (wioślarstwo)
7. Krzysztof Kasprzak (żużel)
8. Radosław Kawęcki (pływanie)
9. Ewelina Kobryn (koszykówka)
10. Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie)
11. Adam Kszczot (lekkoatletyka)
12. Łukasz Kubot (tenis)
13. Michał Kwiatkowski (kolarstwo)
14. Robert Lewandowski (piłka nożna)
15. Kamila Lićwinko (lekkoatletyka)
16. Rafał Majka (kolarstwo)
17. Iwona Matkowska (zapasy)
18. Przemysław Miarczyński (żeglarstwo)
19. Agnieszka Radwańska (tenis)
20. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
21. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)
22. Mariusz Wlazły (siatkówka)
23. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
24. Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie)
25. Adrian Zieliński (podnoszenie ciężarów)

Nominowanych 25. a i tak wiadomo kto wygra :)
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Plebiscyty

Postprzez markos7207 » 01 Gru 2014 12:07

U mnie będzie tak:

1. Kamil Stoch - 2 tytułów mistrza olimpijskiego nic nie przebije
2. Justyna Kowalczyk - po 4 latach ponownie złoto i do tego kolejny medal na 3 igrzyskach
3. Zbigniew Bródka - wiadomo, tytuł mistrza olimpijskiego i do tego w jakich okolicznościach, istny triller
4. Michał Kwiatkowski - gdyby nie rok olimpijski w zimowych nie miałby konkurencji, a tak...
5. Anita Włodarczyk - chyba najlepszy sezon w karierze, ME i rekord globu mówią same za siebie
6. Rafał Majka - wygranie przez naszego kolarza 2 górskich etapów i koszuli w grochy podczas TdF nie trafia się nam zbyt często
7. Adam Kszczot
8. Mariusz Wlazły
9. Konrad Czerniak
10. Radosław Kawęcki
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Plebiscyty

Postprzez RychuGKM » 01 Gru 2014 13:03

moja dycha:
1. Stoch
2. Bródka
3. Kowalczyk
4. Kwiatkowski
5. Wlazły
6. Włodarczyk
7. Bachleda-Curuś/Złotkowska/Czerwonka/Woźniak
8. Szymański/Niedzwiedzki?Bródka
9. Majka
10. Kszczot

Drużyna roku - siatkarze
Trener roku - Antiga
Odkrycie roku - Kuciapski
Ostatnio edytowany przez RychuGKM, 01 Gru 2014 13:05, edytowano w sumie 1 raz
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Plebiscyty

Postprzez Laleczka Chucky » 01 Gru 2014 13:04

Na pewno na ten tytuł zasługuje Kamil Stoch, można go lubić bądź nie, ale dokonał wielkich rzeczy. Dwa złota IO + kryształowa kula. Nie wiem czy dzięki sms'om nie przegoni go Justyna.
Laleczka Chucky
Żywa legenda
 
Posty: 3877
Rejestracja: 20 Lis 2006 17:39

Re: Plebiscyty

Postprzez markos7207 » 01 Gru 2014 13:11

Te sms-y do samego końca i aktualne wyniki głosowania na telebimie do samego końca to porażka. Powinna być w ostatnim dniu przynajmniej cisza wyborcza ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

cron