Plebiscyty

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Plebiscyty

Postprzez figaro56 » 25 Lis 2009 07:59

1. Justyna Kowalczyk- wiadomo jak komu mało 3 medali MŚ to ma jeszcze PŚ na dokładkę
2. Anita Włodarczyk- rekordzistkę świata trzeba jakoś uhonorować. Tak wygrywają tylko najlepsi.
3. Kolbowicz i spółka- te chłopaki zasługują na każde wyróżnienie. Niestety a dla nas kibiców stety zawsze znajdzie się ktoś kto ich przebije.
4. Tomasz Sikora- bez komentarza, takowy na tym forum byłby nietaktem.
5. Julia Michalska, Magdalena Fularczyk- pierwsze kobiece MŚ w wiosłach.
6. Anna Rogowska- tak nisko bo liczyłem na lepszy wynik w granicach rekordu Polski
7. Monika Pyrek- tyle już lat startów i zawsze pewna, zawsze niezawodna.
8. Tomasz Majewski- za postępy w wynikach. Już o włos od 22 metrów.
9. Piotr Gruszka- za turniej życia, mimo iż niektórzy już go skreślali.
10. Tomasz Gollob- mimo, że nie jestem zwolennikiem sportów motorowych to musiałbym nie mieć serca żeby nie docenić tego. Tyle lat i ciągle w czołówce.
Zawsze honorowałem taki niespodziewany sukces i tutaj specjalne wyróżnienie dla Kamili Chudzik. Niestety nie ma jej na liście.
Czekam na konstruktywną krytykę.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Plebiscyty

Postprzez matti » 25 Lis 2009 08:51

To teraz moja 10:

1. Justyna Kowalczyk- dwa złota MŚ i brąz oraz kryształowa kula to mówi samo za siebie
2. Anita Włodarczyk- złoto i rekord świata
3. Czwórka wioślarzy- czwarty raz z rzędu złoto MŚ
4. Fularczyk/Michalska- wielka perspektywa, złoto MŚ
5. Anna Rogowska- pokonanie Isinbajevej i złoto MŚ
6. Tomasz Gollob- srebro IMŚ, złoto DPŚ
7. Tomasz Majewski- srebro MŚ i rekord Polski
8. Piotr Małachowski- srebro MŚ i rekord Polski
9. Szymon Ziółkowski- srebro MŚ
10. Paweł Korzeniowski- srebro MŚ i rekord Polski
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Plebiscyty

Postprzez RychuGKM » 25 Lis 2009 10:37

1. Tomasz Gollob - Mistrz i vice mistrz świata. Jako maniakalny kibic żużla nie mogłem postąpić inaczej.
2. Justyna Kowalczyk - 3 medale MŚ i Puchar Swiata powinny jej zapewnić zwycięztwo w plebiscycie.
3. Anita Włodarczyk - Mistrzostwo i rekord świata. Zasługuje na pudło.
4. Czwórka podwójna - W poprzednim plebiscycie , przez dzieci neo nie załapali się na podium. Oby tym razem było inaczej.
5. Piotr Gruszka - Mistrzostwo Europy i MVP turnieju.
6. Julia Michalska i Magdalena Fularczyk - Mistrzostwo Świata.
7. Tomasz Sikora - Brak medalu na MŚ nie pozwolił mi umieścić go wyżej.
8. Anna Rogowska - Niby mistrzostwo , ale wszyscy chyba się zgodzą , że to był przypadek.
9. Tomasz Majewski - Srebrny medal , to trochę mało , bo w tym roku konkurencja jest chba jeszcze większa niż w roku olimpijskim.
10. Piotr Małachowski - W ostatniej chwili stracił tytuł MŚ , mmiejmy nadzieję , że w ostatniej chwili nie wyleci z "10".
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Plebiscyty

Postprzez dan » 25 Lis 2009 18:05

sport sportowi nierówny, zawsze ktoś będzie niezadowolony. Jak słusznie zauważyłeś figaro Kamili Chudzik nie ma wśród nominowanych, w ogóle sporo było tych sukcesów więc nie wszyscy, którzy zdobyli medal na wielkiej imprezie załapali się do nominacji. Bardzo chciałbym by wygrała Justyna. Nietaktem byłoby dla mnie gdyby w 10 zabrakło rekordzistki świata w rzucie młotem, nasza czwórka wioślarska i dziewczyny, które po raz pierwszy dla Polski zdobyły złoto w wioślarskich MŚ jeśli chodzi o kobiety.
A tak poza tym... Tomkowie Gollob i Sikora. Może załapać się Paweł Korzeniowski, bo przegrał tylko z Phelpsem, a to jest tak jakby zdobył złoto. I oczywiście Ania Rogowska. Srebrni medaliści królowej sportu też mają szanse. Są jeszcze sporty drużynowe, aż trzy medale mistrzostw świata czy Europy. Choć bardzo lubię Maję Włoszczowską to jednak przy tym nawale sukcesów w tym roku nie wróżę Jej awansu do 10.

Mam tylko nadzieję, że nie wygra Marcin Gortat, bo dla mnie byłoby to porównywalne trochę do zwycięstwa Roberta Kubicy. No i nie chciałbym by w 10 znalazł się Tomasz Adamek - ja po prostu nie trawię boksu, poza tym jedna, dwie walki na rok i już taki ktoś miałby znaleźć się wśród najlepszych?
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Plebiscyty

Postprzez Janko10 » 25 Lis 2009 22:40

To był chyba niezły rok! :D
Kombinuję, kombinuję i nadal mam 15-tkę, nijak nie udaje mi się nikogo skreślić. Pomyślę o tym jutro. :D
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Plebiscyty

Postprzez Masha » 26 Lis 2009 00:29

A tak ja zagłosowałam. Zgodnie z własnymi sympatiami :wink:

1. Justyna Kowalczyk (narciarstwo)- tego chyba nie trzeba tłumaczyć
2. Tomasz Sikora (biathlon)- tego też nie
3. Agnieszka Radwańska (tenis)- piękne dwa pojedynki z Mashą Sharapovą :wink: no i "10" WTA
4. Anna Rogowska (lekkoatletyka)- mam do niej sentyment, za 50 lat nikt nie będzie pamiętał jak wygrała złoty medal, ważne że go ma
5. Maja Włoszczowska (kolarstwo)- jak wyżej...sentyment :wink:
6. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)- wiem trochę nisko, ale tych z miejsc 1-5 lubię zdecydowanie bardziej
7. Anna Barańska (siatkówka)- za piękne oczy :lol: (czemu nie ma zamiast niej Bednarek? :twisted: )
8. Julia Michalska, Magdalena Fularczyk (wioślarstwo)- dziewczyny pokazały klasę
9. Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski (wioślarstwo)- faceci także :wink:
10. Piotr Gruszka (siatkówka)- głupio by było gdyby go tu nie było :lol:
Zdecydowane NIE dla biathlonu bez Magdaleny Neuner!
Awatar użytkownika
Masha
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1648
Rejestracja: 12 Gru 2008 17:11
Miejscowość: okolice Słupska

Re: Plebiscyty

Postprzez matti » 26 Lis 2009 08:39

Już 1.12.2009r ruszy plebiscyt na najlepszego sportowca Polski wybierany przez prawdziwych kibiców! Szerzej 30.11.2009r o tym napiszę i podam link do strony internetowej gdzie będzie można oddawać głosy w kilku kategoriach m.in sportowiec roku, drużyna roku, odkrycie roku. Już teraz serdecznie zapraszam!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Plebiscyty

Postprzez figaro56 » 26 Lis 2009 08:40

Ano nie był to najgorszy rok w polskim sporcie i choćbyś Janko nie wiem jak kombinował to zawsze czujesz, że kogoś nie doceniłeś. Niestety ale dziesiątka nie z gumy i zawsze ma 10 ni cholery nie chce być 11 czy 12. A jeszcze przecież nie wszyscy kandydaci do uhonorowania podani. O Chudzik już pisałem a jeszcze Sylwek Bednarek a jeszcze polski debel w ping pongu(nie to nie ten Masha którego tak nie lubisz) a w tej samej dyscyplinie dziewczyny "Mała","Ksenia" i Natalka. Czasami drogi Janko trzeba przestać się mazgaić i podjąć męską decyzję. :lol:
Bardzo ładna "10" Masha. Taka powiedziałbym....hmm.......kobieca. :D
Dan lubię dobry boks ale co sądzę niekiedy o tym zawodowym już się wypowiadałem i nie chcę się powtarzać. W kategorii największej sportowej chały i kiczu roku bez namysłu zagłosowałbym na tak zwaną "polską walkę stulecia" Adamek vs Gołota.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Plebiscyty

Postprzez matti » 26 Lis 2009 09:57

Tak to był a raczej jest bardzo dobry rok dla polskiego sportu. Tylu medali MŚ w sportach zimowych nigdy nie mieliśmy (2-0-2). Wśród nominowanych PS i TVP zapomniały nie tylko o Chudzik i Bednarku, czy pingpongistkach, ale również o czwórce bez sternika (brąz MŚ), czy o srebrnych medalistkach ME i MŚ w szpadzie kobiet. Szkoda, że miejsce zabrali im tacy jak np. Adamek (nikt nie wie za co jest nominowany). Poza tym PS i TVP zapomniały chyba o trwających MŚ w Podnoszeniu Ciężarów w których startują nasi i wcale nie musi być tak, że wrócą bez medalu. Dzisiaj startuje przecież w kat.85kg wielki talent Adrian Zieliński, jutro na pomost wyjdzie Bartłomiej Bonk (94kg), a w niedzielę nasza największa nadzieja na medal- Marcin Dołęga (105kg)
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Plebiscyty

Postprzez markos7207 » 26 Lis 2009 12:41

No to kolej na mnie. Bez uzasadnień dlaczego bo każdy kibic wie co osiągnęli w mijającym roku. Tak wygląda moja, subiektywna "10"-ka:
1.Justyna Kowalczyk
2.Anita Włodarczyk
3.Czwórka podwójna wioślarzy-Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski
4.Dwójka podwójna wioślarek-Julia Michalska, Magdalena Fularczyk
5.Anna Rogowska
6.Piotr Małachowski
7.Tomasz Majewski
8.Tomasz Sikora
9.Tomasz Gollob
10.Bartosz Kurek
Niestety dziesiątka nie z gumy i więcej nie wejdzie :( a jest jeszcze parę osób które zasłużyły by się w niej znależć.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Plebiscyty

Postprzez dan » 26 Lis 2009 15:11

Marcos, akurat Bartosza Kurka nie ma wśród nominowanych, masz za to Piotrka Gruszkę z naszej złotej drużyny siatkarzy.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Plebiscyty

Postprzez markos7207 » 26 Lis 2009 16:48

dan napisał(a):Marcos, akurat Bartosza Kurka nie ma wśród nominowanych, masz za to Piotrka Gruszkę z naszej złotej drużyny siatkarzy.

Zauważyłem. Ale u mnie jest :lol:
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Plebiscyty

Postprzez Janko10 » 26 Lis 2009 22:56

dan napisał(a):Marcos, akurat Bartosza Kurka nie ma wśród nominowanych, masz za to Piotrka Gruszkę z naszej złotej drużyny siatkarzy.

Lista nominowanych nie jest obowiązkowa.
A ja się dalej nie zdecydowałem na "10"... "Pomazgaję" się jeszcze. :lol:
Ciągnęło mnie do sportu, ze względu na miejsce zamieszkania narty były naturalnym wyborem. Mogłem pływać, ale woda w pobliskim potoku była za zimna... Kamil S.
Awatar użytkownika
Janko10
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1722
Rejestracja: 06 Gru 2008 18:30
Miejscowość: Brzeg Dolny

Re: Plebiscyty

Postprzez Adrian Woźniak » 27 Lis 2009 01:31

Szczerze mówiąc nie lubię tych plebiscytów, bo tworzenie hierarchii "ważności sukcesów" jest dla mnie dziwne. Każda z tych osób swoją pracą i zaangażowaniem zasłużyła na znalezienie się w tym gronie, a zwycięzcą prawdopodobnie i tak okaże się przedstawiciel jakiegoś popularnego sportu w Polsce. Druga rzecz, która mnie razi. Dlaczego w plebiscycie jest sam Piotrek Gruszka czy Anna Barańska? Siatkówka jest sportem drużynowym, a dwa medale na ME są zasługą nie tylko wyżej wymienionych osób, ale i reszty zawodników. Jeżeli nominuje się czwórkę wioślarzy, to dlaczego nie dwunastkę siatkarzy czy siatkarek..

Moim zdaniem powinna wygrać Justyna Kowalczyk, która nie tylko wywalczyła 3 medale na MŚ, ale i zdobyła PŚ. Niestety boję się, że ze względu na małą popularność biegów narciarskich w Polsce, jej olbrzymie sukcesy w tym wypadku nie pomogą :(
Mam nadzieję, że bardzo wysoko będzie Tomasz Sikora, który przecież bardzo długo był liderem PŚ, a do tego kilkakrotnie plasował się na podium pojedynczych zawodów.
W czołówce moim zdaniem będzie Tomasz Adamek. Nie należe do fanów boksu, ale to co zrobił z Gołotą było niesamowite, dlatego nominacje w pełni rozumiem. Nie bał się wyzwania i przeszedł o dwie kategorie wyżej, aby stoczyć bój z ikoną polskiego boksu ostatnich lat i w przyszłości mieć szansę walki z najlepszymi pięściarzami tej kategorii. Brawa za odwagę! Mógł przecież rządzić i dzielić w swojej poprzedniej kategorii, ale powiesił sobie poprzeczkę znacznie wyżej, oby mu się udało.
Wybaczcie, ale dalej nie potrafie stwierdzić, co było większym sukcesem: srebro MŚ w pchnięciu kulą Tomasza Majewskiego, srebro w rzucie dyskiem na MŚ Piotra Małachowskiego czy powiedzmy srebro Pawła Korzeniowskiego na MŚ w pływaniu...

Reasumując, chciałbym, aby w końcowym rozrachunku pierwsza trójka wyglądała tak:
1. Justyna Kowalczyk
2. Tomasz Sikora
3. Tomasz Adamek
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Adrian Woźniak
Mistrz Świata
 
Posty: 1121
Rejestracja: 12 Lut 2009 23:05

Re: Plebiscyty

Postprzez matti » 29 Lis 2009 07:21

No i PS i TVP popełnili wielki bład, że nie poczekali do końca MŚ w Podn.Ciężarów!!!

Mamy złoty medal Marcina Dołęgi w kat.105kg!!!
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Plebiscyty

Postprzez dan » 29 Lis 2009 14:41

Właśnie chciałem wspomnieć o sukcesie Marcina Dołęgi. Ale i tak w tej nominowanej 20 brakuje paru osób. Mogliby zamiast 20 nominować 30 na przykład.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Plebiscyty

Postprzez harding » 29 Lis 2009 19:19

Zgadza się, lista powinna obejmowac minimum 25 pozycji, bowiem mijający rok był pod sportowym względem (pomijam piłkę nożną :( )naprawdę udany.
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Plebiscyty

Postprzez figaro56 » 30 Lis 2009 05:49

A już myślałem, że Janko to mazgaj a to chytra bestia. Teraz to my mamy problem gdzie tam wcisnąć Dołęgę. Znowu sen? "Proszę mi tu nie antycypować" :lol:
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Plebiscyty

Postprzez matti » 30 Lis 2009 10:53

Zapraszam do głosowania na sportowca roku 2009, odkrycie roku 2009, trenera roku 2009 i drużynę roku 2009.

Każdy po zalogowaniu się może oddać swoje głosy w następujących zasadach:

1. Plebiscyt organizowany jest przez członków fachowego forum: igrzyska.forumex.pl i ma na celu wyłonienie najlepszego sportowca, drużynę, odkrycie i trenera 2009r
2. Głosowanie w wymienionych wyżej kategoriach rozpocznie się 1.12.2009r a zakończy ...

II. Zasady głosowania

1. głosujemy wybierając z grona nominowanych lub według własnego mniemania 10 sportowców (punktacja 1-10pkt, 2-9pkt,..., 10-1pkt). W gronie "10" wybranych może znajdować się maksymalnie 3 przedstawicieli gier zespołowych.
2. wybierając drużynę roku, trenera roku i odkrycie roku głosujemy na 5 spośród nominowanych lub według własnego mniemania (punktacja 1-5pkt,...,5-1pkt)
3. Każdy może tylko raz oddać swoje głosy w poszczególnych kategoriach

Zapraszam
http://igrzyska.forumex.pl/wybor-sporto ... 76s40.html
http://www.olimpijskienewsy.pl/- serdecznie zapraszam!
matti
Kadra B
 
Posty: 572
Rejestracja: 24 Lis 2006 06:52

Re: Plebiscyty

Postprzez Kacpero221 » 06 Gru 2009 13:28

matti napisał(a):No i PS i TVP popełnili wielki bład, że nie poczekali do końca MŚ w Podn.Ciężarów!!!

Mamy złoty medal Marcina Dołęgi w kat.105kg!!!


Marcin Dołęga został dodany do listy nominowanych, z numerem 21 :) .
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 154 gości