Szermierka

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Szermierka

Postprzez dan » 16 Paź 2011 13:14

Niestety, zanosi się na to, że z mistrzostw świata we włoskiej Catanii nasi szermierze wrócą bez medali. Kilka razy było blisko podium, na przykład nasze florecistki przegrały walkę o brąz z Koreą po dogrywce. Blisko podium była Martyna Synoradzka.
Ostatnią naszą nadzieją są floreciści, którzy właśnie walczą w ćwierćfinale z Japonią.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Szermierka

Postprzez ssonicsl » 17 Paź 2011 16:13

Niestety bez medalu, ale może to i dobrze. Raz na jakiś długi czas musimy wrócić z wielkiej imprezy (ME, MŚ, IO) bez choćby jednego krążka. Lepiej, że nastąpiło to w tym roku niż miałoby się to zdarzyć na przełomie lipca i sierpnia roku przyszłego.Tak jestem optymistą. Wierze w medal w Londynie. Jeden medal.

Co do naszej ostatniej wczorajszej szansy, to naprawdę po drużynie florecistów to i ćwierćfinału nie oczekiwałem, a tu proszę 4 miejsce. Jak dla mnie bardzo pozytywnie.
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Szermierka

Postprzez Kacpero221 » 18 Paź 2011 16:11

Wielka szkoda mi Piekarskiej, która na tych mistrzostwach była wyraźnie w formie, tylko, że w ćwierćfinale turnieju indywidualnego trafiła na tą nieszczęsną Chinkę (późniejszą mistrzynię świata), z którą żadna ze szpadzistek nie lubi walczyć.
W meczu 1/8 finału z Rosjankami, Magda w ostatniej walce przegrywała już 30:39, żeby wygrać ostatecznie 41:40.
Awatar użytkownika
Kacpero221
Kadra A
 
Posty: 951
Rejestracja: 30 Lis 2009 19:04

Re: Szermierka

Postprzez damian940915 » 18 Paź 2011 19:57

Coś mi się wydaje, że w polskiej szermierce nie dzieje się najlepiej. Kilka lat temu, kto by pomyślał o przegrywaniu z Azjatami. Świat idzie na przód, dyscyplina rozwija się na nowe kraje, a my stoimy w miejscu.
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Szermierka

Postprzez dan » 26 Mar 2012 09:05

Polskie florecistki zajęły 4 miejsce na Pucharze Świata w Budapeszcie i tym samym już na 100 procent zapewniły sobie udział w igrzyskach olimpijskich w turnieju drużynowym. Mam nadzieję, że powalczą w Londynie o medal, bo w Pekinie nie było, niestety, pudła. Dzięki tej kwalifikacji trzy Polki będą mogły wystąpić w turnieju indywidualnym.
W turnieju indywidualnym wystąpią też szablistka Aleksandra Socha i szpadzistka Magdalena Piekarska. Niestety, wygląda na to, że nie będziemy mieli drużyny w turnieju szpadzistek.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Re: Szermierka

Postprzez dan » 23 Kwi 2012 16:52

Jak się okazało nie będziemy reprezentowani na igrzyskach tylko przez Panie w szermierce. Poza drużyną florecistek (a co za tym idzie również w indywidualnym turnieju będziemy mieli 3 reprezentantki), szablistką Aleksandrą Sochą i szpadzistką Magdaleną Piekarską do Londynu pojadą dwaj ich koledzy - szablista Adam Skrodzki i szpadzista Radosław Zawrotniak, którzy w ten weekend wywalczyli kwalifikację olimpijską.
Awatar użytkownika
dan
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1766
Rejestracja: 28 Gru 2008 16:14
Miejscowość: Świętochłowice

Poprzednia

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości