Tour de France 2010

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Tour de France 2010

Postprzez RakuNH » 06 Lip 2010 19:06

Można nawet w 100 :wink: A co do odstępnego to chyba będzie od Ciebie jakieś potrzebowali za znaczące zaniżanie nam średniej 8)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Tour de France 2010

Postprzez markos7207 » 07 Lip 2010 12:06

W takim razie nici z transferu :twisted: .
Wczoraj Byk z Grimstad odniósł ósme etapowe zwycięstwo w TdF i mam nadzieję że dziś też powalczy o wygraną, choć pewnie w końcu i Cavendish będzie chciał przypomnieć że jedzie w tym wyścigu :wink: .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Tour de France 2010

Postprzez RakuNH » 07 Lip 2010 21:56

Jakieś szaleństwo w tym typowaniu :wink: Dzisiejszy etap też zaskakujący aczkolwiek nie oglądałem. Sprinty rok temu były bardziej przewidywalne :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Tour de France 2010

Postprzez arek » 08 Lip 2010 08:35

Podobało mi się jak Hondo rozwalił pociąg Columbia, tego to się nie spodziewali. Okazało się, że Cavendish bez drużyny nie jest już taki mocny. Dzisiaj pewnie już nie dadzą się rozbić.
Jutro będzie ciekawy etap, jest mała górka przed metą.

Szkoda Franka Schlecka, według mnie to on a nie Andy był liderem Saxo Banku. Andy za dużo traci na czasówkach, a czeka nas jeszcze jedna długaaaaaa.
W najlepszej sytuacji jest Evans, dobrze jeździ na czas to tam dużo nie straci, ma mocniejszą drużynę niż na Giro, a poza tym ma minutę przewag nad Contadorem. Tylko czy wytrzyma jego tempo w górach?
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Tour de France 2010

Postprzez komando77 » 08 Lip 2010 12:42

Koszulka mistrza świata uskrzydla. Evans stał się bardziej ofensywny, mając tęczowy trykot. Jedyny problem to ten, że nie ma drużyny, która mogłaby mu pomóc w górach. Nie spodziewałem się tak dobrej postawy Evansa na bruku. Niech w końcu wygra, bo jest wiecznie drugi.
"Cały czas do przodu, staramy się, cały czas do przodu."
Awatar użytkownika
komando77
Młodzieżowiec
 
Posty: 258
Rejestracja: 26 Mar 2009 10:25
Miejscowość: Warszawa

Re: Tour de France 2010

Postprzez figaro56 » 08 Lip 2010 17:48

Jak wszyscy eksperci przestali liczyć na Cavendisha to on zaczyna wygrywać. To prawda, że rywale nauczyli się rozbijać pociąg Columbii tylko tym razem poprzednik Cavendisha wykonał dobrą robotę, chociaż przez moment myślałem, że Markos będzie się cieszył bo ostro tam po naszej prawej szedł Boasson Hagen.
Kiedy wreszcie będą jakieś góry bo jednak te walki sprinterów to trochę temat zastępczy i gdyby nie "kocie łby" i upadki to trochę wieje nudą w pierwszym tygodniu.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Tour de France 2010

Postprzez ssonicsl » 09 Lip 2010 10:32

Od soboty powinno się zacząć coś dziać. A niedziela i wtorek ...

Kurczę, szkoda że mnie pamięć zwodzi. Raz zapomniałem wytypować, a razem zalogowałem się na 3 minuty przed startem, szczęśliwy że zdążyłem. Niestety. Typujemy do za 5 :x Gdyby nie to już bym prowadził :wink:
ssonicsl
Kadra A
 
Posty: 866
Rejestracja: 20 Lut 2010 15:04

Re: Tour de France 2010

Postprzez RakuNH » 09 Lip 2010 11:02

Nie zatypowałeś dwóch najmniej przewidywalnych etapów :wink: Także mi tu ssonicalsl nie kozak bo będą punkty karne w typerze :lol: Mi niestety coś forma spada ale jeszcze Janka muszę dorwać. Pierwsze miejsce w Polsce dumnie brzmi :lol:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Tour de France 2010

Postprzez markos7207 » 09 Lip 2010 19:25

No Ssonicsl, nieżle żeś dziś zaszalał w typerze :wink: , Raku chyba wciąż szuka szczęki na podłodze :lol: .
A tak poza tym to nieżle się Mark nam rozbrykał :wink: .
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Tour de France 2010

Postprzez arek » 10 Lip 2010 07:28

Wczoraj na mecie doszło do "spięcia" między dwoma kolarzami, Carlosem Barredo (Quick Step) i Rui Costą (Caisse d’Epargne). 8)

http://www.pro-cycling.org/index.php?kategoria=wiadomosci&artykul=15403
arek
Młodzieżowiec
 
Posty: 220
Rejestracja: 23 Gru 2008 13:15
Miejscowość: Radom

Re: Tour de France 2010

Postprzez figaro56 » 10 Lip 2010 18:04

Tak życzę tym liderom, żeby ich Chavanel wykręcił i wygrał ten Tour. Już mnie wkurza to ich kunktatorstwo i to odpuszczanie tych ucieczek. Jak już lekceważy się odjazd piątego zawodnika w klasyfikacji generalnej to ja już nic nie rozumie. Jak co roku mam pewne nadzieje, że Cancelara coś namiesza i jak co roku srodze się zawodzę. Jak on pęka na 4 czy 5% podjazdach to co na tych sztywniejszych? Co roku opowiadają o jego postępach w jeździe po górach i właśnie zobaczyłem te postępy.
Czekam na ten atak Szmyda cierpliwie.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Tour de France 2010

Postprzez damian940915 » 10 Lip 2010 19:11

Szmyd fatalnie

Dzisiaj zero punktów w typerze
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Tour de France 2010

Postprzez Duche » 10 Lip 2010 21:51

Figaro, ale po co oni mieli gonić Chavanela? Przecież ten kolarz z całym szacunkiem dla niego nie ma jutro najmniejszych szans z Contadorem, Mienszowem, Schleckiem i resztą faworytów. Jutro straci z 5 minut i tyle będzie z jego liderowania.

Oczywiście mnie także nie podoba się defensywna jazda faworytów, ale dzisiaj można było się tego spodziewać. Jutro powinno być dużo ciekawiej.

Cancellara po etapie powiedział, że dla niego było dzisiaj zdecydowanie za gorąco i nie dał rady. Szkoda. To że po górach on jeździć potrafi pokazał rok temu wygrywając Tour de Suisse. Co prawda rok temu trasa nie była jakoś bardzo trudna, ale jednak. Ten dzisiejszy etap to nie jest wyznacznik umiejętności Fabiana w jeździe po górach. Dyrektorzy sportowi, którzy go prowadzili są zdania, że Fabian może zostać nowym Induarinem i także stać go na wygrywanie Tour de France. Ja jakoś mało w to wierzę, niemniej sam Cancellara mówił, że za rok chce powalczyć w Giro di Lombardia czy Liege Bastogne Lige.

Z dobrych kolarzy to dzisiaj prócz Fabiana stracili Kloden, Fuglsang, Karpiec i Martin.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Tour de France 2010

Postprzez figaro56 » 11 Lip 2010 00:04

Mam nadzieję, że ktoś włączy się do walki o koszulkę w czerwone grochy bo z całym szacunkiem dla Pineau ale to trochę taki jak to kiedyś ironizowali panowie J&W "nizinny góral". Drażni mnie to, że nikt na tych górskich premiach nawet nie próbuje walczyć i Pineau zgarnia te punkty bez wysiłku. Na takim wyścigu jak Tour de France to najlepszy góral powinien być prawdziwym góralem. Chyba się Duche ze mną zgodzisz. No ale na dobrą sprawę takich prawdziwych gór jeszcze nie było, więc może marudzę na wyrost.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Tour de France 2010

Postprzez Duche » 11 Lip 2010 09:58

Jasne, że się zgodzę, król gór Tour de France to powinien być prawdziwy góral. Tylko jak wspomniałeś nie mieliśmy jeszcze wielkich gór, te zaczynają się od dzisiaj więc zobaczymy jak to będzie. Mnie marzyłoby się, aby królem gór został kolarz, który walczy w generalce i prezentuje tą koszulkę w walce z najlepszymi, a nie jakiś kolarz z ucieczek. W ostatnich latach to Kohl takim królem gór był, ale jak się później okazało CERA była w jego krwi.

Kiedyś jak David de la Fuente wygrywał takie góry jak teraz Pineau, to panowie komentatorzy nazwali go królem wiaduktów. Całkiem słusznie :P
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Tour de France 2010

Postprzez markos7207 » 11 Lip 2010 11:22

Prawdę powiedziawszy to nie wiem jak przebiega dotychczas walka na trasie bo nie oglądałem jeszcze ani jednego etapu a swoją wiedzę czerpię z wyników i komentarzy już po etapach. Ale jak dotąd chyba nie wiele straciłem bo prawdziwa walka zacznie sie w górach na które czekam; wtedy można będzie powiedzieć na co kogo stać bo póki co to wróżenie z fusów.
Zawiódł mnie Cancellara bo nie sądziłem że pęknie tak szybko, a słuchając opowieści jaki to on będzie mocny w kolejnych latach w górach już mnie znudziły i zaczynają denerwować. Prawda jest taka że góralem to Fabian nigdy nie będzie, z darem wspinania sie po górskich przełęczach trzeba się urodzić. Tak jak Pirat.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Tour de France 2010

Postprzez figaro56 » 11 Lip 2010 17:32

No to można przy nazwisku Armstronga postawić ptaszka i odfajkować go jak kandydata na podium w Paryżu(jako potencjalnego zwycięzcy nigdy po powrocie nie brałem go pod uwagę). Jeśli się nie wycofa to oczywiście kamera zawsze będzie go tam wyławiać z tłumu bo magia nazwiska będzie zawsze działać w jego przypadku niezależnie które miejsce zajmie. Jakby wziął udział w Tour de Pologne to jestem przekonany, że wśród dziennikarzy i kibiców cieszyłby się większą popularnością od liderów nawet jeśliby ciągnął ogony.
Schleck dał prztyczka w nos Contadorowi i życzę temu chłopakowi jak najlepiej ale w kontekście jego ewentualnego zwycięstwa w Paryżu niepokoi ta jego nieszczęsna jazda na czas. Musiałby jeszcze trochę w górach odskoczyć. Evans jak to Evans. Jedyne co można powiedzieć, że pojechał w tym etapie tak po "evansowemu" czyli nijako. Pocieszające, że jeszcze tych faworytów trochę zostało a to tylko dobrze dla wyścigu i dla nas kibiców oczywiście.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Tour de France 2010

Postprzez RakuNH » 11 Lip 2010 18:34

markos7207 napisał(a):No Ssonicsl, nieżle żeś dziś zaszalał w typerze :wink: , Raku chyba wciąż szuka szczęki na podłodze :lol: .
A tak poza tym to nieżle się Mark nam rozbrykał :wink: .


Nie kozakuj Markos :lol: Zatypowałem w biegu 3 dni na przód i nieźle mi poszło. Wczoraj was zmiażdżyłem bo i trafiłem jednego harcownika a powinienem trafić 3 bo wybierałem 8 z wyselekcjonowanej 10 i odrzuciłem Vino i Chavanela. :wink:

Ssonicsl jest poza zasięgiem ale z tak dalej funkcjonującą sklerozą mam szanse mimo że oglądam kolarstwo tylko raz w roku :D


Nie oglądałem też dwóch ostatnich etapów ale patrząc na wyniki zawiodłem się na Szmycie... Liczyłem że pokaże się w uciecze a on traci sporo czasu w góreczkach. Dziś troszkę lepiej ale też nie ma co śpiewać pieśni pochwalnych.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Tour de France 2010

Postprzez Duche » 12 Lip 2010 14:26

Na początek może czołowa 20. wczorajszego etapu do Avoriaz:

1 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 4:54:11
2 Samuel Sánchez Gonzalez (Spa) Euskaltel - Euskadi
3 Robert Gesink (Ned) Rabobank 00:10
4 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas-Doimo
5 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana
6 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
7 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto
8 Levi Leipheimer (USA) Team Radioshack
9 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Doimo
10 Denis Menchov (Rus) Rabobank
11 Carlos Sastre (Spa) Cervelo Test Team
12 Michael Rogers (Aus) Team HTC - Columbia 00:20
13 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha 00:39
14 Ryder Hesjedal (Can) Garmin - Transitions 01:14
15 Kevin De Weert (Bel) Quick Step
16 Andreas Klöden (Ger) Team Radioshack
17 Ruben Plaza Molina (Spa) Caisse d'Epargne 01:37
18 Thomas Löfkvist (Swe) Sky Professional Cycling Team 01:45
19 Bradley Wiggins (GBr) Sky Professional Cycling Team
20 Anthony Charteau (Fra) Bbox Bouygues Telecom 02:05

Świetny etap, naprawdę świetny. Ataków może nie było zbyt dużo, ale i tak sporo się działo. Po pierwsze to wielki dramat Armstronga, który pogrzebał wczoraj swoje wszystkie szanse na dobry wynik w klasyfikacji generalnej. Lance miał wczoraj dwie kraksy i stracił do Schlecka ponad 11! minut. Niewątpliwie jest to największa porażka Armstronga po chorobie i największa porażka faworyta Tour de France od czasu Induraina na Tour de France '96, gdy zniszczył do Telekom do spółki z Festiną. Cóż, Boss miał masę szczęścia przez te 7. zwycięskich dla siebie lat, to teraz karta się odwróciła i pech dopadł również i Amerykanina. Stratę Bossa nie można jedynie zwalać na kraksy, jadąc razem z innymi faworytami pod Ramaz odpadł z powodu własnej słabości, czym można powiedzieć upokorzył sam siebie. Ciekawe czy Ullrich odczuwał wczoraj pewną satysfakcję. Ciekawe jak czuł się wczoraj Beloki, widząc Armstronga odpadającego od głównej grupy. Pewnie poczuli małą satysfakcję za te wszystkie lata. Armstrong był wielokrotnie niepochlebny w stosunku do swoich rywali, gdy np. kpił z Mayo, więc wczoraj miał za swoje. Contador pewnie także dobrze się poczuł, gdy zobaczył, że Amerykanin odpada.

Taka myśl mnie naszła. Odkąd Landis zaczął sypać całe US Postal i amerykańskie służby zajęły się tą sprawą to ekipa Armstronga zapomniała jak się jeździ po górach, to już nie jest ten zam zespół co kiedyś chociaż tylko nazwa się zmieniła. Bruyneel zapomniał towaru w drodze do Francji? Czy może skończyło się dobre życie i teraz boją się o swoją reputację, więc skończyli z super programem 'antydopingowym'.

Zdecydowanie w lepszym nastroju wczorajszy etap kończył Andy Schleck, który wygrał cały etap i urwał Contadora na 10 sekund. Nie jest to co prawda dużo, ale Andy na pewno wreszcie się przełamał i zobaczył, że Alberto można pokonać w górach. Schleck jednak będzie musiał jeszcze trochę czasu nadrobić jeśli chce wygrać Tour, bo w perspektywie 51km czasówki jego obecna przewaga nad Alberto nic mu niestety nie da. Choć Riis nie takie cuda wyczyniał, więc nigdy do końca nie wiadomo :P Niemniej jednak sukces Schlecka bardzo mnie cieszy, fajnie, że wreszcie urwał El Pistolero.

Nowym liderem został Cadel Evans, jednak ja w Australijczyka nie wierzę i uważam, że zabraknie go nawet nie podium w Paryżu. Przed wyścigiem stawiałem na podium Schleck - Contador - Mienszow i nadal zostaję przy swoim. Taki będzie układ końcowy wg mnie.

Klasyfikacja po 8 etapie:

1 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 37:57:09
2 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 00:20
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 01:01
4 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 01:03
5 Denis Menchov (Rus) Rabobank 01:10
6 Ryder Hesjedal (Can) Garmin - Transitions 01:11
7 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas-Doimo 01:45
8 Levi Leipheimer (USA) Team Radioshack 02:14
9 Samuel Sánchez Gonzalez (Spa) Euskaltel - Euskadi 02:15
10 Michael Rogers (Aus) Team HTC - Columbia 02:31
11 Robert Gesink (Ned) Rabobank 02:37
12 Carlos Sastre (Spa) Cervelo Test Team 02:40
13 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Doimo 02:41
14 Bradley Wiggins (GBr) Sky Professional Cycling Team 02:45
15 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 03:05
16 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 03:11
17 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha 03:23
18 Thomas Löfkvist (Swe) Sky Professional Cycling Team 03:30
19 Rafael Valls Ferri (Spa) Footon-Servetto 04:27
20 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d'Epargne 05:03

Prócz Armstronga ogromne starty znów poniósł Tony Martin. Podobno tak trenował jazdę w górach, ale nici z tego wyszły. Czasowiec z niego świetny, w górach chyba pozostanie średniakiem i kolejną niespełnioną nadzieją Niemców po Schumacherze, Sinkewitzu, Gerdemannie na następcę Janka Ullricha. Szkoda :(

Dzisiaj dzień przerwy, a jutro kolejny alpejski etap przed nami. Co prawda bez mety na podjeździe, ale także powinno być ciekawie.

Image

Stawiam, że na zjazdach szczęścia będzie próbował Samuel Sanchez. Niewykluczona także akcja LuLu Sancheza lub Winokurowa, który może za sobą pociągnąć Alberto.
"Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię biednych krajów"
Diego Armando Maradona

Dorothea Wierer :*
Awatar użytkownika
Duche
Żywa legenda
 
Posty: 2561
Rejestracja: 13 Sty 2007 11:13
Miejscowość: Lędziny / Лендзины

Re: Tour de France 2010

Postprzez RakuNH » 12 Lip 2010 14:33

Nie rozumiem w czym jest problem żeby ustawić finisz na szczycie. Po takim etapie by była ostra selekcja a tak na zjedzie może być różnie co nie oznacza że koniecznie się połączą ale jest to bardzo prawdopodobne. A jak już koniecznie musi być zjazd to wystarczyłoby parę kilometrów płaskiego a nie 13 :roll:

Jedno jest chyba pewne. Jutro w ucieczce będzie Pineau :wink: Pewnie będzie chciał wygrać 3 pierwsze premie a potem będzie umierał :wink:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 185 gości