Kombinacja Norweska

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 26 Lut 2015 20:42

Że Lamus wieziony przez Brauda nie da rady to kto by się spodziewał. Sytuacje miał idealną a skorzystał z niej Gruber. Braud zrobił wszystko co mógł żeby nie zmarnować wielkiej szansy więc brawa dla niego. Moan też ładnie rozprowadził Rydzeka :D
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez mareqna » 27 Lut 2015 16:40

Braud ciagnał jak wół ale straszny zawód z strony Lamusa....eh,szkoda gadać a jak najszybciej zapomnieć :(
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 27 Lut 2015 19:49

Moanowi uciekł brąz bo był zbyt miły dla Niemca, jutro będzie miał jeszcze jedną szanse by pokombinować w duecie z Klemetsenem ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 28 Lut 2015 16:48

No i wreszcie jakiś ciekawi sprint w kombinacji bo ten format jest całościowo bardzo słaby. Duża skocznia, dziwne składy, po jednej drużynie na kraj, zła trasa i od razu było ciekawie.

Japonia może sobie pluć w brodę z człapiącym Yoshito, Niemcy chyba jednak z Frenzelem, Austriacy ze Schneiderem, Norwegowie z Klemetsenem bo nie wypracował nic na skoczni. Jedynie Francja miała wiadomy skład i to wykorzystała choć Lamus to się cofał prawie na tych ostatnich podbiegach ale finisz ma zawsze. Świetny też występ Finów - nagle Haertull złapał jakąś kosmiczną jak na obecne fińskie realia formę biegową.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 28 Lut 2015 16:50

Mareqna oddychaj głęboko, spokojnie zaraz ci przejdzie po chwilowym szoku :mrgreen: . Chyba musisz Lamusa przeprosić chociaż sam nerwówke zafundował, ale przy okazji pokazał jak trzeba przymknąć goniącego Niemca. Brawo żabole, za dużo było tego dobrego dla Frenzelów i Rydzeków ;) Wikingi z brązem, szkoda że strata nie mniejsza o połowe po skokach, kto wie co z tej breji można było wyłowić. Tylko zmiany chłopaki muszą koniecznie potrenować :P
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez mareqna » 28 Lut 2015 16:53

O Matko Boska!!!! udało się i jest zloto :D François Braud zaniósl na rekach Lamyego do mety.Nie dali sie Niemcom,nie dali sie Rydzekowi :) co za emocje.Lamus upadł,Norwegowie łamali sobie kije i zajeżdzali sobie droge a Niemcy pruli do mety ale Żabole nie dali .nie oddali złota i życie jest piekne :D
Ostatnio edytowany przez mareqna, 28 Lut 2015 16:54, edytowano w sumie 1 raz
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 28 Lut 2015 16:54

Norwegowie przegrali szansę na finisz Klemiego notami przy lądowaniu. Dwa skoki poniżej 50 pkt to już przesada. Liczyłem na niespodziankę Japonii albo Włoch ale Yoshito i Costa to jednak przesadzili w biegu...
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 28 Lut 2015 17:05

RakuNH napisał(a):Norwegowie przegrali szansę na finisz Klemiego notami przy lądowaniu. Dwa skoki poniżej 50 pkt to już przesada. Liczyłem na niespodziankę Japonii albo Włoch ale Yoshito i Costa to jednak przesadzili w biegu...

Wiesz, Moanowi rzadko zdarzają się takie skoki więc musiał być mocno zdziwiony że zaniosło go tak daleko, i jak tu wylądować :P pacnął na dwie nogi z wysoka i stąd te noty, chociaż 15-ki to chyba faktycznie za mało. Hovard mógł też na skoczni podciągnąć parę metrów ale Moana równie dobrze mógł skoczyć jak Rydzek czy Gruber, więc nie ma co marudzić.
Ale ta trasa, makabra, miejscami podnosili nogi na pół metra albo biegali boczkiem, boczkiem jak Hovar ;)
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 28 Lut 2015 19:32

Lamus kończy po sezonie. Nie płacz Mareqna, odchodzi w chwale.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 02 Mar 2015 23:10

No to teraz beton już będzie nieziemski bo nie będzie drużyny która powalczy z "wielką trójką". W USA pewnie Billy sobie w końcu da spokój bo ciągle tak niby odchodzi a nie odchodzi, Włosi chyba nigdy nie będą dobrze skakać i jedyna nadzieja w Japonii że przestaną człapać ale też nie mają za bardzo zmienników...

Karierę kończy też Super Mario ale to akurat żadna niespodzianka. I tak mu się trafił dosyć szczęśliwie ten medal w 2013 w VdF.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Wybitny ekspert » 14 Mar 2015 16:26

Ładne mieli zakończenie sezonu dwuboiści: w starej dobrej formule 2 skoków i 15-stki przy licznej publiczności w Holmenkollen . Frenzel znów z kryształem ale dziś najważniejsze było pożegnanie Jasona - bez wątpienia jednego z najlepszych narciarzy klasycznych ostatnich lat.
Merci pour tout !

A co do podsumowania sezonu dla Polaków to o ile w zeszłym sezonie wydawało się że może zrobili jakiś minimalny postęp o tyle ten pozbawił jakiejkolwiek naiwności. :(
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 14 Mar 2015 16:29

Po tym sezonie karierę kończy też Mario Stecher. Cóż, szczególnie szkoda Jasona bo Francja musi znaleźć zmiennika na poziomie i pytanie czy ktoś inny z żelaznej czwórki nie skończy. Po dzisiejszym wygraniu skoków Laheurte raczej się "zachęcił" więc tylko o Lacroixa bym się obawiał. Cieszy że Watabe zaczyna wygrywać w ważnych momentach bo to jedyny zawodnik spoza betonowej trójki, który może mieszać i oby w przyszłym sezonie KK była jego.

Polacy kończą z 1 punktem PŚ. Czapki z głów przed sztabem!
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez Wybitny ekspert » 14 Mar 2015 16:35

No właśnie wydaje mi się że Lacroix też dziś skończył, bo Laheurte miał na plastronie na skokach napis "Merci" a pod tym z jednej strony "Jason" a drugiej "Seb". Zresztą przy jednym z jego skoków trenerzy trzymali tą samą kartkę co dla Jasona.

Aktualizacja: Info potwierdzone, wystarczy wpisać w google Lacroix i francuskie portale potwierdzją.
No to z żelaznej czwórki zostanie 2.
Wybitny ekspert
Kadra A
 
Posty: 858
Rejestracja: 24 Gru 2013 07:26

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 14 Mar 2015 16:45

Czyli francuskiej sztafety nie ma. Muszą sobie odchować dwóch zawodników, którzy nie będą klepać buli w PŚ a od lat mają z tym problem... W PK sobie czasem dominują (choć ostatnio bywało gorzej), ostatnio się bardzo dobrze pokazują w juniorach (nawiązują walkę z betonową tróją) ale do seniorów daleka droga...

Dziś sobie zrobię przegląd czy są jakieś jeszcze informacje o końcach kariery, bo po Soczi prawie nikt nie kończył więc teraz może się tego więcej posypać.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez figaro56 » 14 Mar 2015 20:39

Co chcesz Raku? Honor uratowany. 1 punkt jest. A teraz poważnie, to mnie specjalnie nie zaskoczyło ale serce zawsze chce więcej.
Myślę, że Francuzi długo nie będą czekać na odbudowę. Jeżeli są wypracowane dobre wzorce szkoleniowe to ktoś z tych juniorków się pokaże. Tak samo żegnaliśmy niemiecką kobiecą sztafetę biathlonową na lata.
figaro56
Żywa legenda
 
Posty: 4104
Rejestracja: 19 Lis 2008 23:39

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez mareqna » 14 Mar 2015 23:16

Niestety kariera Jasona Lamy-Chappuis dobiegła kresu eh,płakać sie chce :cry: Po skończeniu kariery przez Raphaela Poiree właśnie na Lamyego przelałem swoje kibicowskie uczucia w sportach zimowych.Kończy karierę jeden z najwybitniejszych kombinatorów w historii tej dyscypliny.Dla mnie smutek jest tym większy bo to rocznik 1986 a więc rocznik Maurice Manificat i tylko dwa lata starszy od Martina Fourcade.A przecież Vancouver było tak niedawno ;) Sebastiena Lacroixa też szkoda no ale jest starszy o 3 lata więc jego odejście tak bardzo nie boli.Dzięki Jasonie Lamy za tyle pięknych chwil które dostarczyłeś swoim kibicom,szkoda że taka dla mnie piękna dyscyplina sportu prawie przestała istnieć. :( Prawie.
Dzień za dniem jak wartki potok czas,
Zacieśnia krąg istnienia mego.
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski
 
Posty: 1547
Rejestracja: 29 Lis 2012 17:30
Miejscowość: Chorzów Hajduki

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 01 Maj 2015 10:01

http://pzn.pl/kno/aktualnosci/art447,ko ... skiej.html

Ogarnijcie wymagania na trenera KN. PZN poszukuje dostawcy pizzy? :lol:
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez markos7207 » 01 Maj 2015 11:56

W sumie pizzę można rozwozić skuterem xd, a na to prawka nie potrzeba raczej ;p
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RakuNH » 01 Maj 2015 12:33

Ale wygodniej samochodem :mrgreen: No to niech będzie że poszukują kuriera ;)
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Kombinacja Norweska

Postprzez RychuGKM » 03 Maj 2015 06:12

w konkursie na trenera kadry kobiet w biegach prawo jazdy kategorii B też jest wymagane , ale jakoś nikt z was nie zacieszał z tego powodu. Najważniejsze , żeby nie było Michalczuka ;)
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

cron