Skoki narciarskie

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 18 Sty 2016 15:26

Finowie już w Zakopcu nie wystawiają drużyny, czyli teoria wielu o zmuszeniu przez FIS się w dużej mierze potwierdziła :D A co do Japonii to bym nie przesadzał - rok temu obsada była w porządku, a frekwencja jak to frekwencja...
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 18 Sty 2016 15:48

Finowie mają różne odchyły ale o taki S/M ich nie posądzam, co innego skakanie na "bani";p

Wracając jeszcze do lotów, warto zwrócić uwagę na wiek zwycięzców, weteranem jest tam 26-latek Gangnes;]. Wczoraj bałem się że Tande może położyć im wynik ale o dziwo wytrzymał i po 10 latach znów "Ja, vi elsker" zabrzmiało na skoczni Kulm.
Szkoda że naszych orłów dopadł taki kryzys nie omijając Kamila, naprawdę była szansa na medal przy takich okolicznościach mimo że do brązowych Austriaków straciliśmy 100 punktów. No ale szansa a umiejętność jej wykorzystania to dwie różne sprawy.

Image

Image
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Jordi » 20 Sty 2016 13:27

Freund całkowicie odpuszcza walkę o PŚ. Nie będzie go w Zakopanem. Oficjalnie podczas upadku w Innsbrucku coś tam z dyskiem mu się stało i ma mieć zabieg. Występy w Japonii też stoją pod znakiem zapytania.
Jordi
Młodzieżowiec
 
Posty: 385
Rejestracja: 10 Lut 2013 19:50

Re: Skoki narciarskie

Postprzez damian940915 » 20 Sty 2016 18:14

Szkoda dla całego widowiska, bo chyba tylko on jedyny miał jeszcze szansę by powalczyć z Prevcem w tym sezonie w klasyfikacji generalnej. Co prawda jeszcze ponad połowa konkursów przed nami, ale trudno mi sobie wyobrazić, by Prevc roztrwonił w sportowych okolicznościach taką przewagę nad Gangnesem.
Z drugiej strony jeżeli Freund ma jakieś kłopoty zdrowotne, to jest to najlepszy sezon, by się z tego wyleczyć, tym bardziej, że wszystkie inne cele tego sezonu już za zawodnikami. Pewnie dlatego lepiej odpuścić kilka konkursów, czy nawet poddać się jakiemuś zabiegowi, niż ryzykować utratą zdrowia, mogącą zaszkodzić karierze w dużo poważniejszy sposób.
Konkluzja z tego taka, że szanse Prevca na pobicie rekordu Schlieriego w liczbie zwycięstw w sezonie i rekordu Małysza, ponad połowy zwycięstw w sezonie są chyba jeszcze bardziej zagrożone :) O podobnych rekordach dotyczących ilości podiów czy najwyższej liczby punktów w całym sezonie nie wspominając. Zobaczymy ile Prevc wytrzyma w takiej dyspozycji.

A tymczasem na odsiecz fińskim skokom rusza Toni Nieminen :D http://www.skijumping.pl/wiadomosci/207 ... inlandii-/ Chociaż młodszy od Kasaiego, to mam nadzieję, że to raczej jednorazowy wySkok z nudów i nie będzie próbował wrócić na poważnie, bo na przykładzie rodaka Ahonena widać, że to do niczego dobrego nie prowadzi.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Skoki narciarskie

Postprzez damian940915 » 23 Sty 2016 22:43

Wygląda na to, że znowu wszystkim wszystko się upiecze, wszystko jest pięknie i nic się nie stało. :evil: Przemiana w Polakach aż nadto widoczna i to nie tylko dzisiaj w konkursie, ale też w kwalifikacjach i treningach. Jutro pewnie 5-6 zapunktuje, a 2 zakręci się koło "10". To jest wreszcie ten poziom, który chciałoby się obserwować cały rok. Tylko dlaczego dopiero teraz i w Zakopanem? Czy to jest tak, że jak z formą wszystko w porządku, to i psychika daje radę? A może psychika jednak była ok, tylko forma całkowicie skopana. A może w ogóle wszystko nadal jest źle, ale znajomość tej skoczni sprawia, że wszystko inne idzie na bok? Pewnie tak nie jest i te treningi przed MŚ w lotach rzeczywiście coś dały, tylko tak jak wieszczyłem, na MŚ w lotach nie mogły mieć odpowiedniego przełożenia. Zresztą widać było, że po kilku skokach na mamucie i Polacy zaczęli tam lepiej skakać.
Oczekuję, że taka dyspozycja Polaków, to coś więcej niż jednorazowy wyskok i że na podobnym poziomie poskaczą do końca sezonu, bo tak jak już pisałem, to jest wreszcie ich poziom, ich potencjał. I on musi być wykorzystywany w taki sposób jak dzisiaj, gdy Niemcy skaczą bez lidera, który jednym skokiem zniwelowałby te 14 punktów, gdy nie istnieją skaczący w rezerwowym składzie Japończycy, a Słoweńcy po części są bez formy. Sukces więc połowiczny, ale skoki dobre, bardzo dobre, nareszcie chciałoby się napisać.
Mam nadzieję, że potencjał Andrzeja Stękały nie zostanie zmarnowany. Na ten moment to on i być może Jakub Wolny mają największe szanse na zostanie następcą Stocha.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 23 Sty 2016 23:21

Stękała to jest klasyczny przykład od buloklepa do Pucharu Świata. Nikt z nim nigdy do zeszłego sezonu nie wiązał żadnych nadziei, ot taki junior który musi zaliczyć MŚJ a później niech kończy karierę, a tu rok temu wskoczył już sensacyjnie na podium PK i teraz kontynuuje progres.

Ja uważam, że potencjał jest większy niż 3 miejsce w sytuacji kiedy Słowenia przez cały sezon nie może znaleźć czwartego, a Niemcy skaczą bez lidera ale występ jak najbardziej w porządku. Nie oglądałem nic na TVP żeby sobie nie psuć emocji, bo tam to dopiero pewnie była "Bałkanica". Ogólnie spodziewałem się podium przed treningami ale buki niestety nie wrzucają kursów i nie było co z moim czuciem zrobić :D

Natomiast teraz pytanie czy Polacy wyciągną jakieś wnioski, bo taka Słowenia na pewno wszystko totalnie przeorganizuje. 90% ich kadry A jest albo kontuzjowana albo bez formy, choć oni tak jak my pewnie będą miażdżyć w Planicy. Austriacy też przed MŚ w 2019 roku już muszą wybrać ludzi żeby do tego czasu wprowadzić 3-4 zawodników na dobry poziom. Tak na prawdę obecnie to tylko Norwegowie mogą się "zachłysnąć" a cała reszta wie, że trzeba gonić ale wcale o tym głośno mówić nie musi.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Sven » 24 Sty 2016 17:52

Można dziś powiedzieć Austria - Reaktywacja. Świetne skoki Stefana i Michaela a Peterek dopiero 3 8-) Mam nadzieje, ze walka o kulę jeszcze się nie rozstrzygnęła.
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RakuNH » 25 Sty 2016 00:08

Skoro Kraft i Hayboeck odpuszczają Sapporo a Prevc nie to nie bardzo widzę walkę o KK. Raczej zostaje walka o 2 miejsce.
zygy napisał(a):Przy tym forum, to III RP i Okrągły stół, to mały pikuś. Kilku krzykaczy i napinaczy terroryzuje tu milcząca większość, która nie ma sił, żeby się babrać w tym bagnie
Awatar użytkownika
RakuNH
Forumowy bożek
 
Posty: 5454
Rejestracja: 13 Sty 2009 19:05

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Jordi » 26 Sty 2016 12:09

Wąsowicz w wypowiedzi dla GW Sport powiedział, że przebudowa skoczni w tym roku nie jest pewna, bo projektu nie ma, a to 3 miesiące prac. I że kolejny raz będą się starać o warunkową homologację na kolejny rok.

Ciekawe, bo wróble ćwierkają, że w sobotę Hofer Tajnerowi powiedział, że nie ma na to szans i obiekt MUSI być unowocześniony i przebudowany...

Ciekawe, gdzie ta cała kasa z ostatnich 10 lat poszła? Bo nie wierzę, że na sportowców itp... Tajner naprawdę jest meganieudolny i trzyma się tylko kupczeniem stanowiskami w PZN...
Jordi
Młodzieżowiec
 
Posty: 385
Rejestracja: 10 Lut 2013 19:50

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 26 Sty 2016 15:02

Prezes zachowuje spokój i nie ma obaw, kasa od ministra jest, i pojechał Gierkiem "pomożecie?", no jak wszyscy pomogą to będzie ok;p. Tak opowiadał we wczorajsze Kronice Sportowej Zimochowi(od 12:45 materiału). ---> http://www.polskieradio.pl/7/Audycja/7846
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez harding » 28 Sty 2016 20:38

w tym sezonie przestałem śledzić skoki narciarskie i jak widać nie mam czego żałować, bo tak kiepskie wyniki Polacy mieli przed epoką Adama
harding
Młodzieżowiec
 
Posty: 394
Rejestracja: 14 Sty 2009 13:56

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 31 Sty 2016 12:06

Prevc nie wyrównał rekordu Ahonena kolejnych 13 podiów w sezonie, w drugim konkursie po raz drugi w tym sezonie nie stanął na "pudle", zajął dopiero jak na niego 6. miejsce. Norwegowie zrewanżowali się za wczorajszą klapę i wygrali dubletem, Fannemel przed Forfangiem który już czuł się lepiej. Przy okazji ten pierwszy machnął w I. serii rekord skoczni - 143,5m, tym razem wiało konkretnie pod narty ;) . Wcześniej zrobił to także prowadzący na półmetku Ito skacząc 2 metry mniej, ale w drugiej spartaczył skok i spadł poza podium nawet.
Polacy podobnie jak wczoraj, Kot i Hula w połowie drugiej "dziesiątki, niestety tym razem Stoch znowu popsuł pierwszą próbę. Nie widać zapowiadanego po Zakopcu przełomu.
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez damian940915 » 31 Sty 2016 13:46

Brak mi słów, naprawdę. Przecież od początku sezonu trzon naszej kadry to cały czas Kadra B - Hula ustabilizował formę, na jaką kiedyś mogliśmy liczyć tylko w wypadku przebłysków, jestem wręcz pod wrażeniem, bo na początku sezonu w życiu bym nie przypuszczał, ze dojdzie do stabilizacji. Maciej Kot wygląda solidnie, myślę, że do końca sezonu będzie pewnym punktem drużyny, Stękała z 3-ligowca stał się 1-ligowcem. Kubacki ma chyba jednak coś z głową. Czytałem opinię Małysza, że prawdopodobnie inaczej wyglądałyby jego skoki w Japonii, gdyby ktoś z kadry B był tam na miejscu jeśli chodzi o trenerów.
Natomiast nie wiem, co zrobił Kruczek z kadrą A. Tam wszyscy zanotowali gwałtowny regres, nie ma nawet jednego małego pozytywu, bo przy takiej formie w Japonii trudno mówić o czymś takim w kontekście konkursu w Zakopanem.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata
 
Posty: 1257
Rejestracja: 13 Lut 2009 23:26

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Sven » 31 Sty 2016 14:17

Kasai to jedyny Japończyk budzący u mnie sympatię i u siebie po raz kolejny dobrze wypadł. Norwedzy wzięli odwet za wczoraj a dziś po upadku i dyskwalifikacji Freund i Freitag dobre 4 i 5 miejsca. Kryształowa już chyba rozstrzygnięta bo aż takiego spadku formy i przewagi raczej Prevc nie straci i po emocjach :|
Du bist mein Glück, Groß wie ein Planet
Deutschland & Neuner & United
Awatar użytkownika
Sven
Młodzieżowiec
 
Posty: 377
Rejestracja: 24 Lut 2010 14:09
Miejscowość: DE

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Snill Jenta » 01 Lut 2016 10:02

There comes a point where it all becomes too much. When we get too tired to fight anymore so we give up. That's when the real work begins. To find hope where there seems to be absolutely none at all.
Awatar użytkownika
Snill Jenta
Kadra B
 
Posty: 634
Rejestracja: 30 Cze 2015 09:06

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Jordi » 01 Lut 2016 13:10

Jak donoszą różne media, w PZN już większość działaczy chce głowy Kruczka. Przez słabe wyniki Polaków rzeczywiste przychody będą sporo niższe od zakładanych na tyle, że może być problem z kasą na przebudowę skoczni w Zakopanem, do której PZN miał się dorzucić. Podobno Tonio Tajner też traci powoli sojuszników, dzięki którym dzierży główne stanowisko i sam zaczyna się odcinać od Kruczka. Wśród zawodników też już wszyscy prócz Stocha nie stoją murem za Kruczkiem...

Jeśli w lutym nic się nie zmieni, to los Kruczka jest przesądzony według niektórych działaczy.

Możnaby rzec o dobry rok za późno... on powinien w marcu 2015 najpóźniej wylecieć...
Jordi
Młodzieżowiec
 
Posty: 385
Rejestracja: 10 Lut 2013 19:50

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 01 Lut 2016 13:21

Alternatywą dla Kruczka jest ktoś z zagranicy, a to oznacza dużo większą gażę dla takiego trenera. No chyba że Maciusiaka awansują na głównego treneiro, to kasa będzie się zgadzać;}
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez RychuGKM » 01 Lut 2016 14:50

Podejrzewam, że byłby znacznie tańszy niż Kruczek, bo ten ostatni po Soczi zapewne niezła podwyżkę dostał. A Kogo byście widzieli na stanowisku trenera reprezentacji Polski?
RychuGKM
Kadra B
 
Posty: 661
Rejestracja: 30 Gru 2008 13:54

Re: Skoki narciarskie

Postprzez markos7207 » 01 Lut 2016 15:32

Myślę że Raku gorąco poleciłby kandydaturę tego pana :D ---> https://www.youtube.com/watch?v=LltR4FzLwm8
Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów - S.Lem

STOP szKODnikom!
Awatar użytkownika
markos7207
Forumowy bożek
 
Posty: 6357
Rejestracja: 18 Lut 2009 16:25

Re: Skoki narciarskie

Postprzez maksim » 01 Lut 2016 15:54

Oni na węglu skakali? :P
I don't need you to worry for me cause I'm alright
I don't want you to tell me it's time to come home
I don't care what you say anymore, this is my life
Go ahead with your own life and leave me alone
Awatar użytkownika
maksim
Kadra A
 
Posty: 987
Rejestracja: 12 Gru 2008 11:52
Miejscowość: Szatander Bank/Korova Milky Bar - Częśtochowa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

cron