Biathlon.pl • Zobacz temat - Lekkoatletyka

Lekkoatletyka

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Lekkoatletyka

Postprzez Bocian » 08 Sie 2018 06:34

Swobodzie było za gorąco :roll: Dla mnie zaskoczenie to 3 miejsce Holenderki. Jeszcze rok temu nie miała sobie równych w Europie, dzisiaj przegrywa i na 100 i na 200 metrów. Złoto dla Brytyjki, która wykręciła 4 najlepszy wynik w historii mistrzostw i rekord kraju za jednym zamachem. Po finale 100 m myślę, że widać, jakie kraje będą liczyć cię w walce o medale. Wielka Brytania, Niemcy, Holandia i ewentualnie Szwajcaria.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda

Miejscowość: Erzurum

Postprzez Bocian » 09 Sie 2018 07:17

Złoto na 10 km pań, dla reprezentantki Izraela a właściwie Kenijki w barwach Izraela. To w sumie nie dziwi. Bardziej niesamowite jest to, że na ME startuje kraj, który nie graniczy z żadnym europejskim krajem.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda

Postprzez esbek » 12 Sie 2018 10:38

Bocian napisał(a):Złoto na 10 km pań, dla reprezentantki Izraela a właściwie Kenijki w barwach Izraela. To w sumie nie dziwi. Bardziej niesamowite jest to, że na ME startuje kraj, który nie graniczy z żadnym europejskim krajem.

Bo oni są wszędzie :mrgreen:
esbek
Młodzieżowiec

Postprzez san » 14 Sie 2018 21:55

Ładny start naszych zawodników. Wyprzedziła nas W.Brytania, która z 7. złotych 6 zdobyła w sprincie (czarni). Właściwie zawiedli tylko dyskobole. Urbanek w wywiadzie mówił, że w styczniu rzucał 64m, w kwietniu 67m a teraz jest wykończony. Fatalny rok trenera Suskiego (Stój!).
Z powodu kontuzji nie startowali nasi wybitni zawodnicy: Gadomska, Jóźwik, Lićwinko (ciąża), Andrejczyk, Witek, Krzewina, Adamczyk, Kobielski, Andrzejczak, Hoffmann, Stój. Będzie kim wzmocnić reprezentację a to daleko nie wszyscy.
san
Kadra A

Postprzez damian940915 » 15 Sie 2018 11:42

Czyli tak, z 8 medalistów z MŚ z Amsterdamu, 5 potwierdziła klasę na ME: Fajdek, Nowicki, Włodarczyk, sztafeta kobiet, Kszczot. A więc bez wątpienia są to szanse na Doha i na Tokio. 3 pierwsze bezapelacyjnie, nie ma co się rozpisywać. Bycie najlepszą sztafetą z Europy zawsze medal na wielkiej imprezie dawało, największa obawa o Kszczota, bo pewnie znowu Afrykanie w sezonie olimpijskim będą biegać bardzo szybko. Stanu posiadania z Amsterdamu nie obroniła Kopron. I Fiodorow w tym wypadku to nie jest zastępstwo, bo taki wynik po prostu nie da medalu światowej imprezy. Nie obronił też Lisek, ale akurat jego 5.90 możemy rozpatrywać w kategoriach szans medalowych. Nie obroniła też rzecz jasna Lićwinko, za którą wszyscy trzymamy kciuki, by wróciła, bo poziom skoku wzwyż na tych mistrzostwach był raczej przeciętny.
Teraz o pozostałych medalistach. Haratyk i Bukowiecki. Wyniki bardzo solidne, raczej powinny dać jeden medal na świecie, natomiast liczenie na 2 to już trochę hurraoptymizm.
Paulina Guba - myślę, że do medalu na świecie trzeba pobić rekord polski, chociaż w Rio nawet on nie gwarantował podium.
Lewandowski i Zośka - sytuacja podobna - to nie są wyniki, z którymi można zdziałać coś więcej niż finał światowej imprezy
Justyna Święty - najszybszy od 2015 wynik Europejki, ale to wciąż daje maksymalnie finał na światowej imprezie.
z 4-5 miejsc poza Liskiem i Kopron jako jakieś tam szanse możemy rozpatrywać jeszcze Wojciechowskiego i Krukowskiego, być może sztafetę 4x400 mężczyzn oraz z nadzieją spoglądać na Kardasz i 800 metrowców.
Mimo nieudanego występu nie przekreślałbym też dyskoboli oraz trzymał kciuki za powrót do zdrowia oszczepniczek (poziom na tych ME bardzo mizerny).
Ważne jest również to, że w Doha jak i w Tokio dochodzi sztafeta mieszana 4x400 i trzeba, by dobrze określić priorytety w zależności od kalendarza.
W każdym razie równanie do 8 medali z Amsterdamu to musi być cel na Doha i Tokio, przy czym oceniając realnie, że poza Europą ogólnie Europejczykom trudniej się startuje, to 5-6 medali przyjąłbym z zadowoleniem zwłaszcza w Tokio.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata

Miejscowość: Biała Podlaska/Lublin

Postprzez san » 15 Sie 2018 21:44

Oczywiście Gaworska nie Gadomska, chociaż kto wie :) . Tu trzeba wspomnieć o Cichockiej, która w normalnej formie wygrałaby łatwo 800m. Gdyby ktoś zmusił Kiełbasińską i Siciarz na 400m ppł pewnie mielibyśmy medal w Tokio.
san
Kadra A

Postprzez damian940915 » 15 Sie 2018 22:34

O Cichockiej to i ja po prawdzie zapomniałem, chociaż pod słowa o 800-metrowcach można i dziewczyny podciągnąć, bo i Jóźwik i Sabat i Cichocka to są nadzieje przynajmniej na finał.
Co do Kiełbasińskiej, to jak tak sobie myślę o tej sztafecie mieszanej, to może ona upatruje w tym szansy, a i szkoleniowcy raczej jej nie zniechęcą, bo wychodzi mi, że będzie nam trzeba na Igrzyska 7-8 kobiet biegających 400m najlepiej poniżej 52 sekund, a myślę, że u niej przy pełnym przestawieniu się na ten dystans jakieś 51.5 jest realne.
Narty były złe i strzelanie, strzelanie też było złe ...
Awatar użytkownika
damian940915
Mistrz Świata

Miejscowość: Biała Podlaska/Lublin

Postprzez Bocian » 16 Sie 2018 12:25

damian940915 napisał(a):O Cichockiej to i ja po prawdzie zapomniałem, chociaż pod słowa o 800-metrowcach można i dziewczyny podciągnąć, bo i Jóźwik i Sabat i Cichocka to są nadzieje przynajmniej na finał.
Co do Kiełbasińskiej, to jak tak sobie myślę o tej sztafecie mieszanej, to może ona upatruje w tym szansy, a i szkoleniowcy raczej jej nie zniechęcą, bo wychodzi mi, że będzie nam trzeba na Igrzyska 7-8 kobiet biegających 400m najlepiej poniżej 52 sekund, a myślę, że u niej przy pełnym przestawieniu się na ten dystans jakieś 51.5 jest realne.

4 x 400 m mieszane wchodzi do programu olimpijskiego w Japonii? No to wiemy jaka będzie historia tej konkurencji. Miejsca 1-2 USA i Jamajka a reszta świata będzie się zabijała o brąz.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda

Poprzednia

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości