Piłka nożna

Rozmowy na temat pozostałych dyscyplin sportowych.

Re: Piłka nożna

Postprzez Gerhardt » 07 Lip 2018 22:07

Dlatego właśnie wolę sporty zimowe. Żadnych drabinek, łatwiejszych połówek itd. 3/4 angielskiej kadry w połowie lat 90-tych i początkach XXI wieku nie załapała by się nawet na ławkę a tu grają w wyjściowej 11. Osobiście liczę na łomot w 1/2 i w meczu o trzecie miejsce. Po pierwsze dlatego że nie zasłużyli z taka grą by zajść tak daleko. Poza tym pozwoli im to nie łudzić się, że był to sukces i nie będą siebie oszukiwać jacy to są dobrzy jak Polacy 2 lata temu.
Rosjanie najlepszy mecz turnieju, ale Chorwaci najwyraźniej wszystko co najlepsze pokazali już w grupie. Szykuje się spacerek Francuzów po tytuł.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec

Postprzez kat. » 08 Lip 2018 08:29

Męcząca ta Hrvatska i mało "ognista" jak Portugalia przed dwoma laty. Ale ma chyba łatwiejszą drabinkę :)

Tak poważnie - Chorwatom wyszedł na razie jeden dobry mecz, z Argentyną (bo Nigeria i Islandia były słabiutkie), ale on też do momentu pierwszej bramki mógł się potoczyć w różnych kierunkach. Teraz, w PO, Chorwaci pierwsi tracą bramkę, z łatwością wyrównują i... przestają grać, czekając na dogrywkę.

Półfinał z podtekstami. Chorwaci byli autorami chyba największego upokorzenia Angoli w ostatnich latach, kiedy to na ich stadionie ograli ich 3-2, przez co Anglia nie zakwalifikowała się do Euro 2008. Potem w eliminacjach MŚ Anglia mocno się zemściła (i to nie tylko sportowo, bo wyeliminowała Chorwatów z baraży oddając Ukrainie 3 punkty).
daj mi Bože što mi misli žena, ne daj što mi misli majka
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek

Miejscowość: Marcówka

Postprzez Bocian » 11 Lip 2018 07:15

No i trójkolorowi w finale. Zupełnie jak 20 lat temu :) Jednak te francuskie porównania i podobieństwa do roku '98 są trafne. A było ich trochę. Najdziwniejszym było to, że tak jak 20 lat temu w tym roku Eurowizję również wygrał Izrael. :lol:
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda

Miejscowość: Erzurum

Postprzez Bocian » 11 Lip 2018 21:56

I mamy czarnego konia tych mistrzostw. Nie Kolumbia, czy inna ekipa a Chorwacja :D Drużyna która dostała się bocznymi drzwiami, przez baraże. :lol: Mała poobijana chorwacka kuna, pogryzła angielskiego lwa. I to mocno go pogryzła. Chorwaci pokazali, jak walczyć do końca. Bez względu na to, czy wygrają, czy przegrają finał z Francuzami, ich drużyna jest wielka.

A Anglicy, od wielu lat nie mieli tak dobrej drużyny. Ale....no właśnie, czegoś tu zabrakło. Myślę, że tak jak w naszym wypadku, tak samo na wyspach angielski balonik, został za mocno nadmuchany. Ci kibice masowo przychodzący na spotkania z atrapami Pucharu Świata i całujący go. Wypowiadający się że futbol wróci do domu. To co działo się w Anglii, filmiki z samolotami, przelatującymi nad miastami w sformowany napis "It's coming home", "Football coming home". Filmiki na YT z piosenką "It's coming home":

https://www.youtube.com/watch?v=4gB8xfGC9MU

Balon został napompowany tak, że w końcu pękł. :roll: Świetnie wszystko skwitował chorwacki kibic którego wypowiedź pokazano tuż przed meczem. Stwierdził, że Anglicy mają fantastyczną drużynę, ale są zbyt pewni siebie i Chorwacja wygra. Podpisuję pod tym obiema rękoma. Zresztą to było widać podczas meczu w pierwszej połowie. Chodź by niektórymi podaniami Anglików do własnego bramkarza. Chorwaci rzucili się w drugiej połowie do walki i Anglicy jednocześnie niemal stanęli na jakiś czas. Jak by to była, zupełnie inna drużyna, niż ta z pierwszej połowy. Grali z drużyną, która zaliczyła dwie dogrywki i serię rzutów karnych, która zaczęła nagle stawiać im taki opór. Młodzi Anglicy przestraszyli się, że nie pójdzie im łatwo. Nie wiele zabrakło, ale pozostaje jedynie mecz o brąz. Przydało by się zwycięstwo. Bo jedyne angielskie podium na Mundialu, to złoto u siebie w 1966.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda

Postprzez mareqna » 11 Lip 2018 23:00

Anglia miała najsłabszą drużynę chyba od 30 lat.Kogo oni pokonali? Panamę,Tunezję,osłabioną brakiem Jamesa Kolumbię i słabą Szwecję i fuksem będą grać o trzecią lokatę.Francja też nie ma składu na Mistrza Świata z słabym Pavardem i najsłabszym piłkarzem tych Mistrzostw Olivierem Giroud,a czy Chorwaci z trzema dogrywkami mogą zdobyć tytuł? Ktoś to wygrać musi ;)
Nie ma rzeczy ważniejszych od życia i śmierci.Vamos Albicelestes!
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski

Miejscowość: Chorzów-Gůrny Ślůnsk

Postprzez kat. » 12 Lip 2018 07:21

I tak są lepsi od Portugalii, bo wygrali na turnieju 3 mecze w 90 minutach :D

Czarnym koniem? Bez przesady, Chorwaci byli w szerokim gronie 7-8 faworytów do medalu. Czarnym koniem to mógłby być Senegal po tym jak upokorzył jednego z nich. ;)
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek

Postprzez mareqna » 12 Lip 2018 11:42

Przeznaczeniem Portugali było Mistrzostwo Europy więc przeznaczeniem Chorwacji może być Mistrzostwo Świata.W finale jedni z faworytów obok Niemiec,Brazyli,Hiszpani i Belgi no i Lewandowskich oczywiście ;) Umarł król niech żyje król Kylian,ja sie nie zdziwię jak ten piłkarz zostanie kupiony za miliard dolarów przez jakiś Real albi innego bogacza:shock: :shock: :shock:
Nie ma rzeczy ważniejszych od życia i śmierci.Vamos Albicelestes!
Awatar użytkownika
mareqna
Mistrz Olimpijski

Miejscowość: Chorzów-Gůrny Ślůnsk

Postprzez Gerhardt » 12 Lip 2018 14:50

Ufff, drwale z Anglii pokonani. Jeszcze porażka 2 lub 3 do zera z Belgami i będzie jasne ile jest wart ich obecny skład. Od pierwszych oglądanych mistrzostw w 2002 nie pamiętam żeby reprezentacja Anglii była tak naćkana noł nejmami, z których robi się zawodników światowej klasy, np. z Harrego Maguirea. Podejrzewam, że trzeba by się cofnąć o około 40 lat żeby znaleźć mniej wartościową angielską drużynę. Pewnie za 4 lata znów będę kibicował swoim ulubieńcom (mam nadzieję że już za 2 choć cienko to widzę w tym momencie), ale na ten czas to 80 procent tej kadry godna jest co najwyżej koszulki Islandii. Mam nadzieję, że do tego czasu pozbierają się Adam Lallana czy Oxlade-Chamberlain. To prawda, że kilku młodziaków dobrze rokuje, ale reszta do odstrzału. Symbolem obecnego średniactwa jest oczywiście nie kto inny jak Jordan Henderson...środek pola u Anglików ma organizować gość o 3 klasy gorszy od Scholesa czy Gerrarda...ręce opadają. Southgate też do wymiany. Jedyne co do tej pory osiągnął w trenerce to rozwalenie solidnego Middlesbrough, mając niemały budżet.

Jest jeszcze kwestia snajpera. Od czasu gdy Owen przestał być powoływany do kadry, nie mają de facto zawodnika od kończenia piłek w polu karym. Rooney co prawda jest czołowym strzelcem, ale większość goli nabił w eliminacjach i meczach towarzyskich a jedyny turniej jaki mu wyszedł to Euro 2004.

Inna sprawa, że poziom mistrzostw wyjątkowo niski, chyba nawet gorszy niż ME w 2016. I nie ma sobie tego człowiek nawet jak odbić. ME na stałe zrobili z 24 drużynami więc będą nas katować przedłużonymi eliminacjami na głównej imprezie. W 2022 mistrzostwa organizują w środku sezonu i można mieć nadzieję na wysoki poziom tylko co potem? Znowu 24 drużyny na ME, w 2026 48 drużyn na MŚ i tak w kółko. Żeby oglądnąć futbol na wysokim poziomie trzeba będzie przerzucić się na piłkę klubową...coś strasznego.

W finale za Chorwatami, ale myślę że jest to mało prawdopodobne. Francja gra jak ekipa turniejowa. Przemęczyli się w grupie, ale w fazie pucharowej nikomu nie dali szans, choć wydaje mi się, że i tak nie grają na 100 procent swoich możliwości. Trzy do zera z Chorwacją bardzo realne moim zdaniem.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec

Postprzez kat. » 12 Lip 2018 15:05

Francja murowanym faworytem, ale... cuda się zdarzają. Znamienne, że Chorwaci doturlali się do finału tracąc pierwszą bramkę w każdym meczu PO. Jeśli stracą pierwszą bramkę z Francją, to rzeczywiście może skończyć się jednostronnie. Muszą jak Belgia - zaskoczyć France od początku meczu. Belgom nie pykło.

Czy słaby poziom? Dwa sensacyjne mecze (Rosja - Hiszpania i Niemcy - Korea) sprawiły, że po tej stronie drabinki z realnych kandydatów do czwórki została tylko męcząca się i tak Chorwacja.
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek

Postprzez Gerhardt » 12 Lip 2018 16:26

Zgadza się, z jednym ale. Jest różnica kiedy ten słabszy pokonuje czołową drużynę, która gra bardzo dobrze (Grecja 2004, Rosja - Holandia 2008) a między sytuacją, kiedy drużyna poniżej średniej pokonuje klasowa ekipę niegrająca zupełnie nic. Niestety we wspomnianych przez Ciebie meczach mieliśmy do czynienia z drugim wariantem. Może Niemcy by się przeczołgali do finału (jak w 2002), ale poziomu mistrzostw raczej by to nie podniosło.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec

Postprzez Bocian » 12 Lip 2018 18:12

Gerhardt napisał(a):Ufff, drwale z Anglii pokonani. Jeszcze porażka 2 lub 3 do zera z Belgami i będzie jasne ile jest wart ich obecny skład. Od pierwszych oglądanych mistrzostw w 2002 nie pamiętam żeby reprezentacja Anglii była tak naćkana noł nejmami, z których robi się zawodników światowej klasy, np. z Harrego Maguirea. Podejrzewam, że trzeba by się cofnąć o około 40 lat żeby znaleźć mniej wartościową angielską drużynę. Pewnie za 4 lata znów będę kibicował swoim ulubieńcom (mam nadzieję że już za 2 choć cienko to widzę w tym momencie), ale na ten czas to 80 procent tej kadry godna jest co najwyżej koszulki Islandii. Mam nadzieję, że do tego czasu pozbierają się Adam Lallana czy Oxlade-Chamberlain. To prawda, że kilku młodziaków dobrze rokuje, ale reszta do odstrzału. Symbolem obecnego średniactwa jest oczywiście nie kto inny jak Jordan Henderson...środek pola u Anglików ma organizować gość o 3 klasy gorszy od Scholesa czy Gerrarda...ręce opadają. Southgate też do wymiany. Jedyne co do tej pory osiągnął w trenerce to rozwalenie solidnego Middlesbrough, mając niemały budżet.

Jest jeszcze kwestia snajpera. Od czasu gdy Owen przestał być powoływany do kadry, nie mają de facto zawodnika od kończenia piłek w polu karym. Rooney co prawda jest czołowym strzelcem, ale większość goli nabił w eliminacjach i meczach towarzyskich a jedyny turniej jaki mu wyszedł to Euro 2004.

Inna sprawa, że poziom mistrzostw wyjątkowo niski, chyba nawet gorszy niż ME w 2016. I nie ma sobie tego człowiek nawet jak odbić. ME na stałe zrobili z 24 drużynami więc będą nas katować przedłużonymi eliminacjami na głównej imprezie. W 2022 mistrzostwa organizują w środku sezonu i można mieć nadzieję na wysoki poziom tylko co potem? Znowu 24 drużyny na ME, w 2026 48 drużyn na MŚ i tak w kółko. Żeby oglądnąć futbol na wysokim poziomie trzeba będzie przerzucić się na piłkę klubową...coś strasznego.

W finale za Chorwatami, ale myślę że jest to mało prawdopodobne. Francja gra jak ekipa turniejowa. Przemęczyli się w grupie, ale w fazie pucharowej nikomu nie dali szans, choć wydaje mi się, że i tak nie grają na 100 procent swoich możliwości. Trzy do zera z Chorwacją bardzo realne moim zdaniem.

Ale musisz przyznać, że angielski balonik nadmuchano do granicy możliwości. I młodziki sądziły, że czeka ich spacerek.

Jeśli chcesz piłkę na poziomie, poczekaj rok, kiedy we Francji zaczną się MŚ kobiet. Panie radzą sobie nie gorzej od panów a i mecze są świetne.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda

Postprzez Gerhardt » 12 Lip 2018 19:35

Zgadza się, ale z tego co słuchałem większość takich korzystnych przewidywań brała się głównie z dobrze ułożonej drabinki. To wiele mówi co było "siłą" Anglików na tym turnieju. Notabene w taki szał wpadło wielu byłych świetnych piłkarzy jak np. Shearer czy Ferdinand.

Co do kobiecej piłki to od zeszłorocznego Euro nie jest mi obca :). Obejrzałem fazę pucharową i kilka meczów grupowych i faktycznie są to atrakcyjne mecze. A finał Dania - Holandia? Naprawdę nie pamiętam tak emocjonującego i obfitującego w bramki finału u mężczyzn.
Chociaż kobiecym drużynom europejskim dużo trudniej jest się dostać do MŚ niż ME. Gdyby strefie azjatyckiej i karaibskiej odebrać po jednym miejscu i dać Europie poziom byłby na pewno wyższy. A tak o jedno miejsce z baraży powalczą cztery bardzo dobre drużyny. Mi na Euro bardzo spodobała się gra Austriaczek, ale o mundial będą pewnie bić się w barażach i obawiam się że mogą nie podołać.
Awatar użytkownika
Gerhardt
Młodzieżowiec

Postprzez Bocian » 12 Lip 2018 21:37

Gerhardt napisał(a):Zgadza się, ale z tego co słuchałem większość takich korzystnych przewidywań brała się głównie z dobrze ułożonej drabinki. To wiele mówi co było "siłą" Anglików na tym turnieju. Notabene w taki szał wpadło wielu byłych świetnych piłkarzy jak np. Shearer czy Ferdinand.

Co do kobiecej piłki to od zeszłorocznego Euro nie jest mi obca :). Obejrzałem fazę pucharową i kilka meczów grupowych i faktycznie są to atrakcyjne mecze. A finał Dania - Holandia? Naprawdę nie pamiętam tak emocjonującego i obfitującego w bramki finału u mężczyzn.
Chociaż kobiecym drużynom europejskim dużo trudniej jest się dostać do MŚ niż ME. Gdyby strefie azjatyckiej i karaibskiej odebrać po jednym miejscu i dać Europie poziom byłby na pewno wyższy. A tak o jedno miejsce z baraży powalczą cztery bardzo dobre drużyny. Mi na Euro bardzo spodobała się gra Austriaczek, ale o mundial będą pewnie bić się w barażach i obawiam się że mogą nie podołać.

Jeśli chodzi o panie. To faktycznie. 8 drużyn z Europy, tylko 3 z Afryki. 5 (jeśli doliczymy Australię) z Azji. Twoje rozwiązanie jest niezłe, ale mogli by np. kobiecy Mundial powiększyć do 32 drużyn. To takie maksimum w granicy zdrowego rozsądku. 48 jak ma być w 2026 to już przesada. Ale o tym może podyskutujemy kiedy indziej.
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda

Postprzez kat. » 15 Lip 2018 18:06

No i Francja.

Chorwaci zagrali chyba najlepszy mecz na tych mistrzostwach, ale limit szczęścia zdecydowanie wykorzystali w fazie PO. Mistrzowie wyrachowani i defensywni, czyli tacy jak ostatnio mistrzowie być muszą. Myślę jednak, że gdyby mecz zaczął się przy stanie 0-3, to i tak Francja by to wygrała. Skuteczność zabójcza.
Awatar użytkownika
kat.
Forumowy bożek

Postprzez figaro56 » 24 Lip 2018 18:57

A na stronie Sport.pl jest artykuł o dupie Lewandowskiej i że Lewandowski to szczęściarz. Nie czytałem tego ale domyślam się, że to szczęście posiadać żonę o takiej części ciała chyba. Co to ma ze sportem wspólnego? Bij, zabij nie wiem.
figaro56
Żywa legenda

Postprzez Bocian » 25 Lip 2018 02:43

Co tam żona Lewandowskiego. Mistrz Polski przegrał w eliminacjach LM z mistrzem Słowacji :shock: !....Ale co tam. Celtic Glasgow przegrał z innym mistrzem Słowacji i to jeszcze wyżej. Jak wiadomo słowacka liga potęgą jest 8-)
Awatar użytkownika
Bocian
Żywa legenda

Poprzednia

Wróć do Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości